poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Czy mamy się wstydzić za duńskich inżynierów? Czyli brzoza uderza ponownie.  (Przeczytany 38717 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Witam Cie serdecznie i dziekuje za linka (choc nie skorzystam). Jakbys czytal(a) nasze dyskusje, z ktorych jasno wynika, ze i tak wiemy wszystko lepiej od innych (niezaleznie od dziedziny) i jak ktos lub cos jest nieznany/e to tego po prostu nie ma.

I okazalo sie ze ten dunski inzynier istnieje. Bardzo interesujacy czlowiek. slyszalem z nim wywiad na temat tego samolotu o ktorym nie ma znaku zycia od 13 dni. Wracajac do sprawy polskiej, to po tym wywiadzie nie mozna wykluczyc, ze "przyjaciele" po obu stronach granicy sobie pomogli.

Offline Castro

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 8
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Byc moze Gleenowi Jørgensenowi uda sie zaangazowac DTU, tak aby dunskie srodowisko akademickie moglo przbadac sprawe.
Ew. konferencja z tym zwiazana jest planowana na maj lub czerwiec br.

Pozdrawiam
Wojtek

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Czy duńskie środowisko akademickie ma powody, by angażować się w te sprawę ?

Juz byli i tacy amerykańscy "profesorowie", co to symulacje parówkowe robili ....Ale "zaangażowaniem środowiska akademickiego USA " bym tego nie nazwała....hm....raczej wręcz się odcinają od ich działań...
" Polak gorszego sortu"

Offline zpatentem

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 165
  • -Otrzymane: 441
  • Wiadomości: 1296
  • Reputacja: +34/-9
  • Płeć: Mężczyzna
Dunczycy, prywatnie, unikaja z reguly w mieszanie sie w cudze sprawy czy roztrzyganie sporow i to sie z pewnoscia sprawdzi w tej dosc wrazliwej politycznie sprawie. Glenn Jørgensen jest wyjatkiem.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Moze wczesniej nazywal sie Jan Kowalski  ;D
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Dunczycy, prywatnie, unikaja z reguly w mieszanie sie w cudze sprawy czy roztrzyganie sporow i to sie z pewnoscia sprawdzi w tej dosc wrazliwej politycznie sprawie. Glenn Jørgensen jest wyjatkiem.
To oczywiste :)
Ale, zauważ, jak to brzmi :)- "duńskie środowisko akademickie", "profesorowie z USA"  ;D. Od razu co niektórym coś się zaczyna wydawać ;)....a co niektórym chce się własnie, by innym się wydawało  8).
" Polak gorszego sortu"

Offline makarpoland

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 44
  • Wiadomości: 166
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Swietny tytul postu/niusa.

Zupelnie jak w Wyborczej albo na Onecie - sugerujacy czytelnikowi od razu negatywne podejscie do tematu. Chociaz GP i Niezalezna tez juz prawie doszla do tego niskiego poziomu.

Krotko:

Czeczenia, Gruzja, Smolensk, Ukraina, a Polacy dalej kpia i sie smieja z Macierewicza i spolki abstrahujac co oni tam robia i kogo reprezentuja, bo na pewno nie sa to do konca Polacy i ich interesy.

Swoja droga - dlaczego Polacy tak niechetnie wierza w teorie spiskowe itd? To, ze Kaczor nie zginal w normalnych okolicznosciach, to wie chyba kazdy normalnie myslacy czlowiek, a co tam sie stalo? Tego na razie nie wie nikt i mozemy dowiemy sie jak taka bedzie wola i interes Zachodu. A byc moze chwile przed wyborami w 2015, czyli w najlepszym momencie.

poloniainfo.dk


Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Taka krótka uwaga, Makar, na temat tzw. "prasy niezależnej".
Póki Kaczyńskie żył w zgodzie z oj.dyrem, póty było ok i "prasa niezależna " pisała, co Kaczyński dyktował.
Jak się teraz pokłócili , bo Kaczyński nie wystawił "jedynek " od Rydzyka na listach do Europarlamentu (sic!) , nagle część "prawicowej" prasy zaczęłapisać, że teorie Chrisa Cieszewskiego to bzdura i je wyśmiewac...
Ot, taka to i "bezstronność " i " niezależnośc".

