poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: tajemniczy nedslag i bikort  (Przeczytany 6642 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline master19_84

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 78
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
tajemniczy nedslag i bikort
« dnia: 12 Mar 2012, 15:55:21 »
witam

#1 .kto wie skąd się biorą wyliczenia na Årsopgørelse dotyczące Beregning af nedslag
Specifikation af nedslag for periode
(załączam fotke), gdyż magicznie wyliczona kwota podnosi podatek i zjada cały a-skat odcięty przez pracodawce przy wypłacie !!!??

#2. czy przy przedłużaniu kontraktu przez pracodawce o miesiąc normalne jest że maleje Bikort (dodam, że nie zmienił sie Personlig indkomst) - kolejne fotki. w moim wypadku dochód przekroczył ten podany w Forskudsopgørelse

czy jeśli podniesiony by został Personlig indkomst w Forskudsopgørelse i nie osiągną bym tej kwoty miało by to wpływ na wysokość podatków i czy można to jakoś jeszcze zmienić?

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: tajemniczy nedslag i bikort
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Mar 2012, 21:58:21 »
Witam. Nawet nie otwieralem zalaczonych fotek. Nie ma mowy o jakimkolwiek tajemniczym nedslag. Jest to poprostu zasada przeliczania dochodu i ulg w przypadku nie przepracowania calego roku podatkowego. W twoim rozliczeniu na pewno widnieje albo data rozpoczecia obowiazku podatkowego, albo jego zakonczenia. A wiec dochody i ulgi x 365 i podzielone przez ilosc dni obowiazku podatkowego. Potem porownuje sie 2 sposoby wyliczniea podatku ten "normalny" i ten przeliczony, a nedslag to rekopmensata roznicy miedzy tymi dwoma sposobami wyliczen. Robie to przynajmnie 10 razy w tygodniu, ale nie to jest wazne. Przy takiej metodzie rozliczania masz wybor 2 opcji, w zaleznosci ktora jest dla podatnika bardziej korzystna. Skat nie zawsze (a wlasciwie komputer) wybiera jnajkorzystniejsza opcje rozliczenia. Dlatego warto przy rozliczeniu probowac klikac w rubryce 69 tam i z powrotem i zobaczyc ktory rezultat jest lepszy. Potem zatwierdzic i OK. Zasada: im wiecej dni podatkowych tym lepszy rezultat. Przy malej ilosci dni podatkowych, przeliczenie czesto powoduje ze osiagasz dochod ponad 389.900 kr. od czego placisz Topsakt okolo 51%. Skat ma korzysc z takiego sposobu przeliczania bowiem dochod przelicza sie bezwarunkowo na 365 dni, ale nie wszystkie ulgi, poniewaz niektore ulgi sa same z siebie juz przeliczone, np. ulga na wyzywienie i zakwaterowanie max.50.000 rocznie, pozostaje po przeliczeniu rocznym nadal 50.000, czy ulga dla osob zatrudnionych max. 13.600 pozostaje rowniez nie zmieniona pod waunkime ze w normalnym rozliczeniu osiagasz te max. kwoty ulg. Przyklad: zarobiles 300.000 w ciagu 220 dni w Danii. Nalezala ci sie za wyzywienie max 50.000 (wystarczy 77 dni pobyt)i ulga dla osob zatrudnionych max. 13.600. Dochod zostanie przeliczony na 407.727 kr. ale te 2 ulgi nie i pozostana nadal 63.600 (50 tys. + 13.600). Przeliczony dochod minus ulgi = 344.127. Pozostale ulgi jak dojazdy itp. zostale przeliczone na skale roczna. To tylko taki bardzo pobiezny przyklad - dla zrozumienia problematyki, choc w paru slowach trudno to dokladniej wyjasnic.

Offline master19_84

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 78
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: tajemniczy nedslag i bikort
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Mar 2012, 12:13:12 »
zaznaczyłem i rezultat bez zmian :/


ps. mój dochód 99900 dkk , 187 dni , amb 8000, a- skat 9700, ulga 51 -6000, 53- 50000 i dostane zwrot 1700 dk

Offline master19_84

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 78
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: tajemniczy nedslag i bikort
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Mar 2012, 12:38:57 »
jeszcze jedna sprawa: przebywając w Polsce i chcąc dokonać dopłaty podatku jak tego dokonać i jak wyglądają terminy?

pozdrawiam

Offline zielony

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: tajemniczy nedslag i bikort
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Mar 2012, 16:24:02 »
Witam Roga mam pytanie gdzie znajduje sie rubryka 69(teoretycznie rubryki kończa sie na 68) w ktorej mozna probowac zmienic swoje rozliczenie  na bardziej korzystne gdyz wydaje mi sie ze system policzyl mi blednie podatek . Po zastosowaniu ulg na wyzywienie i wyjazdy do polski zamiast jakiegos zwrotu wyszlo do doplaty 800 koron pozdrawiam

