poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Muzułmanie podpalali, minister utajniał.  (Przeczytany 100899 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Muzułmanie podpalali, minister utajniał.
« Odpowiedź #45 dnia: 16 Lip 2013, 20:20:55 »
Od dawna mowie, ze zeby uniknac problemow w instytucjach, bo to nie tylko o przedszkola, ale i o szkoly, szpitale czy domy opieki chodzi, nalezy miec albo menu tylko wegetarianskie/weganskie, albo znacznie bardziej rozbudowane, zeby kazdy mogl znalezc cos dla siebie. Bo muzulmanie nie jedza wieprzowiny, hindusi wolowiny, coraz wiecej dzieci ma nietolerancje laktozy, sa wsrod nas wegetarianie itd.
U nas w szpitalu pacjenci zawsze maja do wyboru kilka dan cieplych, z ktorych jedno jest wegetarianskie, a w przedszkolu mojej zony dzieci jedza glownie drob i ryby z mies.

Asiak, jak zwykle przesadzasz z tym zwracaniem Ci uwagi przez sasiadow. U nas duza czesc skladu to muzulmanie i jakos nie zdarzylo sie, zeby w zwiazku ze swoim ramadanem zazadali zamykania kantyny ::).
Psycho, jak zwykle nie podoba mi sie Twoje "jak zwykle..." ::)

Hiperbola ::). Taka metafora (to dla Ciebie  ;) ). Ty masz takich kolegow w pracy, ja innych sasiadow, ale w zwiazku z tym wcale nie posadzam Cie o uogolnianie (tez metafora...).

Dobrze koncze, bo to nie argumenty , ale ciosy ponizej... ;), coz dostosowuje sie do przedmowcy...

ps. Obecnie trwa wielka debata w tv2 na ten temat. Inger Støjberg... Pewnie to nazwisko nic Ci nie mowi... A powinno.
« Ostatnia zmiana: 16 Lip 2013, 20:44:07 wysłana przez aisak »
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline Dunszczyzna3

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 6
  • Wiadomości: 22
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Muzułmanie podpalali, minister utajniał.
« Odpowiedź #46 dnia: 16 Lip 2013, 20:49:54 »
Do Aisak i niektorych Panstwa
Nie wiem skad przypuszczenie ze ja to ktos tam, nie bede na sil eudowadniac ze nie jestem wielbladem
hahhaha to tak z uwagi ze w watku o arabowie pisze o tym
Moze mam podobne myslenie moze ktos ma podobne zwroty ale tutaj jetsem pierwszy raz jako piszaca nie jak dotychczas gosc
Moze moderator jak posprawdza IP przekaze ze dunszczyzna to jakas inna babeczka niz ktos kto byl wczesniej na forum
Probowalam sie kiedys kiedys logowac ale nie chciala mnie polonia, cos tam nie bylo poinstalowane u mnie wiec...

ale zyjemy w kraju gdzie GORA wie o nas wszytsko wiec niektorym sie udziela. zdaza sie.....

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Muzułmanie podpalali, minister utajniał.
« Odpowiedź #47 dnia: 16 Lip 2013, 20:54:12 »
Do Aisak i niektorych Panstwa
Nie wiem skad przypuszczenie ze ja to ktos tam, nie bede na sil eudowadniac ze nie jestem wielbladem
hahhaha to tak z uwagi ze w watku o arabowie pisze o tym
Moze mam podobne myslenie moze ktos ma podobne zwroty ale tutaj jetsem pierwszy raz jako piszaca nie jak dotychczas gosc
Moze moderator jak posprawdza IP przekaze ze dunszczyzna to jakas inna babeczka niz ktos kto byl wczesniej na forum
Probowalam sie kiedys kiedys logowac ale nie chciala mnie polonia, cos tam nie bylo poinstalowane u mnie wiec...

ale zyjemy w kraju gdzie GORA wie o nas wszytsko wiec niektorym sie udziela. zdaza sie.....
Co tak nerwowo? Moze meliski... ;) :D?
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline 1941

