poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Skarga na komunę  (Przeczytany 7808 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline AK211

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 39
  • -Otrzymane: 40
  • Wiadomości: 238
  • Reputacja: +0/-0
Skarga na komunę
« dnia: 15 Gru 2011, 20:18:59 »
Witajcie.

Wpadły mi dzisiaj w ręce dokumenty mojego boligsikring. Okazało się, że dodatek został policzony z kwoty wziętej z sufity - mianowicie...mój dochód do wyliczenia został zawyżony o - bagatela - ponad 130 tysięcy koron! Nic dziwnego, że nie mogę związać końca z końcem, jako samotna matka... skoro za małe mieszkanko dostałam tak niewielką dopłatę... ::)
Dodam, że od razu został wyliczony źle, bowiem odjęto mi dodatek "czerwcowy", którego nigdy nie dostałam....

I teraz do rzeczy - dodatek został naliczony w lipcu, a możliwość "klage", jest 4 tygodnie... Komuna "pojechała" tym razem po bandzie, chcę pójść z tym dalej. Gdzie mogę się poskarżyć... ? Czy mogę coś jeszcze zrobić, by odzyskać należne mi pieniądze, by zostało policzone prawidłowo itd. ...?

fiskeren30

  • Gość
Odp: Skarga na komunę
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Gru 2011, 20:31:14 »
Nie Ty pierwsza i nie ostatnia doświadczyłaś takiego naliczania w Kommune. Oni mają milion trików i wymówek, dlatego trzeba z nimi twardo i rzeczowo. Jak czujesz że nie dasz rady ich przycisnąć odpowiednio, to zrób jak ja w zeszłym roku...a może dwa lata temu - sprawa nie dotyczyła co prawda boligsikring, ale też chodziło o zawyżone dochody; po usłyszeniu całego mnóstwa różnych opowieści dziwnej treści, absencjach chorobowych i urlopach różnych urzędników nie wytrzymałem i grzecznie acz stanowczo zapytałem; "naliczy szanowna pani prawidłowo czy mam o to poprosić Extra Bladet?" Tak mi doradził mój duński kolega, pomogło jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki ;D

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: Skarga na komunę
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Gru 2011, 21:19:37 »
Co to jest dodatek "czerwcowy" ? W wysokosci 130 tys?

Nie wiem czy sie cos da zrobic - twoim obowiazkiem jest sprawdzenie czy liczby sie zgadzaja, tak samo jak twoim obowiazkiem jest powiadomienie komuny o wzroscie dochodów itp.
...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

Offline AK211

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 39
  • -Otrzymane: 40
  • Wiadomości: 238
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Skarga na komunę
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Gru 2011, 22:09:12 »
 Ooooo, fiskeren, ten pomysł z Extra Bladet jest świetny !

Chyba tak zrobię. Ale obawiam się, że w ten sposób nie dostanę żadnego zaległego wyrównania..? A ja myślałam o zaniesieniu sprawy do "forskerbehandling", bo uważam, że zrobiono to celowo, licząc na nieznajomość przeze mnie języka i przepisów.

Znalazłam jeszcze Det sociale nævn, to tam, wedle borger.dk, można się poskarżyć na komunę.

