poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Pracodawca wymaga przychodzenia na 2-3 godziny dziennie do pracy  (Przeczytany 40080 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
    Witam. Mam takie pytanie. Moze ktos ma wieksze pojecie ode mnie na ten temat, lub tez spotkal sie z podobnym problemem u siebie w pracy i wie, jak go rozwiazac :)

    A mianowicie jestem zatrudniona na 15h/tyg. Tyle mam wpisane w kontrakcie. Czy w takim razie pracodawca ma prawo wymagac ode mnie przychodzenia przez 6 dni w tygodniu na 2-3 godziny do pracy? Czy ma prawo w ogole wymagac przychodzenia przez 5-6 dni w tygodniu, jesli zapewnia tylko 15 godzin? Pytam, poniewaz mam mozliwosc dodatkowej pracy rowniez w innym miejscu, tam jest full czas kazdego dnia, ale bez stalego kontraktu.
   
   I jeszcze jedno: czy od 16 przepracowanej godziny liczy mi sie nadgodzina, czy tez jestem w bledzie?

   I jak "zmusic" pracodawce do uczciwego traktowania pracownika?. Niestety, nie jestem w zwiazkach, ale moze sa jakies urzedy, federacje czy tez moze policja, ktore sie zajmuja rowniez tego typu sprawami?

 Dziekuje serdecznie za ewentualne uwagi, podpowiedzi i rady :)
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Pracodawca wymaga przychodzenia na 2-3 godziny dziennie do pracy
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Mar 2013, 19:01:25 »
Umowa zbiorowa, zapis w kontrakcie. Jezeli nie jest to uregulowane papabusewo, to niestety ma prawo.
Nadgodzina nalezy CI sie po 37 godzinie w tygodniu.

Zwiazki moglby by CI pomoc. Proponuje sie do nich zapisac i nie czekac az bedzie za pozno. Przeciez znasz sprawe naszej wspolnej znajomej, ktora czekala do ostatniej chwili?
To kosztuje okolo 150 koron miesiecznie, ja wiem, ze Ci ciezko, ale ... nie zaluj!
Zwlaszcza, ze dzis sie zapisujesz, jutro mozesz poprosic o pomoc. Na pomoc zwiazkow nie ma karencji!

Aisak! Zlituj sie, jaka policja? na co? Na to, ze pracodawca nie ma zapotrzebowania na Twoja prace na wiecej niz dwie godziny tygodniowo?

ps. znamy sie :) wiec wiesz na pewno, ze pisze skrotowo a nie zlosliwie :)
Ochlon  ;D
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pracodawca wymaga przychodzenia na 2-3 godziny dziennie do pracy
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Mar 2013, 19:09:38 »
Umowa zbiorowa, zapis w kontrakcie. Jezeli nie jest to uregulowane papabusewo, to niestety ma prawo.
Nadgodzina nalezy CI sie po 37 godzinie w tygodniu.

Zwiazki moglby by CI pomoc. Proponuje sie do nich zapisac i nie czekac az bedzie za pozno. Przeciez znasz sprawe naszej wspolnej znajomej, ktora czekala do ostatniej chwili?
To kosztuje okolo 150 koron miesiecznie, ja wiem, ze Ci ciezko, ale ... nie zaluj!
Zwlaszcza, ze dzis sie zapisujesz, jutro mozesz poprosic o pomoc. Na pomoc zwiazkow nie ma karencji!

