poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Kupa szczescia ;)  (Przeczytany 42655 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline psychopata

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 42
  • -Otrzymane: 211
  • Wiadomości: 418
  • Reputacja: +5/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Kupa szczescia ;)
« dnia: 11 Wrz 2013, 13:51:22 »
http://www.livescience.com/39489-the-happiest-countries.html

Po raz kolejny Dania zwyciezyla w rankingu na najszczesliwsze panstwo swiata; czujecie to na co dzien? Skandynawia w ogole wysoko jest; Polska na miejscu 51

A tu mozecie zobaczyc, jakie parametry brano pod uwage:
http://www.livescience.com/39490-the-happiest-country-in-the-world-is.html
Hare piwo, hare piwo, piwo, piwo, hare, hare
Hare seks, hare seks, seks, seks, hare, hare
Hare muza, hare muza, muza, muza, hare hare
Hare siec, hare siec, piwo, seks, muza, hare ;)

Offline 1941

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1153
  • -Otrzymane: 728
  • Wiadomości: 2969
  • Reputacja: +1/-0
    • Autor wpisu.
Odp: Kupa szczescia ;)
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Wrz 2013, 14:04:31 »
Tak sie zastanawialem, dlaczego taki szczesliwy jestem, a to ten ranking, teraz jasne. Szczesciem, ze z PL wyejchalem hehehe  ;D ;D ;D ;)

myszka0807

  • Gość
Odp: Kupa szczescia ;)
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Wrz 2013, 14:13:46 »
Ha ha najszczesliwszym na pokaz.dzieci musza sie usmiechac bo inaczej do dupska sie dobiora.a nadepnij dunczykowi na odcisk -dostaja furii.nie ma jak to byc soba!No ale zeby mi sie tez tu dobrze zylo i zeby nikt mi sie do dupska nie dobral to tez sie usmiecham jak wariat.no dobra jestem tez szczesliwa  :o

Offline zpatentem

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 165
  • -Otrzymane: 441
  • Wiadomości: 1296
  • Reputacja: +34/-9
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kupa szczescia ;)
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Wrz 2013, 14:23:29 »
Nie wierze w ten ranking za bardzo; niekoniecznie bogate kraje maja tylu szczesliwcow (moga byc przeciez smetni :) ) , nie wierze w szczesliwcow z Izraela bo tam lada moment bedzie rozpierducha, wierze w szczesliwcow z Australii, wierze tez w ponurakow z Polski bo tam narzekanie jest genetycznie, od wiekow zaprogramowane.
Podejrzewam, ze wiele odpowiedzi bylo patriotycznym chwaleniem sie.

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kupa szczescia ;)
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Wrz 2013, 14:29:08 »
Po krótkiej chwili namysłu doszłam do wniosku, ze, czy zyjąc w Polsce, czy tu, a porównanie mam całkiem świeże ;), poczucie szczęścia miałam na podobnym poziomie  8). Czyli wysokim :)).Więc zpatentem chyba ma rację, mówiąc o tym "genetycznym ponuractwie "- ja po prostu się "wyrodziłam "  ;D.
Jedyne , co mogłabym na duuuuzy plus zycia w Danii zaliczyć tak do mojego ogólnego, osobistego poczucia szczęścia, to brak stresu związanego z wizytą w jakims urzędzie- akurat tu faktycznie odczuwam różnicę w prostocie procedur i "przyjazności państwa " względem obywatela.
" Polak gorszego sortu"

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Kupa szczescia ;)
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Wrz 2013, 14:41:02 »
No z tym szczesciem to moze nieco jazda po bandzie, ale dunski "luz zycia codziennego" jest niezaprzeczalny.

I to mi sie podoba.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

inna

  • Gość
Odp: Kupa szczescia ;)
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Wrz 2013, 15:28:29 »
Musze zabrac glos bo: zapomnieli dodac ze co drugi dunol jedzie na antydepresach. I o dziwo kazdy jest w takim przypadku happy
Dla mnie to pic na wode. Tu musisz byc szczesliwy bo inaczej masz na karku cala dk
 Za to ja jestem happy jak jestem w pl i odwiedzam stare konty. Gfzie sie pilo palilo i....ale to juz zachowam dla siebie.