 >:(


Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Skarga na komunę
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Gru 2011, 01:26:26 »
Witajcie.Wpadły mi dzisiaj w ręce dokumenty mojego boligsikring. Okazało się, że dodatek został policzony z kwoty wziętej z sufity - mianowicie...mój dochód do wyliczenia został zawyżony o - bagatela - ponad 130 tysięcy koron! Nic dziwnego, że nie mogę związać końca z końcem, jako samotna matka... skoro za małe mieszkanko dostałam tak niewielką dopłatę... ::) Dodam, że od razu został wyliczony źle, bowiem odjęto mi dodatek "czerwcowy", którego nigdy nie dostałam....I teraz do rzeczy - dodatek został naliczony w lipcu, a możliwość "klage", jest 4 tygodnie... Komuna "pojechała" tym razem po bandzie, chcę pójść z tym dalej. Gdzie mogę się poskarżyć... ? Czy mogę coś jeszcze zrobić, by odzyskać należne mi pieniądze, by zostało policzone prawidłowo itd. ...?
Bardzo agresywne i wedlug mnie absolutnie nie na miejscu postepowanie. Nigdzie nie mowisz o tym, czy zapytales sie o przyczyne takiego stanu rzeczy, jezeli wszystko to co opisujesz jest faktem. Normalna i naturalna reakcja jest zwrocenie sie o wyjasnienie podstawy ustalenia boligsikring, a w przypadku kiedy bedziesz uwazal, ze wyjasnienie nie jest zadawalajace, bledne (celowo? – nie wierze) a urzednik bedzie uznawal, ze jest wlasciwe, powinienes zgodnie ze przyslugujacym ci prawem zlozyc klage. Nie musiszc gdzie i jak nalezyzlozyc klage. Pracownik ma obowiazek cie o tym poinformowac, jezeli o to zapytasz.  Mysle, ze nalezy uczyc sie zasady funkcjonoiwania w normalnym, demokratycznym spoleczenstwie. Oczywiscie domagac sie swoich praw, ale w sposob zgodny z ustalonymi normami funkcjonowania spolecznego. Mam do czynienia z wieloma osobami i firmami i popelniam od czasu o czasu blad, kwotowo duzy wyzszy niz wymienione przez ciebie  130.000 stosujac w niewiedzy niewlasciwe parametry, ale nigdy nie spotkalem sie z faktem, zeby ktos zlozyl na mnie skarge bez skontakotowania mnie i proszac o wyjasnienie oraz przestawiajac swoja racje. Wwiekszosci wypadkow sprawa byla oczywista; popelniony przeze mnie blad, natychmiast usuniety i wszystko OK. Oczywiscie, mozna byc niezgodnym, czego konsekwencja byla w kilku przypadkach klage.

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: Skarga na komunę
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Gru 2011, 08:19:39 »
Wpadly ci w rece dokumenty twojego boligsikring ??

Nie sprawdzasz? Nie czytasz? Nie wiesz co podajesz ? i zloscisz sie na komune?

Dziwne podejscie do zycia.
...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

fiskeren30

  • Gość
Odp: Skarga na komunę
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Gru 2011, 09:36:03 »
roga, @ae@ Nie wstyd Wam?

poloniainfo.dk

Odp: Skarga na komunę
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Gru 2011, 09:36:03 »

Offline lukashero

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 19
  • -Otrzymane: 43
  • Wiadomości: 431
  • Reputacja: +25/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Skarga na komunę
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Gru 2011, 11:35:19 »
roga, @ae@ Nie wstyd Wam?
Mi jest wstyd ;D
Nie dyskutuj z idiota, najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem.

fiskeren30

  • Gość
Odp: Skarga na komunę
« Odpowiedź #8 dnia: 16 Gru 2011, 11:55:09 »
Mi jest wstyd ;D

Ja też lubię porobić jaja...ale jakoś nie tu :(  Przeczytaj to co napisali to sam zrozumiesz. Pozdrawiam!

Offline lukashero

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 19
  • -Otrzymane: 43
  • Wiadomości: 431
  • Reputacja: +25/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Skarga na komunę
« Odpowiedź #9 dnia: 16 Gru 2011, 13:33:12 »

Roga napisal dosc rzeczowo i bez emocji,nikogo przy tym nie obrazajac a ae napisal dokladnie to samo o czym ja pomyslalwm.stad ten moj wstyd ;D
Nie dyskutuj z idiota, najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem.

poloniainfo.dk

Odp: Skarga na komunę
« Odpowiedź #9 dnia: 16 Gru 2011, 13:33:12 »

 

Niezadowolenie ze szkoły- skarga..?

Zaczęty przez liliaDział Pomoc!

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 3786
Ostatnia wiadomość 19 Sie 2009, 21:03:33
wysłana przez Juta
Skarga na Toldsyn - poszlo do KE - bede informowal na biezaco.

Zaczęty przez KrakersDział Hydepark

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 9880
Ostatnia wiadomość 22 Gru 2011, 16:07:24
wysłana przez Krakers
Skarga na zwiazki

Zaczęty przez witiawDział Pomoc!

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 4959
Ostatnia wiadomość 27 Lut 2017, 23:15:22
wysłana przez Emill
Skat inddrivelsescenter - a skarga

Zaczęty przez AK211Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 4789
Ostatnia wiadomość 28 Maj 2013, 11:54:23
wysłana przez 1941
Skarga na przedszkolankę

Zaczęty przez cure74Dział Edukacja

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 14417
Ostatnia wiadomość 01 Mar 2018, 01:52:53
wysłana przez roga