poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: ROZTERKI FACETA Z DUŻYM...  (Przeczytany 38359 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

piotr1

  • Gość
ROZTERKI FACETA Z DUŻYM...
« dnia: 14 Maj 2013, 20:48:16 »
Nie tak dawno temu ktoś przeprowadził sondaż- kabusewcy którego kraju sa najlepsi w Europie? Przepytano ilestam tysięcy populacji i co im wyszło? Otóż wyszło im ze Niemce...a ja na to powiem- a gowno prawda! Niemce to pełni kompleksów po swoich wszystkich przegranych wojnach pajace którzy sa bardzo zadufani w sobie    i  tylko dlatego wygrali ten sondaż...wg mojej oceny najlepsi kabusewcy to Szwedzi..czemu?- a temu bo jeżdżą tak samo w lato, jak i w zimę, a warunki na szwedzkich drogach jakie sa, kazdy wie..pełen szacun i respekt odemnie...wkurzaja mnie jedynie tym, jak na ograniczeniu 90 km\h jadą 85....do szału mnie to doprowadza, do białej gorączki i palpitacji razem...Facet, jak ja, z dużym, musi dojechać o określonej porze do fabryki bo jak zamkną to nie rozladuja jak nie rozladują to kolejna noc w budzie i kara za niedostatecznie towaru na czas.Albo jak jadę do domu..czas pracy wyzylowany co do minutki..zdąże- myśle cały szczesliwy..a tu pojawia sie przed nosem Polak i jedzie dumnie swoim resorakiem 87 na ograniczeniu 90....i co?- i to, ze przez debila czeka mnie znowu nocka w budzie i to z 50 czy 70 km od domu i normalnego łóżka...Czemu?- bo skończy mi sie moje 9 godzin jazdy i muszę stanąć...a jak nie stanę to za przegięcie tacho o minutę zapłacę mandat ze 6000 koronek...

Ludzie! Rozumu nie macie? Zrozum resoraku jeden z drugim- facet z dużym musi jechać 90 wtedy gdy moze bo:
1- szybciej nie poleci bo ma kaganiec(na 89 km/h);
2- musi cisnac 9 dych tam gdzie moze coby dowiezc ci resoraku pieluchy do twojego sklepu na czas dla twojego dziecka;
3- po tygodniu w budzie nie chce spędzać kolejnej nocki w aucie;

I apel:
- RESORAKI, SZANUJCIE GOŚCI Z DUZYM ;
- POMÓŻ MU WYJECHAĆ Z CIASNEJ ULICY USTĘPUJĄC PIERSZENSTWA-    CIEBIE TO NIE ZBAWI A JEMU URATUJESZ DUPE;
- PAMIĘTAJ ZE NA TEŚCIOWEJ CZĘSTO JEST ZE 25 TON, A CAŁY ZESTAW WAŻY PRAWIE 40 TON, WIEC  NIE ZAJEZDZAJ I NIE HAMUJ PRZED NOSEM, TY STANIESZ PO 20 METRACH, ON PO 80 MIELAC CIE PO DRODZE;
-  JAK WYPRZEDZASZ DUŻEGO, PRZYSPIESZ- WYSTRZAL OPONY NA TEŚCIOWEJ MOZE CI WYBIĆ SZYBĘ I NIESZCZĘŚCIE GOTOWE;
- JEDZ 90 MINIMUM TAM GDZIE MOŻNA,NIE 89 ;
- W DUŻYCH ZAWSZE PIERWSZA HAMUJE TEŚCIOWA,POTEM KOŃ - WIEC NP NA ŚNIEGU,LODZIE TO TEŚCIOWA MOZE ZARZUCIĆ NA BOK, CZYLI NP NA TEGO, KTO WYPRZEDZA;

Legenda:
Buda- kabina w ciezarowce
Kaganiec- ogranicznik prędkości w ciezarowkach, w Europie na 89 km/h
Tacho- urządzenie mierzące czas pracy i odpoczynku kabusewcy
Resorak- samochód osobowy nazywany tak przez gości z duzym
Teściowa- naczepa,przyczepa
Koń- ciągnik siodlowy