Aisak! Zlituj sie, jaka policja? na co? Na to, ze pracodawca nie ma zapotrzebowania na Twoja prace na wiecej niz dwie godziny tygodniowo?

ps. znamy sie :) wiec wiesz na pewno, ze pisze skrotowo a nie zlosliwie :)
Ochlon  ;D
    Jasne , spoko, dzieki :). Z ta policja inna sprawe mialam na mysli : nie wplacanie pieniedzy na feriekonto, nie wplacanie na pension (mimo o odciagania na lønie), nie wyplacenie mi calej pensji za grudzien (roznica miedzy wplata do banku a lønem to... marne 2000kr), wyplata na koncie dopabuse 13-15 kazdego miesiaca zamiast 1 (mimo takiej informacji w SKAT) i milion innych spraw...
  Zwiazki, TAK WIEM, WIEM! Ale to wlasnie osoba w zwiazkach powiedziala mi o tej 16 godzinie jako nadgodzinie... jesli jest kontrakt na 15 godzin.
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Pracodawca wymaga przychodzenia na 2-3 godziny dziennie do pracy
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Mar 2013, 19:15:40 »
    Jasne , spoko, dzieki :). Z ta policja inna sprawe mialam na mysli : nie wplacanie pieniedzy na feriekonto, nie wplacanie na pension (mimo o odciagania na lønie), nie wyplacenie mi calej pensji za grudzien (roznica miedzy wplata do banku a lønem to... marne 2000kr), wyplata na koncie dopabuse 13-15 kazdego miesiaca zamiast 1 (mimo takiej informacji w SKAT) i milion innych spraw...
  Zwiazki, TAK WIEM, WIEM! Ale to wlasnie osoba w zwiazkach powiedziala mi o tej 16 godzinie jako nadgodzinie... jesli jest kontrakt na 15 godzin.
Jezeli CI tak powiedziala, to byc moze tak jest? Tego nie jestem pewna.
Ale Aisak, wiesz jak kreca, zapisz sie do zwiazkow, i nie czekaj!. Tu w Danii nie policja, nie PIP, a zwiazki intrweniuja w takich sprawach. Na co CI jakies urzedy, jak mozesz miec to tak prosto???

Gdybys byla w zwiazkach to juz by zwiazki piekny list "wysmolily" do Twojego ukochanego pracodawcy o te pensje grudniowa, o te ferie penge o roznicach w wyplatach!
Na co Ty jeszcze czekasz? Aisak, wali sie tam jak w poprzedniej firmie, kantuja Cie!
Za zwiazki bedziesz placila 150 koron miesiecznie, w ciagu roku1 1500. Nasza znajoma musiala na dzien dobry zaplacic adwokatowi 5000 za podjecie sie prowadzenia sprawy, mimo ze jest sytuacja jest ewidentna.!
NIE CZEKAJ!!!!
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pracodawca wymaga przychodzenia na 2-3 godziny dziennie do pracy
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Mar 2013, 19:20:57 »
Jezeli CI tak powiedziala, to byc moze tak jest? Tego nie jestem pewna.
Ale Aisak, wiesz jak kreca, zapisz sie do zwiazkow, i nie czekaj!. Tu w Danii nie policja, nie PIP, a zwiazki intrweniuja w takich sprawach. Na co CI jakies urzedy, jak mozesz miec to tak prosto???

Gdybys byla w zwiazkach to juz by zwiazki piekny list "wysmolily" do Twojego ukochanego pracodawcy o te pensje grudniowa, o te ferie penge o roznicach w wyplatach!
Na co Ty jeszcze czekasz? Aisak, wali sie tam jak w poprzedniej firmie, kantuja Cie!
Za zwiazki bedziesz placila 150 koron miesiecznie, w ciagu roku1 1500. Nasza znajoma musiala na dzien dobry zaplacic adwokatowi 5000 za podjecie sie prowadzenia sprawy, mimo ze jest sytuacja jest ewidentna.!
NIE CZEKAJ!!!!
Jomir, to nie tak, jak myslisz... Kolezanki sa w zwiazkach i za kare... od czasu kiedy sie zapisaly maja tylko 15 godzin tygodniowo i ani jednej godziny wiecej, ,mimo, ze w sezonie godzin jest po 40-50 tygodniowo! Maja kare i ...straszak dla innych. Bo te nie zapisane w sezonie mmaja wiecej godzin...
   "Oni" sa sprytniejsi niz nam sie wydaje Jomir...
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Pracodawca wymaga przychodzenia na 2-3 godziny dziennie do pracy
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Mar 2013, 19:23:12 »
Aisak, sprawdzilam:
Betaling for overarbejde
Betaling for overarbejde skal være aftalt i din ansættelseskontrakt. Er der en overenskomst der gælder vil det fremgå af denne hvordan overarbejde betales. Som regel får man et tillæg pr. time man overarbejder, som kan variere alt afhængig af tidspunktet for overarbejde.
Det kan dog også være aftalt, at betaling for overarbejde er indeholdt i din månedsløn, og du derfor ikke får særskilt betaling for overarbejde

