poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Wiosna idzie! Czyli o dietach, dietkach , cwiczeniach i takie tam ;)  (Przeczytany 229383 razy)

0 użytkowników i 9 Gości przegląda ten wątek.

Offline 1941

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1153
  • -Otrzymane: 728
  • Wiadomości: 2969
  • Reputacja: +1/-0
    • Autor wpisu.
Odp: Wiosna idzie! Czyli o dietach, dietkach , cwiczeniach i takie tam ;)
« Odpowiedź #720 dnia: 18 Cze 2013, 10:14:56 »
Tam zaraz "renoma" ::)
Jeden w zbroi i Ty to jednak trochę za mało, by na to konto kredyty na rozbudowę produkcji zaciągać 8)

Zaraz kredyty!!!  ::)
Powolutku, pomalutku, stopniowo zgromadzimy co trzeba a jak bedzie trzeba kosic konkurencje bedziemy gotowi na "skok" na kase Twoje kredyty no!
Kremla od razu tez nie zbudowali  ;)

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wiosna idzie! Czyli o dietach, dietkach , cwiczeniach i takie tam ;)
« Odpowiedź #721 dnia: 21 Cze 2013, 13:30:57 »
Skróciłem :-X

Hmm ... do odpowiedzi, do wszystkiego? ;)

Oj aisaki! - Ty to się poświęcasz! - proponuję więcej ruchu, by sobie dogadzać 3,5% ;)

"Oczywiscie, ze trzeba bylo cos.... rozpracowac, pisalam, nie pamietasz ?"
- rozpracować, pisałaś, nie pamiętam :D ;) - yyy ... no pisałaś, że od zawsze nadaktywna, później musiałaś w pewnym okresie "przeleżeć", o ten okres chodzi?

"Nachodzi mnie ochota... eeee, ktora zaspokajam"
- na co, na co? I w jaki sposób, w jaki sposób? ;)
"A na slodycze, nie zaspokajam."
- eee ... to powyżej na pewno nie chodziło o jedzenie! Yuppie! ;)

Terminator - mhm, jedynka była boska, pamiętam ... początek lat 90-tych, wypożyczalnie wideo, bajka ... bez analizowania! :P ;)
Co jeszcze mogłabyś robić na okrągło? ;)

Zrozumiałem, podkreślenia-pogrubienia Twoje ... nie czytałem :-X ;)

"Zawsze zreszta stawiam zdrowie i dobra kondycje wyzej niz wyglad."
- zamorduję Cię kiedyś za te mięśnie! ;) Może wyjątek na "stare lata"? :-X ... o, bo kondycja to na ogół efekt ćwiczeń, a z ćwiczeniami nie ma co przesadzać, bo zamiast pogorszenia kondycji można sobie zdrowie pogorszyć, to jak? - delikatna tkanka tłuszczowa zasłaniająca mięśnie, żyły ... będzie? ;)

"obrazkiem ilustrujacym ten artykul bylo zdjecie.... miskow . Ciekawe.... dlaczego ?"
- no właśnie, to jest niesamowicie ciekawe! = masz rację, one tam w ogóle nie pasują :D ;)

P.S. proszę o wybaczenie za podwójne cycaty! ... tfu ... cytaty! ;)
Zaniedbalam wlasny temat... :o. Niewybaczalne, kare sama sobie nakladam ;) :D

Za to podwojnych cy...(c)tatow nie wybaczam, bo jakos ...podwojnie mnie one "tworza" :o, wiec pozniej mam podwojna dawke biegania, dziekuje uprzejmie >:( ;) :D!

W zwiazku z twoja propozycja, ciacho ( a propos "ciacho" dlatego, ze... w opozycji slono-slodkiej ;)....zmartwilam? Przykro mi ;) :D ), znowu biegne pobiegac, zeby potem "nachlac" sie mleka 3,5% :D. Lepiej ;)?

Miesnie... 3XTAK!!!. Wytlumacze, posilkujac sie Jomir-owskim powiedzeniem: "jak krowie na rowie..." (bez urazy :D ) i stronka:http://www.kulturystyka.pl/artykul70/

Skroty, z koniecznosci,.... bo rozumiem, ze nie kazda/kazdy fascynuje sie ta wiedza, jak ja ::) 8) i wytluszcznia moje ::):
.

Calosc do przeczytania dla fascynatow w podanym wyzej linku.


" Elastyczne zarysy w pełni ukształtowanych mięśni nie ujmują uroku kobiecośc
i. One uzupełniają, podkreślają i co więcej poprawiają jej możliwie najlepszy wygląd zewnętrzny.
[/size]

Empiryczne obserwacje dowodzą, że kobiety nie są w stanie tak jak mężczyźni rozwinąć dużych, potężnych mięśni i zdobyć w krótkim czasie masę mięśniową w odniesieniu do wagi ciała. Wykazuje się także, że ich siła fizyczna stanowi jedynie 65% siły mężczyzny.