Offline 1941

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1153
  • -Otrzymane: 728
  • Wiadomości: 2969
  • Reputacja: +1/-0
    • Autor wpisu.
Odp: ROZTERKI FACETA Z DUŻYM...
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Maj 2013, 20:59:50 »
Normalnie poza to 80 wiec te 90 to moje koronki za przekrok.
Politi jest no, ze tak powiem niekomunikatywna i wyczulona na obcy akcent w ojczystym jezyku, chyba dziala to na nich jak plachta na byka. A jak zobacza polskie lejce to w zasadzie skabusewaliby Cie z miejsca na kurs prawojazdy i egzamin, chyba w modzie teraz.

piotr1

  • Gość
Odp: ROZTERKI FACETA Z DUŻYM...
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Maj 2013, 21:01:53 »
Normalnie poza to 80 wiec te 90 to moje koronki za przekrok.
Politi jest no, ze tak powiem niekomunikatywna i wyczulona na obcy akcent w ojczystym jezyku, chyba dziala to na nich jak plachta na byka. A jak zobacza polskie lejce to w zasadzie skabusewaliby Cie z miejsca na kurs prawojazdy i egzamin, chyba w modzie teraz.

tak, tak, wiem..wszedzie zaznaczylem- tam gdzie mozna nie mniej niz 90

Offline 1941

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1153
  • -Otrzymane: 728
  • Wiadomości: 2969
  • Reputacja: +1/-0
    • Autor wpisu.
Odp: ROZTERKI FACETA Z DUŻYM...
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Maj 2013, 21:05:01 »
tak, tak, wiem..wszedzie zaznaczylem- tam gdzie mozna nie mniej niz 90

Jasne jeszcze moj resorak tyle wyciaga ;D ;D ;D

piotr1

  • Gość
Odp: ROZTERKI FACETA Z DUŻYM...
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Maj 2013, 21:07:47 »
heheheheheheh....mowisz- daje rade...jak tak to dobrze.. ;D ;D ;D

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: ROZTERKI FACETA Z DUŻYM...
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Maj 2013, 21:08:08 »
Boszeeeee... tylko myszki tu brakuje, heheh ;) ;D. Wielkie ego w wielkim...wozie ;) ;D?


Post super :). Piszesz o sprawach, o ktorych ja, jako uzytkownik drogi w zyciu bym nie pomyslala... Kolo duzego autka, to ja zawsze wolno i z...respektem, heheh. A tu czytam: zle robie:o

I zwykle to ktos w osobowce mysli, ze oto znowu jakis nadety bufon w swoim wielkim nie zauwaza innych na drodze, lamie wszelkie mozliwe przepisy drogowe, bo...tak mu sie podoba, bo ma taka ochote..., itp

A myslisz, ze Twoj post zmieni reælacje: tir-osobowka? Fajnie by bylo, bo chyba wszystkim nam zalezy na bezpieczenstwie na drodze..., no tak mysle, chyba, ze mieszka sie tam, gdzie ja..., bo tu kamikadze zajezdzaja droge ciezarowkom, hehe ;) ;D
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: ROZTERKI FACETA Z DUŻYM...
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Maj 2013, 21:09:03 »
Jasne jeszcze moj resorak tyle wyciaga ;D ;D ;D
;D ;D ;D
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

poloniainfo.dk

Odp: ROZTERKI FACETA Z DUŻYM...
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Maj 2013, 21:09:03 »

Offline suso

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 35
  • -Otrzymane: 15
  • Wiadomości: 112
  • Reputacja: +4/-0
    • Moje zdjęcia
Odp: ROZTERKI FACETA Z DUŻYM...
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Maj 2013, 21:14:18 »
Każdy ma pracę jaką wybrał :) A panowie z Dużymi tez muszą zważać na innych , mnie np mocno wkurza jazda w konwojach ciężarówek  na wąskich drogach . Za cholerę nie można wtedy tych d...ili wyprzedzić .

