poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Pieniądze za opiekę nad dzieckiem w domu  (Przeczytany 60453 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 1941

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1153
  • -Otrzymane: 728
  • Wiadomości: 2969
  • Reputacja: +1/-0
    • Autor wpisu.
Odp: Pieniądze za opiekę nad dzieckiem w domu
« Odpowiedź #120 dnia: 08 Cze 2013, 00:30:02 »
Kurde, w medyczej kicha!
U nas i tak chociaz, jakies cuksy mozemy przyemycic, albo dlugopisik.
Farma to dopabuse ma przekichane, nawet za cuksa moga podpasc.

Hm.... przychodzi taki czas, ze czlek musi placic plci przeciwnej za bycie milym, ale jeszcze troszke za darmoszke, nooo... niechze sie poludze :)

Jezeli o rubryke chodzi, to ja poprosze o "zyciowe porady blondynki"  ;D

Niestety, nie ja bede decydował o rubrykach w radosnej kopenhaskiej tworczosci.
Ale moze uwzglednia Twoje zgloszenie, w koncu pierwsza bylas.

Offline nadusiaa

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 18
  • Wiadomości: 214
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pieniądze za opiekę nad dzieckiem w domu
« Odpowiedź #121 dnia: 08 Cze 2013, 20:13:30 »
ja uwazam ze dziecko z matka powinno byc w domku najdluzej jak tylko sie da.na wszystko jest czas na nauke,itp.kazda matka wie co dla jej dziecka jest dobre.moja 2 dzieci tez jest w dagpleje,ale zamierzam wrocic do polski i chce zarobic tu kase i zyc w polsce.zal mi troche tych dzieci ktore sa w roznych instytucjach praktycznie spedzaja tam cale dnie przez caly tydzien,a ile czasu spedzaja z rodzicami -malo.duzo by o tym pisac ale to nie ma sensu bo kazdy ma swoje zdanie,poglady,zycie na rodzine i kazdy mysli inaczej co to znaczy rodzina ,rozwoj psychiczny itp.ale ogolnie zal mi tych dzieci.

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pieniądze za opiekę nad dzieckiem w domu
« Odpowiedź #122 dnia: 09 Cze 2013, 06:41:56 »
Oj, Nadusiaa...
Nie oceniaj, bys nie była oceniana.
Sama dla kasy fundujesz dziecku traumę (tej najstarszej córce, przenosząc ją do duńskiej szkoly, bez znajomosci języka ), a "żal ci" dzieci , które są w dagpleje.
Moze najpierw nad soimi dziećmi pomysl, co im robisz, tak ciągając je po Europie "w te i wewte", a potem użalaj się nad losem innych.
I skoro uważasz, że matka powinna być w domu z dzieckiem jak najdłużej, to czemu dwoje dzieci w dagpleje?
A ty przeciez nie pracowałaś, mogłaś być z nimi w domku? Osoba pracująca nie musi meldować sie w jobcenter :-\
Więc nie wyjeżdżaj tu z szumnymi hasłami o rodzinie i rozwoju psychicznym, gdy sama "dla kasy " robisz coś takiego.
Ja, w przeciwieństwie do ciebie, jestem tu, bo mi się tu podoba. Dziecko do dagpleje posłałam ze względu na język , no i , oczywiście, moją dyspozycyjność na rynku pracy (co zaprocentowało w przeciągu kilku miesięcy ). Moja coreczka uwielbia swoja "dagplejemor", zresztą na mnie też od początku dziewczyna zrobiła bardzo dobre wrażenie :D.
Powiem ci jeszcze jedno- pomijając juz ten język.
Gdybym została z dzieckiem w domu, z pracującym na full etat M., co mogłabym dziecku zaoferować?
Piaskownicę w ogródku? Baaardzo stymulujące, naprawdę , dla jej rozwoju :/...
W dagpleje ma :rytmikę, gimnastykę, wycieczki , teatrzyki dla dzieci , wspólne zabawy z większą grupą w legestue. Miała wycieczkę pociągiem i brała udział w biegu.Mogła świętowac urodziny swoje i kolegów oraz zaprzyjaźnionych niań, była na balu przebierańców ,ma zajęcie plastyczne i muzyczne. Poznaje i bierze udział w tradycyjnych duńskich świętach i zwyczajach, których ja, z racji "obcości", nie byłabym w stanie jej pokazać.To źle dla jej rozwoju???
Nie odrywam jej rano siłą od siebie, sama biegnie z radością do niani. To z jakiego powodu ma mi byc jej żal??? Zresztą do dagpleje tez nie została "rzucona na głęboką wodę" .Najpierw po prostu odwiedzałyśmy nianię razem na kilka godzinek; potem dalej byłam z nią, tylko wychodzilam na chwile, by zobaczyć, czy nie będzie płakać, zostając sama; potem zostawała sama, ale tez na krótko, a dopabuse na końcu , gdy juz obie z nianią byłyśmy pewne, że wszystko jest ok i mała się w pełni zaaklimatyzowała, zaczęłam ją zostawiac normalnie, na "cały" dzień.

