poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: zapis na listę na mieszkanie  (Przeczytany 11998 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline foma1990

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
zapis na listę na mieszkanie
« dnia: 26 Sie 2013, 16:17:56 »
Witam,
Chciałbym się zapisać na listę na mieszkanie (uprzedzę że mieszkam w Polsce i przez najbliższe 2 lub 3 lata chcę jeszcze tu pozostać) na listę chcę się zapisać w formie ,,nie aktywnej" żeby po prostu leciała mi kolejka i jeśli zdecyduję się że chcę już wyjechać do cph to wtedy się uaktywnić i oczekiwać na oferty mieszkań. Posiadam cpr, ostatnio się dowiedziałem, że jeśli się zapiszę w kolejkę to dana spółdzielnia może po jakimś czasie sprawdzić czy żyję, pracuję w cph. Polecono mi żebym przed zapisem na listę zameldował się u brata, który mieszka w cph już 5 lat i że to niby w czymś pomoże (Ja byłem u niego na 3 miesiące, wtedy się zameldowałem, wyrobiłem cpr i pracowałem trochę, następnie po powrocie do polski wymeldowałem się od niego). Zna się ktoś na tym jakie są te procedury? Jeśli obecnie nie mieszkam i nie pracuję w Kopenhadze to będą jakieś problemy z zapisaniem się na tą listę i utrzymaniem na niej przez pare lat i co w tym wypadku zrobić żeby to wszystko mi się udało? Będę wdzięczny za każdą odpowiedź, pozdrawiam

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: zapis na listę na mieszkanie
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Sie 2013, 16:31:01 »
Tu moze cos znajdziesz:

http://www.poloniainfo.dk/forum/index.php/topic,1050617.0.html

Edit. Twoj temat nie? ;) :D

To masz jeszcze tu, zeby nie bylo :D:

http://www.federacja-polonia.dk/mieszkanie.pdf

i tu jeszcze:
http://www.bl.dk/boligadministration

Przepraszam, bo ja tak na szybko :)
« Ostatnia zmiana: 26 Sie 2013, 16:50:33 wysłana przez aisak »
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline zpatentem

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 165
  • -Otrzymane: 441
  • Wiadomości: 1296
  • Reputacja: +34/-9
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: zapis na listę na mieszkanie
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Sie 2013, 17:10:13 »
Watpie czy jest jakas kontrola jak czekasz; masz oplacac koszta czlonkostwa i odpowiadac na emaile czy listy z propozycja. To jest przeciez taki maly buisnnes dla spoldzielni.Majac wiele tysiecy na listach  jest to trudne i drogie do przeprowadzenia.
Bedziecie w pewnym stopniu sprawdzani jak powiecie: biore! Mozecie byc wpisani na listy w wielu spoldzielniach placac w jednym miejscu, nie pamietam juz jednak nazwy tej strony.

varszafiak

  • Gość
Odp: zapis na listę na mieszkanie
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Sie 2013, 19:21:41 »

Offline waruiny

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 189
  • -Otrzymane: 124
  • Wiadomości: 350
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: zapis na listę na mieszkanie
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Sie 2013, 19:25:00 »
Watpie czy jest jakas kontrola jak czekasz; masz oplacac koszta czlonkostwa i odpowiadac na emaile czy listy z propozycja. To jest przeciez taki maly buisnnes dla spoldzielni.Majac wiele tysiecy na listach  jest to trudne i drogie do przeprowadzenia.
Bedziecie w pewnym stopniu sprawdzani jak powiecie: biore! Mozecie byc wpisani na listy w wielu spoldzielniach placac w jednym miejscu, nie pamietam juz jednak nazwy tej strony.
Skoro piszesz, że kontroli nie ma, to pewnie tak jest. (Masz większą wiedzę niż ja). Niemniej jednak pozostaje pytanie, czy turysta może być członkiem spółdzielni.

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: zapis na listę na mieszkanie
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Sie 2013, 19:38:39 »
Rozmawialam chwile temu z kolezanka. Jest mezatka. Z jej doswiadczenia w niektorych spoldzielniach wymagaja przy zapisaniu kontraktow o prace obojga malzonkow. W niektorych spoldzielniach wystarczy kontrakt jednego z nich. Moze sa i takie wiec, ktore wcale nie wymagaja?

Wszystko zalezy znow od indywidualnych ustalen spoldzielni.
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline AK211

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 39
  • -Otrzymane: 40
  • Wiadomości: 238
  • Reputacja: +0/-0
Odp: zapis na listę na mieszkanie
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Sie 2013, 20:31:42 »
Kontrakt ???

