poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Dagpleje pytania  (Przeczytany 4352 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline aga_robert

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: +0/-0
Dagpleje pytania
« dnia: 16 Maj 2012, 12:42:10 »
Witam. Jestem jeszcze na macierzyńskim, wkrótce przechodzę na wychowawczy. Wiem że od 6-tego miesiąca mogę zostawić swojego synka pod opieką i wrócić do pracy. Z tym że przed ciążą pracowałam jako vikar i wiem że kiedy ponownie wrócę do pracy pracodawca zapewni mi może 3-4 dni pracy w tygodniu. Przy tylu godzinach połowę zarobków będę musiała wydać na opłacenie opiekunki... :-(
Zastanawiam się wiec jakie warunki trzeba spełniać żeby zostać opiekunką? Iloma dziećmi oprócz swojego malca musiałabym się zając? Jakie są godziny pracy takie niani? Czy trzeba mieć odpowiednie warunki mieszkaniowe (ja mam 2 pokoje, czy trzeba zapewnić dzieciom oddzielne pomieszczenie?) Jaka znajomość języka jest wymagana? Czy trzeba przejść specjalny kurs przygotowawczy? (ukończyłam pedagogikę opiekuńczo-wychowawczą oraz wychowanie przedszkolne) W ogóle dokąd się udać na początek, po informacje czy dokumenty?

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Dagpleje pytania
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Maj 2012, 16:27:20 »
Mysle, ze te pytania powinnas zadac w kommunie. Ale generalnie napisze co zaobserwowalam w swojej kommunie (w kazdej kommunie sa inne warunki):
1. dzieci pomieszczen nie maja specjalnie wydzielonych, korzystaja z czesci mieszkalnej opiekunek. Warunki sa rozne, od parteru w szeregowcu do duzych domow
2. w naszej kommunie opiekunka moze miec 3 max. 4 dzieci, ale sa kommuny ze 4-5
3. obecnie bynajmniej w naszej kommunie jest niz demograficzny i na przyklad u mojej niani jest tylko dwoje dzieci.
4. najwiekszy problem moim zdaniem stanowi jezyk, ale to tylko moje zdanie, opiekunka ma bowiem miec wplyw na rozwoj mowy u dzieci. Gdy nie zna jezyka jest to niewykonalne.
Jestes "fachowcem, wiec nie bede tu pisac o rozwoju mowy....
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline Reksio

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 25
  • -Otrzymane: 169
  • Wiadomości: 654
  • Reputacja: +21/-15
  • Płeć: Kobieta
  • "Żyjmy chwilą, powtórek w życiu nie ma..."
Odp: Dagpleje pytania
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Maj 2012, 22:13:21 »
W Aalborg kommune musi być wydzielony pokój tylko dla dzieci, zazwyczaj, ale jest to indywidualnie rozpatrywane, nie można mieć psa w domu. Moja przyjaciółka ma taką dagpleje w domu, 4 dzieci czasem jeśli musi być vikarem za inną to 5. Też mi coś wspominała o przedziale wiekowym, że ona ma maluszki a starszych nie chce. Problem jest z językiem, bo przecież musisz się i z maluchami, i z rodzicami porozumiewać...
"Przejmuj się tylko tymi na których masz wpływ - na pozostałych szkoda twoich nerwów..."

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Dagpleje pytania
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Maj 2012, 23:34:44 »
U nas problemu z psami nie ma. Nasza niania ma dwa, inna, u ktorej corka bywa na zastepstwo ma jednego, a w ogrodzie kroliki.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline Natalia_Odense

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dagpleje pytania
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Maj 2012, 16:51:09 »
Moja niania miała 4 dzieci ( od 7 m-cy do 3 lat ) osobną cześć domu ( bawialnię,pokój dzienny) korzystała tylko ze swojej prywatnej kuchni. Jeśli chodzi o zwierzaki to miała psa,ale dzieci nie miały z nim kontaktu.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Dagpleje pytania
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Maj 2012, 19:40:06 »
Nie mozna miec tylko starszych albo tylko malych dzieci. Dziecko "przychodzi" do niani jak jest stosunkowo male (pisze stosunkowo, bo zalezy to od potrzeb rodzicow - jedne dzieci sa w wieku 6 miesiecy inne jednego roku), i sa u niani do trzeciego roku zycia. Okolo 2 miesiace przed 3 rokiem zycia, zaczynaja uczeszczac do przedszkola w ramach programu przejsciowego, a pozniej juz na calego ( oczywiscie te 2 miesiace przed sa bardzo orientacyjne).
Moja corka zaczela zostawac u niani, gdy miala 10 miesiecy, wowczas druga dziewczynka miala 2,5 roku. Teraz doszedl szesciomiesieczny chlopczyk, wiec niania ma troje dzieci: prawie trzylenie, 15 miesieczne i 6 miesieczne. Dzieci "przychodza" do dzieci na biezaco i odchodza na biezaco, wiec nie da sie miec tylko malych, albo tylko duzych dzieci.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline aga_robert

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Dagpleje pytania
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Maj 2012, 10:13:39 »
Bardzo dziękuję Wam za odpowiedzi  :)

poloniainfo.dk

Odp: Dagpleje pytania
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Maj 2012, 10:13:39 »

 

Pytania o rozliczenie podatku 2009

Zaczęty przez kokiDział Podatki

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 11072
Ostatnia wiadomość 07 Kwi 2010, 13:34:04
wysłana przez andyandy
Najgłupsze pytania, jaki usłyszeliście od Duńczyków...dla rozrywki ;)

Zaczęty przez liliaDział Hydepark

Odpowiedzi: 90
Wyświetleń: 37152
Ostatnia wiadomość 26 Maj 2012, 09:59:16
wysłana przez jens
pytania: adres korespondencyjny, numer CPR i takie tam

Zaczęty przez zorajdaDział Pomoc!

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 5521
Ostatnia wiadomość 07 Mar 2008, 00:11:27
wysłana przez zorajda
WAŻNE PYTANIA????

Zaczęty przez SławomirDział Pomoc!

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 6796
Ostatnia wiadomość 20 Maj 2006, 23:06:27
wysłana przez Krzysztof Ukleja
Kantor internetowy - pytania

Zaczęty przez MikoszDział Hydepark

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 5897
Ostatnia wiadomość 23 Wrz 2017, 18:26:49
wysłana przez Marcel2