poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Wycieraczka...  (Przeczytany 24889 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

cortez06

  • Gość
Wycieraczka...
« dnia: 08 Mar 2012, 19:48:05 »
Witam serdecznie.Dostalem dzis pismo od viceverka ze nie moge trzymac wlasnego obuwia na wlasnej wycieraczce pod drzwiami.O co tu chodzi bo ja juz nie nadazam...Zapewne to sprawda dziadkow ktorzy mieszkaja na przeciwko.Juz parokrotnie mi mowili ze mam zabrac obuwie bo nie wolno.Zatkalo mnie jak to uslyszalem....Jego zona starowinka 20 minut potrzebuje aby wejsc na drugie pietro.Z popielniczka w reku potrafi spalic 3 papabusesy zanim dojdzie na gore.Smrod ze oddychac nie mozna i jakos nikt im uwagi nie zwraca...O co tu chodzi???Moze o to ze sprzatajacy klatki ma z tym problem.Ale zapytalem go i jakos nie byli problemu.W kontrakcie nie ma takiego zapisu.A z tego co sie dowiadywalem to w czynsz wliczona jest takze czesc klatki schodowej z wycieraczka wlacznie....Mieszkanie nalezy do spoldzielni AAB.Co mam z tym zrobic?

Offline vordingborg

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 77
  • -Otrzymane: 550
  • Wiadomości: 1899
  • Reputacja: +58/-30
Odp: Wycieraczka...
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Mar 2012, 20:06:59 »
Tak to kolejna sprawa z cyklu "Trudne Sprawy" z własnego doświadczenia wiem że najbardziej śmierdzą wkładki więc moja rada.....
Wkładki na wycieraczkę a buty na balkon (problem rozwiązany)  :P

cortez06

  • Gość
Odp: Wycieraczka...
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Mar 2012, 20:22:01 »
Mysle ze to nie jest wyjscie.Moze moglbys poradzic co moglbym w tej sytuacji zrobic?Dlaczego mialbym usunac obowie spod swoich drzwi?Na jakiej podstawie?W takim razie wycieraczke tez musze usunac skoro nic nie moze lezec pod drzwiami....

Offline vordingborg

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 77
  • -Otrzymane: 550
  • Wiadomości: 1899
  • Reputacja: +58/-30
Odp: Wycieraczka...
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Mar 2012, 20:29:23 »
Pofatyguj się do biura (tam gdzie składałeś umowę) tam ci wytłumaczą, może mają jakieś wewnętrzne przepisy albo skargi.
« Ostatnia zmiana: 08 Mar 2012, 20:44:25 wysłana przez vordingborg »

cortez06

  • Gość
Odp: Wycieraczka...
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Mar 2012, 21:00:35 »
Bede musial tak jutro zrobic.Czasem nie ogarniam tego kraju...ech...

Offline Iwcia

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 5
  • Wiadomości: 75
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wycieraczka...
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Mar 2012, 22:15:11 »
A ja nie potrafię zrozumieć , co to za moda zostawianie butów przed drzwiami ??????

Offline Solvej

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 9
  • Wiadomości: 911
  • Reputacja: +34/-32
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wycieraczka...
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Mar 2012, 22:23:19 »
Iwcia, to trzeba by zapytac zony :D

poloniainfo.dk

Odp: Wycieraczka...
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Mar 2012, 22:23:19 »

Gazeciarz

  • Gość
Odp: Wycieraczka...
« Odpowiedź #7 dnia: 09 Mar 2012, 07:18:37 »
Proszę !! nie zostawiajcie butów prze drzwiami!!!

cortez06

  • Gość
Odp: Wycieraczka...
« Odpowiedź #8 dnia: 10 Mar 2012, 18:04:53 »
Widze ze co niektorzy inteligencja nie grzesza.Zreszta do roznoszenia gazet nie jest wymagana.Prosilem  o jakas sensowna porade a nie o komentarze ktore sa na poziomie przedszkolaka.Pozdrawiam wszystkich sensownie myslacych.

jens

  • Gość
Odp: Wycieraczka...
« Odpowiedź #9 dnia: 10 Mar 2012, 21:49:34 »
A ja nie potrafię zrozumieć , co to za moda zostawianie butów przed drzwiami ??????
ej nie ciezko to zrozumiec my z zona nasze majteczki na wycieraczce zostawiamy.

