poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Korekta zeznania za 2011  (Przeczytany 5596 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline agnes0204

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Korekta zeznania za 2011
« dnia: 04 Gru 2012, 11:06:44 »
Witam. Wreszcie udało mi się "zrozumieć" rozliczenie duńskie męża. Mam tylko jedno pytanie. Mąż pracował od 30 października,a podatek miał rozliczony jakby pracował cały rok ( czyli dochód pomnożony przez 12 mcy)Czy jeśli zrobię korektę zeznania to czy personfradrag będzie obliczony od podstawy 42.900 DKK czy proporcjonalnie od 2 miesięcy?. Z góry dziękuję za odpowiedź.

varszafiak

  • Gość
Odp: Korekta zeznania za 2011
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Gru 2012, 13:17:25 »
Pracodawca odprowadzil do SKAT podatek za caly rok?

Dwa miesiace to dwa miesiace i .

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Korekta zeznania za 2011
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Gru 2012, 19:26:57 »
Witam. Wreszcie udało mi się "zrozumieć" rozliczenie duńskie męża. Mam tylko jedno pytanie. Mąż pracował od 30 października,a podatek miał rozliczony jakby pracował cały rok ( czyli dochód pomnożony przez 12 mcy)Czy jeśli zrobię korektę zeznania to czy personfradrag będzie obliczony od podstawy 42.900 DKK czy proporcjonalnie od 2 miesięcy?. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Nie bardzo rozumie, jakakorekte chcesz zrobic. Skat sporzadzil rozliczenie wlasciwie!!!. Jezeli nie przerpacowano calego roku podatkowego to zarowno dochod jak i ulgi (ale nie wszystkie) przelicza sie na skale roczna. Na pryzklad jezeli ilosc dni podatkowych, ktre sa wykazane  w rozliczeniu wuynosza 63 dni a dochod za tw 2 miesiace wyniosl np. 50.000 kr. to dochod przeliczony zostaje na 289.682 kr. (50.000/63 dni x 365 dni). Tak samo przelicza sie ulgi podatkowe. Obliczony na tej podstawie podatek regulowany jest pewna rekompensata, ale nie bede o tym pisal - bardzo skomplokowane obliczenie, ktorego nie mam czasu tutaj zamieszczac. A wiec nie masz mozliwosci zmieny tego rozliczenie!!! poniewaz jest wlasciwe. Personfradrag bez wzgledu na okres zatrudnienia pozostanie bez zmian 42.900 kr.

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Korekta zeznania za 2011
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Gru 2012, 19:29:25 »
....i jak zwykle, byk na byku, coz za piekna pisownia  ;)...mam nadzieje, ze zrozumiales to co najwazniejsze....

Offline agnes0204

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Korekta zeznania za 2011
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Gru 2012, 07:14:57 »
Podatek był naliczony tylko za dwa miesiące, i tak SKAT to obliczył jak pisze Roga. Niestety, bo gdyby liczyli wszystko za 2 miesiące, a Personfradag byłby odp. procenty z tych 42. 900 to mielibyśmy podatek do zwrotu , a niestety był na 0. Mąż ma umowę stałą od początku, więc żadne ulgi poza tym. że jest on liczony jako pracownik transgraniczny ( więc trochę niższe podatki) nam nie przysługują. . Chyba, że macie jakieś lepsze pomysły to bardzo proszę o inf. Dzięki.

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Korekta zeznania za 2011
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Gru 2012, 18:59:58 »
Podatek był naliczony tylko za dwa miesiące, i tak SKAT to obliczył jak pisze Roga. Niestety, bo gdyby liczyli wszystko za 2 miesiące, a Personfradag byłby odp. procenty z tych 42. 900 to mielibyśmy podatek do zwrotu , a niestety był na 0. Mąż ma umowę stałą od początku, więc żadne ulgi poza tym. że jest on liczony jako pracownik transgraniczny ( więc trochę niższe podatki) nam nie przysługują. . Chyba, że macie jakieś lepsze pomysły to bardzo proszę o inf. Dzięki.

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Korekta zeznania za 2011
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Gru 2012, 19:06:55 »
I zowu mam problem ze zrozumieniem twojej wypowiedzi. Czy to co piszesz oznacza, ze podatwk jest 0 czy brak Personfradrag. Jezeli niezastosowano opcji rozliczenia z Personfradrag (bo i tak mozna), t aby go uzyskac nalezy "odfajkowac" w zmianie rozliczenia ubryke 69. Wowczas bezie wliczona kwota 42.900 do rozliczenia jako podstawa do ustaleina Personbfradrag ok. 15.500 kr. co sie zas tyczy pracownikow tranzytowych, to przeciwnie, maja oni duzo wieksze mozliwosci ulg podatkowych niz inni podatnicy, np. korzystanie z fradragu dla malzonki, odlicznie odsetek od kredytow w Polsce, ale posadajac nieruchomosc w Polsce placa w Danii 1%od wartosci tej nieruchomosci. Ten obowiazek placeniapodatku 1% od wartosci nieruchomosci poza Dania, maja wszyscy podatnicy, ktorzy nie maja ograniczonego obowiazku podatkowego dla Danii ! , bez wzgledu na to czy sa to dunczycy czy pracownicy z innych krajow Unii.