poloniainfo.dk

Odp: Kupa szczescia ;)
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Wrz 2013, 15:28:29 »

inna

  • Gość
Odp: Kupa szczescia ;)
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Wrz 2013, 15:32:27 »
Nie wierze w ten ranking za bardzo; niekoniecznie bogate kraje maja tylu szczesliwcow (moga byc przeciez smetni :) ) , nie wierze w szczesliwcow z Izraela bo tam lada moment bedzie rozpierducha, wierze w szczesliwcow z Australii, wierze tez w ponurakow z Polski bo tam narzekanie jest genetycznie, od wiekow zaprogramowane.
Podejrzewam, ze wiele odpowiedzi bylo patriotycznym chwaleniem sie.
Hej ale to nasze narzekanie jest zdrowe. Wyrzucamy z seibie to co nas boli nie dusimy w sobie. Zauwaz w dani nikt nie ma problemow kazdy jest zdrowy .Ale rzeczywistosci nie -oszukasz.

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kupa szczescia ;)
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Wrz 2013, 16:20:06 »
Jak kto woli  8)
Ja osobiście nie znoszę malkontentów, źle się czuję w ich towarzystwie, niech "się leczą" przy kims innym, na kogos innego wylewając swoje żale i frustracje  8). Nie wiem, czy to takie "zdrowe" i taki powód do dumy pokazywać wszystkim naokoło wiecznie skwaszona minę i zgorzkniałe poglądy. No, ale , jak to mówią, jeden lubi zapach fiołków, inny, jak mu smierdza skarpetki  8).

Daleko mi do "hurraoptymizmu", ale ja raczej z tych, co to mają szklanke "do połowy pełną" . Potrafię widziec dobre strony tego, co mam i cieszyć się tym.
" Polak gorszego sortu"

Offline psychopata

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 42
  • -Otrzymane: 211
  • Wiadomości: 418
  • Reputacja: +5/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kupa szczescia ;)
« Odpowiedź #9 dnia: 12 Wrz 2013, 11:29:28 »
Musze zabrac glos bo: zapomnieli dodac ze co drugi dunol jedzie na antydepresach. I o dziwo kazdy jest w takim przypadku happy
Dla mnie to pic na wode. Tu musisz byc szczesliwy bo inaczej masz na karku cala dk.
Nie doczytalas widac, ze ranking nie opiera sie na pytaniu statystycznego Andersena, czy jest szczesliwy, ale na konkretnych parametrach, z ktorych wiekszosc jest zmierzalna/policzalna. Trzy czwarte poczucia szczescia zalezy od szesciu czynnikow:
-- PKB na glowe
-- dlugosc zycia
-- zaufanie spoleczne
-- wolnosc dokonywania wyborow zyciowych
-- niska korupcja badz jej brak
-- szczodrosc

Ja nie wiem, czy jestem w Danii szczesliwszy niz w innych krajach, w jakich zdarzylo mi sie mieszkac, ale na pewno wzroslo u mnie zaufanie do ludzi, co bywa powodem roznych zabawnych sytuacji w kraju.
Hare piwo, hare piwo, piwo, piwo, hare, hare
Hare seks, hare seks, seks, seks, hare, hare
Hare muza, hare muza, muza, muza, hare hare
Hare siec, hare siec, piwo, seks, muza, hare ;)

Offline waruiny

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 189
  • -Otrzymane: 124
  • Wiadomości: 350
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kupa szczescia ;)
« Odpowiedź #10 dnia: 12 Wrz 2013, 11:42:58 »
Ja tam jednak uważam, że ten prosty wskaźnik PKB bardziej oddaje to, co jest ważne dla ludzi. Chociaż taki Butan może mieć swoje zdanie.  :P :P

Offline zpatentem

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 165
  • -Otrzymane: 441
  • Wiadomości: 1296
  • Reputacja: +34/-9
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kupa szczescia ;)
« Odpowiedź #11 dnia: 12 Wrz 2013, 12:00:41 »
No to te parametry rozstrzygaja sprawe :)

 Imponuje i tez lekko przeraza niefrasobliwy luz, duza samodzielnosc i specyficzna dojrzalosc mlodziezy w KBh. Na fitnessie spotykam spinnigujacych usmiechnietych staruchow ktorzy opowiadaja o ostatnich rowerowych czy spacerowych wedrowkach po calej Europie,domku letnim we Francji, na yodze pogodne starsze panie opwiadaja o kolejnej 2 miesiecznej podrozy samochodem po USA.