No, ale , jak to klasyk już powiedział o elektoracie PIS- ciemny lud wszystko kupi...
I może dlatego ja nie "kupuję " ich teorii. Bo, po pierwsze, jak widac , punkt widzenia zalezy....itd., a po drugie- nie mam zamiaru być "ciemnym ludem"
" Polak gorszego sortu"

Offline makarpoland

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 44
  • Wiadomości: 166
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Taka krótka uwaga, Makar, na temat tzw. "prasy niezależnej".
Póki Kaczyńskie żył w zgodzie z oj.dyrem, póty było ok i "prasa niezależna " pisała, co Kaczyński dyktował.
Jak się teraz pokłócili , bo Kaczyński nie wystawił "jedynek " od Rydzyka na listach do Europarlamentu (sic!) , nagle część "prawicowej" prasy zaczęłapisać, że teorie Chrisa Cieszewskiego to bzdura i je wyśmiewac...
Ot, taka to i "bezstronność " i " niezależnośc".

No, ale , jak to klasyk już powiedział o elektoracie PIS- ciemny lud wszystko kupi...
I może dlatego ja nie "kupuję " ich teorii. Bo, po pierwsze, jak widac , punkt widzenia zalezy....itd., a po drugie- nie mam zamiaru być "ciemnym ludem"

Bo to prawda, co powiedzial Kurski(?).

Jestesmy ciemnym narodem, bo zniszczono nam nasza tozsamosci po przegranej wojnie swiatowej. Wytepiono inteligencje w pien, emigracja, przesladowania itp. A potem wielkie oszustwo przy okraglym stole i kolonizacja po 89r. Plus codzienna propaganda nie-polskich mediow w necie, tv i gazetach. Trudno sie obronic przed bronia o takiej sile razenia.

Ale ja nie o tym... ¨
¨
Doskonale zdaje sobie sprawe, ze polityka to jest taka ladnie opakowania wojna, ale dziwi mnie zawsze jedno, ze Polacy, ktorzy obejrza tv, czy cos przeczytaja, staja sie z miejsca ekspertami i sa przeswiadczeni o swojej nieomylnosci, co prowadzi pozniej tylko do wzajemnej nienawisci i braku zrozumienia. A moze to zaplanowane dzialania? Oplacani blogerzy, ktorzy maja robic metlik w mozgach? Osmieszac, kpic, itp? W Polsce debata dosiegnela juz poziom szamba, a przecietnego chlebozjadacza mozna nawet przekonac, ze Rosja to nasz przyjaciel, drzewo moze uszkodzic wojskowy samolot i ze Polska jest niepodleglym krajem, mimo ze nie ma w nim zadnego przemyslu, a w ciagu 10lat wyjechalo z niego z 3 mln osob. ITD ITD. I jeszcze mozna przypisac wszystkie grzechy jednej osobie - Kaczorowi. Gdzie pojawilo sie samodzielne myslenie?

A moze taki byl plan? Podzielic Polakow na amen - Kaczor/ drugi Kaczor, a trzeci skorzysta? Tylko jeszcze nie znalalem odpowiedzi, kto jest ten trzeci :) A moze trzeci i czwarty.





Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Tak, to był Kurski, jako szef kampanii wyborczej PIS i chodziło o słynnego "dziadka z Wehrmachtu". Na wątpliwości samego Kaczyńskiego, czy takie coś w ogóle przejdzie, Kurski odpowiedział, że "ciemny lud to kupi". "Ciemny lud"- czyli elektorat PIS, dla którego osoba dziadka Tuska miałaby być tym "straszakiem".
I wyobraź sobie, że była. Sama, osobiście, niechcacy podsłuchałam , idąc ulicą, rozmowę dwóch staruszków , z których jeden powiedział "Ja tam na hitlerowca nie będę głosował".
TAK się robi politykę...Polska nie jest tu wyjątkiem, na całym świecie tak się dzieje, zobacz, jak w USA np partia dokładnie prześwietla swojego kandydata "|na wylot", by tylko przeciwnik nie mógł znaleźć najmniejszego haczyka, najmniejszej plamki.