A jak oboje nie mają pracy, tak jak wielu Duńczyków obecnie, to co.. mieszkania nie dostaną..? Co za bujda.  :o

poloniainfo.dk

Odp: zapis na listę na mieszkanie
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Sie 2013, 20:31:42 »

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: zapis na listę na mieszkanie
« Odpowiedź #7 dnia: 26 Sie 2013, 20:34:41 »
Kontrakt ???

A jak oboje nie mają pracy, tak jak wielu Duńczyków obecnie, to co.. mieszkania nie dostaną..? Co za bujda.  :o
Dlaczego bujda? Wyjasnij synonimem ;).
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline 1941

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1153
  • -Otrzymane: 728
  • Wiadomości: 2969
  • Reputacja: +1/-0
    • Autor wpisu.
Odp: zapis na listę na mieszkanie
« Odpowiedź #8 dnia: 27 Sie 2013, 02:58:55 »
Hehehehe kolega sie wymeldowal jak wyjezdzal!!!
Gdy zglosil tez wyjazd w Kommune, to na terenie DK nie przebywa!!! Jego nr CPR choc go posiada, jest nie aktywny w systemie zatem nie ma czlowieka na pobycie w DK chyba, ze jako turysta i swietne pytanie waruiny : Czy turysta moze otrzymac mieszkanie w społdzielni???
Przy czym bycie na liscie oczekujacych, to nie otrzymanie mieszkania. Mysle, ze oczekiwac moze (trzeba oplacac bycie na liscie ile to zalezy gdzie sie zapiszesz) ale gdy juz bedzie chcial przyjac jakas propozycje i zalatwiac formalnosci z otrzymaniem mieszkania, to najpierw musi przyjechac tu do DK zglosic ponownie swoj pobyt i po otrzymaniu papabusew tzn potwierdzenia pobytu. zalatwiac sprawy mieszkaniowe. Nastepnie zolta karte bo tam potrzebny jest adres.

Foma1990 kiedy wyjechales z DK, od kiedy Cie tu nie ma? Wazne! bo na zgloszeniu pobytu EU mozesz wyjechac z DK tylko na 6 miesiecy, zeby utrzymac ciaglosc swego pobytu.
« Ostatnia zmiana: 27 Sie 2013, 03:15:26 wysłana przez 1941 »

Offline 1941

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1153
  • -Otrzymane: 728
  • Wiadomości: 2969
  • Reputacja: +1/-0
    • Autor wpisu.
Odp: zapis na listę na mieszkanie
« Odpowiedź #9 dnia: 27 Sie 2013, 03:04:02 »
Kontrakt ???

A jak oboje nie mają pracy, tak jak wielu Duńczyków obecnie, to co.. mieszkania nie dostaną..? Co za bujda.  :o

Musza wykazac sie jakims dochodem pewnie np. kontant.
Dziwaczne te regulacje w tych KBH spoldzielniach.
Ja gdy otrzymywalem mieszkanie ze spoldzielni, to pies z kulawa noga mnie nie zapytal o moje dochody, czy mam prace itd. Wazne bylo, ze jestem tu legalnie posiadam CPR nr i koniec, w zasadzie oblecialo po okazaniu zoltej karty to wszystko.

Offline foma1990

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: zapis na listę na mieszkanie
« Odpowiedź #10 dnia: 27 Sie 2013, 11:19:15 »
Hehehehe kolega sie wymeldowal jak wyjezdzal!!!
Gdy zglosil tez wyjazd w Kommune, to na terenie DK nie przebywa!!! Jego nr CPR choc go posiada, jest nie aktywny w systemie zatem nie ma czlowieka na pobycie w DK chyba, ze jako turysta i swietne pytanie waruiny : Czy turysta moze otrzymac mieszkanie w społdzielni???
Przy czym bycie na liscie oczekujacych, to nie otrzymanie mieszkania. Mysle, ze oczekiwac moze (trzeba oplacac bycie na liscie ile to zalezy gdzie sie zapiszesz) ale gdy juz bedzie chcial przyjac jakas propozycje i zalatwiac formalnosci z otrzymaniem mieszkania, to najpierw musi przyjechac tu do DK zglosic ponownie swoj pobyt i po otrzymaniu papabusew tzn potwierdzenia pobytu. zalatwiac sprawy mieszkaniowe. Nastepnie zolta karte bo tam potrzebny jest adres.

