poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Wiosna idzie! Czyli o dietach, dietkach , cwiczeniach i takie tam ;)  (Przeczytany 229383 razy)

0 użytkowników i 8 Gości przegląda ten wątek.

Offline 1941

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1153
  • -Otrzymane: 728
  • Wiadomości: 2969
  • Reputacja: +1/-0
    • Autor wpisu.
Odp: Wiosna idzie! Czyli o dietach, dietkach , cwiczeniach i takie tam ;)
« Odpowiedź #135 dnia: 17 Kwi 2013, 22:30:04 »
Zdrowy jestem! Hurraaa.

Offline 1941

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1153
  • -Otrzymane: 728
  • Wiadomości: 2969
  • Reputacja: +1/-0
    • Autor wpisu.

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wiosna idzie! Czyli o dietach, dietkach , cwiczeniach i takie tam ;)
« Odpowiedź #137 dnia: 18 Kwi 2013, 04:47:42 »
 ???
 :o To takie Barbie miałeś na myśli , te do dyskusji na plaży  ???...hm...
" Polak gorszego sortu"

Offline czesio

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 16
  • -Otrzymane: 32
  • Wiadomości: 140
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wiosna idzie! Czyli o dietach, dietkach , cwiczeniach i takie tam ;)
« Odpowiedź #138 dnia: 18 Kwi 2013, 08:23:24 »
Sorki czesio, zdziwilbys sie, ja przeszlabym obojetnie. Bo przez lata napatrzylam sie na pakerow, kolegow z mojej silowni i wrazenia to na mnie najmiejszego nie robi. Bo jednak, to, co pod kopula, jest dla mnie najwazniejsze. A paker jak paker, nudny widok po pewnym czasie  ;)

tu sie nie zgodzę jak widzisz faceta to najpierw przyciąga cie wygląd zewnetrzny czy już masz rendgen i widzisz mózg że ok

Offline czesio

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 16
  • -Otrzymane: 32
  • Wiadomości: 140
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wiosna idzie! Czyli o dietach, dietkach , cwiczeniach i takie tam ;)
« Odpowiedź #139 dnia: 18 Kwi 2013, 08:32:04 »
8) 8)

patrze też że ludzie bez pojecia lubią dodac coś od siebie -- uwierzcie mi że to jest najtrudniejszy do opanowania sport na swiecie a wy macie taką wiedze ( glupie miesiaki tylko żelastwo przewalają lepiej by łopata pomachali ) prawda jest taka że byście wymiekli po 2 tyg - wiec troche szacunku

aisak - na temat diet i treningu wiedze masz - napisz co chcesz wiecej wiedzieć

i że tak spytam w jakim wieku jesteś bo to ważne


Offline czesio

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 16
  • -Otrzymane: 32
  • Wiadomości: 140
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wiosna idzie! Czyli o dietach, dietkach , cwiczeniach i takie tam ;)
« Odpowiedź #140 dnia: 18 Kwi 2013, 08:54:02 »
http://www.sfd.pl/Ladies_SFD-f403.html


tu coś dla kobietek jak chca troche poczytac popisać i ćoś dla siebie wyciągnąć z tego na tym forum są ciekawe działy kożdy coś znajdzie dla siebie  ;)

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wiosna idzie! Czyli o dietach, dietkach , cwiczeniach i takie tam ;)
« Odpowiedź #141 dnia: 18 Kwi 2013, 20:40:22 »
tu sie nie zgodzę jak widzisz faceta to najpierw przyciąga cie wygląd zewnetrzny czy już masz rendgen i widzisz mózg że ok
Widze faceta, to widze faceta. Proste.Tak jak widze psa, kwiatek i niebo. I tyle. Ale dopabuse gdy zaczynam rozmawiac, to albo sie interesuje, albo nie. Niezaleznie od tego czy ma szyje, czy tez jej nie ma ;)
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

poloniainfo.dk

Odp: Wiosna idzie! Czyli o dietach, dietkach , cwiczeniach i takie tam ;)
« Odpowiedź #141 dnia: 18 Kwi 2013, 20:40:22 »