CO oznacza, ze mimo ze masz kontrakt na 15 godzin, nie bedzie CI zaplacone za 16 godzine jak za nadgodzine, jezeli nie jest to zapisane w Twoim kontrakcie, albo umowie zbiorowej w Twojej pracy.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pracodawca wymaga przychodzenia na 2-3 godziny dziennie do pracy
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Mar 2013, 19:26:44 »
Aisak, sprawdzilam:
Betaling for overarbejde
Betaling for overarbejde skal være aftalt i din ansættelseskontrakt. Er der en overenskomst der gælder vil det fremgå af denne hvordan overarbejde betales. Som regel får man et tillæg pr. time man overarbejder, som kan variere alt afhængig af tidspunktet for overarbejde.
Det kan dog også være aftalt, at betaling for overarbejde er indeholdt i din månedsløn, og du derfor ikke får særskilt betaling for overarbejde

CO oznacza, ze mimo ze masz kontrakt na 15 godzin, nie bedzie CI zaplacone za 16 godzine jak za nadgodzine, jezeli nie jest to zapisane w Twoim kontrakcie, albo umowie zbiorowej w Twojej pracy.
Dzieki serdeczne Jomir :).
Btw, maja umowe zbiorowa z 3F
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

poloniainfo.dk

Odp: Pracodawca wymaga przychodzenia na 2-3 godziny dziennie do pracy
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Mar 2013, 19:26:44 »

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Pracodawca wymaga przychodzenia na 2-3 godziny dziennie do pracy
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Mar 2013, 19:28:08 »
Jomir, to nie tak, jak myslisz... Kolezanki sa w zwiazkach i za kare... od czasu kiedy sie zapisaly maja tylko 15 godzin tygodniowo i ani jednej godziny wiecej, ,mimo, ze w sezonie godzin jest po 40-50 tygodniowo! Maja kare i ...straszak dla innych. Bo te nie zapisane w sezonie mmaja wiecej godzin...
   "Oni" sa sprytniejsi niz nam sie wydaje Jomir...
Pracodawca nie musi wiedziec, ze sie zapisalas do zwiazkow. Jezeli sama nie powiesz, nigdy sie nie dowie. Jest to Twoja prywatna sprawa!!!

Owszem, ze pracodawca po otrzymaniu takiego listu sie "wpieni" i raczej przyszlosci w tej firmie nie bedziesz miala. Wiec musisz wybrac  - odzyskanie kasy albo praca w nieuczciwej firmie.

Natomiast zapisanie sie do Zwiazkow, bez upominania sie o kase, traktowalabym jako obowiazkowe ubezpieczenie sie na przyszlosc.
Aisak  ;D
Nosz kurde w tylek ma CI ochote przylac!!!!
Nawet jak teraz sie nie upomnisz o te kase, to predzej czy pozniej bedziesz musilala, bo widzisz, ze kantuja jak moga i jak kiedys bedziesz chciala sie zwolnic to beda problemy ze wszystkim. Ale odchodzac, nie bedziesz miala nic do stracenia i upomnisz sie o wszystko, tyle ze sama nie dasz rady zwiazki CI to zalatwia.
Kurde, normalnie zaraz w auto wsiade i pojade natrzaskac CI po tylku!!!!
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline elena333

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 29
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pracodawca wymaga przychodzenia na 2-3 godziny dziennie do pracy
« Odpowiedź #8 dnia: 10 Mar 2013, 19:30:52 »
Krifa ma okres karencji. Oglaszaja sie ze pierwsze dwa miesiace czlonkowstwa sa za darmo, super sprawa. Zapisalam sie do nich nie wiedzac o tym. Niestety potrzebowalam pomocy, zglosilam sie do nich z problemem a oni na to ze moga mi sluzyc tylko porada przez pierwsze 2 m-ce. Nie zajmuja sie rowniez sprawami wstecz.

