poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Co z tym zrobić???  (Przeczytany 11186 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline asko

  • Zarejestrowany
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Co z tym zrobić???
« dnia: 12 Gru 2012, 19:09:18 »
Witam wszystkich!!!
Zwracam sie do Was z pewnym problemem.
Od pewnego czasu zauwazylem, ze ludzie (dunczycy), ktorzy ze mna pracuja zaczynaja mnie "delikatnie dyskryminowac".
Mianowicie coraz czesciej zaczynaja sie powtarzac docinki w moim kierunku na temat mojego pochodzenia jak i komentarzy na temat Polski, Polakow, co Polskie jest beee itd.
Kiedys pewien Dunczyk "zartujac" nazwal mnie "skide polakke"(tak to brzmialo, nie znam dokladnej pisowni). Domyslam sie co to moze znaczyc... Wzielismy to na smiech. Po jakims czasie (w ostrych nerwach) ten sam dunol znowu mnie tak nazwal (krzyczac tak, ze wszyscy sie spojrzeli w moja strone). Ja nie pozostajac mu dluzny powiedzialem mu troche po angielsku. Dzis znowu (przy osobie trzeciej, zeby jej zaimponowac) rzucil tym samym tekstem pod moim adresem.
Jestem osoba spokojna ale wszystko ma swoje granice. Po tym 2-gim zdarzeniu przyszedl i przeprosil mnie za to ze mnie tak nazwal a ja mu na to, zeby uwazal na slowa i jesli mnie tak nazwie jeszcze raz to tak to sie nie skonczy.
Mozecie mi podac jakas instytucje gdzie moge to zglosic. Nie jestem typem chlopca, ktory biega i skarzy szefowi albo prezesowi firmy. Chce zeby facet mial nauczke raz na zawsze a nie chce sam wymierzac mu kary chociaz czasami mam ogromna ochote to przylozyc.
Z gory dzieki za pomoc

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co z tym zrobić???
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Gru 2012, 19:25:24 »
Po pierwsze nie wyobrazam sobie, zeby ot tak, bez jakiegos powodu, bez kontaktu bez jakiejs rozmowy czy wymiany zdan/uwag, zaczal cie wyzywac.

Ale pomijajac nieprzyjemne wydarzenie, postapil bardzo poprawnie przepraszajac. Zrozumial swoj blad. Nie reagowales wczesniej, a teraz kiedy cie przerprosil, chcesz go gdzies zglosic?

Jak ty bys sie czul, gdybys to ty przyznal sie do niewlasciwego zachowania wobec kogos i przeprosiles za swoj nietakt, a ta osoba poszala „zaskarzyc” twoje zachowanie.

Absolutnie nie bronie dunczyka, poniewaz tego typu wypowiedzi nie powinne miec miejsca. Chodzi tylko o to, czy nalezy zignorowac jego przeprosiny....

Powinnienes byl zareagowac bardzo stanowczo pierwszym razem a nie przyjmowac tego z usmiechem.

Offline Tricia

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 6
  • -Otrzymane: 5
  • Wiadomości: 59
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Co z tym zrobić???
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Gru 2012, 20:07:28 »
przeprosił za drugi raz a potem po raz trzeci znów wyzwał od "polaków" ? jesli tak to Roga nadal takie swoje zdanie masz :)

Offline MAXFIT

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 15
  • -Otrzymane: 16
  • Wiadomości: 277
  • Reputacja: +2/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co z tym zrobić???
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Gru 2012, 21:45:12 »
Witam asko mam ten sam problem i nie moge znalezc poprawnego wyjscia z mojej sytuacji pracuje razem z kolesiem co sobie juz za bardzo pozwala nie rozmawiam znim i pracuje w innej czesci hali unikam go,ale on napiera na kazdej przerwie i pije do mnie,traktuje hu.a jak powietrze,ale wkoncu tez pekne bo miarka sie przebiera,tez nie chce donosic.Ale jak pierdo...to łeb na ziemię spadnie!I nie chce juz słuchac na temat ze mam sobie odpuscic wyluzowac kazdy z nas ma swoją godność!