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wiosna idzie! Czyli o dietach, dietkach , cwiczeniach i takie tam ;)
« Odpowiedź #142 dnia: 18 Kwi 2013, 20:44:34 »
8) 8)

patrze też że ludzie bez pojecia lubią dodac coś od siebie -- uwierzcie mi że to jest najtrudniejszy do opanowania sport na swiecie a wy macie taką wiedze ( glupie miesiaki tylko żelastwo przewalają lepiej by łopata pomachali ) prawda jest taka że byście wymiekli po 2 tyg - wiec troche szacunku

aisak - na temat diet i treningu wiedze masz - napisz co chcesz wiecej wiedzieć

i że tak spytam w jakim wieku jesteś bo to ważne



hehehe, juz Ci mowie ;): przedzial 18-55, tak  mnie interesuje i inne panie rowniez :). Troche wiedzy mam, ale juz zasniedzialej, 2 lata przerwy. Nie tyle ja chce wiedziec (ale oczywiscie tez :) ), ile chcialabym, zeby inne kobietki tez zainteresowac zdrowa dieta i aktywnoscia na silowni. Bo zwykle kobiety unikaja cwiczen  np ze sztangami, bo sie boja , ze jak kulturystki beda wygladaly. A to przeciez bzdura totalna.
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline jelonidas777

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 12
  • -Otrzymane: 10
  • Wiadomości: 61
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wiosna idzie! Czyli o dietach, dietkach , cwiczeniach i takie tam ;)
« Odpowiedź #143 dnia: 22 Kwi 2013, 17:10:13 »
To ja też wtrącę swoje trzy grosze w temat;>

Przede wszystkim, trzeba ustalić jak powinna wyglądać piramida żywieniowa dla naszej diety. Obecnie media i lekarze propagują model u którego podstaw mamy dużo węglowodanów- czyli kasze, ryż, chleb, makarony itp. Czy słusznie? Nie do końca ale o tym za chwilę.
Tymczasem przymnijmy że fundamentem naszej piramidy powinna być...WODA;D Taaak, dużo czystej, żródlanej wody, a za raz ponad nią sterta zielonych warzyw, potem trochę mniej owoców.

Ale co z węglowodanami złożonymi, które mają nam dostarczyć niezbędnej energii? Oczywiscie także znajdziemy dla nich miejsce- i tu pojawia się kwestia dyskusyjna bo:

-pewna grupa ludzi twierdzi ze kolejny segment piramidy powinny stanowić kolejno: mięsa tłuste oraz chude i podroby/ryby, owoce morza i wyzej zdrowe tłuszcze(oliwy,oliwiki etc) nasiona oraz orzechy, odrzucając węglowodany zawarte w produktach zbozowych ze względu na zawarty w nich gluten i właściwości(ponoć) hepatoksyczne a za główne źródło energii biorą tłuszcze zawarte w mięsie, oliwach- nazwijmy ten model Paleo

-inni na tomiast wolą model bardziej klasyczny, gdzie węglowodany, szczególnie te zawarte w zbożach stanowią główne zródło energii, dlaej chude mięso(piersi z kurczaka/indyka), dalej owoce morza, tłuste ryby itd

-trzecia grupa to wszyscy inni- czyli Atkinsy, zwolennicy diety katogenicznej, Kopenhaskiej, i każdej innej diety cód- czyli ci najbardyiej podatni na marketing o których pisać tutaj nie będziemy bo czasu mało;p


Co dla kogo? Tutaj przyznam rację Aisak, która stwierdziła że trzeba się wsłuchać we własny organizm. Albowiem inni lepiej będą wykorzystywać energię zawartą w tłuszczach natomiast jeszcze inni będą się czuć świetnie po posiłku bogatym w węglowodany złożone.

Tu trzeba się "wykalibrować i sprawdzić co na nas zadziała najlepiej. Ogólnie jedzenie mozna sobie podzielić na grupy produktów:

białka: pierś z kurczaka/indyka, jaja, łosos, talipia,krewetki i inne skorupiaki tuńczyk(nie przeginać z nim!),
wołowina, możńa dodać podroby jak ktoś lubi ze względu na dużą ilość witamin i minerałów (wątróbki, serca itp

węglowodany: ryż brązowy, bataty, pomidory, kasze, ziemniaki, chleb pełnoziarnisty( ja nie jem chleba w ogóle)

tłuszcze: oliwa z oliwek, olej lniany, orzechy laskowe, nerkowca, włoskie, migdały, omega3 tabs itp

zielone warzywa: brokuły, ogórki,cukinia, szparagi, brukselka, seler naciowy, kalafior, szpinak świeży, rukola, sałata i wiele innych

warzywa kolorowe: cebula biała/ czerwona, czosnek, papryka, marchew, seler, kapusta biała/ czerwona itd

Jemy zależnie od tego co robimy i czym się zajmujemy i jak wygląda nasz dzień:

Jeżeli tylko pracujemy pakując cukierki nie musimy jeść 3g białka na kg masy ciała. Sportowcy wytrzymałościowi z kolei nie potrzebują dużo cukrów prostych- tutaj ważne są tłuszcze, które dostarczają energii " na dłuższy okres czasu" bo glikogen zgromadzony zużyjemy już po 1szej godzinie.
Fighterzy, crossfitowcy i ludzi których dyscypliny oparte są na interwałach- muszą kombinować- tu nie ma recepty.