RÓŻNICE STRUKTURALNE

Nie trzeba być profesorem anatomii, by rozpoznać występujące różnice pomiędzy wymiarami przeciętnej kobiety i mężczyzny. Amerykańska kobieta jest np. 10cm niższa i 13,5kg lżejsza, jak przeciętny amerykański mężczyzna i posiada prawie 7 kg więcej tkanki tłuszczowej oraz 20 kg mniej beztłuszczowej wagi ciała. Z uwagi na te zróżnicowane wymiary, stosują mężczyźni przy treningu górnej partii ciała prawie dwukrotnie większe ciężary, a przy treningu dolnej zwiększone o 50%. Ich mięśnie, pomijając większą masę kości rozwijają się łatwiej, ponieważ organizm wytwarza 10 razy więcej testosteronu, hormonu powodującego wzrost. To związane jest z tym, że kobieta posiada niewystarczającą ilość androgennych receptorów, które można by w pełni wykorzystać do skutecznej rozbudowy mięśni.


ODNALEZIENIE WŁASNEJ TEORII
Nowe badania wykazały, że kobiety mogą rozbudować zarówno masę mięśniową jak i siłę, a decydująca jest tu intensywność treningu. Uwzględniać oczywiście należy występującą różnicę płci, oraz proporcje włókien mięśniowych wolno i szybkokurczliwych. "Wolne" są włóknami wytrzymałościowymi, które włączają się do pracy w treningu z niską intensywnością, natomiast "szybkie" z wysoką intensywnością. Jeśli mężczyzna ćwiczy na dużych obciążeniach, uaktywnia głównie szybkie włókna mięśniowe tworzące masę, natomiast kobieta oba rodzaje włókien pobudza w równym stopniu. Z tego też względu przy wysokointensywnym treningu i w podobnych warunkach nie zbuduje kobieta odpowiednio dużej masy mięśniowej. Biorąc od uwagę to, że kobieta nie ma innej możliwości rozwijania masy i siły, powinna trenować na ogólnych zasadach.
 Przy planowaniu programu, należy uwzględnić naturalną zawartość tkanki tłuszczowej w organizmie. która kształtuje się różnie u poszczególnych kobiet. Gospodarka hormonalna kobiety nakabusewana jest na gromadzenie tłuszczu, a związane jest to z mechanizmem przetrwania gatunku ludzkiego, okresem ciąży.


DIETA DLA MASY
Chcielibyście pozbyć się tłuszczu i jednocześnie budować masę? Sądzę, że tak. Zależy to więc w głównej mierze od prawidłowego odżywiania. Należy spożywać dostateczną ilość kalorii, by chronić dodatni bilans azotowy i nie spowodować katabolizmu mięsni, względnie utraty masy mięśniowej. Przy doborze źródeł kalorii należy być rozważnym, gdyż nie wszystkie są równe. W praktyce oznacza to beztłuszczowe źródło wysokowartościowych białek. Do nich należą: białka jaj, kurczaki, indyki i ryby. By doprowadzić do największej resorpcji substancji odżywczych, należy ilość spożywanego pożywienia podzielić na małe porcje i częściej je spożywać, np. 4-6 małych posiłków dziennie co 3 godziny. Badania wykazały, że przy tego rodzaju podzielonych posiłkach, tłuszcz nie odkłada się, nawet przy zwiększonej ilości kalorii. W celu dostarczenia potrzebnej do intensywnego treningu energii, powinien główny punkt odżywiania względnie diety, opierać się na ogólnych węglowodanach. One znajdują się w naturalnych źródłach jak: owoce, warzywa i ziarna zbóż. Dla rozwoju mięśni, powinno się spożywać około 4 g węglowodanów dziennie na każdy kilogram wagi ciała. To zwiększa ogólną ilość kalorii do około 65-70%. Ograniczyć dopływ tłuszczów. Jest to szczególnie ważne dla kobiet, ponieważ przy zwiększonej jego ilości, podnosi się poziom estrogenu, który sprzyja w rzeczywistości gromadzeniu się tkanki tłuszczowej na dolnych partiach ciała. Estrogen może być skutecznie wydalony, jeśli spożywać będziemy duże ilości bogatych w błonnik środków spożywczych.


PROGRAM MASY
Jeśli trenujecie na dodatkową masę mięśniową, musicie zwracać uwagę na prawidłową technikę. Ruchy powinniście wykonywać z całkowitą amplitudą dla jednakowego obciążenia wszystkich części trenowanego mięśnia. W celu lepszego czucia mięśniowego ćwiczenia należy wykonywać wolno. Wolny trening sprzyja także zwiększonej koncentracji, angażowaniu do pracy większej ilości włókien mięśniowych, a to przyczynia się do większego wzrostu masy.