Offline makarpoland

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 44
  • Wiadomości: 166
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co z tym zrobić???
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Gru 2012, 22:23:21 »
Witam.

Pracuje praktycznie jako jedyny Polak w firmie i mam maly, ale podobny problem - niektorzy Dunczycy albo od pierwszego dnia traktuja mnie jak powietrze albo sa sztucznie mili, a niektorzy czynia jakies dziwne zlosliwosci lub opowiadaja dziwne zarty nt Polski i Polakow, a wiedze o Polsce maja z lat 80tych lub 90tych...

Moim zdaniem jest wywolane kryzysem, prostactwem Dunczykow, z ktorymi pracujemy, zla wymowa jezyka dunskiego, zla opinia o Polakach w Europie generowana przez nasz Rzad Milosci na czele ze Sloncem Peru oraz pare innych mniejszych czynnikow.

Jesli chodzi o mnie, to Dunczycy czasami czepiaja sie mojej wymowy, opiwadaja kawaly o Polakach-biedakach, smieja sie  z roznych nawykow, ktore uznaja za zle i smieszne, a gdy odwraca sie to w druga strone, to zaczynaja byc nerwowi i zlosliwi. Nie da sie rowniez przeskoczyc roznic kulturowych...

Podsumowujac - jesli pracujesz z Dunami w magazynie, to nie ma co liczyc na jakies super przyjaznie, zrozumienie itp. Zadajmy sobie pytanie jakbysmy traktowali w Polsce w magazynie czy w pracy sredniego szczebla Rumuna albo Bulgara ?

Pozdrawiam i z wlasnego doswiadczenia moge poweidziec, ze trzeba uczyc sie dunskiego i starac sie o prace z Dunczykami "na poziomie", a bedzie zupelnie inaczej.

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: Co z tym zrobić???
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Gru 2012, 04:06:28 »
@makarpoland
Moim skromnym zdaniem, to Duńczycy tyle się interesują naszym rządem , premierem i jego poczynaniami, co przeciętny Polak duńskim rządem 8). Opinię o Polakach generuje nie władza w Polsce, a my sami, Polacy, tutaj.Mamy tu, na forum, dział "Polska i Polacy w prasie duńskiej" czy jakoś tak.Poczytaj, co tam piszą- nie o rządzie, tylko o drobnych złodziejaszkach itp. .
(Nie będę już się rozwodzić nad tym, że według ciebie pewnie cudowną opinię wykreowałby nam rząd Świrosława Niedointernowanego ;D- to już było i pamiętam tytuły cytowane z europejskiej prasy na temat ich poczynań- wtedy to dopabuse byliśmy pośmiewiskiem Europy ::) ).
" Polak gorszego sortu"

Offline Sanczow

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 7
  • -Otrzymane: 5
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co z tym zrobić???
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Gru 2012, 05:11:32 »
Lubią się oni sami dowartościowywać, tym że są lepsi od nas pod różnym względem, a opinię czerpią od nas samych tutaj pracujących , przyjeżdżamy do nich czyli u nas bieda. Na docinki głupie teksty rada jedna wyprosić za drzwi porozmawiać jak chłop z chłopem i po krzyku. A to że sami są jak dziady ich innowacja to polskie lata 80 to druga sprawa te dziady tego nie widzą a my to dostrzegamy bo jak to Polacy świat zwiedzamy i pozdrowienia dla pseudoduńczyków o polskich manierach

poloniainfo.dk

Odp: Co z tym zrobić???
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Gru 2012, 05:11:32 »

