poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Danish dream  (Przeczytany 13925 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline waruiny

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 189
  • -Otrzymane: 124
  • Wiadomości: 350
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Danish dream
« dnia: 10 Kwi 2013, 16:44:02 »
Sam sobie wymyśliłem takie pojęcie - jak danish dream. Chodzicie do szkoły, uczycie się duńskiego, bo myślicie, że będzie wam lepiej, jak się go nauczycie. Otóż sprzężenie zwrotne w tym kraju działa bardzo szybko, już duńczycy się nauczyli, że jesteście tylko tania siłą roboczą. (Brak stawki minimalnej to ukłon w stonę pracodawców, którzy nie przejmują się zatrudniając obcokrajowców). Śnijcie ten sen dalej, powodzenia.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Danish dream
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Kwi 2013, 16:57:45 »
hahahahaha...
Jasne, lepiej ani me ani be... i "posuwac na szmacie" do konca zycia....

I zeby nie bylo, mam pelen szacunek do tych, ktorzy sprzataja, ale jestem 1000 % pewna, ze nie jest to celem zyciowym wiekszosci.

Osobiscie jestem przykladem na to, ze jezyk otwiera wrota do "innego swiata".
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline ayme

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 36
  • -Otrzymane: 48
  • Wiadomości: 225
  • Reputacja: +1/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Danish dream
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Kwi 2013, 17:10:46 »
Dawno temu -lat rowno 20  , chodzilam do sprogskole z Cyganami , uchodzcami wojennymi  z Jugoslawi, z Libanu, , Iranu , Somali, Sri Lanki znalam wszystkie narody swiata ...nieraz spotykalam ich lub ich rodziny po wielu latach w szpitalu ,poznawali mnie ,powspominalismy dawne wspaniale czasy w sprogskole...Niektorzy uczyli sie dalej,pracuja na roznych szczeblach , tez na sprzataniu np w szkole, i sobie chwala ,lub w fabryce -niektorzy sa na socjalu, a niektorzy dostali rente.No ale jezyk jest podstawa, obojetne jaka "kariere"tutaj zrobisz ;zauwazylam ze "kariere "kazdy zrobil podobna do takiej jaka by osiagnal w swoim kraju, czyli na odpowiednim szczeblu.oni juz w sprogskole grupowali ludzi i np ci z matura ze swojego kraju mogli zdawac owczesne DP2 i studiowac a ludzie prosci (absolutnie nie ublizajac nikomu)konczyli basis 2 i szli najwyzej na buschofera lub hjælper do pleje.Najgorzej skonczyli ludzie z wyzszym wyksztalceniem ale dwiema lewymi rekami do pracy, aspiracje wysokie, umiejetnosci zero, siedza teraz na rentkach lub socjalu ::)

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Danish dream
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Kwi 2013, 17:23:44 »
Sam sobie wymyśliłem takie pojęcie - jak danish dream. Chodzicie do szkoły, uczycie się duńskiego, bo myślicie, że będzie wam lepiej, jak się go nauczycie. Otóż sprzężenie zwrotne w tym kraju działa bardzo szybko, już duńczycy się nauczyli, że jesteście tylko tania siłą roboczą. (Brak stawki minimalnej to ukłon w stonę pracodawców, którzy nie przejmują się zatrudniając obcokrajowców). Śnijcie ten sen dalej, powodzenia.
Chyba raczej nie. Jestesmy realistami. Raczej wiekszosc, tak mi sie wydaje. Wrocilam do szkoly nie po to tylko, zeby mopa porzucic, ale wkurza mnie, gdy ludzie do mnie cos mowia, a ja tylko glupawy usmieszek i "ja, ja...". Dzieki, koncze z tym.
Doskonale zdaje sobie sprawe z tego, ze z samym jezykiem nic nie wywalcze, ale... od czegos trzeba zaczac. A schody sa po to, by je pokonywac, no nie ;)?
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Danish dream
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Kwi 2013, 17:25:58 »