Poniżej przedstawiamy program na rozbudowę masy mięśniowej dla kobiet, proponowany przez CORINĘ EVERSON (slynna amerykanska kulturystke):

1.UDA

-przysiady ze sztanga na barkach(pięty na podstawkach) 4-6 serii 10-20 powtórzeń

-wyciskanie ciężaru na suwnicy 4-6 serii 10-20 powtórzeń W ćwiczeniach tych należy zmieniać rozstaw stóp, by obciążać jednakowo całościowy obręb ud (tzn. szeroki na wewnętrzną część, wąski na zewnętrzną)

2.ŁYDKI

-wspięcia na palce w opadzie z obciążeniem (tzw. ośle)4-6 serii 10-20 powtórzeń

-wspięcia na palce siedząc na maszynie 4-6 serii 10-20 powtórzeń

3.MIĘŚNIE BRZUCHA

-unoszenie tułowia w przód na skośnej ławce 4-6 serii 10-20 powtórzeń

-skłony tułowia w przód na wyciągu 4-6 serii 10-20 powtórzeń

4.KLATKA

-wyciskanie sztangielek na ławce skośnej 4-6 serii 10-20 powtórzeń

5.BARKI

-wyciskanie sztangielek siedząc 4-6 serii 10-20 powtórzeń

-unoszenie sztangielek bokiem 4-6 serii 10-20 powtórzeń

-unoszenie sztangielek bokiem w opadzie 4-6 serii 10-20 powtórzeń

6.TRICEPS

-prostowanie ramion przed sobą na wyciągu 4-6 serii 10-20 powtórzeń

-wyciskanie francuskie leżąc (sztanga opuszczana za głowę) 4-6 serii 10-20 powtórzeń

7.BICEPS

-uginanie ramion ze sztangą 4-6 serii 10-20 powtórzeń

-uginanie ramion na przemian ze sztangielkami 4-6 serii 10-20 powtórzeń

8.GRZBIET

-wiosłowanie na wyciągu siedząc 4-6 serii 10-20 powtórzeń

-przyciąganie drążka wyciągu do klatki 4-6 serii 10-20 powtórzeń

Ww. program z podziałem na grupy mięśniowe wygląda następująco:

1 dzień-klatka, barki 2 dzień-uda, łydki, bicepsy 3 dzień tricepsy, mięśnie brzucha, m. grzbietu 4 dzień wolny

Trening aerobowy jest wprawdzie fantastyczny na utratę tkanki tłuszczowej
, jednak kobiety, którym chodzi głównie o rozbudowę substancji mięśniowej nie powinny z tego rodzaju treningiem przesadzać. Nie wykonujcie więc zbyt dużo treningów aerobowych i wytrzymałościowych, jeśli posiadacie inne cele. Tak długo jak trenujecie na masę, Wasz trening aerobowy nie powinien trwać dłużej jak pół godziny, co drugi-trzeci dzień. "


ps. dopowiadam tylko ;):tak, wtedy, gdy lezalam. W sumie... lubie lezec.... na okraglo 8) :D
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Krakers

  • Gość
Odp: Wiosna idzie! Czyli o dietach, dietkach , cwiczeniach i takie tam ;)
« Odpowiedź #722 dnia: 21 Cze 2013, 16:50:44 »
A ja czekałem, czekałem ... aż to się klopsów nazbiera cała masa  :P Do tego momentu ... coś koło 57 :-X ... mmmm ... ;)

Hmm ... podwójna aisaki to za dużo? ... no w sumie pojedyńcza już jest ... :-X :-X :-X

3,5%? - nie wierzę, nie wierzę! - koniecznie opisz wrażenia! ... a ja wywołam d(r)eszcz :-X ;)

aisaki ... pewnie zgodzisz się ze mną, bo na to jest tylko jedno wyjaśnienie - prawdziwe:
"Trening aerobowy jest wprawdzie fantastyczny na utratę tkanki tłuszczowej, jednak kobiety, którym chodzi głównie o rozbudowę substancji mięśniowej nie powinny z tego rodzaju treningiem przesadzać. Nie wykonujcie więc zbyt dużo treningów aerobowych i wytrzymałościowych, jeśli posiadacie inne cele. Tak długo jak trenujecie na masę, Wasz trening aerobowy nie powinien trwać dłużej jak pół godziny, co drugi-trzeci dzień."
- niestety osobnik się ciut myli :-X
Jeśli będzie nadmiar kalorii (oczywiście wliczając ten trening) to i tak urośniemy, w sumie - gdyby tak się zastanowić to aeroby mogłyby dopomóc, bo to przecież stymulacja mięśni (oczywiście ciągle mając na uwadze, że wystąpi nadmiar kalorii).
Zatem jak czyjeś dzienne wynosi np. 3000kcal + "trening na masę" 400kcal + na urośnięcie 400kcal = 3800kcal i do tego 2 godziny aerobów za (w sumie) 800kcal ... to jak ktoś ma nie urosnąć, jeśli zje 4600kcal? - nadmiar to nadmiar - nadwyżka, która zostanie przeznaczona na rozrost.
Inny przykład, weźmy znowu te 3800kcal, ktoś czyni 3 godziny aerobów (1200kcal) i nie zje 5000kcal, ale 6000kcal, urośnie, że ho-ho ;) ... i teraz pytanie ... może tak właśnie lepiej? - czyli więcej aerobów i większa nadwyżka, bo one w jakiś "magiczny" sposób sprawią, że nabieranie masy w proporcjach tkanka mięśniowa / tkanka tłuszczowa będzie lepsze ... takie tylko tam rozważania ... tym powinni się zająć doktoranci albo jakiś profesor, badając setki królików doświadczalnych przez 5-10-15 lat ;)
Ja bardzo nie lubię "rad dla wszystkich" ;) ... a na "polską myśl doradzeniową" zawsze patrzę z przymrużonym okiem :-X ;)