CDN..

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wiosna idzie! Czyli o dietach, dietkach , cwiczeniach i takie tam ;)
« Odpowiedź #144 dnia: 22 Kwi 2013, 17:52:42 »
To ja też wtrącę swoje trzy grosze w temat;>

Przede wszystkim, trzeba ustalić jak powinna wyglądać piramida żywieniowa dla naszej diety. Obecnie media i lekarze propagują model u którego podstaw mamy dużo węglowodanów- czyli kasze, ryż, chleb, makarony itp. Czy słusznie? Nie do końca ale o tym za chwilę.
Tymczasem przymnijmy że fundamentem naszej piramidy powinna być...WODA;D Taaak, dużo czystej, żródlanej wody, a za raz ponad nią sterta zielonych warzyw, potem trochę mniej owoców.

Ale co z węglowodanami złożonymi, które mają nam dostarczyć niezbędnej energii? Oczywiscie także znajdziemy dla nich miejsce- i tu pojawia się kwestia dyskusyjna bo:

-pewna grupa ludzi twierdzi ze kolejny segment piramidy powinny stanowić kolejno: mięsa tłuste oraz chude i podroby/ryby, owoce morza i wyzej zdrowe tłuszcze(oliwy,oliwiki etc) nasiona oraz orzechy, odrzucając węglowodany zawarte w produktach zbozowych ze względu na zawarty w nich gluten i właściwości(ponoć) hepatoksyczne a za główne źródło energii biorą tłuszcze zawarte w mięsie, oliwach- nazwijmy ten model Paleo

-inni na tomiast wolą model bardziej klasyczny, gdzie węglowodany, szczególnie te zawarte w zbożach stanowią główne zródło energii, dlaej chude mięso(piersi z kurczaka/indyka), dalej owoce morza, tłuste ryby itd

-trzecia grupa to wszyscy inni- czyli Atkinsy, zwolennicy diety katogenicznej, Kopenhaskiej, i każdej innej diety cód- czyli ci najbardyiej podatni na marketing o których pisać tutaj nie będziemy bo czasu mało;p


Co dla kogo? Tutaj przyznam rację Aisak, która stwierdziła że trzeba się wsłuchać we własny organizm. Albowiem inni lepiej będą wykorzystywać energię zawartą w tłuszczach natomiast jeszcze inni będą się czuć świetnie po posiłku bogatym w węglowodany złożone.

Tu trzeba się "wykalibrować i sprawdzić co na nas zadziała najlepiej. Ogólnie jedzenie mozna sobie podzielić na grupy produktów:

białka: pierś z kurczaka/indyka, jaja, łosos, talipia,krewetki i inne skorupiaki tuńczyk(nie przeginać z nim!),
wołowina, możńa dodać podroby jak ktoś lubi ze względu na dużą ilość witamin i minerałów (wątróbki, serca itp

węglowodany: ryż brązowy, bataty, pomidory, kasze, ziemniaki, chleb pełnoziarnisty( ja nie jem chleba w ogóle)

tłuszcze: oliwa z oliwek, olej lniany, orzechy laskowe, nerkowca, włoskie, migdały, omega3 tabs itp

zielone warzywa: brokuły, ogórki,cukinia, szparagi, brukselka, seler naciowy, kalafior, szpinak świeży, rukola, sałata i wiele innych

warzywa kolorowe: cebula biała/ czerwona, czosnek, papryka, marchew, seler, kapusta biała/ czerwona itd

Jemy zależnie od tego co robimy i czym się zajmujemy i jak wygląda nasz dzień:

Jeżeli tylko pracujemy pakując cukierki nie musimy jeść 3g białka na kg masy ciała. Sportowcy wytrzymałościowi z kolei nie potrzebują dużo cukrów prostych- tutaj ważne są tłuszcze, które dostarczają energii " na dłuższy okres czasu" bo glikogen zgromadzony zużyjemy już po 1szej godzinie.
Fighterzy, crossfitowcy i ludzi których dyscypliny oparte są na interwałach- muszą kombinować- tu nie ma recepty.