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pracodawca wymaga przychodzenia na 2-3 godziny dziennie do pracy
« Odpowiedź #9 dnia: 10 Mar 2013, 19:33:19 »
Krifa ma okres karencji. Oglaszaja sie ze pierwsze dwa miesiace czlonkowstwa sa za darmo, super sprawa. Zapisalam sie do nich nie wiedzac o tym. Niestety potrzebowalam pomocy, zglosilam sie do nich z problemem a oni na to ze moga mi sluzyc tylko porada przez pierwsze 2 m-ce. Nie zajmuja sie rowniez sprawami wstecz.
Dzieki serdeczne :) . Tak, niestety,  wiem o tym. Niektore zwiazki maja jeszcze dluzszy okres karencji..
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pracodawca wymaga przychodzenia na 2-3 godziny dziennie do pracy
« Odpowiedź #10 dnia: 10 Mar 2013, 19:39:01 »
Pracodawca nie musi wiedziec, ze sie zapisalas do zwiazkow. Jezeli sama nie powiesz, nigdy sie nie dowie. Jest to Twoja prywatna sprawa!!!

Owszem, ze pracodawca po otrzymaniu takiego listu sie "wpieni" i raczej przyszlosci w tej firmie nie bedziesz miala. Wiec musisz wybrac  - odzyskanie kasy albo praca w nieuczciwej firmie.

Natomiast zapisanie sie do Zwiazkow, bez upominania sie o kase, traktowalabym jako obowiazkowe ubezpieczenie sie na przyszlosc.
Aisak  ;D
Nosz kurde w tylek ma CI ochote przylac!!!!
Nawet jak teraz sie nie upomnisz o te kase, to predzej czy pozniej bedziesz musilala, bo widzisz, ze kantuja jak moga i jak kiedys bedziesz chciala sie zwolnic to beda problemy ze wszystkim. Ale odchodzac, nie bedziesz miala nic do stracenia i upomnisz sie o wszystko, tyle ze sama nie dasz rady zwiazki CI to zalatwia.
Kurde, normalnie zaraz w auto wsiade i pojade natrzaskac CI po tylku!!!!
Dobra, jutro mam wolne, porozgladam sie. Kwestia jest taka, ze wiesz, ze na razie nie stac mnie na rezygnacje z tej pracy, bo kazda inna, jaka mam, jest tylko tymczasowa, wiec jestem "grzeczna i mila" ;D. Wiec pytanie z innej beczki: ktore zwiazki sa najlepsze w mojej sytuacji? 3F, z ktorymi oni maja umowe, doskonale wiedza, co sie w firmie dzieje, bo wszystkie inne dziewczyny, ktore wczesniej tam pracowaly podaly te firme do sadu. Jedna z nich ma juz zasadzone ponad 100 tys kr. Oczywiscie firma odwolala sie i sprawa tak sie ciagnie i ciagnie....  Wiec albo 3F jest slabe w takich sprawach, albo...walka z pracodawca to wcale nie taka prosta i latwa sprawa....
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pracodawca wymaga przychodzenia na 2-3 godziny dziennie do pracy
« Odpowiedź #11 dnia: 10 Mar 2013, 19:48:42 »
Nie walka z pracodawca tyle trwa a procesy sadowe.
Kazdy ma sie prawo odwolac, pracodawca tez a to kosztuje mase czasu.

A jaka Akassa? Jakie zwiazki? Wsio ryba. Wszystkich obowiazuje to samo prawo.