Makar, człowieku, ogarnij się- ja pamiętam Okrągły Stół, pamiętam, jak CAŁY NARÓD, z WIELKĄ NADZIEJĄ śledził te rozmowy, nawet miałam bliskiego znajomego , który brał w nich udział przy jednym z "podstolików" (ochrona środowiska) . Naprawdę wtedy wszyscy trzymali kciiuki i kibicowali, by władza i opozycja się dogadały. Byliśmy dumni z tego, jako naszego sukcesu, bezprecedensowego  na skalę światową, w bezkrwawym i pokojowym przejęciu wladzy od "komuny".To DZIĘKI Okrągłemu Stołowi i postawie Polaków wtedy, runął Mur Berliński i po kolei reżimy "demoludów". Ja to wszystko obserwowałam i pamiętam, pamiętam nie tylko fakty, ale i nastroje społeczne wtedy.I pamiętam też, KTO wówczas usiadł z władzą do tego stołu...  A teraz co ??? ? Dlaczego coś, co jest naszym wielkim sukcesem, niektórzy próbują przerobić na klęskę? Jeśli tak sie chlubisz swoim "niezależnym myśleniem" , to zastanów się, jaki ONI mają TERAZ w tym interes ?
co do wyjazdu z Polski- TO TEŻ JEST NASZA ZDOBYCZ . "Za komuny" ludzie MARZYLI o tym, by MÓC wyjechac, gdy będą chcieli. Co tak lamentujesz nad emigracją ? Sama wyjechałam, bo chciałam, bo mogłam, bo WRESZCIE mamy szansę sobie mieszkać i pracowac tam, gdzie chcemy. Chcesz mieszkac w Polsce ? A kto ci zabroni? Granice otwarte, nie ma "emigrantów politycznych", możesz wrócić w kazdej chwili, nie dostałeś "biletu w jedną stronę". Po co to rozdzieranie szat?

Zobacz, co się dzieje na Ukrainie teraz, jak już walczące o władzę frakcje żrą się miedzy sobą i co wyprawiają. Nam , dzięki Okrągłemu Stołowi udało się tego uniknąć, władza została przejęta pokojowo, dzięki "Sejmowi kontraktowemu" udało się doprowadzić do pierwszych wolnych wyborów . Zobacz, na kogo WTEDY ludzie głosowali, kto WTEDY zasiadał w Sejmie .
Ech, Makar...Sorry, ale to, co piszesz, nie brzmi dla mnie jak "samodzielne myślenie". Raczej jak żywcem przepisana broszurka propagandowa. Te puste hasełka , o "kolonizacji", "kondominium" , "prześladowaniach"...JAKIE prześladowania, czlowieku ? Kto siedzi w więzieniu za poglądy dziś w Polsce? Kto wydaje "podziemną " bibułę ? Kto przemyca na Zachód informacje, które w Polsce nie mają szans ujrzeć światła dziennego? POMYŚL, bo naprawdę, NIE WIESZ, co piszesz...
" Polak gorszego sortu"

Offline zpatentem

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 165
  • -Otrzymane: 441
  • Wiadomości: 1296
  • Reputacja: +34/-9
  • Płeć: Mężczyzna
happi, Imponujacy jest twoj zasob argumentow i znajomosc faktow :)
Powinnas sprobowac organizowac weekendowe kursy reorganizacji swiadomosci politycznej dla "nowych" i "prawie nowych" :)
(z wyzywieniem) :)
Ciekawe czy jest obecnie (nawet w zalazku) jakas nowa z interesujacym programem partia polityczna w Polsce, oczywiscie pozbawiona juz starych zgredow?

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Dzięki, zp , za tyle miłych słów :).
Co do argumentów, to, wiesz, nawet jeszcze na dobre nie zaczęłam ;)- jednak forum to forum, ma swoje ograniczenia , choćby miejscowo-ilościowe ;).Nie jest człowiek po prostu w stanie wszystkiego , co chce, napisac, bo post musiałby miec 2 kilometry i w połowie najwytrwalszy czytelnik by "odpadł"  ;D.