aisaki ... a coś więcej o tym leżeniu? ... proszę, błagam, biorę na litość ->  :'( ... ;) ... jakieś czynniki powinny wystąpić, by leżenie było uznane za niesamowite? No ... a jak zjesz coś przed leżeniem, to tak plackiem później? - hmm ... no to jest bardzo zastanawiająca kwestia! ;)

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wiosna idzie! Czyli o dietach, dietkach , cwiczeniach i takie tam ;)
« Odpowiedź #723 dnia: 21 Cze 2013, 19:30:47 »
A ja czekałem, czekałem ... aż to się klopsów nazbiera cała masa  :P Do tego momentu ... coś koło 57 :-X ... mmmm ... ;)

Hmm ... podwójna aisaki to za dużo? ... no w sumie pojedyńcza już jest ... :-X :-X :-X

3,5%? - nie wierzę, nie wierzę! - koniecznie opisz wrażenia! ... a ja wywołam d(r)eszcz :-X ;)

aisaki ... pewnie zgodzisz się ze mną, bo na to jest tylko jedno wyjaśnienie - prawdziwe:
"Trening aerobowy jest wprawdzie fantastyczny na utratę tkanki tłuszczowej, jednak kobiety, którym chodzi głównie o rozbudowę substancji mięśniowej nie powinny z tego rodzaju treningiem przesadzać. Nie wykonujcie więc zbyt dużo treningów aerobowych i wytrzymałościowych, jeśli posiadacie inne cele. Tak długo jak trenujecie na masę, Wasz trening aerobowy nie powinien trwać dłużej jak pół godziny, co drugi-trzeci dzień."
- niestety osobnik się ciut myli :-X
Jeśli będzie nadmiar kalorii (oczywiście wliczając ten trening) to i tak urośniemy, w sumie - gdyby tak się zastanowić to aeroby mogłyby dopomóc, bo to przecież stymulacja mięśni (oczywiście ciągle mając na uwadze, że wystąpi nadmiar kalorii).
Zatem jak czyjeś dzienne wynosi np. 3000kcal + "trening na masę" 400kcal + na urośnięcie 400kcal = 3800kcal i do tego 2 godziny aerobów za (w sumie) 800kcal ... to jak ktoś ma nie urosnąć, jeśli zje 4600kcal? - nadmiar to nadmiar - nadwyżka, która zostanie przeznaczona na rozrost.
Inny przykład, weźmy znowu te 3800kcal, ktoś czyni 3 godziny aerobów (1200kcal) i nie zje 5000kcal, ale 6000kcal, urośnie, że ho-ho ;) ... i teraz pytanie ... może tak właśnie lepiej? - czyli więcej aerobów i większa nadwyżka, bo one w jakiś "magiczny" sposób sprawią, że nabieranie masy w proporcjach tkanka mięśniowa / tkanka tłuszczowa będzie lepsze ... takie tylko tam rozważania ... tym powinni się zająć doktoranci albo jakiś profesor, badając setki królików doświadczalnych przez 5-10-15 lat ;)
Ja bardzo nie lubię "rad dla wszystkich" ;) ... a na "polską myśl doradzeniową" zawsze patrzę z przymrużonym okiem :-X ;)

aisaki ... a coś więcej o tym leżeniu? ... proszę, błagam, biorę na litość ->  :'( ... ;) ... jakieś czynniki powinny wystąpić, by leżenie było uznane za niesamowite? No ... a jak zjesz coś przed leżeniem, to tak plackiem później? - hmm ... no to jest bardzo zastanawiająca kwestia! ;)
Nooo, bo na rzeczy dobre... zawsze warto czekac ;)....

Ale pomieszales, ciacho... :o! Czytales po lebkach przyznaj sie :o? Mowie o artykule... Tam jest wyraznie (jak byk... :D ) napisane, jak wyglada trening na mase, ALE! mase miesniowa, a nie w ogole mase, czyli w domysle "tluszczyk" ::). A Ty to potraktowales jako zwykle: "jesc wiecej + mniej aerobow = masa". :-\.  Czuje sie oburzona i ...rozczarowana... ;).
 Masa masie nabusewna :P :D.