Offline master19_84

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 78
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: tajemniczy nedslag i bikort
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Mar 2012, 17:23:37 »
Witam Roga mam pytanie gdzie znajduje sie rubryka 69(teoretycznie rubryki kończa sie na 68) w ktorej mozna probowac zmienic swoje rozliczenie  na bardziej korzystne gdyz wydaje mi sie ze system policzyl mi blednie podatek . Po zastosowaniu ulg na wyzywienie i wyjazdy do polski zamiast jakiegos zwrotu wyszlo do doplaty 800 koron pozdrawiam
jest rubryka69 (Ændre årsopgørelsen eller indberet selvangivelsen) tylko do odfajkowania między 66 a 77 ;)
odnośnie dopłaty znajomi zarobili ok 34000 od tego zapłacone 8% i jeszcze 300 do dopłaty

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: tajemniczy nedslag i bikort
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Mar 2012, 21:39:51 »
Witam Roga mam pytanie gdzie znajduje sie rubryka 69(teoretycznie rubryki kończa sie na 68) w ktorej mozna probowac zmienic swoje rozliczenie  na bardziej korzystne gdyz wydaje mi sie ze system policzyl mi blednie podatek . Po zastosowaniu ulg na wyzywienie i wyjazdy do polski zamiast jakiegos zwrotu wyszlo do doplaty 800 koron pozdrawiam

To czy wystepuje rubryka 69 czy nie jest zalezne od tego czy twoje roliczenie wykazuje  "skattepligige indtræden" w ciagu roku podatkowego, to zaczy czy przepracowales caly rok podatkowy. Wowczas masz 2 opcje o ktorych juz pisalem wczesniej, albo wybrac: a) dochody i ulgi takimi jakie sa, albo przeliczyc na skale oczna. W tym celu korzysta sie z 69 aby dokonac wyboru. A to co piszesz ze wydaje Ci sie, ze system policzyl blednie, to chyba wydaje Ci sie blednie ;)
system wylicza na podstawie danych, ktore wniosles do rozliczenia. Pozdrawiam.

poloniainfo.dk

Odp: tajemniczy nedslag i bikort
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Mar 2012, 21:39:51 »

Offline master19_84

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 78
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: tajemniczy nedslag i bikort
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Mar 2012, 10:43:41 »
A to co piszesz ze wydaje Ci sie, ze system policzyl blednie, to chyba wydaje Ci sie blednie ;)
system wylicza na podstawie danych, ktore wniosles do rozliczenia. Pozdrawiam.

może mi sie wydaje ale jest to stąd, że jak wpisuje moje kwoty do kalkulatora na stronie skata "Beregn skatten 2011" to rezultat jest 11000 nadpłaty podatku a nie tylko 1700 :d , w zeszłym roku ta różnic była niecałe 1000 dkk i stąd moje podejrzenia

Offline ania96

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: tajemniczy nedslag i bikort
« Odpowiedź #8 dnia: 20 Mar 2012, 09:45:51 »
Witam.
Ja mam nieco inny problem (Przepraszam, że podpięłam się pod ten wątek, ale ten wydawał mi się najwłaściwszy).
Do rzeczy: chcę wpisać do zeznania podatkowego w Polsce dochody z Danii. Niestety mam przed sobą "danlon" i nawet ze słownikiem nie mogę dać rady  :-[
Bardzo proszę o pomoc.

poloniainfo.dk

Odp: tajemniczy nedslag i bikort
« Odpowiedź #8 dnia: 20 Mar 2012, 09:45:51 »

 

hovedkort / bikort

Zaczęty przez anialdDział Podatki

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 2882
Ostatnia wiadomość 17 Gru 2012, 00:19:40
wysłana przez roga
zmiana hovedkort na bikort

Zaczęty przez derry72Dział Podatki

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 2365
Ostatnia wiadomość 10 Sie 2015, 14:42:21
wysłana przez Jomir
Bikort a Frikort

Zaczęty przez Blanka26Dział Podatki

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 11447
Ostatnia wiadomość 03 Paź 2008, 16:04:19
wysłana przez Klingon
bikort, druga praca ???

Zaczęty przez triciaDział Podatki

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 3606
Ostatnia wiadomość 08 Wrz 2009, 20:48:17
wysłana przez willy
SKAT - mały bikort

Zaczęty przez AsfaltDział Podatki

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 4354
Ostatnia wiadomość 09 Sty 2010, 13:15:19
wysłana przez vanroy