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1153
  • -Otrzymane: 728
  • Wiadomości: 2969
  • Reputacja: +1/-0
    • Autor wpisu.
Odp: Muzułmanie podpalali, minister utajniał.
« Odpowiedź #48 dnia: 16 Lip 2013, 21:02:51 »
Do Aisak i niektorych Panstwa
Nie wiem skad przypuszczenie ze ja to ktos tam, nie bede na sil eudowadniac ze nie jestem wielbladem
hahhaha to tak z uwagi ze w watku o arabowie pisze o tym
Moze mam podobne myslenie moze ktos ma podobne zwroty ale tutaj jetsem pierwszy raz jako piszaca nie jak dotychczas gosc
Moze moderator jak posprawdza IP przekaze ze dunszczyzna to jakas inna babeczka niz ktos kto byl wczesniej na forum
Probowalam sie kiedys kiedys logowac ale nie chciala mnie polonia, cos tam nie bylo poinstalowane u mnie wiec...

ale zyjemy w kraju gdzie GORA wie o nas wszytsko wiec niektorym sie udziela. zdaza sie.....

Zmiana karty w ifoniku i mamy swiezutkie IP jeszcze wrecz gorace  ;) 8)
Alez gapa, meliska w Polsce kupiona to i nowy ifonik przeciez, a co  ;)
« Ostatnia zmiana: 16 Lip 2013, 21:13:02 wysłana przez 1941 »

Offline Dunszczyzna3

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 6
  • Wiadomości: 22
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Muzułmanie podpalali, minister utajniał.
« Odpowiedź #49 dnia: 16 Lip 2013, 21:54:16 »
ehhh szkoda ze w tej polandii nie moglam znalesc jakiegos 2 noznego modelu dla siebie..
a iphonik stary, ale ok aby niektorzy mieli noc senna to niech bedzie jak kto chce
Aisak, nastepnym razem meliska . wlasnie otworzylam butelke winka, widelcem bo korkorciag zlamalam
ehh to przez te nerwy  :P

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Muzułmanie podpalali, minister utajniał.
« Odpowiedź #50 dnia: 16 Lip 2013, 21:57:02 »
A kielbaska...jest :D?
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline 1941

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1153
  • -Otrzymane: 728
  • Wiadomości: 2969
  • Reputacja: +1/-0
    • Autor wpisu.
Odp: Muzułmanie podpalali, minister utajniał.
« Odpowiedź #51 dnia: 16 Lip 2013, 22:05:25 »
ehhh szkoda ze w tej polandii nie moglam znalesc jakiegos 2 noznego modelu dla siebie..
a iphonik stary, ale ok aby niektorzy mieli noc senna to niech bedzie jak kto chce
Aisak, nastepnym razem meliska . wlasnie otworzylam butelke winka, widelcem bo korkorciag zlamalam
ehh to przez te nerwy  :P

Piwko sie przepiło?  ;)
Winiorek lepiej czaduje hahaha a i z sikaniem mniej problemu, popieram  ;D ;D ;D

poloniainfo.dk

Odp: Muzułmanie podpalali, minister utajniał.
« Odpowiedź #51 dnia: 16 Lip 2013, 22:05:25 »

Offline Dunszczyzna3

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 6
  • Wiadomości: 22
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Muzułmanie podpalali, minister utajniał.
« Odpowiedź #52 dnia: 16 Lip 2013, 23:42:05 »
Kwiatki przesadzilam, balkon nimi zawalilam to z piwskiem nie pasi na inauguracje hahahhaha
Aisak, nie ma kielbaski... nawet suszonego kabanosa brak...

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Muzułmanie podpalali, minister utajniał.
« Odpowiedź #53 dnia: 17 Lip 2013, 10:42:48 »
Z ciekawoscia przygladam sie sprawie. Bo sa nastepne, juz bardziej zdecydowane dzialania Dunczykow :

"Ja-tak til svin

Over hele landet må flere og flere børn se langt efter leverpostej, frikadeller og spegepølse, fordi deres institution indfører forbud mod svinekød.

Flere steder i København har man sågar ud over svineforbuddet besluttet kun at servere halalslagtet kød for børnene, fordi man ikke vil forskelsbehandle på grund af religion.

Er det måske ikke NETOP at gøre forskel pga religion - VIL VI FINDE OS I DET???

