poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Kupa szczescia ;)  (Przeczytany 42652 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

inna

  • Gość
Odp: Kupa szczescia ;)
« Odpowiedź #45 dnia: 07 Paź 2013, 18:36:26 »
 ;)  Aurdal

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Kupa szczescia ;)
« Odpowiedź #46 dnia: 07 Paź 2013, 19:14:22 »
jejuss... ja tam chce!
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kupa szczescia ;)
« Odpowiedź #47 dnia: 07 Paź 2013, 20:09:43 »
jejuss... ja tam chce!

...ja też...
a poniewaz nie byłam w stanie wybrać tego jednego, jedynego, najnajnaj obrazka, to masz, Jomir, sama sobie wybierz, co Ci najbardziej pasuje ;)

https://www.google.pl/search?site=&tbm=isch&source=hp&biw=1008&bih=599&q=sweden+landscape&oq=sweden&gs_l=img.1.1.0l10.2356.3494.0.5679.6.6.0.0.0.0.252.816.1j4j1.6.0....0...1ac.1.27.img..1.5.561.gGc1TKDoI5M
" Polak gorszego sortu"

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Kupa szczescia ;)
« Odpowiedź #48 dnia: 07 Paź 2013, 20:38:46 »
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kupa szczescia ;)
« Odpowiedź #49 dnia: 07 Paź 2013, 21:12:26 »
No, tak...
gdzie Rzym, gdzie Krym...
Na otarcie łez powiem ci, że widoczki w tej części Szwecji, gdzie my byliśmy, bardzo właśnie Bieszczady albo Beskid przypominały  :). Nie tak "dziko" jak w Norwegii, ale tyz piknie :).

" Polak gorszego sortu"

piotr1

  • Gość
Odp: Kupa szczescia ;)
« Odpowiedź #50 dnia: 08 Paź 2013, 00:03:34 »
Ano, zapytaj, zapytaj.
Ja byłam, biwakowałam, w lesie, nad jeziorem, rzeką .
Nie na parkingu. I nie "na podwórku" , a na prywatnym terenie, to spora różnica, nie ?
To, że jako kabusewca TIRa jeździsz po szwedzkich i norweskich autostradach, wcale nie oznacza, że masz jakąś wiedzę na temat campowania.
I kto, na litośc , biwakuje na parkingu ??? :o ;D ::)
Gdy wszędzie, w najgorszej głuszy tanie jak barszcz, super wyposażone campingi z gorąca wodą w łazienkach, prądem itd ?
Jakichś dziwnych ludzi napotykasz na swojej dorodze :)).

Wytłumaczyłbys mi jeszcze, tak na "zdrowy rozum", jak może być wolno zbierac jagody, grzyby i szyszki nie wchodząc do lasu ????

Tu masz krótko i treściwie, co to jest prawo swobodnego dostępu i co oznacza, mądralo.


http://pl.wikipedia.org/wiki/Allemansr%C3%A4tten

nie wiem i nie wnikam gdzie bywalas i gdzie biwakowalas i powiem szczerze- nie bardzo mnie to obchodzi...
to ze jako kabusewca ciezarowki - nie tira bo tir to karnet, jesli o tym nie wiesz, madralo- jezdze po roznych drogach i nie tylko autostradach nie oznacza ze nie rozmawiam z ludzmi o roznych rzeczach w roznych krajach- wiec moze stad moge posiadac jakas wiedze o campowaniu, jak to nazwalas...ale pewnie wiesz lepiej, jak i wszystko inne...
jesli pod pojeciem parking rozumiesz wybetonowany plac pelen ciezarowek to sie nie zrozumielismy, sa parkingi w szwecji umiejscowione w fajnych i ciekawych miejscach gdzie przyczepy lub campery stoja po pare dni, szczegolnie z niemieckimi numerami- dziwi mnie ze posiadajac tak duza niby wiedze i niby bedac w szwecji, tego nie widzialas...
jak dla mie ludzie ktorych napotykam sa w miare normalni i ja w nich nic dziwnego nie widze ale coz...moze wiesz lepiej- jak i wszystko inne....
wlasnie przez to korzystanie z dobr lesnych pomyslalem ze dun mogl cos poknocic tlumaczac mi to o pozwoleniu wstepu do lasu, wczesniej sie nad tym nie zastanawialem, gdyz miewam waniejsze sprawy...
nie unos sie tak bo po co?urazilem cie czyms?dziekuje za link ale mowilem juz ze wiem co to oznacza, prawda?dowiem sie u szweda i tu napisze co powiedzial, chyba to bedzie dla ciebie wiarygodne zrodlo?- chyba ze uznasz go za jednego z dziwnych ludzi ktorymi sie otaczam...