Co do kursów  ;D - wiesz, tu żadne kursy nic nie dadzą, bo musiałbym robić im takie samo "pranie mózgów", jakie przeszli do tej pory, a to nie moje metody  . Według mnie każdy sam powinien przejrzeć na oczy. Czasem myślę o tych młodych ludziach, że sa jak te szczenięta świeżo narodzone- trzeba dać im czas...Z niektórych wyrastają wspaniałe egzemplarze, a z niektórych ....ujadające kundelki ;).

Co do jakiejś interesującej "świeżej siły" na scenie politycznej , to ja na dzień dzisiejszy nic takiego , niestety, nie widzę. Chyba jeszcze trzeba nam będzie poczekac, może coś się wykluje...Młodzi ludzie przeważnie polityką są rozczarowani i w ogóle się nia nie interesują, oprócz tych, co "programowo" postanowili zrobić w ten sposób karierę i jako "młode wilki" podczepiaja sie pod już istniejące partie , oraz tych "zagospodarowanych" przez tzw. "prawicę" środowisk lumpenproletariackich i/albo kibolsko-nacjonalistyczno-faszystowskich. No, ale oni są tylko "masą", używaną i wykorzystywaną przez liderów "prawicy" do swoich interesów i po zużyciu wylądują tam, skąd przyszli.
" Polak gorszego sortu"

Offline makarpoland

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 44
  • Wiadomości: 166
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Tak, to był Kurski, jako szef kampanii wyborczej PIS i chodziło o słynnego "dziadka z Wehrmachtu". Na wątpliwości samego Kaczyńskiego, czy takie coś w ogóle przejdzie, Kurski odpowiedział, że "ciemny lud to kupi". "Ciemny lud"- czyli elektorat PIS, dla którego osoba dziadka Tuska miałaby być tym "straszakiem".
I wyobraź sobie, że była. Sama, osobiście, niechcacy podsłuchałam , idąc ulicą, rozmowę dwóch staruszków , z których jeden powiedział "Ja tam na hitlerowca nie będę głosował".
TAK się robi politykę...Polska nie jest tu wyjątkiem, na całym świecie tak się dzieje, zobacz, jak w USA np partia dokładnie prześwietla swojego kandydata "|na wylot", by tylko przeciwnik nie mógł znaleźć najmniejszego haczyka, najmniejszej plamki.

Makar, człowieku, ogarnij się- ja pamiętam Okrągły Stół, pamiętam, jak CAŁY NARÓD, z WIELKĄ NADZIEJĄ śledził te rozmowy, nawet miałam bliskiego znajomego , który brał w nich udział przy jednym z "podstolików" (ochrona środowiska) . Naprawdę wtedy wszyscy trzymali kciiuki i kibicowali, by władza i opozycja się dogadały. Byliśmy dumni z tego, jako naszego sukcesu, bezprecedensowego  na skalę światową, w bezkrwawym i pokojowym przejęciu wladzy od "komuny".To DZIĘKI Okrągłemu Stołowi i postawie Polaków wtedy, runął Mur Berliński i po kolei reżimy "demoludów". Ja to wszystko obserwowałam i pamiętam, pamiętam nie tylko fakty, ale i nastroje społeczne wtedy.I pamiętam też, KTO wówczas usiadł z władzą do tego stołu...  A teraz co ??? ? Dlaczego coś, co jest naszym wielkim sukcesem, niektórzy próbują przerobić na klęskę? Jeśli tak sie chlubisz swoim "niezależnym myśleniem" , to zastanów się, jaki ONI mają TERAZ w tym interes ?
co do wyjazdu z Polski- TO TEŻ JEST NASZA ZDOBYCZ . "Za komuny" ludzie MARZYLI o tym, by MÓC wyjechac, gdy będą chcieli. Co tak lamentujesz nad emigracją ? Sama wyjechałam, bo chciałam, bo mogłam, bo WRESZCIE mamy szansę sobie mieszkać i pracowac tam, gdzie chcemy. Chcesz mieszkac w Polsce ? A kto ci zabroni? Granice otwarte, nie ma "emigrantów politycznych", możesz wrócić w kazdej chwili, nie dostałeś "biletu w jedną stronę". Po co to rozdzieranie szat?