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Co z tym zrobić???
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Gru 2012, 14:58:30 »
Lubią się oni sami dowartościowywać, tym że są lepsi od nas pod różnym względem, a opinię czerpią od nas samych tutaj pracujących , przyjeżdżamy do nich czyli u nas bieda. Na docinki głupie teksty rada jedna wyprosić za drzwi porozmawiać jak chłop z chłopem i po krzyku. A to że sami są jak dziady ich innowacja to polskie lata 80 to druga sprawa te dziady tego nie widzą a my to dostrzegamy bo jak to Polacy świat zwiedzamy i pozdrowienia dla pseudoduńczyków o polskich manierach
No ok, taka jest Twoja opinia. To wytlumacz mi jedno: dlaczego to my tu przyjezdzamy a nie oni do nas i dlaczego to oni naleza do czolowki najbogatszych panstw swiata a nie Polska. Mimo ze oni to "dziady :o ::)
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Co z tym zrobić???
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Gru 2012, 16:55:17 »
Zapyalabym tez jakim cudem te "glupole" i banda nieduczonych medykow jest swiatowym liderem w badaniach naukowych ?
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

MalaCzarna

  • Gość
Odp: Co z tym zrobić???
« Odpowiedź #9 dnia: 13 Gru 2012, 18:15:32 »
Chłopaki nie znaleźliście się w komfortowej sytuacji , a przecież chcecie tylko spokojnie pracować.
Rozumiem was ! To może być wkurzające!

Możecie złożyć pisemną skargę do Dyrektora na stosowanie mobbingu wobec was.
(1 egzemplarz skargi dla was).Nie bawcie się w słowne wyjaśnienia.
Tutaj macie polską stronkę abyście wiedzieli co to jest mobbing,kryteria są na całym świecie takie same.

http://www.regiopraca.pl/portal/porady/prawa-pracownika/mobbing-w-pracy-co-jest-i-jak-sie-bronic

Jeżeli macie problem z napisaniem w j.duńskim poproście o tłumaczenie np.pana Andrzeja Dwulata ,solidnie ,szybko ,tanio przetłumaczy (ok.120kr za stronę każdego stać  :))
http://www.dwulat.com/

Możecie iść do związków zawodowych ze skargą (nawet jeśli sami nie należycie) ,oni lubią takie tematy ,pozwólcie im na reklamę pracy-obrony Polaków przed mobbingiem w pracy  ;)

Jeśli uznacie że sprawa jest poważna możecie zwrócić się o pomoc - poradę do prawnika rozmowa w języku polskim. Pierwsza porada gratis (chyba).
Napisanie pisma (nie potrzebujecie tłumacza) + porada ,minus wasze nerwy ok.500dk. 
http://www.polonia-prawo.dk/

Pamiętajcie ofiarą jest ten kto się pierwszy poskarży ,a nie na co wskazują rzeczywiste fakty!!!

Wszystkie k***,ch****,c**** wykrzyczcie w toalecie za zamkniętymi drzwiami ,załatwiając sprawę bądźcie spokojni ,zrównoważeni ,grzeczni,wyraz twarzy spokojny itd .
Tylko wówczas potraktują wasz problem poważnie!

Niech nikomu nie przyjdzie do głowy załatwiać sprawę po męsku i podnieść na kogokolwiek rękę .
Bo nawet jeśli dmuchniesz ręką przed twarzą delikwenta (nie dotykając go) i od powiewu on upadnie to i tak zostaniesz oskarżony o napaść fizyczną . Politi przyjedzie i 5 duńczyków zezna, że widziało jak go uderzyłeś.
Szef policji udzieli pięknego wywiadu do gazety i wówczas poznasz prawdziwe kulisy pisania artykułów o  polakach.  ;) Artykuł wstawią na forum polonii i zostaniesz okrzyknięty zbójem miesiąca .  ;) :D
To tyle pól  żartem pól serio  ;D

Decyzja  należy do was ! Tylko wy znacie prawdę i wiecie ile możecie wytrzymać !
Trzyma kciuki za was!  :)
« Ostatnia zmiana: 13 Gru 2012, 18:28:04 wysłana przez MalaCzarna »