Det ligger ikke til de danske værdinormer at forbyde - og da slet ikke på så tyndt et grundlag, udmundet i religiøs hensyntagen der derved næsten opfordrer til den direkte diamentrale modsætning

Vi kan ikke leve med at være et dansk samfund med tradionelle danske retter baseret på svinekød og et verdensførende eksportland af svinekød der skal undermineres af andre kulturelle præferencer.
Bevares; Der skal da være plads til også at sige nej-tak til svin, men det må da aldrig forbydes!!!

Skriv under for et KÆMPE JA-TAK til svinekød, som en del af vores børns daglige kost og vores danske værdigrundlag."


http://www.skrivunder.net/ja-tak_til_svin
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Muzułmanie podpalali, minister utajniał.
« Odpowiedź #54 dnia: 17 Lip 2013, 10:50:26 »
I komentarze Dunczykow:

 "Men tror lidt i glemmer at hvis vi ikke havde invandre at give alt muligt lort skylden, hvem ville den så lande på ? Danskerne selv." Sjovt nok har vi kunne klare vores problemer som vi selv har lave her i landet før "de" kom hertil men det er da gået helt over gevind de sidste mange år med de afstumpet udlændinge der er kommet til landet. Hvis "de" ikke var her er jeg sikker på at både jeg o mine børn kunne gå på gaden uden tv skulle kikke sig over skulderen. Du skal lige vide at vi er to voksne og tre drengebørn hvor de to drenge og jeg selv er blevet hold oppe på gaden af "dem" så hvem er det der er lorten ???? Se virkigheden i øjnene!!!"

"Islam overtager stille og roligt verden og særligt danmark. Hvordan kan vi blive ved med at vende det blinde øje til? det jo åbentlyst hvad der sker. Tænd for nyhederne fx."

"Jeg synes at det er forkastelig at vi og vores børn skal underkaste os for andre folk og Deres religioner, Det er trods alt dem som kommer og gerne vil integrere sig i VORES land. Derfor var det at Jeg sagde NEJ til Den forbandede MADORDNING som blev vedtaget. Lav den om igen og lad os for fanden selv smøre vores børns mad. Så vores børn kan få deres danske mad i madpakkerne igen. Min vil elske sin madpakke og spise op igen. På forhånd tak. "


Czyli wyglada jednak na to, ze problem istnieje... A ze w jednej kantynce, w jakims zakladziku... nie... to fajnie ;).
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Muzułmanie podpalali, minister utajniał.
« Odpowiedź #55 dnia: 17 Lip 2013, 10:57:02 »
Kwiatki przesadzilam, balkon nimi zawalilam to z piwskiem nie pasi na inauguracje hahahhaha
Aisak, nie ma kielbaski... nawet suszonego kabanosa brak...
No wlasnie, o tego suszonego, WIEPRZOWEGO chodzilo... :(

Coz, chyba jednak ta meliska ::) + dziurawiec ( wlasnie zebralam, przepiekny :) ) + lipa (cudownie kusi..., a ja jestem na zapach wrazliwa... ;) ). Nie mam nic przeciwko... :D.
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline Idris

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 45
  • -Otrzymane: 188
  • Wiadomości: 447
  • Reputacja: +5/-0
Odp: Muzułmanie podpalali, minister utajniał.
« Odpowiedź #56 dnia: 17 Lip 2013, 11:10:07 »
Asiak, ale zauwaz, ze to nie ci opaleni jak ich nazywasz wpadli na ten durny pomysl. Tylko sami dunczycy w imie jakies zle pojetej rownosci i nie robienia roznicy miedzy dziecmi strzelaja sobie gole do wlasnej bramki.
Moze gdybys zadala sobie trud porozmawiania z normalna muslimska rodzina wyszlo by na jaw, ze oni sa tak samo przeciwni temu smiesznemu pomyslowi jak i inni ludzie.
Swoja droga po raz pierwszy mysle jak to dobrze ze u mojego dziecka w przedszkolu samemu trzeba przygotowywac madpakke, przynajmniej nikt odgornie nie decyduje co moje dziecko moze jesc a czego nie.