Najgorzej skonczyli ludzie z wyzszym wyksztalceniem ale dwiema lewymi rekami do pracy, aspiracje wysokie, umiejetnosci zero, siedza teraz na rentkach lub socjalu ::)
hehehehe, no dobre dobre. Wiesz, ja na linii w jednym z magazynow stalam tak: ja w srodku, na lewo mgr zoologii, na prawo dziennikarka z wyzszym, z przodu wuefista, z tylu pedagozka. Lewe rece do roboty, hehehhehhe, no prosze Cie ::)
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline kayutek

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 4
  • -Otrzymane: 18
  • Wiadomości: 46
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Danish dream
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Kwi 2013, 17:52:59 »
I szkola i jezyk otwieraja mnostwo drzwi. Dodaj do tego odrobine sily przebicia i masz przepis na sukces. Wrecz pozorom latwiejsze niz sie wydaje ;)

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Danish dream
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Kwi 2013, 18:28:59 »
I szkola i jezyk otwieraja mnostwo drzwi. Dodaj do tego odrobine sily przebicia i masz przepis na sukces. Wrecz pozorom latwiejsze niz sie wydaje ;)
To chyba nie ten dzial. Przepisy kulinarne to dzial obok ;).

Latwo sie mowi, ale.... moze sie pochwalisz wlasnym sukcesem, zeby uwiarygodnic przepis 8)?
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

poloniainfo.dk

Odp: Danish dream
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Kwi 2013, 18:28:59 »

Offline kayutek

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 4
  • -Otrzymane: 18
  • Wiadomości: 46
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Danish dream
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Kwi 2013, 18:41:17 »
Aisak, na pewno zerkne do dzialu obok ;) Gotowac lubie.

Najzwyklejszym na swiecie pedagogiem jestem. I jezyk i szkola i sila przebicia. Moze odrobina szczescia przy tym.  Ale swoje na mopie tez swego czasu odpracowalam ;)

Do szalu mnie zazwyczaj doprowadza zrzedzenie takie jak autora tematu. Jesli ktos ma ambicje na bycie najtansza sila robocza, to nia bedzie. Kazdy inny bedzie ciezko pracowal nad rozwojem jezyka i kwalifikacji.

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Danish dream
« Odpowiedź #8 dnia: 10 Kwi 2013, 19:05:20 »
Aisak, na pewno zerkne do dzialu obok ;) Gotowac lubie.

Najzwyklejszym na swiecie pedagogiem jestem. I jezyk i szkola i sila przebicia. Moze odrobina szczescia przy tym.  Ale swoje na mopie tez swego czasu odpracowalam ;)

Do szalu mnie zazwyczaj doprowadza zrzedzenie takie jak autora tematu. Jesli ktos ma ambicje na bycie najtansza sila robocza, to nia bedzie. Kazdy inny bedzie ciezko pracowal nad rozwojem jezyka i kwalifikacji.
Wiesz co, pedagogu najzwyklejszy ;). Wiedze masz, to powinienes wiedziec, ze w zyciu jest roznie: niektorym jest latwiej, niektorym trudniej... z roznych powodow. Ale nie mierzmy wszystkich ta sama miara, bo sam wiesz, jakes pedagog 8), ze uogolnienia sa najgorsze: ten glupi, a ten jeszcze...sprytniejszy ;D
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline 1941

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1153
  • -Otrzymane: 728
  • Wiadomości: 2969
  • Reputacja: +1/-0
    • Autor wpisu.
Odp: Danish dream
« Odpowiedź #9 dnia: 10 Kwi 2013, 19:21:24 »
A jak juz przy kulinariach tak przypadkiem, to jak to jest :

Zjadac móżdżek, czy rozumek?

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Danish dream
« Odpowiedź #10 dnia: 10 Kwi 2013, 19:25:26 »
A jak juz przy kulinariach tak przypadkiem, to jak to jest :

Zjadac móżdżek, czy rozumek?
Zalezy czyj ;)
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline 1941

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1153
  • -Otrzymane: 728
  • Wiadomości: 2969
  • Reputacja: +1/-0
    • Autor wpisu.
Odp: Danish dream
« Odpowiedź #11 dnia: 10 Kwi 2013, 19:34:31 »
Zalezy czyj ;)

Ogolnie, np. taki wezmy na ten przyklad, ktos, to pozjadal mozdzki czy rozumy?