Offline suso

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 35
  • -Otrzymane: 15
  • Wiadomości: 112
  • Reputacja: +4/-0
    • Moje zdjęcia
Odp: ROZTERKI FACETA Z DUŻYM...
« Odpowiedź #8 dnia: 14 Maj 2013, 21:17:46 »
żeby nie było to znam pracę Kabusewców ciężarówek i to co napisał Piotr to święta racja , ale duża część kabusewców tych samochodów yeż ma wiele na sumieniu:(

Offline 1941

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1153
  • -Otrzymane: 728
  • Wiadomości: 2969
  • Reputacja: +1/-0
    • Autor wpisu.
Odp: ROZTERKI FACETA Z DUŻYM...
« Odpowiedź #9 dnia: 14 Maj 2013, 21:18:24 »
Poruszyles piotr bardzo dobre zagadnienie wyprzedzania.Zawsze mnie wk....... jak gosc sie bierze za manewr i wlasciwie wlecze sie na rowni z Toba. Ja dostaje padaczki na takie cos.
Jeszcze jednym "ciekawym" manewrem jest wjazd na skrzyzowanie i przejazd.
Gosc wjezdza na zmianie swiatel na krzyzyk a widzi ze jeszcze Ci przed nim nie zdazyli zjechac.
Nastepni wjezdzaja i wloka sie jak flaki z olejem zajmujac polowe czasu zmiany swiatel. Szlag.
A ten wyprzedzajacy, skoncze tak wyprzedza, ze albo zajedzie Ci droge i zmusi do hamowania albo gdy zobaczy cos z naprzeciwka spycha Cie do rowu, normalnie przestrzelic oponu i podroz na lawecie delikwentom tylko fundowac, tacy tak powinni jezdzic swoimi samochodami.

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: ROZTERKI FACETA Z DUŻYM...
« Odpowiedź #10 dnia: 14 Maj 2013, 21:31:45 »
Jechalam dzisiaj autostrada  Flensburg - Århus i z powrotem, z przyczepa wiec mialam czas sie przyjzec co sie dzieje na drodze.

Tylko kilka ciezarówek jechalo 90, reszta o wiele szybciej.

Tylko kilka ciezarówek przestrzegalo zakazu wyprzedzania 6-9 i 15-18, reszcie bylo wsio ryba ze za takim wyprzedzajacym w slow motion sloniem rosnie korek.

Kilka ciezarówek jechalo slalomem, zmeczony? Nacpany? Byl na FB na telefonie?

Przodowala ciezarówka na polskich tablicach, wyskakiwal na lewy pas bez spojrzenia w lusterko, bo on duzy? Kilka razy hamowano z piskiem przed idiota.

Spieszylo mu sie do domciu? A ze zabije innych to mu wisi, bo jemu sie nie chce w samochodzie spac?!

Najpierw moze zrobic porzadek na wlasnym podwórku zanim zacznie sie ustawiac innych.

...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

Offline vordingborg

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 77
  • -Otrzymane: 550
  • Wiadomości: 1899
  • Reputacja: +58/-30
Odp: ROZTERKI FACETA Z DUŻYM...
« Odpowiedź #11 dnia: 14 Maj 2013, 21:38:01 »
Ja też coś zauważyłem  :) bardzo lubią leśne ssaki  :D
Co jest takiego w tych Bułgaria to piękny kraj ?   czy co  :o

Offline suso

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 35
  • -Otrzymane: 15
  • Wiadomości: 112
  • Reputacja: +4/-0
    • Moje zdjęcia
Odp: ROZTERKI FACETA Z DUŻYM...
« Odpowiedź #12 dnia: 14 Maj 2013, 21:39:01 »

Spieszylo mu sie do domciu? A ze zabije innych to mu wisi, bo jemu sie nie chce w samochodzie spac?!