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co z tym zrobić???
« Odpowiedź #10 dnia: 13 Gru 2012, 18:49:31 »
Zapyalabym tez jakim cudem te "glupole" i banda nieduczonych medykow jest swiatowym liderem w badaniach naukowych ?
Takim cudem ze ci "glupole" tworzyli swoj model panstwa demokratycznego nie w teorii na papierze, ale w praktyce, gdzie decyzje i nawet centralne rozporzadzenia administruje i interpretuje sie lokalnie (nieraz niewlasciwie ale to drobiazg), a wspolnota w "forsamlingshuset" czy tez "andelsbevægelsen", mimo ze juz niezbyt dzisiaj widoczne, nadal sa gleboko zakorzenione w swiadomosci spoleczenstwa. To ci "glupole" stworzyli wlasnie na podstawie takiej demokracji, dunski model rynku pracy, jaki jest unikalnym w skali swiatowej. To wlasnie oni zdaja sobie sprawe, ze spoleczenstwa solidarne swoja praca maja najwieksza szanse osiagniecia dobrobytu dla wiekszosci swojego spoleczenstwa. Dania nie posiada prawie zadnych zloz naturalnych. Zdajac sobie z tego sprawe, zawsze stawiano na szybkie przestawianie sie w zaleznosci od potrzeb rynkow zbytu. Po 2. wojnie swiatowej - kraj typowo rolniczy uzyskujacy swoje dochody olbrzymim eksportem zywnosci do calej Europy. Dzisiaj kraj prawie ze wylacznie nastawiony na nowoczesna technologie, badania naukowe, nisze produkcji produktow specjalistycznych o bardzo wysokiej jakosci, farmaceutyka, wiatraki. To nie poszczegolne rzady, ktore zmienily Danie, niektorzy powiedza, ze przeciwnie (wysokie podatki, obciazanie przedsiebiorstw biurokracją i administracją), ale to wedlug mnie dunska mentalnosc, umiejetnosc zarzadzania przedsiebiorstwem i fantastyczna zdolnosc szybkiego przystosowania sie do nowej rzeczywistosci i oczywiscie nie nalezy zapomniec jedna chyba z najwazniejszych spraw, a mianowicie bezplatny dostep do uzyskania wiedzy i informacji, dostepny dla wszystkich, a nie wybranej grupy, ktora ma mozliwosci ekonomiczne.   Przed kilkoma dniami czytalem ciekawa uwage w prasie, gdzie zwrocono uwage, ze kraje najmniej skorumpowane do ktorych naleza wszystkie kraje skandynawskie, osiagnely w ostatnich dziesiecioleciach najwyzszy poziom warunkow socjalno-ekonomicznych mimo wysokich podatkow, oplat i roznego rodzaju akcyz duzo wyzszych niz w innych krajach. Dlatego przestanmy snic, ze za 10 czy 20 lat kraje bylej Europy Wschodniej dorownaja krajom skandynawskim. Nie mysle tutaj wylacznie o ekonomii!. Moralnosc, mentalnosc, wspolna odpowiedzialnosc, tolerancja - inny "værdisæt", dialog. A to, ze ktos komus w pracy powiedzial, ze jest "dumme polak" czy cos w tym rodzaju, swiadczy tylko o tym, ze sa i tacy ludzie, co ma miejsce w kazdym spoleczenstwie, a co nie oznacza, ze taka jest wiekszosc dunskiego spoleczenstwa. Kiedys pisalem, ze wiekszosc osob przyjezdrzajacych tutaj do pracy, nie spotyka sie z najwiekszym segmentem dunskiego spoleczenstwa, a mianowicie klasa srednia (nie tylko pod wzgledem ekonomicznym). Zdecydowana wiekszosc dunczykow, to ludzi przyjazni, zrownowazeniu, wyrozumiali, tolerancyjny i pomocni. Niestety, to nie zawsze tych dunczykow spotykaja nasi rodacy, czesto zmuszeni do podjecia prac "na najnizszym poziomie". Nie znajac jezyka, nie czytajac dunskich ksiazek, nie sluchajac debat w telewizji i nie spotykajac dunczykow prywatnie, wystawiaja jednak opinie o "dunolach". Podobnie ma sie sprawa w innych krajach. W zeszlym roku spotkalem w Londynie mlodego polskiego inzyniera, ktory pracowal w nocy przy sprzataniu wagonow kolejowych. W nocy pracowal a w dzien spal. Jedynych anglikow ktorych spotykal to takich jak on sprzataczy z ta roznica, ze on byl na innym poziomie intelektualnym, ale byl tez swiadomym, ze anglicy to nie tylko jego otoczenie w pracy. 