Offline kayutek

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 4
  • -Otrzymane: 18
  • Wiadomości: 46
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Danish dream
« Odpowiedź #12 dnia: 10 Kwi 2013, 19:46:51 »
Wiesz co, pedagogu najzwyklejszy ;). Wiedze masz, to powinienes wiedziec, ze w zyciu jest roznie: niektorym jest latwiej, niektorym trudniej... z roznych powodow. Ale nie mierzmy wszystkich ta sama miara, bo sam wiesz, jakes pedagog 8), ze uogolnienia sa najgorsze: ten glupi, a ten jeszcze...sprytniejszy ;D

Sama wiem  8)
I nie mierze wszystkich jedna miara, bo sie nie da.
Dla jednego sukcesem bedzie sosu, dla kogos innego akademia medyczna. Ale zeby jedno badz drugie osiagnac trzeba cos z siebie dac :) 
I dalej sie bede upierac, ze i jezyk, (ewentualnie) szkola i troche sily przebicia i troche samozaparcia i oczywiscie lut szczescia otwiera wiele mozliwosci.

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Danish dream
« Odpowiedź #13 dnia: 10 Kwi 2013, 19:50:30 »
Sama wiem  8)
I nie mierze wszystkich jedna miara, bo sie nie da.
Dla jednego sukcesem bedzie sosu, dla kogos innego akademia medyczna. Ale zeby jedno badz drugie osiagnac trzeba cos z siebie dac :) 
I dalej sie bede upierac, ze i jezyk, (ewentualnie) szkola i troche sily przebicia i troche samozaparcia i oczywiscie lut szczescia otwiera wiele mozliwosci.
Tak Ci sie tylko wydaje :), ale pozyjesz, zobaczysz. Nie zebym straszyla ;), ale.... Chodzi o to, ze checi checiami, my sobie mozemy chciec, ale Los tu rozdaje kupony ;)
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline Reksio

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 25
  • -Otrzymane: 169
  • Wiadomości: 654
  • Reputacja: +21/-15
  • Płeć: Kobieta
  • "Żyjmy chwilą, powtórek w życiu nie ma..."
Odp: Danish dream
« Odpowiedź #14 dnia: 10 Kwi 2013, 20:17:37 »
Sam sobie wymyśliłem takie pojęcie - jak danish dream. Chodzicie do szkoły, uczycie się duńskiego, bo myślicie, że będzie wam lepiej, jak się go nauczycie. Otóż sprzężenie zwrotne w tym kraju działa bardzo szybko, już duńczycy się nauczyli, że jesteście tylko tania siłą roboczą. (Brak stawki minimalnej to ukłon w stonę pracodawców, którzy nie przejmują się zatrudniając obcokrajowców). Śnijcie ten sen dalej, powodzenia.

Oj głupiś ty, głupiś  ;D Ale sie uśmiałam to plus dla ciebie. Zastanowiło mnie czy tak napisałeś bo chcesz tchnąć trochę życia w rdzewiejące ciupinkę forum, czy dla przygłuszenia własnego sumienia, bo przecież nawet jeśli się języka nauczę to i tak nic to nie da, więc ergo mam wymówkę dla własnego lenistwa i nie będę się uczyć...
"Przejmuj się tylko tymi na których masz wpływ - na pozostałych szkoda twoich nerwów..."

poloniainfo.dk

Odp: Danish dream
« Odpowiedź #14 dnia: 10 Kwi 2013, 20:17:37 »

 

Czy ktoś pracowal w Danish crane Building

Zaczęty przez marek2122Dział Praca w Danii

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 2723
Ostatnia wiadomość 20 Cze 2012, 13:40:07
wysłana przez marek2122
Talk Now! - Danish. program do nauki j.duńskiego

Zaczęty przez mawiDział Hydepark

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 9435
Ostatnia wiadomość 27 Paź 2007, 21:24:41
wysłana przez _maniak_