Offline zpatentem

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 165
  • -Otrzymane: 441
  • Wiadomości: 1296
  • Reputacja: +34/-9
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kupa szczescia ;)
« Odpowiedź #51 dnia: 08 Paź 2013, 00:38:08 »
Nie zaczepiaj szwedow :) , to powinno cie ostatecznie przekonac (przetlumaczona czesc z pierwszego linku, ktory podalem):


 
Allemansrätten (szw. prawo wszystkich ludzi) – niepisane prawo, obowiązujące w Norwegii (norw. Allemannsretten), Szwecji (szw. Allemansrätten) i Finlandii (fiń. Jokamiehenoikeus) mówiące, że każdy człowiek ma prawo do kontaktu z naturą. Wynika ono z przekonania, że człowiek jest integralną częścią przyrody, zaś cywilizacja ma z nią współistnieć, a nie rywalizować.

Zastosowanie praktyczne

Na podstawie tego prawa każdy człowiek może korzystać z lasów, zarówno państwowych, jak i prywatnych, zbierać w nich grzyby, jagody, kwiaty, chodzić po górach, pływać w rzekach czy w jeziorach. Dla turystów istnieje możliwość rozbicia namiotu w dowolnym niemal miejscu, włączając w to teren prywatny, pod warunkiem, że ich obecność nikomu nie przeszkadza i nie narusza prywatności właściciela terenu. Swobodnie nocować można jedną noc. W przypadku dłuższego pobytu wymagana jest zgoda właściciela terenu. Biwakować można co najmniej 150 metrów od najbliższego domostwa lub miejsca zakwaterowania. Ogniska można rozpalać w okresie od 16 września do 14 kwietnia, jednakże z zachowaniem szczególnej ostrożności. Przez resztę roku obowiązuje zakaz rozpalania ognisk[1].

Korzystanie z tego prawa wymaga poszanowania natury, jak i innych ludzi. Niedopuszczalne jest śmiecenie czy niszczenie bardzo cennej dla Skandynawów przyrody.

http://www.visitnorway.com/pl/o-Norwegii/informacje-turystyczne/po-przyjezdzie/prawo-dostepu/
http://www.sverigeturism.se/smorgasbord/smorgasbord/natrecspo/nature/every.html
« Ostatnia zmiana: 08 Paź 2013, 00:50:40 wysłana przez zpatentem »

poloniainfo.dk

Odp: Kupa szczescia ;)
« Odpowiedź #51 dnia: 08 Paź 2013, 00:38:08 »

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kupa szczescia ;)
« Odpowiedź #52 dnia: 08 Paź 2013, 04:59:35 »
zpat , to samo było w "moim" linku po polsku, ale to pan "kabusewca bombowca" musiałby zadać sobie trud otworzenia i przeczytania ;).

Co do jego wypowiedzi- cóż...widocznie umiejętność czytania, nie mówiąc o zrozumieniu, jest mu obca , skoro nadal upiera sie przy dyskutowaniu o sprawach oczywistych.


Te parkingi w Szwecji widziałam, owszem, zgoda, w ładnych miejscach, jak to w Szwecji ;).Co i tak nie zmienia faktu, że spędzenie urlopu na parkingu wydaje mi się pomysłem ...hm...dziwnym  8). No, ale nie wnikam w temat, ktoś lubi parkingi- prosze bardzo, można i tak wakacje spędzac :)).Może to ja jestem dziwna, skoro wydaje mi się to niedorzeczne, może faktycznie wakacje na parkingu sa czymś zupełnie normalnym 8) ;D...w "pewnych kręgach "  ;D

Nie unoszę się i niczym mnie nie uraziłeś, ja sprostowałam tylko Twoją niedorzeczną informację o zakazie wstępu do lasu.