 Dunczycy to rozsadny narod; regula jest odkladanie na starosc i luz dla dzieci by nabyly doswiadczen i w rezultacie rozsadku. Bylem na przyjeciu gdzie rodzina radzila "szczeniakowi" zeby po maturze zrobil dluzsze wakacje i pojezdzil po swiecie; za moich czasow w Pl bylby to skandal i wstyd, a tutaj..zdobywanie doswiadczen i odpowiedzialnosci za wlasne zycie.

Bedac ostatnio przez pare dni w Szczecinie nie zauwazylem na ulicy ani jednej usmiechnietej osoby po 30, troche dziwne to dla mnie bylo.

Moze troche nie na temat, sorry :)

inna

  • Gość
Odp: Kupa szczescia ;)
« Odpowiedź #12 dnia: 12 Wrz 2013, 16:34:17 »
Polska
Life expectancy at birth for man: ca.71 lat 
Life expectancy at birth: women 80.6 lat
Suicide rates (p(er 100 000 persons): 4
Dania
Life expectancy at birth for men:77 lat
Life expectancy at birth: women 81 lat
Suicide rates (p(er 100 000 persons): 6,8  :o

http://www.oecd.org/



inna

  • Gość
Odp: Kupa szczescia ;)
« Odpowiedź #13 dnia: 12 Wrz 2013, 16:47:42 »
No to te parametry rozstrzygaja sprawe :)

 Imponuje i tez lekko przeraza niefrasobliwy luz, duza samodzielnosc i specyficzna dojrzalosc mlodziezy w KBh. Na fitnessie spotykam spinnigujacych usmiechnietych staruchow ktorzy opowiadaja o ostatnich rowerowych czy spacerowych wedrowkach po calej Europie,domku letnim we Francji, na yodze pogodne starsze panie opwiadaja o kolejnej 2 miesiecznej podrozy samochodem po USA.

 Dunczycy to rozsadny narod; regula jest odkladanie na starosc i luz dla dzieci by nabyly doswiadczen i w rezultacie rozsadku. Bylem na przyjeciu gdzie rodzina radzila "szczeniakowi" zeby po maturze zrobil dluzsze wakacje i pojezdzil po swiecie; za moich czasow w Pl bylby to skandal i wstyd, a tutaj..zdobywanie doswiadczen i odpowiedzialnosci za wlasne zycie.

Bedac ostatnio przez pare dni w Szczecinie nie zauwazylem na ulicy ani jednej usmiechnietej osoby po 30, troche dziwne to dla mnie bylo.

Moze troche nie na temat, sorry :)

Jezdze pociagiem codziennie i uwierz mi- zwracam uwage na ludzi i nie zauwazylem ani jednej usmiechnietej osoby po 30, troche dziwne to dla mnie bylo

Dunczycy to rozsadny narod : sex dozwolony ze zwierztami czy to qwa jest rozsadne  :o

Offline zpatentem

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 165
  • -Otrzymane: 441
  • Wiadomości: 1296
  • Reputacja: +34/-9
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kupa szczescia ;)
« Odpowiedź #14 dnia: 12 Wrz 2013, 17:05:17 »
Watpie czy sex ze zwierzetami jest w Danii dozwolony i czy to jest jakims parametrem rozsadku, przypuszczam tez, ze w Polsce jest to w rownej mierze rozpowszechnione. W Szwecji, o ile pamietam, sex pomiedzy rodzenstwem jest dozwolony bo nie panstwu jest decydowac o tym kogo sie kocha i jak.

Mozesz znalezc roznorakie przyklady osobiscie cie irytujace ale musza one byc logicznie i statystycznie uzasadnione, sorry.

poloniainfo.dk

Odp: Kupa szczescia ;)
« Odpowiedź #14 dnia: 12 Wrz 2013, 17:05:17 »

 

Miejsce szczescia-Dania

Zaczęty przez kamaDział Hydepark

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 3499
Ostatnia wiadomość 05 Maj 2008, 10:48:50
wysłana przez Marys
projekt naukowy z filozofii-Jak osiągnąć pełnię szczęścia na emigracji ?

Zaczęty przez ToniDział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 2910
Ostatnia wiadomość 02 Sie 2018, 21:15:06
wysłana przez Jomir