 A Ty, co mozesz w takim razie powiedziec o swojej "masie". Budujesz, to wiem. Ale: tluszczowa czy miesniowa, bo tu jest pies pogrzebany ;)?

"Rady dla wszystkich".... No tak, ale nie wyobrazam sobie, ze "wszystkich" stac na osobistego dietetyka i trenera personalnego, a moze sie myle , co ;)? To jest tylko podstawa, na ktorej kazdy moze juz po swojemu pracowac z wlasnym organizmem. Oczywiscie, powinno sie  podchodzic indywidualnie do wlasnego organizmu, wsluchiwac sie w niego, w jego potrzeby, szanowac i dbac o niego, rozpieszczac wrecz :D. Niektorzy robia to miskami i czekolada, inni ymerem i jabluszkiem ;). Wiec,... Szanowny Panie ciacho, nie generalizujmy ;) :D

Na podwojna sie nie zanosi, a to Twoja wina >:(. Wywolales we mnie poczucie winy, kompleksy, poczulam sie wrecz... "brudna"  ::);). A to wszystko dzieki "niewinnej"  uwadze, ze powinnam... wiecej sie ruszac :o. No wiec ruszam teraz biegiem codziennie, deszczyk moczy, co powinien i... nie powinien ::), sloneczko dopieszcza  a wiaterek rozwiewa... 8). I zeby byla jasnosc: nie, ze powinnam :o, tylko, ze sprawia mi to autentyczna radosc i przyjemnosc :).

Wiec 3,5%.... no okej, przyznam Ci wreszcie "prawieracje" ::), jest o wiele pyszniejsze, wspanialsze i godne oddania zycia a nawet zaprzedania duszy!

Zadowolony ::) :D?

By lezenie uznane zostalo za niesamowite, ekscytujace i... jakie sobie tam jeszcze wymyslisz ;) powinien wystapic, rzecz jasna, czynnik ludzki 8). Ale to chyba tak oczywista oczywistosc, ze nie musze rozwijac tematu... 8). Tylko w kwestii... jakim plackiem, kto plackiem :o? Tu wrecz czuje sie obrazona i oburzona! Rozumiem, sa gusta i gusciki, ... nie wnikam ;), ale protestuje glosno i wyjasniam: leze plackiem TYLKO, jak czytam i bede lezec, jak umre ;) :D

No, podwojnie usatysfakcjonowany, jak sadze... ;) :D :D :D?
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Krakers

  • Gość
Odp: Wiosna idzie! Czyli o dietach, dietkach , cwiczeniach i takie tam ;)
« Odpowiedź #724 dnia: 22 Cze 2013, 00:28:18 »
Ale będzie zadośćuczynienie! ;)

aisaki ...
"Zatem jak czyjeś dzienne wynosi np. 3000kcal + "trening na masę" 400kcal + na urośnięcie 400kcal = 3800kcal i do tego 2 godziny aerobów za (w sumie) 800kcal ... to jak ktoś ma nie urosnąć, jeśli zje 4600kcal? - nadmiar to nadmiar - nadwyżka, która zostanie przeznaczona na rozrost."
- ok? ... czy doprecyzować mój minimalizm? ;)

"4.KLATKA
-wyciskanie sztangielek na ławce skośnej 4-6 serii 10-20 powtórzeń"
- to nie ma prawa się obronić ;)

... ale łotewer ;), nie ma co się za bardzo rozwodzić, to są sprawy "prywatne", ja zresztą sobie ćwiczę dla siebie, a nie jakoś zawodowo, tematykę porzuciłem parę lat temu, bo wystarcza mi to, co do głowy kiedyś sobie wbiłem.
Ale rację przyznasz, tak?, no chociaż półrację? ;)

A z rośnięciem - jak to z rośnięciem ... rośniesz po to ... żeby się odchudzić ;) - bo mięśniowej towarzyszy tłuszczowa (proporcje zawsze różne), po urośnięciu odpowiednia dieta, żeby tłuszczową zniwelować ... tak to działa, w sumie to mój pierwszy plan żywieniowy, żeby się powiększyć ... nigdy nie miałem takich ciągotek :) Powiem, że nie jest źle, na to jak się zaniedbuję ćwiczeniowo :D - ja mam dobry organizm, 2-3 tygodnie na zerowym bilansie i ... tłuszczyk spalony, nie wiem jak to działa, widocznie jeśli jest nadmiar - metabolizm nakręcony ... to później wystarcza normalność, żeby spalić. Dla mnie najważniejsza jest stabilność, Ty lubisz wahania?