Krakers

  • Gość
Odp: Co z tym zrobić???
« Odpowiedź #11 dnia: 13 Gru 2012, 19:14:25 »
Kocham te Wasze tematy o innych ;D

"Zdecydowana wiekszosc dunczykow, to ludzi przyjazni, zrownowazeniu, wyrozumiali, tolerancyjny i pomocni."
"jesli pracujesz z Dunami w magazynie, to nie ma co liczyc na jakies super przyjaznie, zrozumienie itp."
"Lubią się oni sami dowartościowywać, tym że są lepsi od nas pod różnym względem"
- no to teraz ... komu wierzyć? ;)

Jeśli ktoś chce przybliżać duńskie społeczeństwo to ja bym prosił o zaawansowaną analizę, posiłkując się nowoczesnymi metodami oceniania oraz matematycznymi zasadami omijania statystycznych nieprawidłowości ;)

A tak to przeważnie każdy pisze o osobach, z którymi ma styczność - w sumie to by można zebrać te wszystkie tematy i połączyć w jeden główny - wówczas mielibyśmy kompendium wiedzy nt. "Duńczyków" :)

P.S. Dzwoniłem dzisiaj do ubezpieczalni - Pani mówi: "Ja po angielsku to tak średnio, jak coś będzie niezrozumiałe to proszę mówić" - ripostowałem: "Wrrrr ... no ... where's your self-esteem?, where's your: "I can do it" thought?" = Duńczycy są osobami, które nie wierzą w siebie ;)

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Co z tym zrobić???
« Odpowiedź #12 dnia: 13 Gru 2012, 19:37:50 »
Takim cudem ze ci "glupole" tworzyli swoj model panstwa demokratycznego nie w teorii na papierze, ale w praktyce, gdzie decyzje i nawet centralne rozporzadzenia administruje i interpretuje sie lokalnie (nieraz niewlasciwie ale to drobiazg), a wspolnota w "forsamlingshuset" czy tez "andelsbevægelsen", mimo ze juz niezbyt dzisiaj widoczne, nadal sa gleboko zakorzenione w swiadomosci spoleczenstwa. To ci "glupole" stworzyli wlasnie na podstawie takiej demokracji, dunski model rynku pracy, jaki jest unikalnym w skali swiatowej. To wlasnie oni zdaja sobie sprawe, ze spoleczenstwa solidarne swoja praca maja najwieksza szanse osiagniecia dobrobytu dla wiekszosci swojego spoleczenstwa. Dania nie posiada prawie zadnych zloz naturalnych. Zdajac sobie z tego sprawe, zawsze stawiano na szybkie przestawianie sie w zaleznosci od potrzeb rynkow zbytu. Po 2. wojnie swiatowej - kraj typowo rolniczy uzyskujacy swoje dochody olbrzymim eksportem zywnosci do calej Europy. Dzisiaj kraj prawie ze wylacznie nastawiony na nowoczesna technologie, badania naukowe, nisze produkcji produktow specjalistycznych o bardzo wysokiej jakosci, farmaceutyka, wiatraki. To nie poszczegolne rzady, ktore zmienily Danie, niektorzy powiedza, ze przeciwnie (wysokie podatki, obciazanie przedsiebiorstw biurokracją i administracją), ale to wedlug mnie dunska mentalnosc, umiejetnosc zarzadzania przedsiebiorstwem i fantastyczna zdolnosc szybkiego przystosowania sie do nowej rzeczywistosci i oczywiscie nie nalezy zapomniec jedna chyba z najwazniejszych spraw, a mianowicie bezplatny dostep do uzyskania wiedzy i informacji, dostepny dla wszystkich, a nie wybranej grupy, ktora ma mozliwosci ekonomiczne.   Przed kilkoma dniami czytalem ciekawa uwage w prasie, gdzie zwrocono uwage, ze kraje najmniej skorumpowane do ktorych naleza wszystkie kraje skandynawskie, osiagnely w ostatnich dziesiecioleciach najwyzszy poziom warunkow socjalno-ekonomicznych mimo wysokich podatkow, oplat i roznego rodzaju akcyz duzo wyzszych niz w innych krajach. Dlatego przestanmy snic, ze za 10 czy 20 lat kraje bylej Europy Wschodniej dorownaja krajom skandynawskim. Nie mysle tutaj wylacznie o ekonomii!. Moralnosc, mentalnosc, wspolna odpowiedzialnosc, tolerancja - inny "værdisæt", dialog. A to, ze ktos komus w pracy powiedzial, ze jest "dumme polak" czy cos w tym rodzaju, swiadczy tylko o tym, ze sa i tacy ludzie, co ma miejsce w kazdym spoleczenstwie, a co nie oznacza, ze taka jest wiekszosc dunskiego spoleczenstwa. Kiedys pisalem, ze wiekszosc osob przyjezdrzajacych tutaj do pracy, nie spotyka sie z najwiekszym segmentem dunskiego spoleczenstwa, a mianowicie klasa srednia (nie tylko pod wzgledem ekonomicznym). Zdecydowana wiekszosc dunczykow, to ludzi przyjazni, zrownowazeniu, wyrozumiali, tolerancyjny i pomocni. Niestety, to nie zawsze tych dunczykow spotykaja nasi rodacy, czesto zmuszeni do podjecia prac "na najnizszym poziomie". Nie znajac jezyka, nie czytajac dunskich ksiazek, nie sluchajac debat w telewizji i nie spotykajac dunczykow prywatnie, wystawiaja jednak opinie o "dunolach". Podobnie ma sie sprawa w innych krajach. W zeszlym roku spotkalem w Londynie mlodego polskiego inzyniera, ktory pracowal w nocy przy sprzataniu wagonow kolejowych. W nocy pracowal a w dzien spal. Jedynych anglikow ktorych spotykal to takich jak on sprzataczy z ta roznica, ze on byl na innym poziomie intelektualnym, ale byl tez swiadomym, ze anglicy to nie tylko jego otoczenie w pracy.
Rogo, a Ty to na serio wziales?
No prosze Cie! Przeciez to zdanie wrecz ocieka ironia!
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline makarpoland