Najpierw moze zrobic porzadek na wlasnym podwórku zanim zacznie sie ustawiac innych.
[/quote]

Co racja to racja :)

Offline 1941

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1153
  • -Otrzymane: 728
  • Wiadomości: 2969
  • Reputacja: +1/-0
    • Autor wpisu.
Odp: ROZTERKI FACETA Z DUŻYM...
« Odpowiedź #13 dnia: 14 Maj 2013, 21:46:48 »
Jakby nie oceniac kabusewcow z duzym, czy resorakow ja chetnie poznaje punkt widzenia faceta z duzym, dlatego, ze piotr jezdzi dokladnie tak jak jego dunscy koledzy.
Planowanie trasy u nich obywa sie w optymalnych warunkach, z zachowaniem wlasnie predkosci jazdy co daje plynnosc pracy kabusewcy. Optymalne warunki nie uwzgledniaja okolicznosci faktycznych na drodze, dlatego pozniej sie spiesza ludziska.
Natomiast zachowania tak jak wszedze zalezy od czlowieka kim jest.

piotr1

  • Gość
Odp: ROZTERKI FACETA Z DUŻYM...
« Odpowiedź #14 dnia: 14 Maj 2013, 21:50:46 »
odpowiadam w kwestii wyprzedzania
lokalna droga, zazwyczaj ograniczenie 80, czasem 70 i konwoje ciezarowek ktore jada prawie zawsze zgodnie z przepisami. praiwe dlatego bo zawsze znajdzie sie polak lub bulgar ktory jedzie szybciej bo on nie poniesie takich konsekwencji jak dunczyk jadacy na dunskich blachcach- dun straci prawko, polak dostanie mandat i zakaz wjazdu do dk na 3 lata...wiec pytam sie suso- skoro ciezarowki jada zgodnie z przepisami to czemu chcesz je wyprzedzac i lamac te przepisy?- a skoro juz musisz to twoj problem ze nie mozesz....
wyprzedzanie na autostradach- wszystkie ograniczenia sa ustawione w duzych na 89 wiec jakim cudem ae ciezarowki je przekraczaly?nie da sie tego wylaczyc ani ominac, nie ma takiej opcji- wiec juz ci nie wierze...auta osobowe z przyczepkami jada wlasnie okolo 80 -85- szybciej jada tylko doswiadczeni kabusewcy bo przyczepka rzuca...i wtedy duzy wyprzedza bo co ma sie wlec skoro czas goni?kazdy zawsze przestrzega zakazu godzinowego, tylko obcokrajowcy olewaja przepisy a jesli ciezarowka wyprzedza inna to powtarzam- obie maja ograniczniki jak jedna jedzie 88 a druga 89 to ta druga bierze sie za wyprzedzanie i przy tak malej roznicy zajmuje to sporo czasu...czasem o szynkosci wyprzedzenia decyduje to czy jestes po wewnetrznej stronie zakretu lub zewnetrznej- wtedy dluzej..czasem nawet wysokosc bieznika w tylnych gumach....

poloniainfo.dk

Odp: ROZTERKI FACETA Z DUŻYM...
« Odpowiedź #14 dnia: 14 Maj 2013, 21:50:46 »

 

Szukam faceta chętnego się zabawić z samotną 27 latką

Zaczęty przez weroniczkaaDział Hydepark

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 1783
Ostatnia wiadomość 01 Sie 2019, 01:53:52
wysłana przez weroniczkaa
Mecz ME 2016 Polska vs Gruzja na duzym ekranie w Kopenhadze S.

Zaczęty przez makarpolandDział Hydepark

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 3065
Ostatnia wiadomość 30 Cze 2015, 09:18:35
wysłana przez czarekkrzakowski22
Spotkanie polonijne + final LM na duzym ekranie.

Zaczęty przez makarpolandDział Kopenhaga

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 5144
Ostatnia wiadomość 22 Wrz 2015, 13:03:01
wysłana przez franekk166