Eh, moja wina, że mięśnie będziesz miała?  :'( - jeśli tak ... to cofam wszystko, co powiedziałem w tym temacie! :-X
Nie no ... nie mogę czytać tych Twoich podtekstów  :-X ... bo moje dochodzą do głosu ;)

Zadowolony? - że dzięki mnie Twoje życie nabiera lepszego smaku (o to mleko 3,5% chodzi ;) )? - no pewnie!

aisaki ten czynnik wcale taki oczywisty nie jest, ja proszę ten temat dogłębnie poruszyć! ... hmmm ... a jak nie czytasz to w jaki sposób?  :o
O, to niesamowicie ciekawa kwestia! - jeśli przyjmiemy, że dożyjesz 105 lat (no dobrze, 102, bo przerzuciłaś się na 3,5% :-X ;) ) ... to ile lat Tobie jeszcze zostało? ;)

Mhm, happy (mam nadzieję, że beti nie zastrzegła :-X ;) ).

Ale z tych mięśni zrezygnuj, no :( ... i jak ja mam teraz zasnąć  :'(
- oj tam, mała manipulacja nie zaszkodzi ;)

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wiosna idzie! Czyli o dietach, dietkach , cwiczeniach i takie tam ;)
« Odpowiedź #725 dnia: 22 Cze 2013, 06:12:27 »
Cytuj (zaznaczone)
Mhm, happy (mam nadzieję, że beti nie zastrzegła :-X ;) ).

Nie zastrzegłam  :D
Peace, love and HAPPINESS dla wszystkich  :D :D :D :-*
" Polak gorszego sortu"

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wiosna idzie! Czyli o dietach, dietkach , cwiczeniach i takie tam ;)
« Odpowiedź #726 dnia: 22 Cze 2013, 11:14:13 »
Nie zastrzegłam  :D
Peace, love and HAPPINESS dla wszystkich  :D :D :D :-*
;) :D
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

poloniainfo.dk

Odp: Wiosna idzie! Czyli o dietach, dietkach , cwiczeniach i takie tam ;)
« Odpowiedź #726 dnia: 22 Cze 2013, 11:14:13 »

Krakers

  • Gość
Odp: Wiosna idzie! Czyli o dietach, dietkach , cwiczeniach i takie tam ;)
« Odpowiedź #727 dnia: 22 Cze 2013, 12:13:18 »
No tak, a:
"Sex, drugs and rock'n'roll" to beti zostawiła dla siebie :-X

;) :D
- jak to, a reszta Twojej wypowiedzi?  :o ;)

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wiosna idzie! Czyli o dietach, dietkach , cwiczeniach i takie tam ;)
« Odpowiedź #728 dnia: 22 Cze 2013, 12:15:18 »
A potem jest na mnie , ze chodzisz niewyspany ::)! Wyszlo szydlo z worka :P :D!

aisaki ...
"Zatem jak czyjeś dzienne wynosi np. 3000kcal + "trening na masę" 400kcal + na urośnięcie 400kcal = 3800kcal i do tego 2 godziny aerobów za (w sumie) 800kcal ... to jak ktoś ma nie urosnąć, jeśli zje 4600kcal? - nadmiar to nadmiar - nadwyżka, która zostanie przeznaczona na rozrost."

- ok? ... czy doprecyzować mój minimalizm? ;)


Tjaaa.... proponuje: DOPRECYZUJ :D. Wiesz, ja jestem tylko kobieta ;). Moj mozg nie jest w stanie przetwarzac informacji na tak zaawansowanym poziomie, jak Twoj. Tym bardziej, ze nie karmie go weglami ani tluszczem, w przeciwienstwie do Ciebie :D

"4.KLATKA
-wyciskanie sztangielek na ławce skośnej 4-6 serii 10-20 powtórzeń"
- to nie ma prawa się obronić ;)


Bo to opcja dla kobiet 8). Nie generalizujmy, ciacho ;). Nie obroni sie na pewno dla mezczyzn, nie zaprzeczam, hehehe.


... ale łotewer ;), nie ma co się za bardzo rozwodzić, to są sprawy "prywatne", ja zresztą sobie ćwiczę dla siebie, a nie jakoś zawodowo, tematykę porzuciłem parę lat temu, bo wystarcza mi to, co do głowy kiedyś sobie wbiłem.
Ale rację przyznasz, tak?, no chociaż półrację? ;)


Wylacznie swieta i klasyczna juz: prawieracje ;)..
To tak, jak i ja. Wbilam sobie cos, nie cos kiedys, dawno temu do glowy i tego sie trzymam. Modyfikuje , oczywiscie, podpatruje i slucham madrzejszych i bardziej doswiadczonych od siebie. I wcale nie twierdze, ze nie zmienie diametralnie pogladow, jesli uznam, ze moja metoda przestala sie sprawdzac, a nowa jest lepsza dla mnie, mojego organizmu. Prawda jest taka, ze wymagania organizmu tez sie zmieniaja i na to wplywu nie mamy. Gospodarka hormonalna (szczegolnie u kobiet), warunki srodowiskowe, stres, wreszcie nieuchronne starzenie sie organizmu ::) (zaczyna sie juz niby w zyciu plodowym... :o :D ), to wszystko powoduje, ze metody, ktore byly dobre jeszcze kilka lat temu: dieta, cwiczenia, moga zawodzic i okazac sie albo przesadzone, albo niewystarczalne w kolejnym etapie zycia. Wiec wszystko wymaga modyfikacji i starannego wsluchiwania sie we wlasny organizm.
Miales juz tak? I jak sobie z tym radzisz? A moze....jeszcze nie ;) :D?