Jeden bedzie chwalil zwiazki A bo kiedys pomogly szwagrowi, drugi bedzie wieszal psy na zwiazkach B bo mu czegos tam nie "daly"...a moze nie mial do tego czegos prawa?

W twojej sytuacji to chyba tylko 3F albo Krifa, zobacz który lezy blizej albo podejdz i pogadaj.
...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pracodawca wymaga przychodzenia na 2-3 godziny dziennie do pracy
« Odpowiedź #12 dnia: 10 Mar 2013, 19:52:01 »
Nie walka z pracodawca tyle trwa a procesy sadowe.
Kazdy ma sie prawo odwolac, pracodawca tez a to kosztuje mase czasu.

A jaka Akassa? Jakie zwiazki? Wsio ryba. Wszystkich obowiazuje to samo prawo.

Jeden bedzie chwalil zwiazki A bo kiedys pomogly szwagrowi, drugi bedzie wieszal psy na zwiazkach B bo mu czegos tam nie "daly"...a moze nie mial do tego czegos prawa?

W twojej sytuacji to chyba tylko 3F albo Krifa, zobacz który lezy blizej albo podejdz i pogadaj.
Dzieki serdeczne :). Chyba wdepne do 3F, bo oni na sama nazwe firmy reaguja "usmiechem".
   
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Pracodawca wymaga przychodzenia na 2-3 godziny dziennie do pracy
« Odpowiedź #13 dnia: 10 Mar 2013, 20:00:14 »
Nooo Aisak!
Tak mi sie nie chcialo do auta wsiadac, dobrze, ze CI przemowilysmy  ;D

Co do karencji to cos nowego.
Dawno temu zajmowali sie nawet sprawami wstecznymi, pod warunkiem zapisania sie. Pozniej sie to urwalo.
Ale nie bylo karencji. Teraz widze, ze juz jest..
Coz... chyba ucz sie szybko  ;D
Tym bardziej Aisak!!! NIE CZEKAJ!
Normalnie w piatek sprawdze odrobienie zadania domowego  ;D
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pracodawca wymaga przychodzenia na 2-3 godziny dziennie do pracy
« Odpowiedź #14 dnia: 10 Mar 2013, 20:03:35 »
Nooo Aisak!
Tak mi sie nie chcialo do auta wsiadac, dobrze, ze CI przemowilysmy  ;D

Co do karencji to cos nowego.
Dawno temu zajmowali sie nawet sprawami wstecznymi, pod warunkiem zapisania sie. Pozniej sie to urwalo.
Ale nie bylo karencji. Teraz widze, ze juz jest..
Coz... chyba ucz sie szybko  ;D
Tym bardziej Aisak!!! NIE CZEKAJ!
Normalnie w piatek sprawdze odrobienie zadania domowego  ;D
Jak doczekam... z nerwow ;D
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

poloniainfo.dk

Odp: Pracodawca wymaga przychodzenia na 2-3 godziny dziennie do pracy
« Odpowiedź #14 dnia: 10 Mar 2013, 20:03:35 »

 

PRZENIESIONY: sukamy pracy

Zaczęty przez JomirDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 8911
Ostatnia wiadomość 12 Sie 2014, 11:46:59
wysłana przez Jomir
zwolnienie z pracy - czy musi podać powód

Zaczęty przez zosiaxDział Pomoc!

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 17038
Ostatnia wiadomość 17 Lip 2008, 16:33:25
wysłana przez zosiax
polskie agencje pracy

Zaczęty przez 6palcyDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 12765
Ostatnia wiadomość 16 Lut 2012, 21:37:25
wysłana przez 6palcy
Agencje pracy

Zaczęty przez benek19892Dział Esbjerg, Haderslev, Kolding ...

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 27203
Ostatnia wiadomość 20 Kwi 2011, 07:33:41
wysłana przez dania_d
DOJAZDY DO PRACY

Zaczęty przez AmboDział Podatki

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 12971
Ostatnia wiadomość 23 Mar 2015, 08:47:06
wysłana przez Jomir