Żałować możesz swoich dzieci, że im świadomie, dla kasy , fundujesz coś takiego. Ja widzę, ze moje dziecko jest radosne, szczęśliwe i pięknie się rozwija pod wspólna troskliwą opieką naszą i niani. I aż żal mi będzie się rozstawać z "naszą" Anniką, bo niunia od sierpnia idzie do przedszkola. I to tez nie będzie dla niej szok i trauma, bo przedszkole zna, odwiedza je regularnie z nianią, jest tam juz większość jej kolegów i koleżanek.

Jakoś dziwne, że mamy tu wypowidające sie, jak to dobrze dla dziecka być z mamą w domu i o "wartościach rodzinnych", jednym tchem mówią o pieniądzach... :-\
" Polak gorszego sortu"

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pieniądze za opiekę nad dzieckiem w domu
« Odpowiedź #123 dnia: 09 Cze 2013, 09:41:45 »
Oj, Nadusiaa...
Nie oceniaj, bys nie była oceniana.
Sama dla kasy fundujesz dziecku traumę (tej najstarszej córce, przenosząc ją do duńskiej szkoly, bez znajomosci języka ), a "żal ci" dzieci , które są w dagpleje.
Moze najpierw nad soimi dziećmi pomysl, co im robisz, tak ciągając je po Europie "w te i wewte", a potem użalaj się nad losem innych.
I skoro uważasz, że matka powinna być w domu z dzieckiem jak najdłużej, to czemu dwoje dzieci w dagpleje?
A ty przeciez nie pracowałaś, mogłaś być z nimi w domku? Osoba pracująca nie musi meldować sie w jobcenter :-\
Więc nie wyjeżdżaj tu z szumnymi hasłami o rodzinie i rozwoju psychicznym, gdy sama "dla kasy " robisz coś takiego.
Ja, w przeciwieństwie do ciebie, jestem tu, bo mi się tu podoba. Dziecko do dagpleje posłałam ze względu na język , no i , oczywiście, moją dyspozycyjność na rynku pracy (co zaprocentowało w przeciągu kilku miesięcy ). Moja coreczka uwielbia swoja "dagplejemor", zresztą na mnie też od początku dziewczyna zrobiła bardzo dobre wrażenie :D.
Powiem ci jeszcze jedno- pomijając juz ten język.
Gdybym została z dzieckiem w domu, z pracującym na full etat M., co mogłabym dziecku zaoferować?
Piaskownicę w ogródku? Baaardzo stymulujące, naprawdę , dla jej rozwoju :/...
W dagpleje ma :rytmikę, gimnastykę, wycieczki , teatrzyki dla dzieci , wspólne zabawy z większą grupą w legestue. Miała wycieczkę pociągiem i brała udział w biegu.Mogła świętowac urodziny swoje i kolegów oraz zaprzyjaźnionych niań, była na balu przebierańców ,ma zajęcie plastyczne i muzyczne. Poznaje i bierze udział w tradycyjnych duńskich świętach i zwyczajach, których ja, z racji "obcości", nie byłabym w stanie jej pokazać.To źle dla jej rozwoju???
Nie odrywam jej rano siłą od siebie, sama biegnie z radością do niani. To z jakiego powodu ma mi byc jej żal??? Zresztą do dagpleje tez nie została "rzucona na głęboką wodę" .Najpierw po prostu odwiedzałyśmy nianię razem na kilka godzinek; potem dalej byłam z nią, tylko wychodzilam na chwile, by zobaczyć, czy nie będzie płakać, zostając sama; potem zostawała sama, ale tez na krótko, a dopabuse na końcu , gdy juz obie z nianią byłyśmy pewne, że wszystko jest ok i mała się w pełni zaaklimatyzowała, zaczęłam ją zostawiac normalnie, na "cały" dzień.