A z rośnięciem - jak to z rośnięciem ... rośniesz po to ... żeby się odchudzić ;) - bo mięśniowej towarzyszy tłuszczowa (proporcje zawsze różne), po urośnięciu odpowiednia dieta, żeby tłuszczową zniwelować ... tak to działa, w sumie to mój pierwszy plan żywieniowy, żeby się powiększyć ... nigdy nie miałem takich ciągotek :) Powiem, że nie jest źle, na to jak się zaniedbuję ćwiczeniowo :D - ja mam dobry organizm, 2-3 tygodnie na zerowym bilansie i ... tłuszczyk spalony, nie wiem jak to działa, widocznie jeśli jest nadmiar - metabolizm nakręcony ... to później wystarcza normalność, żeby spalić. Dla mnie najważniejsza jest stabilność, Ty lubisz wahania?


Dzieki za wytlumaczenie, jak to dziala, bo nie mialam pojecia, a skad :o ;).
Masz bardzo dobry metabolizm, jak widze. Ja tak mialam przed ciaza. Po, musze dbac 8). Gospodarka hornmonalna organizmu wiocznie na stale sie zmienila.
Ale w sumie, mezczyznom jest tez latwiej.  Naturalna muskulatura powoduje naturalne nakrecenie metabolizmu i co za tym idzie, tracenie kcal nawet w czasie "bezwysilkowym". Dlatego lepiej jest kobietom wypracowac troche miesni, szczegolnie po 30, poniewaz wtedy rowniez nastepuje wieksza utrata kcal w spoczynku. Oraz oczywiscie , tez dla kobiet, bardzo wazne: cwiczenia silowe zapobiegaja osteoporozie. Wiec: nie tylko aeroby, typu: biegi, rowerek, ale rowniez troche zelastwa do przerzucenia ;) :D (widze Twoja reakcje, ciacho, teraz :D :D :D ).

I teraz chyba rozumiem, dlaczego nie potrafilismy sie wczesniej dogadac, jesli chodzi o miesnie. Ty stosujesz typowa, sprawdzona metode uzyskania muskulatury:rosniesz, zwiekszajac zapotrzebowanie kcal organizmu, by potem wycwiczyc z i zredukowac. Ja natomiast NIGDY nie mialam ciagot do rosniecia. Mowilam o wypracowaniu naprawde delikatnych miesni, bez wczesniejszego przyrastania. Jest to trudniejsze, raczej dla kobiet, ale mozliwe ;). Oczywiscie efekty nie sa, jak u kulturystek, nawet nie jak u fitnessek, ale sa 8). Cialo jest sprezyste, zwarte i o wiele lepiej sie prezentuje, jesli porownamy np: identyczna wage kobiety bez miesni (jakkolwiek to rozumiemy...)i kobiety z "tluszczykiem". Ta pierwsza zawsze bedzie wygladala na wysportowana i szczuplejsza 8).
Temu chyba nie zaprzeczysz...., a moze ;) :D?


Btw, tak tak to dziala: nakrecasz swoj metabolizm przyjmujac nadmiar kcal. Wiec potem "normalne" odzywianie organizmu powoduje, ze kcal traca sie, jakby same z siebie. W sumie jest to tez fajna metoda, ktorej nauczylam sie w Polsce od kolegow z silki: 5 dni w tygodniu ograniczenie kcal, by doladowac przez weekend (2 dni, nie wiecej!) i przez to.... w naturalny sposob nakrecic metabolizm :).


Nienawidze wahan. Nie czuje wtedy swojego organizmu :o. Wlasnie tak mialam po ciazy. Cokolwiek bym nie robila, a sprawdzalo sie przed ciaza, to po, wcale, a czasem wrecz przeciwnie. Dlatego musialam "przewartosciowac moje wartosci" i skorzystac z fachowej pomocy dietetyka i trenera. I teraz sie trzymam tego, by do wahan nie dopuscic. Poza tym wahania potrafia niezle rozregulowac kazy organizm, wiec..., skorka nie jest warta wyprawki ;).
Dopuszczam jedynie niewielkie wahania w zakresie: +-5kg. To zalezy od pory roku, od samopoczucia, od nastroju i hormonow ;) :D.

Ty stosujesz rosniecie po raz pierwszy, tak? I jak sie z tym czujesz? Bo to duze wahania kg... Lubisz takie eksperymenty: przerazony organizm.... i Ty ;) :D?

Co do reszty,.... eeeee.... ciekawski jestes, wiesz :o :D? Lezanke freudowska mi tu stosujesz caly czas, wiec, jak nie mam lezec... plasko ::)?