Foma1990 kiedy wyjechales z DK, od kiedy Cie tu nie ma? Wazne! bo na zgloszeniu pobytu EU mozesz wyjechac z DK tylko na 6 miesiecy, zeby utrzymac ciaglosc swego pobytu.
wyjechałem rok temu i wtedy też sie wymeldowałem od brata

Offline 1941

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1153
  • -Otrzymane: 728
  • Wiadomości: 2969
  • Reputacja: +1/-0
    • Autor wpisu.
Odp: zapis na listę na mieszkanie
« Odpowiedź #11 dnia: 27 Sie 2013, 11:26:08 »
wyjechałem rok temu i wtedy też sie wymeldowałem od brata

Wiec chyba pozostaje Ci wyjscie, takie jakie juz napisalem.
Moze ma ktos jakis inny pomysl, to pewnie podzieli sie tutaj.
Powodzenia.

Teraz mi tak przyszlo do glowy, moze napisz na priv do KA211, ona sie deklaruje prawnikiem, byc moze lepiej zaglebiona jest w przepisy spoldzielcze i te powiazane oraz bedzie miala jakis ciekawszy poglad na sprawe? Zawsze warto  :)
« Ostatnia zmiana: 27 Sie 2013, 11:36:43 wysłana przez 1941 »

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: zapis na listę na mieszkanie
« Odpowiedź #12 dnia: 27 Sie 2013, 13:33:53 »
Ja osobiscie slyszalam o koniecznosci wykazania sie dochodami, przed otrzymaniem mieszkania.
Jest to wynik polityki "antygettowej". Sa miejsca, gdzie nagromadzenie "klientow socjalnych" jest zbyt wysokie i tam "osadzaja" jedynie ludzi z normalna sytuacja ekonomiczna by zachowac rownowage, zmiejszyc ryzyko niewyplacalnosci spoldzielni, uzdrowic srodowisko unikajac zamykania ludzi o zlym statusie materialnym w "gettcie".

Osobiscie nie sadze, by turysta mogl byc czlonkiem spoldzielni mieszkaniowej. Na grzebanie w przepisach niestety nie mam czasu.

Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline zpatentem

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 165
  • -Otrzymane: 441
  • Wiadomości: 1296
  • Reputacja: +34/-9
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: zapis na listę na mieszkanie
« Odpowiedź #13 dnia: 27 Sie 2013, 13:45:27 »
Ja osobiscie slyszalam o koniecznosci wykazania sie dochodami, przed otrzymaniem mieszkania.
Jest to wynik polityki "antygettowej". Sa miejsca, gdzie nagromadzenie "klientow socjalnych" jest zbyt wysokie i tam "osadzaja" jedynie ludzi z normalna sytuacja ekonomiczna by zachowac rownowage, zmiejszyc ryzyko niewyplacalnosci spoldzielni, uzdrowic srodowisko unikajac zamykania ludzi o zlym statusie materialnym w "gettcie".

Osobiscie nie sadze, by turysta mogl byc czlonkiem spoldzielni mieszkaniowej. Na grzebanie w przepisach niestety nie mam czasu.

Jak ma cpr to juz nie taki turysta.Tez nie wiem czy bedac w kolejkach jest sie juz czlonkiem ktorejs ze spoldzielni. Wystarczy zerknac na blankiet zapisu by zobaczyc wstepne wymagania, na co tez nie mam czasu, wole sie klocic na czacie z nastepna ofiara :)

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: zapis na listę na mieszkanie
« Odpowiedź #14 dnia: 27 Sie 2013, 15:24:49 »
hehe... to nie ze mna :)
Na klotnie tez nie mam czasu.
Przede mna drobny maraton: 36 godzin pracy w 3 dni  >:(

Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

poloniainfo.dk

Odp: zapis na listę na mieszkanie
« Odpowiedź #14 dnia: 27 Sie 2013, 15:24:49 »

 

Mieszkanie w CPH za 3 tys. dkk - realne?

Zaczęty przez BogusDział Kopenhaga

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 15060
Ostatnia wiadomość 27 Wrz 2007, 20:27:16
wysłana przez Tula
Mieszkanie spoldzielcze czy wlasnosciowe

Zaczęty przez ukaDział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 11975
Ostatnia wiadomość 21 Lip 2009, 18:23:16
wysłana przez uka
Pokój lub mieszkanie

Zaczęty przez MobikDział Århus, Aalborg ...

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 5776
Ostatnia wiadomość 17 Sie 2013, 11:26:56
wysłana przez Mobik
Niedogrzane Mieszkanie w Szwecji

Zaczęty przez theodorobertDział Hydepark

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 7298
Ostatnia wiadomość 12 Kwi 2012, 19:35:01
wysłana przez theodorobert
ile metrażu ma to mieszkanie

Zaczęty przez plegiusDział Dania i o Danii

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 5811
Ostatnia wiadomość 28 Paź 2014, 18:06:54
wysłana przez Jomir