Zobacz, co się dzieje na Ukrainie teraz, jak już walczące o władzę frakcje żrą się miedzy sobą i co wyprawiają. Nam , dzięki Okrągłemu Stołowi udało się tego uniknąć, władza została przejęta pokojowo, dzięki "Sejmowi kontraktowemu" udało się doprowadzić do pierwszych wolnych wyborów . Zobacz, na kogo WTEDY ludzie głosowali, kto WTEDY zasiadał w Sejmie .
Ech, Makar...Sorry, ale to, co piszesz, nie brzmi dla mnie jak "samodzielne myślenie". Raczej jak żywcem przepisana broszurka propagandowa. Te puste hasełka , o "kolonizacji", "kondominium" , "prześladowaniach"...JAKIE prześladowania, czlowieku ? Kto siedzi w więzieniu za poglądy dziś w Polsce? Kto wydaje "podziemną " bibułę ? Kto przemyca na Zachód informacje, które w Polsce nie mają szans ujrzeć światła dziennego? POMYŚL, bo naprawdę, NIE WIESZ, co piszesz...

No wlasnie to jest mistrzostwo swiata dla mnie, ze juz nie trzeba wydawac bibuly i pism podziemnych :)

Zalatwiono nas po prostu inaczej - zero przemyslu, exodus mlodych ludzi, dlugi i pozyczki z EU itp.

To czego nie udalo sie uzyskac orezem w przypadku Polski, Ukrainy i reszty panstw na Wschodzie, to uda sie teraz dzieki sile razenia Internetu i inwazji gospodarczej.

Chyba nie chcesz mi powiedziec, ze w Polsce jest dobrze? Wszedzie korupcja i uklady i zlodziejstwo. Naprawde nie interesuje mnie za bardzo zwyciestwo eee... No wlasnie kogo? My nic prawie nie wiemy o naszych wybrancach narodu.

Wiem tylko tyle, ze blizej im do zalozenia jarmulki, niz do pokazania sie z polska flaga na uroczystosciach. Ciagle fascynuje mnie tylk historia Kaczynskiego, bo niby czlowiek z ukladu, latal tez w jarmulce, a jednak musial zginac i chcial troche podniesc Polakow z kolan i przywrocic honor. A dziadek w Wehrmachcie? Coz... tak jak piszesz - haki sa wszedzie, a polityka to wojna w garniutrze i bialych rekawiczkach.

Poza tym tez bym nie zaglosowal na Hitlerowca, ktory mowi, ze polskosc to nienormalnosc, brata sie z gosciem bez matury, ktory na L4 wyszedl z Auschwitz itp. Zwyciezcy pisza historie, a po jakims czasie widzimy, kto jest tym zwyciezca i jakie ma metody.

Ad przejecia wladzy przez madrych, mlodych Polakow - a kto im da taka wladze i dopusci do niej?? Przeciez to wtedy Polska bylaby silnym krajem Europejskim, ktorego nikt nie chce. Ani Rosja, ani Niemcy. Kto bedzie wtedy pracowal na Zachodzie i rodzil dzieci? A nie daj Boze jeszcze konkurowal przemyslowo??

Czemu poginelo tylu ludzi, ktorzy mowili niewygodne rzeczy nt transformacji i dzialanosci Rosji w Polsce? Faltzmann, sprawa Smolenska, Papala itp. Ciagle blizej nam do stanu sprzed 89r, niz do tej niby wolnosci.

Offline zpatentem

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 165
  • -Otrzymane: 441
  • Wiadomości: 1296
  • Reputacja: +34/-9
  • Płeć: Mężczyzna
"Ad przejecia wladzy przez madrych, mlodych Polakow - a kto im da taka wladze i dopusci do niej?? Przeciez to wtedy Polska bylaby silnym krajem Europejskim, ktorego nikt nie chce. Ani Rosja, ani Niemcy".

Makar, prosze uspokoj sie :) Co to za spiskowo/wariackie teorie? Polska moze zostac mocnym krajem gdy Polacy beda szczerze zainteresowani zmianami, nabiora swiadomosci politycznej i odpowiedzialnosci spolecznej wybierajac odpowiednich politykow.
To bez watpienia bardzo trudne zadanie, ale gdzies i kiedys trzeba zaczac. Narzekania i emigracja nie zmieni nigdy statusu Polski.
Mlodzi moga wladze tylko zdobyc rozsadna polityka, nikt im tego bez szarpaniny nie przekaze.