PS
 Że TIR nie oznacza samochodu jako takiego, to wiem ;). Ale to kolokwialne określenie, powszechnie uzywane - wszyscy wiedzą , o co chodzi i większość ludzi go uzywa co do  tych ciężarówek. Tego tez nie wiedziałeś ? Czy chciałes znowu "błysnąć" ?
" Polak gorszego sortu"

Offline waruiny

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 189
  • -Otrzymane: 124
  • Wiadomości: 350
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kupa szczescia ;)
« Odpowiedź #53 dnia: 08 Paź 2013, 22:11:21 »
Dzis przypadkiem ogladalem odcinek Maklowicza wlasnie z Norge, wooooow. Widoczki lepsze niz te typowo skandynawskie nadmorskie jak u mnie. Dodam, ze mieszkam w samym sercu Dunskiego Parku Narodowego, wiec naprawde rowniez w urokliwej okolicy.
Jednak Norge, wsrod fjordow............., no kurde jedz i sama zobacz  ;) :) :)
Najnowszy odcinek "Makłowicz w podróży" z Norwegii do obejrzenia tutaj:

http://vod.tvp.pl/audycje/kulinaria/maklowicz-w-podrozy/wideo/norwegia-rybobranie/12408659

Offline waruiny

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 189
  • -Otrzymane: 124
  • Wiadomości: 350
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kupa szczescia ;)
« Odpowiedź #54 dnia: 10 Paź 2013, 13:17:11 »
Wracając do rankingów. Poniżej ranking stron duńskiego internetu. Ja jestem zdziwiony pozycją 6 i 9. ;D 8)

http://www.alexa.com/topsites/countries;0/DK

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Kupa szczescia ;)
« Odpowiedź #55 dnia: 10 Paź 2013, 15:50:38 »
Linkedln jest naprawde bardzo popularny tutaj. Jest popularnym narzedziem do podtrzymywania kontaktow profesjonalnych. To cos w stylu "sluzbowego facebooka"  :)
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline juhu

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 23
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kupa szczescia ;)
« Odpowiedź #56 dnia: 11 Paź 2013, 13:12:59 »
Tym razem nie Norwegia, ale tez pieknie... nie moglam zdecydowac ktore, wiec wrzucam kilka. A to ostatnie to raczej z serii kupa.... strachu ;-)

Offline vordingborg

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 77
  • -Otrzymane: 550
  • Wiadomości: 1899
  • Reputacja: +58/-30
Odp: Kupa szczescia ;)
« Odpowiedź #57 dnia: 11 Paź 2013, 19:30:36 »
Tym razem nie Norwegia, ale tez pieknie... nie moglam zdecydowac ktore, wiec wrzucam kilka. A to ostatnie to raczej z serii kupa.... strachu ;-)
Co do kupy strachu  to uwaga na  misie  :o  które o tej porze roku są lekko pobudzone żeby nie powiedzieć   podniecone  :-[

Offline 1941

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1153
  • -Otrzymane: 728
  • Wiadomości: 2969
  • Reputacja: +1/-0
    • Autor wpisu.
Odp: Kupa szczescia ;)
« Odpowiedź #58 dnia: 11 Paź 2013, 19:56:59 »
Co do kupy strachu  to uwaga na  misie  :o  które o tej porze roku są lekko pobudzone żeby nie powiedzieć   podniecone  :-[

K........ zajady mi znowu popekaly  ;D ;D ;D ;D ;D

inna

  • Gość
Odp: Kupa szczescia ;)
« Odpowiedź #59 dnia: 11 Paź 2013, 21:11:28 »
K........ zajady mi znowu popekaly  ;D ;D ;D ;D ;D

Zglaszam to moderatora (bo dyskriminuja miski)

poloniainfo.dk

Odp: Kupa szczescia ;)
« Odpowiedź #59 dnia: 11 Paź 2013, 21:11:28 »

 

Miejsce szczescia-Dania

Zaczęty przez kamaDział Hydepark

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 3499
Ostatnia wiadomość 05 Maj 2008, 10:48:50
wysłana przez Marys
projekt naukowy z filozofii-Jak osiągnąć pełnię szczęścia na emigracji ?

Zaczęty przez ToniDział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 2903
Ostatnia wiadomość 02 Sie 2018, 21:15:06
wysłana przez Jomir