I dzis mam dzien milczenia na tematy zbyt .... moje...  8)
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Krakers

  • Gość
Odp: Wiosna idzie! Czyli o dietach, dietkach , cwiczeniach i takie tam ;)
« Odpowiedź #729 dnia: 22 Cze 2013, 12:16:37 »
aisaki - Ty szybka jesteś! - przez 2 minuty tyle naskrobać (+-, bo jeszcze dochodzi odczytanie, wysłanie, korekta :-X ;) )
- wiem, wiem, co to za metoda? ;)

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wiosna idzie! Czyli o dietach, dietkach , cwiczeniach i takie tam ;)
« Odpowiedź #730 dnia: 22 Cze 2013, 12:18:41 »
aisaki - Ty szybka jesteś! - przez 2 minuty tyle naskrobać (+-, bo jeszcze dochodzi odczytanie, wysłanie, korekta :-X ;) )
- wiem, wiem, co to za metoda? ;)
Chyba godzine.... :o :D :D :D!

Cholefcia... i zawsze zapominam sprawdzic ortografie, przyznaje bez bicia :-[ :D!
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Krakers

  • Gość
Odp: Wiosna idzie! Czyli o dietach, dietkach , cwiczeniach i takie tam ;)
« Odpowiedź #731 dnia: 22 Cze 2013, 12:25:25 »
yyy ... dzień milczenia? - to się Tobie udało :-X - no pseplasam, no! ;) - mam nadzieję, że też się z siebie śmiejesz :) ... nie, że ja to czynię :-X ;)

O, godzinę! - już lepiej :)

Pszestań tam, kto się pszejmóje ortografiom? - czasami karzdemu zdaży się popełnidź jakiś błont!

Ja tu jeszcze wrócę! ;) - teraz ja "widzę Twoją minę" :P ... a moja była ... lepiej nie pisać ;)

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wiosna idzie! Czyli o dietach, dietkach , cwiczeniach i takie tam ;)
« Odpowiedź #732 dnia: 22 Cze 2013, 13:30:34 »
yyy ... dzień milczenia? - to się Tobie udało :-X - no pseplasam, no! ;) - mam nadzieję, że też się z siebie śmiejesz :) ... nie, że ja to czynię :-X ;)

O, godzinę! - już lepiej :)

Pszestań tam, kto się pszejmóje ortografiom? - czasami karzdemu zdaży się popełnidź jakiś błont!

Ja tu jeszcze wrócę! ;) - teraz ja "widzę Twoją minę" :P ... a moja była ... lepiej nie pisać ;)
Zawsze sie smieje ;), chyba.... ze.... placze ::). Ale to typowo kobiece, prawda ;)?

No juz sie boje, wiec....uciekam ;) :D :D :D :D!
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wiosna idzie! Czyli o dietach, dietkach , cwiczeniach i takie tam ;)
« Odpowiedź #733 dnia: 22 Cze 2013, 14:42:11 »
No tak, a:
"Sex, drugs and rock'n'roll" to beti zostawiła dla siebie :-X


Nie :).
Na potem  8)
Przyjemności trzeba dozować, by dłużej trwały, nie ? :D
" Polak gorszego sortu"

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wiosna idzie! Czyli o dietach, dietkach , cwiczeniach i takie tam ;)
« Odpowiedź #734 dnia: 22 Cze 2013, 14:55:40 »
Nie :).
Na potem  8)
Przyjemności trzeba dozować, by dłużej trwały, nie ? :D
Noooooo :D!
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

poloniainfo.dk

Odp: Wiosna idzie! Czyli o dietach, dietkach , cwiczeniach i takie tam ;)
« Odpowiedź #734 dnia: 22 Cze 2013, 14:55:40 »

 

czosnek niedzwiedzi czyli ramsløg

Zaczęty przez fajaDział Przepisy z różnych stron świata.

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 14289
Ostatnia wiadomość 13 Mar 2012, 21:51:35
wysłana przez faja
Administracyjne zamykanie wątków, czyli "szopka noworoczna"

Zaczęty przez ArtarDział Hydepark

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 17848
Ostatnia wiadomość 02 Lis 2007, 20:13:25
wysłana przez willy
Eurowizja czyli MGP

Zaczęty przez psychopataDział Kultura

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 6739
Ostatnia wiadomość 19 Maj 2013, 11:21:45
wysłana przez Jomir
Propozycje - czyli co chcielibyście zmienić/dodać/wywalić z forum/portalu

Zaczęty przez willyDział Informacje

Odpowiedzi: 226
Wyświetleń: 191653
Ostatnia wiadomość 06 Lis 2015, 13:02:22
wysłana przez Jomir
My w Danii czyli problem adaptacji

Zaczęty przez MaudalinkaDział Hydepark

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 4432
Ostatnia wiadomość 01 Lut 2009, 14:22:05
wysłana przez Maudalinka