Makar,ty jako jeden z nielicznych tutaj, dobrze poinformowanych ( z pewnoscia tez twoja wlasna ocena :) ) komentatorow politycznych, podaj mi w 10 (conajmniej) punktach co bys zrobil jak bys znienacka zostal Glowa Panstwa Polskiego?

Inni forumowicze tez moga partycypowac, oczywiscie zachowujac powage :)

Offline makarpoland

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 44
  • Wiadomości: 166
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
"Ad przejecia wladzy przez madrych, mlodych Polakow - a kto im da taka wladze i dopusci do niej?? Przeciez to wtedy Polska bylaby silnym krajem Europejskim, ktorego nikt nie chce. Ani Rosja, ani Niemcy".

Makar, prosze uspokoj sie :) Co to za spiskowo/wariackie teorie? Polska moze zostac mocnym krajem gdy Polacy beda szczerze zainteresowani zmianami, nabiora swiadomosci politycznej i odpowiedzialnosci spolecznej wybierajac odpowiednich politykow.
To bez watpienia bardzo trudne zadanie, ale gdzies i kiedys trzeba zaczac. Narzekania i emigracja nie zmieni nigdy statusu Polski.
Mlodzi moga wladze tylko zdobyc rozsadna polityka, nikt im tego bez szarpaniny nie przekaze.

Makar,ty jako jeden z nielicznych tutaj, dobrze poinformowanych ( z pewnoscia tez twoja wlasna ocena :) ) komentatorow politycznych, podaj mi w 10 (conajmniej) punktach co bys zrobil jak bys znienacka zostal Glowa Panstwa Polskiego?

Inni forumowicze tez moga partycypowac, oczywiscie zachowujac powage :)

Moja ocena jest taka jakie sa fakty historyczne + troche mlodzienczej naiwnosci. A fakty sa takie, ze polska inteligencja zostala wycieta w pien w latach 39-52, a komunisci zmienili Polakow w 50 lat w ciemna mase, o ktorej mowil Kurski. Przykladem sa jak to wspomniales wariackie i spiskowe teorie. Kto sie odezwie w Polsce i ma swoje zdanie, to od razu wariat, spiskowiec, a najlepiej mocher i ciemnogrodzianin :) W Polsce zaszly takie zmiany, ze chamstwo rzadzilo madrymi (albo ich tepiono i mordowano), a nie jak na Zachodzie, gdzie czesciej wyksztalcone cwaniaki mowia reszcie co ma robic i zapewnia im pelna miche. Przy okazji nie obrazajac przy tym nikogo.

Powiem tak - Polska jest w trudnej sytuacji, jesli nie bardzo kiepskiej, i a kto ma w takiej sytuacji rzucac te  perly przed wieprze?

Nie mam wlasnego planu, bo nie zostane prezydentem.

poloniainfo.dk


 

zwolnienie z pracy - czy musi podać powód

Zaczęty przez zosiaxDział Pomoc!

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 18323
Ostatnia wiadomość 17 Lip 2008, 16:33:25
wysłana przez zosiax
Mieszkanie spoldzielcze czy wlasnosciowe

Zaczęty przez ukaDział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 12131
Ostatnia wiadomość 21 Lip 2009, 18:23:16
wysłana przez uka
Czy przeglady techniczne aut sa obowiazkowe w Danii ?

Zaczęty przez KierowcaDział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 29148
Ostatnia wiadomość 27 Paź 2009, 22:39:26
wysłana przez Manior
rejestrować żone czy nie? - podatek, kwota zwolniona,

Zaczęty przez piotrekszDział Podatki

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 12637
Ostatnia wiadomość 12 Paź 2008, 13:59:51
wysłana przez Klingon
czy Duńczycy płacą na czas?

Zaczęty przez henlenDział Hydepark

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 9367
Ostatnia wiadomość 29 Wrz 2020, 08:16:02
wysłana przez Jomir