poloniainfo.dk

Odp: Korekta zeznania za 2011
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Gru 2012, 19:06:55 »

Offline agnes0204

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Korekta zeznania za 2011
« Odpowiedź #7 dnia: 06 Gru 2012, 08:20:08 »
Przepraszam, że może zbyt ogólnie to napisałam, ale w sumie to przyjżałam całą stronę SKATu i nie jest to taka łatwa sprawa, choć w Polsce pracowałam jako księgowa. Jeżeli mogłabym Cię Roga prosić o inf na priv to z góry dziękuję. Nie chcę zaśmiecać forum własnymi dociekaniami. Rok się kończy a wychodzi na to, że powinnam jednak skorygować kartę podatkową męża. Bardzo proszę o kontakt.

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Korekta zeznania za 2011
« Odpowiedź #8 dnia: 06 Gru 2012, 13:19:35 »
Przepraszam, że może zbyt ogólnie to napisałam, ale w sumie to przyjżałam całą stronę SKATu i nie jest to taka łatwa sprawa, choć w Polsce pracowałam jako księgowa. Jeżeli mogłabym Cię Roga prosić o inf na priv to z góry dziękuję. Nie chcę zaśmiecać forum własnymi dociekaniami. Rok się kończy a wychodzi na to, że powinnam jednak skorygować kartę podatkową męża. Bardzo proszę o kontakt.

Jezeli mowa o korekcie zaliczkowej deklaracji podatkowej (karty podatkowej) na 2012, to niestety 1) nie ma juz mosliwosci takiej korekty samej karty podatkowej - jestesmy juz po 1. grudnia 2012), 2) korekta nawt gdyby byla przerpowadzona nie mialaby wplywi na sama karte podatkowa 2012 i na placenie podatku w 2012, najwyzej bylby zerowy podatek w grudniu 2012.
A wiec nie ma teraz pospiechu. Rozliczenie za 2012, bez wzgledu na to jak wygaladala zaliczkowa deklaracja podatkowa 2012 (=karta podatkowa) bedzie sporzadzone przez skat na poczatku marca 2013 i wowczas mozna to sprawdzic i naniesc poprawki do propozycji sporzadzonej przez Skat. Oczywiscie, jezeli dobrze orientujesz ssie w danych wteczce podatkowej meza, to zaraz po dojonaniu ostatnich odprowadzen podatku przez pracodawce, mozesz zobaczyc w teczce podatkowej laczny dochod mezaw 2012, wysokosc odprowadzonego podatku, czy podany zostal przezpracodawce wlasciwy okres obowiazku podatkowego itp. Na tej podstawie juz pod koniec stycznie mozesz bardzodokladnie nawet di 1 korony obliczyc jaki bedzie i powinien byc rezultat podatkowy meza za rok podatkowy 2012. Myslenie teraz o korekturze kaerty podatkowej 2012, to strata czasu. Nalezy koncentrowac sie o faktycznym rozliczeniu to zanczy z faktycznych dochodw i ulg, jezeli ulgi te przysluguja. A tak na prawde juz teraz mozesz zrobic sobie wstepne rozlicznie 2012 znajac meza ostatniezakumulowane dochody w 2012 i zaplacony do tego czasu podatek (sa wykazane na ostatnim kwicie wyplat ale i rowniez w teczce podatkowej). Pozdrawiam i zycze pomyslenego rozliczenia. Jezeli masz watpliwosci - pisz na moj priv. Nie trac teraz na to czasu - slonce swieci, piekna pogoda, przymrozek. Nie zbyt czasto mamy taka pogode w Danii  :) czasu na te badz co badz   

 

poloniainfo.dk

Odp: Korekta zeznania za 2011
« Odpowiedź #8 dnia: 06 Gru 2012, 13:19:35 »

 

Bardzo prosze o pomoc w rozliczeniu 2011

Zaczęty przez agnieszka24Dział Podatki

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 10455
Ostatnia wiadomość 10 Mar 2012, 21:59:15
wysłana przez vordingborg
Rozliczenia 2011 i deklaracja zaliczkowa 2012j

Zaczęty przez rogaDział Podatki

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 4680
Ostatnia wiadomość 20 Sty 2012, 18:53:44
wysłana przez jarekmalek
majowka 2011 w Odense

Zaczęty przez neletopDział Odense

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 5526
Ostatnia wiadomość 09 Maj 2011, 07:36:50
wysłana przez neletop
Rozliczenie podatku za 2011

Zaczęty przez banana23Dział Podatki

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 15752
Ostatnia wiadomość 17 Lut 2012, 14:53:28
wysłana przez leo1
Wybory 2011 w Polsce

Zaczęty przez JutaDział Informacje

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 21212
Ostatnia wiadomość 24 Wrz 2011, 16:21:41
wysłana przez Juta