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 44
  • Wiadomości: 166
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co z tym zrobić???
« Odpowiedź #13 dnia: 13 Gru 2012, 20:21:37 »
@makarpoland
Moim skromnym zdaniem, to Duńczycy tyle się interesują naszym rządem , premierem i jego poczynaniami, co przeciętny Polak duńskim rządem 8). Opinię o Polakach generuje nie władza w Polsce, a my sami, Polacy, tutaj.Mamy tu, na forum, dział "Polska i Polacy w prasie duńskiej" czy jakoś tak.Poczytaj, co tam piszą- nie o rządzie, tylko o drobnych złodziejaszkach itp. .
(Nie będę już się rozwodzić nad tym, że według ciebie pewnie cudowną opinię wykreowałby nam rząd Świrosława Niedointernowanego ;D- to już było i pamiętam tytuły cytowane z europejskiej prasy na temat ich poczynań- wtedy to dopabuse byliśmy pośmiewiskiem Europy ::) ).

Sluchaj, prosze nie wyskakuj z jakimis Swiroslawami itd, bo taka etykiete przypiely mu massmedia, czytaj UBECJA i postkomunisci. Przeczytaj prosze sobie ksiazke o Przemysle pogardzie w latach 2005-2010 w stosunku do Lecha i Jaroslawa Kaczynskich. Zreszta to nie dyskusja o tym. Fakty sa miazdzace - Tusk i Komor to zdrajcy i czerowni mafiosi, a Kaczor mial co najwyzej pare potkniec i zlych decyzji, ale zawsze kabusewal sie wartosciami, ktore byly Polakom bliskie w poprzednich latach.