CDN..
   Brawo! Super i dzieki :). O to mi wlasnie chodzilo. Ogolne, proste, ale nie kazdemu znane fakty, ktore pozwola nam utrzymac nasza "zbroje" w dobrym zdrowiu i kondycji przez dlugie lata. A zyjemy przeciez coraz dluzej. Wiec tutaj walka rozgrywa sie rowniez o to, by te lata nie byly "przekwekane", bo tu boli, a tam kreci. Ale zeby cieszyc sie urokami zycia jak najdluzej :)

   Napisales o tunczyku, ze nie za wiele. Co miales na mysli, bo moze moje wiadomosci nie sa tak konkretne, jak Twoje w tej sprawie ;)?
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wiosna idzie! Czyli o dietach, dietkach , cwiczeniach i takie tam ;)
« Odpowiedź #145 dnia: 22 Kwi 2013, 17:53:39 »
No i gdzie podziales tak zdrowe niby owoce?
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline 1941

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1153
  • -Otrzymane: 728
  • Wiadomości: 2969
  • Reputacja: +1/-0
    • Autor wpisu.
Odp: Wiosna idzie! Czyli o dietach, dietkach , cwiczeniach i takie tam ;)
« Odpowiedź #146 dnia: 22 Kwi 2013, 18:04:39 »
A ja tam jem to na co akurat mam ochote i to co mi smakuje, oooo.

Czuje sie swietnie i prosze o natychmiastowe, wypisanie mnie, ze szpitala!

Offline jelonidas777

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 12
  • -Otrzymane: 10
  • Wiadomości: 61
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wiosna idzie! Czyli o dietach, dietkach , cwiczeniach i takie tam ;)
« Odpowiedź #147 dnia: 22 Kwi 2013, 18:09:09 »
napisałem o owocach:) co do tuńczyka może mieć w sobie sporo metali ciężkich(np rtęć) i dioksyn ze względu na to iż jest rybą która żyje sobie dosyć długo;)

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wiosna idzie! Czyli o dietach, dietkach , cwiczeniach i takie tam ;)
« Odpowiedź #148 dnia: 22 Kwi 2013, 18:10:39 »
A ja tam jem to na co akurat mam ochote i to co mi smakuje, oooo.

Czuje sie swietnie i prosze o natychmiastowe, wypisanie mnie, ze szpitala!
Jestes pewien, ze czujesz sie swietnie? Czy tylko tak przypuszczasz ;)?
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline jelonidas777

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 12
  • -Otrzymane: 10
  • Wiadomości: 61
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wiosna idzie! Czyli o dietach, dietkach , cwiczeniach i takie tam ;)
« Odpowiedź #149 dnia: 22 Kwi 2013, 18:16:33 »
Aaa- fakt, strzeliłem gafę, nie umieściłem owoców na liście zdrowych produktów..
Ogólnie zaleca się jeść dużo cytrusów, rano fajnie orzeźwiają (pomarańcze, grejfruty), warto takzę sięgać po owoce leśne np jagody,maliny itp. Ogólnie tu sprawa jest mniej skomplikowana, ważne zeby umieszczać je w posiłkach porannych i około treningowych.

Co do warzyw strączkowych, unikać- nie przesadzać, wyjątek stanowi fasolka szparagowa.

Kolejna rzecz, o której nie napisałem to to aby dbać o właściwy stosunek kwasów tłuszczowych omega6 i omega3- (nie powinien przekraczać 2:1).

poloniainfo.dk

Odp: Wiosna idzie! Czyli o dietach, dietkach , cwiczeniach i takie tam ;)
« Odpowiedź #149 dnia: 22 Kwi 2013, 18:16:33 »

 

czosnek niedzwiedzi czyli ramsløg

Zaczęty przez fajaDział Przepisy z różnych stron świata.

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 14289
Ostatnia wiadomość 13 Mar 2012, 21:51:35
wysłana przez faja
Administracyjne zamykanie wątków, czyli "szopka noworoczna"

Zaczęty przez ArtarDział Hydepark

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 17848
Ostatnia wiadomość 02 Lis 2007, 20:13:25
wysłana przez willy
Eurowizja czyli MGP

Zaczęty przez psychopataDział Kultura

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 6739
Ostatnia wiadomość 19 Maj 2013, 11:21:45
wysłana przez Jomir
Propozycje - czyli co chcielibyście zmienić/dodać/wywalić z forum/portalu

Zaczęty przez willyDział Informacje

Odpowiedzi: 226
Wyświetleń: 191653
Ostatnia wiadomość 06 Lis 2015, 13:02:22
wysłana przez Jomir
My w Danii czyli problem adaptacji

Zaczęty przez MaudalinkaDział Hydepark

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 4432
Ostatnia wiadomość 01 Lut 2009, 14:22:05
wysłana przez Maudalinka