Żałować możesz swoich dzieci, że im świadomie, dla kasy , fundujesz coś takiego. Ja widzę, ze moje dziecko jest radosne, szczęśliwe i pięknie się rozwija pod wspólna troskliwą opieką naszą i niani. I aż żal mi będzie się rozstawać z "naszą" Anniką, bo niunia od sierpnia idzie do przedszkola. I to tez nie będzie dla niej szok i trauma, bo przedszkole zna, odwiedza je regularnie z nianią, jest tam juz większość jej kolegów i koleżanek.

Jakoś dziwne, że mamy tu wypowidające sie, jak to dobrze dla dziecka być z mamą w domu i o "wartościach rodzinnych", jednym tchem mówią o pieniądzach... :-\
Zachwycilam sie.... Nic dodac, nic ujac:)

ps. Annika, bo... nie Pippi ;)? Slicznie... :)

"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline nadusiaa

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 18
  • Wiadomości: 214
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pieniądze za opiekę nad dzieckiem w domu
« Odpowiedź #124 dnia: 09 Cze 2013, 11:05:33 »
jestescie porabane.niewarto tu sie wypowiadac ,bo madrosci zaraz ida.a kto mowil ze moja corka nie mowi po dunsku.tylko wasze opinie sa najlepsze.jest wam ok to ok ale niepotepiajcie innych.a kto tu jest z milosci bycia tutaj jak ci na kasie nie zalezy to co tutaj robisz,wyjechalas z polski bo co ,tak sobie pozwiedzac inne kraje.jakie zalosne.masa ludzi przyjechala tutaj zeby zarobic pieniazki,i co moze dla dzieci lepiej by bylo gdybysmy je zostawili w polsce nie sadze,lepiej jak cala rodzina jest tutaj.ja nikogo nie obrazam w porownaniu do was.a sa w dagpleje bo pracuje,zeby zarobic i jak najszybciej wrocic.ale co ja wam sie tlumacze najgorzej z wami w dyskusje wejsc.

Offline 1941

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1153
  • -Otrzymane: 728
  • Wiadomości: 2969
  • Reputacja: +1/-0
    • Autor wpisu.
Odp: Pieniądze za opiekę nad dzieckiem w domu
« Odpowiedź #125 dnia: 09 Cze 2013, 11:39:48 »
Dzieci to tez ludzie, tacy jak my, tylko mniejszej postury i nie tak bardzo zepsuci jeszcze.

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pieniądze za opiekę nad dzieckiem w domu
« Odpowiedź #126 dnia: 09 Cze 2013, 17:36:19 »
Aisak - Annika :D. A czemu tak, to juz chyba jej mamy trzeba by zapytać ;).moze faktycznie, bo nie Pippi  ;) ;D.
Nadusiaa- jak miło  ;D
Zaczynasz od "jesteście porąbane", a potem juz tylko "lepiej "  ;D.
Nooo, z tobą to dopabuse "dyskusja " ::)
Nie piszę, że twoja corka NIE MÓWI TERAZ po duńsku, napisałam, ze nie mówiła, gdy poszła tu do szkoły. To różnica, nie? Umiesz czytać? Czy polski język tez dla ciebie jest dżunglą nie do przebycia?

Co do zarabiania pieniędzy, to mieszasz dwie drogi. Oczywiście, że pieniądze trzeba miec, to nie komunizm, ze "każdemu według potrzeb"  ;D.

Ale jest różnica, między życiem tu i zarabianiem na normalne życie, a ciułaniem każdej korony .

Co, w Polsce to manna znieba by mi spadała? Nie musiałabym pracować??Śmieszna jesteś.
Tak, jak powiedziałam, nie jestem tu dla kasy, tylko dla normalnego zycia.
I, tak, masz rację, zwiedzamy sobie:).Zapewne w przeciwieństwie do ciebie, bo ty musisz oszczędzać każdy grosz.
I czy mieszkalibyśmy w Polsce, Francji czy Anglii, zylibyśmy tak samo. Przyjazdu tu nie traktujemy jak kary czy przykrej życiowej konieczności, tylko właśnie możliwości pomieszkania sobie w innym kraju.Ale to w twoim ciasnym móżdżku już się pomieścić nie potrafi? Sama jesteś żałosna  ::)

 Gdy jest się gdzieś z wyboru, nie z musu, to zmienia postać rzeczy, co ? Czy ty nie widzisz takich różnic? Podejrzewam, że nie widzisz.