Offline vordingborg

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 77
  • -Otrzymane: 550
  • Wiadomości: 1899
  • Reputacja: +58/-30
Odp: Wycieraczka...
« Odpowiedź #10 dnia: 10 Mar 2012, 21:51:57 »
Więc jeśli twoich gaci brak to żonka wolna  ;)

jens

  • Gość
Odp: Wycieraczka...
« Odpowiedź #11 dnia: 10 Mar 2012, 21:58:11 »
Więc jeśli twoich gaci brak to żonka wolna  ;)
a ty jak zwykle wszystko bierzesz na serio  ::)

jens

  • Gość
Odp: Wycieraczka...
« Odpowiedź #12 dnia: 10 Mar 2012, 21:59:38 »
Witam serdecznie.Dostalem dzis pismo od viceverka ze nie moge trzymac wlasnego obuwia na wlasnej wycieraczce pod drzwiami.O co tu chodzi bo ja juz nie nadazam...Zapewne to sprawda dziadkow ktorzy mieszkaja na przeciwko.Juz parokrotnie mi mowili ze mam zabrac obuwie bo nie wolno.Zatkalo mnie jak to uslyszalem....Jego zona starowinka 20 minut potrzebuje aby wejsc na drugie pietro.Z popielniczka w reku potrafi spalic 3 papabusesy zanim dojdzie na gore.Smrod ze oddychac nie mozna i jakos nikt im uwagi nie zwraca...O co tu chodzi???Moze o to ze sprzatajacy klatki ma z tym problem.Ale zapytalem go i jakos nie byli problemu.W kontrakcie nie ma takiego zapisu.A z tego co sie dowiadywalem to w czynsz wliczona jest takze czesc klatki schodowej z wycieraczka wlacznie....Mieszkanie nalezy do spoldzielni AAB.Co mam z tym zrobic?
nie jest smieszne ze starsi ludzie ida na drugie pietro 20 minut .my tez bedziemy starzy :(

cortez06

  • Gość
Odp: Wycieraczka...
« Odpowiedź #13 dnia: 11 Mar 2012, 01:09:45 »
To mnie takze nie smieszy.Nie raz pomagalem im wejsc na gore,zaniesc zakupy.Staram sie zrozumiec a oni prosze,list do verka bo im moje buty przeszkadzaja..Zreszta czyste.Roznica jest taka,ze oni to dunczycy a ja polak.Takich przykladow jest duzo,na kazdym kroku cos.Na codzien grzeczne HAJ,a potem noz w plecy...Jak tu zrozumiec ten kraj?


Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wycieraczka...
« Odpowiedź #14 dnia: 11 Mar 2012, 08:57:12 »
Pytasz: jak zrozumiec ten kraj?

Hm...moze tak:

Sam piszesz ze sasiedzi juz parokrotnie prosili cie zebys nie zostawial obuwia na klatce bo ustalenia w mówia ze nie wolno (moze z powodu ochrony przeciwpozarowej, moze ze wzgledów higienicznych , moze estetycznych)
Ty milo sie do nich usmiechales ale nie posluchales. To co maja zrobic? Prosic cie jeszcze raz i jeszcze raz i jeszcze raz...? Napisali do wynajemcy.

I uwierz mi oni sa tak samo zdezorientowani i rozczarowani jak ty - mysla : nigdy nie zrozumiemy tych wschodnioeuropejczyków, niby tacy mili, na codzien grzeczne HAJ a potem nic...Jak zrozumiec tych ze wschodniej Europy??

 ;D

Milego dnia zycze
...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

poloniainfo.dk

Odp: Wycieraczka...
« Odpowiedź #14 dnia: 11 Mar 2012, 08:57:12 »