@ROGA

Nie zapominaj, ze w Danii nei bylo komunizmu 50 lat - gdyby u nich byl komunizm, to ten kraj juz dawnoby nie istnial, a Polacy byliby silniejszym krajem niz Dania. Zgadzam sie, ze nie bylo go rowniez dzieki byc moze zrecznosci i sytuacji geopolitycznej, ale 50 lat komuny zniszczylo Polske na 50 lat. Plus 23 lata rzadow niby-demokracji. Straty to nie tylko gospodarka, ale rowniez mentalnosc i tradycje, ktore Dunczycy pielegnowali od prawie stu lat. Mimo tego, ze jestem z pokolenia niby-demokracji, przez wychowanie rodzicow moge poweidziec, ze siedzi we mnie czastka moich rodzicow i chorego wplywu komunizmu na ich zycie.

Powtorze jeszcze raz - nauka, lepsza praca, nie zniechecac sie przy niezrozumienium krzywieniu sie Dunczykow. Sa ludzie glupi i mniej glupi - jak wszedzie.


Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co z tym zrobić???
« Odpowiedź #14 dnia: 13 Gru 2012, 20:23:28 »
Kocham te Wasze tematy o innych ;D

"Zdecydowana wiekszosc dunczykow, to ludzi przyjazni, zrownowazeniu, wyrozumiali, tolerancyjny i pomocni."
"jesli pracujesz z Dunami w magazynie, to nie ma co liczyc na jakies super przyjaznie, zrozumienie itp."
"Lubią się oni sami dowartościowywać, tym że są lepsi od nas pod różnym względem"
- no to teraz ... komu wierzyć? ;)

Jeśli ktoś chce przybliżać duńskie społeczeństwo to ja bym prosił o zaawansowaną analizę, posiłkując się nowoczesnymi metodami oceniania oraz matematycznymi zasadami omijania statystycznych nieprawidłowości ;)

A tak to przeważnie każdy pisze o osobach, z którymi ma styczność - w sumie to by można zebrać te wszystkie tematy i połączyć w jeden główny - wówczas mielibyśmy kompendium wiedzy nt. "Duńczyków" :)

P.S. Dzwoniłem dzisiaj do ubezpieczalni - Pani mówi: "Ja po angielsku to tak średnio, jak coś będzie niezrozumiałe to proszę mówić" - ripostowałem: "Wrrrr ... no ... where's your self-esteem?, where's your: "I can do it" thought?" = Duńczycy są osobami, które nie wierzą w siebie ;)
A kto liczy na super przyjaznie na magazynie? Najwyzej to znajomy albo kolega w pracy. W Danii (nie wiem jak gdzie indziej) nie nawiazuje sie przyjazni w pracy, co uwazam za sluszne.
A opinia o dunczykach ze sa zrownowazeni, przyjazni, pomocni, to nie wylacznie moje odczucie. Taka jest generalna opinia o dunskim spoleczenstwie wsrod europejczykow. Zyczylbym sobie, aby taka opinia byla rowniez o polakach, moze kiedys......

poloniainfo.dk

Odp: Co z tym zrobić???
« Odpowiedź #14 dnia: 13 Gru 2012, 20:23:28 »

 

Agencja Pośrednictwa Pracy CROCO DIM - wie ktoś coś o tym?

Zaczęty przez skowronDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 16787
Ostatnia wiadomość 14 Cze 2012, 09:23:01
wysłana przez kingamagda
Szwecja wygrała Eurowizję w tym roku:)

Zaczęty przez RybkaWillegoDział Hydepark

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 3529
Ostatnia wiadomość 27 Maj 2012, 22:02:31
wysłana przez piotr1
co wy o tym myslicie?

Zaczęty przez neletopDział Odense

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 9536
Ostatnia wiadomość 31 Mar 2009, 17:14:35
wysłana przez janusz Odense
Jak sie odnalezc w tym miescie?

Zaczęty przez HerlevDział Pomoc!

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 3959
Ostatnia wiadomość 05 Lis 2009, 15:15:05
wysłana przez RybkaWillego
Czy warto zaryzykować z tym pracodawcą? MAREMA (PL) - Hoved Rent (DK)

Zaczęty przez elbaDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 8755
Ostatnia wiadomość 23 Kwi 2008, 23:40:42
wysłana przez andrzej1