poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: hovedkort / bikort  (Przeczytany 2845 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline aniald

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 56
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
hovedkort / bikort
« dnia: 16 Gru 2012, 21:40:14 »
Witam.
Zastanawiam się czy i jak mogę zamienić hovedkort z bikortem? Czy moge to zrobić bez udawania sie do Skatu, samodzielnie przez internet? Czy obaj pracodawcy po takiej zmianie otrzymaja jakś informacje od skatu czy też ja mam ich poinformować? Z jakim opóźnieniem nastapi taka zmiana - teoretycznie dziś dokonuję zmiany, czy od np. stycznia, zmiana bedzie obowiązywała?
Z góry dziekuje za pomoc
Ania

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: hovedkort / bikort
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Gru 2012, 00:19:40 »
Witam.
Zastanawiam się czy i jak mogę zamienić hovedkort z bikortem? Czy moge to zrobić bez udawania sie do Skatu, samodzielnie przez internet? Czy obaj pracodawcy po takiej zmianie otrzymaja jakś informacje od skatu czy też ja mam ich poinformować? Z jakim opóźnieniem nastapi taka zmiana - teoretycznie dziś dokonuję zmiany, czy od np. stycznia, zmiana bedzie obowiązywała?
Z góry dziekuje za pomoc
Ania
Odpowiedzi udzielilem w innym watku, gdzie pytalas prawie o to samo. Glownego pracodawce wybierasz sama. Jest to zazwyczaj ten u ktorego masz najwyzszy dochod. Ten pracodawca dostaje automatycznie elektronicznie info ze Skat o tym ile ma zwolnic od opodatkowania i jaki ma potracac podatek od reszty. Pamietaj aby powiedziec pracodawcy nr. 2 ze chcesz placic podatek Bikort i wtedy on sam moze elektronicznie zasiegnac tej informacji w Skat = procent opodatkowania dochodu bez kwoty wolnej od podatku. Nie wiem czy sama mozesz zamienic pracodawcow z obecnej Hovedkort na Bikort i z Bikort na Hovedkort. Teoretycznie nie powinno byc z tym problemu, jezeli pracodawca 1 zastosuje z informacji Skatu tylko informacji tak jak dla Bikort, a pracodawca 2 zasiegnalby info ze Skatu dot. Hovedkort (karty z kwota wolna od podatku), ale w teczce podatkowej nie widze takiej opcji "zamiany" pracodawcow w sposob elektroniczny. Problem rowniez w tym, ze Skat juz wyslal elektronicznie dane dot. opodatkowania do pracodawcy 1.     

poloniainfo.dk

Odp: hovedkort / bikort
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Gru 2012, 00:19:40 »

 

Bikort a Frikort

Zaczęty przez Blanka26Dział Podatki

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 11399
Ostatnia wiadomość 03 Paź 2008, 16:04:19
wysłana przez Klingon
bikort, druga praca ???

Zaczęty przez triciaDział Podatki

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 3564
Ostatnia wiadomość 08 Wrz 2009, 20:48:17
wysłana przez willy
tajemniczy nedslag i bikort

Zaczęty przez master19_84Dział Podatki

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 6608
Ostatnia wiadomość 20 Mar 2012, 09:45:51
wysłana przez ania96
SKAT - mały bikort

Zaczęty przez AsfaltDział Podatki

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 4325
Ostatnia wiadomość 09 Sty 2010, 13:15:19
wysłana przez vanroy
Hovedkort

Zaczęty przez dunczyk21Dział Podatki

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 5485
Ostatnia wiadomość 16 Mar 2008, 17:29:26
wysłana przez dunczyk21