Cytuj (zaznaczone)
"Jest wam ok. to ok, ale nie potępiajcie innych"

A widzisz?Nie oceniaj, byś nie została oceniona. Oczywiście, że jest mi ok. :). Gdyby było inaczej, usiłowałabym coś z tym zrobić. To ty pierwsza napisałaś, że żal ci tych dzieci. no, to ci odpowiedziałam, dlaczego powinnaś zastanowić się nad swoimi dziećmi, nie innymi i właśnie nie być hipokrytką, sama robiąc coś całkiem przeciwnego- czyli wysyłając ryczące , czepiające się ciebie dzieci do dagpleje. Sama nie pracując ::)- bo osoba pracująca nie musi się meldować w Jobcenter. Albo kłamiesz, że pracujesz, albo pracujesz na czarno, a dodatkowo bierzesz zasiłek.

.... Przyjrzyj się najpierw swojemu postępowaniu w stosunku do swoich dzieci, a potem pouczaj innych i użalaj się nad innymi. Ja sobie w związku z dagpleje nic do zarzucenia nie mam, dziecko jest tam szczęśliwe i zadowolone.
A jeśli ty masz jakieś problemy ze sobą, przez to, że dla pieniędzy poświęcasz swoje dzieci, to to już twój problem, nie mój. Tylko wypadałoby najpierw samemu dojść do ładu ze sobą i swoim życiem, a potem pouczać innych, co dobre, a co złe dla nich i ich dzieci.

" Polak gorszego sortu"

poloniainfo.dk

Odp: Pieniądze za opiekę nad dzieckiem w domu
« Odpowiedź #126 dnia: 09 Cze 2013, 17:36:19 »

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pieniądze za opiekę nad dzieckiem w domu
« Odpowiedź #127 dnia: 09 Cze 2013, 19:12:26 »
jestescie porabane.niewarto tu sie wypowiadac ,bo madrosci zaraz ida.a kto mowil ze moja corka nie mowi po dunsku.tylko wasze opinie sa najlepsze.jest wam ok to ok ale niepotepiajcie innych.a kto tu jest z milosci bycia tutaj jak ci na kasie nie zalezy to co tutaj robisz,wyjechalas z polski bo co ,tak sobie pozwiedzac inne kraje.jakie zalosne.masa ludzi przyjechala tutaj zeby zarobic pieniazki,i co moze dla dzieci lepiej by bylo gdybysmy je zostawili w polsce nie sadze,lepiej jak cala rodzina jest tutaj.ja nikogo nie obrazam w porownaniu do was.a sa w dagpleje bo pracuje,zeby zarobic i jak najszybciej wrocic.ale co ja wam sie tlumacze najgorzej z wami w dyskusje wejsc.
Eeeeee... a co robisz :o :o :o?

Dzizes, jak w cyrku :D :D :D!
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pieniądze za opiekę nad dzieckiem w domu
« Odpowiedź #128 dnia: 09 Cze 2013, 20:30:52 »
Aisak, ja wiem, że  z osobą w typie Naduusi nie warto "dyskutować ", bo, po pierwsze, i tak nie zrozumie, co się do niej mówi (pisze), po drugie, nawet sama nie rozumie, co pisze ::). Cóż, nie moja wina, że ktoś jest ograniczony i nie zna innego świata i zycia poza tym, jakie sam wiedzie.
Ale nie będzie mi ktoś pisał bzdur, dlaczego JA tu jestem i jak się czuje moje dziecko chodząc do dagpleje.
« Ostatnia zmiana: 09 Cze 2013, 21:08:40 wysłana przez happybeti »
" Polak gorszego sortu"

poloniainfo.dk

Odp: Pieniądze za opiekę nad dzieckiem w domu
« Odpowiedź #128 dnia: 09 Cze 2013, 20:30:52 »

 

ulga skat na kupno domu

Zaczęty przez mokkaDział Podatki

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 13139
Ostatnia wiadomość 14 Lut 2013, 19:23:11
wysłana przez Jomir
remont domu

Zaczęty przez Joachim 5Dział Hydepark

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 3694
Ostatnia wiadomość 18 Lis 2009, 21:47:12
wysłana przez Joachim 5
Kupno domu

Zaczęty przez Ania8520Dział Hydepark

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 14392
Ostatnia wiadomość 11 Lut 2016, 03:32:36
wysłana przez happybeti
Ubezpieczenie rodziny i domu

Zaczęty przez GajolDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 6881
Ostatnia wiadomość 30 Wrz 2013, 07:25:01
wysłana przez aneczka.k
Zakup domu w Danii

Zaczęty przez dorotaa22Dział Hydepark

Odpowiedzi: 66
Wyświetleń: 52048
Ostatnia wiadomość 11 Paź 2014, 23:41:19
wysłana przez Jomir