poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: zwrot za bilety  (Przeczytany 3679 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mar_fil

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 24
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
zwrot za bilety
« dnia: 13 Kwi 2014, 16:59:37 »
szukam odpowiedzi bądż wskazówki jak odliczyć bilety na prom,dowiedziałem sie od kolegi duńczyka iz jest taka możliwość i czemu tego wczesniej nie robilem,zdziwilem sie  choć nie wiem jak to miałbym zrobic kilometrówke dojazdow do pracy mam juz zrobiona i pieniądze juz na koncie leżą a skoro za bilety tez jest zwrot to jak to sie odbywa,w te same miejsce rubryka 53 wpisać sume za bilety?proszę o odpowiedź kogoś kto sie na tym łapie

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: zwrot za bilety
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Kwi 2014, 00:30:56 »
szukam odpowiedzi bądż wskazówki jak odliczyć bilety na prom,dowiedziałem sie od kolegi duńczyka iz jest taka możliwość i czemu tego wczesniej nie robilem,zdziwilem sie  choć nie wiem jak to miałbym zrobic kilometrówke dojazdow do pracy mam juz zrobiona i pieniądze juz na koncie leżą a skoro za bilety tez jest zwrot to jak to sie odbywa,w te same miejsce rubryka 53 wpisać sume za bilety?proszę o odpowiedź kogoś kto sie na tym łapie
Oj, oj, cos nie tak. Rubryka 53 to nie ruubryka na wprowadzanie odliczen na jazdy!!! To wylacznie rubryka na odpisy na wyzywienie i zakwaterowanie. To ze rubryka 53 nosi nazwe Rejseudgifter, nie ma nic wspolnego z Jazda. Rejseudgifter, to wylacznie koszty zwiazane z podroza, a podroz w tym zanczeniu to przebywanie poza normalnym miejscem zamieszkania i w zwiazku z czym mozna, jezeli przysluguje, uzyskac odliczenie na wyzywienie i zakwaterowanie w czasie takiej podrozy/pobytu poza domem. Natomiast jazdy (dojazdy do pracy), a takimi dojazdami do pracy sa rowniez jazdy do domu, to po dunsku Befordring, a odpis za jazdy to Befodringsfradrag i rubryka 51. Jest mowa o dojazdach do pracy, a wiec obliczajac kilometry, musisz je obliczyc z miejsca wykonywania pracy, a nie miejsca zamieszkania w Danii. "Kilometrowka" = z miejsca pracy do promu, np. w Gedser i potem np. z Rostock do miejsca zamieszkania w Polsce i z powrotem. Po wyliczeniu "kilmetrowki" do kwoty tej dodajesz koszty biletow promu. A tak na prawde to chyba wyjasniam to juz minimum 10 raz. Tym razem poraz ostatni. A moze takie wyjasniena umiescic w jakis sposob na "widocznym" miejscu, aby bylo latwo dostepne.   

 

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: zwrot za bilety
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Kwi 2014, 18:55:25 »
...chyba ze miales na mysli wylacznie dojazdy do pracy w Danii (ale mysli twoich nie moglem odczytac), np. korzystajac z promow i mostow - to juz inna sprawa.

Offline mar_fil

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 24
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: zwrot za bilety
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Kwi 2014, 23:54:08 »
przepraszam jezeli watek sie przewinął ale naprawde szukałem,dostałem dosadną odpowiedź, iz to bedzie w rubryce 51 doliczenie kosztów biletów do kilometrowki,wczesniej tego nie odliczałem ,myslałem tylko o kilometrówce

poloniainfo.dk

Odp: zwrot za bilety
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Kwi 2014, 23:54:08 »

 

zwrot za remont

Zaczęty przez lukasz_slagelseDział Podatki

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 3905
Ostatnia wiadomość 17 Sie 2012, 19:24:46
wysłana przez @ae@
opuszczenie danii - zwrot yellow card

Zaczęty przez mysje_hoodDział Pomoc!

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 10610
Ostatnia wiadomość 07 Sty 2012, 18:02:08
wysłana przez mysje_hood
Zwrot za dojazdy Polska-Dania

Zaczęty przez feliksambaDział Podatki

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 6859
Ostatnia wiadomość 21 Mar 2016, 19:15:39
wysłana przez feliksamba
Zwrot!!!!!

Zaczęty przez SkretlaviusDział Podatki

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 5543
Ostatnia wiadomość 28 Kwi 2009, 11:56:12
wysłana przez Krzysiek19844
Zwrot podatku z Danii

Zaczęty przez diinusDział Podatki

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 40206
Ostatnia wiadomość 02 Wrz 2009, 13:21:48
wysłana przez katka