A i jak herbatka z dziurawcem to pamietaj nie wychodz na slonce  ;)

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Muzułmanie podpalali, minister utajniał.
« Odpowiedź #57 dnia: 17 Lip 2013, 11:24:33 »
Asiak, ale zauwaz, ze to nie ci opaleni jak ich nazywasz wpadli na ten durny pomysl. Tylko sami dunczycy w imie jakies zle pojetej rownosci i nie robienia roznicy miedzy dziecmi strzelaja sobie gole do wlasnej bramki.
Moze gdybys zadal sobie trud porozmawiania z normalna muslimska rodzina wyszlo by na jaw, ze oni sa tak samo przeciwni temu smiesznemu pomyslowi jak i inni ludzie.
Swoja droga po raz pierwszy mysle jak to dobrze ze u mojego dziecka w przedszkolu samemu trzeba przygotowywac madpakke, przynajmniej nikt odgornie nie decyduje co moje dziecko moze jesc a czego nie.

A i jak herbatka z dziurawcem to pamietaj nie wychodz na slonce  ;)
Znam fajnych i "ludzkich" muslimow, jasne. Wiem, bo czesto na te tematy rozmawiamy. Oni sami sa przerazeni i zniecheceni konserwatyzmem twardoglowych. Nie raz slyszalam opinie moich kuryjskich i irackich znajomych ze sprogcenter , ze jesli twardoglowym uciekinabusem jest tu tak zle, to niech wracaja tam, gdzie jest tak dobrze, hehe ::) :D. Czyli cos zupelnie jak z nami, Polakami... ;).

Pojechalam stereotypami ::), ale... problem jest, a taki Brevik z kosmosu sie nie wzial...

Co do madpakke. Nie do konca... Juz czytalam dunski komentarz, ze jakies dziecko muslimskie skarzylo sie, ze mu... smierdzi leverpostej z kanapki dunskiej kolezanki w szkole, hehehe.
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Muzułmanie podpalali, minister utajniał.
« Odpowiedź #58 dnia: 17 Lip 2013, 11:26:22 »
Dziurawiec... Zapomnialam napisac, ze rowniez mam bzika na punkcie ziolek... :D?

Jakies niemozliwe przeoczenie... :D.
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline Idris

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 45
  • -Otrzymane: 188
  • Wiadomości: 447
  • Reputacja: +5/-0
Odp: Muzułmanie podpalali, minister utajniał.
« Odpowiedź #59 dnia: 17 Lip 2013, 11:47:28 »
Znam fajnych i "ludzkich" muslimow, jasne. Wiem, bo czesto na te tematy rozmawiamy. Oni sami sa przerazeni i zniecheceni konserwatyzmem twardoglowych. Nie raz slyszalam opinie moich kuryjskich i irackich znajomych ze sprogcenter , ze jesli twardoglowym uciekinabusem jest tu tak zle, to niech wracaja tam, gdzie jest tak dobrze, hehe ::) :D. Czyli cos zupelnie jak z nami, Polakami... ;).

Pojechalam stereotypami ::), ale... problem jest, a taki Brevik z kosmosu sie nie wzial...

Co do madpakke. Nie do konca... Juz czytalam dunski komentarz, ze jakies dziecko muslimskie skarzylo sie, ze mu... smierdzi leverpostej z kanapki dunskiej kolezanki w szkole, hehehe.



Odnosnie tej kanapki z leverpostej, przypomnialo mi sie, jak dawno dawno temu w liceum kolezanka powiedziala do kolegi, ktowry akurat mial kanapke z wiejska kielbasa, ze bardzo nie lubi tego zapachu. Powiedziala to na glos i jakos wtedy nikt nic nie pomyslal z wyjatkiem tego, ze dziewczyna jest nieco zblazowana. Tyle.
Teraz nawet nie mozna wyrazic swojej opini na temat zapachow bo moze sie wywiazac z tego dyskusja. Ciekawe co by bylo gdyby leverpostej z kanapki kolezanki smierdzialo dunskiemu dziecku?

A tak off ten Raj utracony to moze Dania?

poloniainfo.dk

Odp: Muzułmanie podpalali, minister utajniał.
« Odpowiedź #59 dnia: 17 Lip 2013, 11:47:28 »