poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Apel do Polaków  (Przeczytany 27649 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ona79

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 18
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Apel do Polaków
« Odpowiedź #45 dnia: 10 Gru 2015, 09:52:30 »
Miałam się odnieść do tych zatok, hashimoto ale to nie ma sensu. Każdy ma swoje racje. Ja szukam informacji, nie tylko takich jakich udzieli mi lekarz, bo on ma swoje procedury. Mam już za dużo przykładów bezsensownego leczenia ludzi, jak sama piszesz o antybiotykach, żeby ślepo każdemu lekarzowi wierzyć.

Taka wymiana zdań jest bez sensu, bo nie o tym jest temat a może jego się trzymajmy.

"Jesli kiedys bedziesz miala czas to posluchaj p. Jerzego Zieby. Bardzo madry inteligentny czlowiek o bardzo duzej wiedzy medycznej a nie jakis szarlatan"
zgadzam się w 100%

Offline anka83.m

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 19
  • Reputacja: +1/-0
Odp: Apel do Polaków
« Odpowiedź #46 dnia: 10 Gru 2015, 10:38:02 »
Jomir nie będę się odnosiła do tego co napisałaś bo skoro nie czytałaś ani nie oglądnęłaś filmiku, to jak walka z wiatrakami. Powodzenia na egzaminie.
Mam nadzieję że ktoś się zaciekawił tematem, bo naprawdę warto. Gwarantuje że po oglądnięciu jakiegoś wykładu (a nie są one krótkie) zrozumiecie jakie to wszystko jest proste i bardzo ciekawe.
pozdrawiam Anka
"100 % społeczeństwa w polsce posiada umiejętność czytania i pisania 98% nie wie zupełnie w jakim celu"

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Apel do Polaków
« Odpowiedź #47 dnia: 10 Gru 2015, 11:06:11 »
Jomir  mylisz pojecia tu nie chodzi o to ,ze by zakazac leczyc lekami tylko,ze by pacjent i lekarz  mial wybor jak ma byc leczony. Ja uwazma ,ze cos tam zmieni głównie to ,ze jest taki problem i ktos zwrócił na to uwage!

Wkleiłam niewielki fragment petycji wczesniej i pozwole sobie jeszcze raz wkleic:
Cytat z petycji:Polski pacjent SKAZANY JEST ODGÓRNIE na leczenie tylko i wyłącznie oparte na produktach przemysłu farmaceutycznego,czyli na substancjach SZTUCZNYCH, NIENATURALNYCH dla organizmu człowieka.
Przykład 1.
W lecznictwie polskim, nie ma integracji medycyny akademickiej z medycyną naturalną. Wręcz przeciwnie.
Wielu mądrych, światłych, wspaniałych lekarzy, chciałoby człowieka leczyć w sposób znacznie bardziej skuteczny
korzystając z dobrodziejstw obu systemów medycznych.
Jednakże, medycyna akademicka w zdecydowany sposób stojąca po stronie przemysłu farmaceutycznego nie dopuszcza do takiej integracji.

PROBLEM Nr.2
Lekarz, który chce skorzystać z możliwości wykorzystania wiedzy akademickiej i wiedzy medycyny naturalnej naraża się w
podwójny sposób. Niezwykle często zdarza się, że pacjent stojący w obliczu choroby przewlekłej, czy też będący w
bezpośrednim zagrożeniu życia, chciałby skorzystać z innej terapii niż oferuje medycyna akademicka.

Jesli kiedys bedziesz miala czas to posluchaj p. Jerzego Zieby. Bardzo madry inteligentny czlowiek o bardzo duzej wiedzy medycznej a nie jakis szarlatan.
Jezeli ktos myli pojecia, to wlasnie TY.
Bo zeby moc leczyc i miec dostep do leku, to lek musi byc zarejestrowany. jezeli nie jest zarejstrowany, to znaczy, ze nie spelnia wymagan.
Ale racja, zwrocenie uwagi  jest mozliwe, ale niestety nie zalatwi problemu rejestracji.
Co do Pana Zieby, wiesz... Ja mam tez duza wiedze medyczna, ba! NAwet pare egzaminow zdanych, a za kilka miesiecy (jak zdam ostatni egzamin - zostaly mi dwa) to i dyplom panstwowy, ktory bedzie mnie uprawnial do doradzania w zakresie lekow! Ba nawet i lekarzom.
Ale nie jestem lekarzem! I o ile bede mogla doradzic lekarzowi w kwesti doboru konkretnych lekow, to o tyle NIGDY nie bede mogla leczyc!
BA! i poza leczeniem przeziebien rodzinnych, nigdy sie na to nie odwaze.

Tak wiec, "duza wiedza medyczna" jakos do mnie nie przemawia.
A Pan ZIeba, coz, jak kazdy inny handlowiec i koncern farmaceutyczny, robi na tym kase.
Koncerny sprzedaja chemie, ale poparta naukowo, Pan Zieba ziola, troszke mniej poparte naukowo.
WIdzisz roznice?
I jemu i koncernom, zalezy na przekonaniu do swojego produktu. I on i koncerny robia na tym kase.

Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Apel do Polaków
« Odpowiedź #48 dnia: 10 Gru 2015, 11:18:23 »
Jomir nie będę się odnosiła do tego co napisałaś bo skoro nie czytałaś ani nie oglądnęłaś filmiku, to jak walka z wiatrakami. Powodzenia na egzaminie.
Mam nadzieję że ktoś się zaciekawił tematem, bo naprawdę warto. Gwarantuje że po oglądnięciu jakiegoś wykładu (a nie są one krótkie) zrozumiecie jakie to wszystko jest proste i bardzo ciekawe.
pozdrawiam Anka

Walka z wiatrakiami?
A w imie czego byscie chcialy ze mna walczyc?
MAcie swoje zdanie, ja mam swoje, powymieniajmy sie, moze kazdy z nas sie czegos nauczy.
JA probuje tylko wyjasnic, jak ten swiat pelen paragrafow funkcjonuje. I dlaczego tak jest.
A w tym konkretnym przypadku, marihuany - ja w nia wierze, czytalam i ogladalam.
Zreszta, skoro amfetamina pomaga na Adhd, to marihuana moze pomagac na cos innego.
Jeydny problem, polega na tym, ze ja jestem za szukaniem rozwiazan na inna skale niz "tluczenie glowa w mur".
A tej konkretnej marihuanie, pomoze jedynie konkretne zaltwienie kwestii prawnych.

WIecie dziewczyny, punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia.
Ja siedze w branzy, po drugiej stronie - szpital i farmacja. Trudno, zebym nie wierzyla w to co robie prawda?
Na przeszkodzie stoi mi rowniez moj swiatopoglad.
Ja nie wierze w proste rozwiazania, ktorych caly swiat nie dostrzega. Wierze w rozwiazania logiczne  i inowacyjne, ale nie tak diabelsko proste, ze kazdy glupi to widzi, tylko nie ci durni profesorzy.

Dlatego nie wierze, w cudowne leki, za grosze, podczas gdy miliony ida na badania.
Wierze w medycyne. Niestety dostrzegam tez jej niemoc.

Co do zmowy koncernow, to jest i tak i nie.
Owszem ze miliony ida w marketing, ze firmy laduja miliony w lekarzy itp.
Ale to jest przeszlosc. Obecenie, nie mozna nawet glupiego konkursu na koneferencji zrobic, w ktorym nagroda jest koszyk ze slodzyczami za 100 koron.
SKonczylo sie, przynajmniej w Danii.

Oczywiscie przewalek na miliony nie da sie uniknac, ale w kazdej branzy tego probuja. Patrz ostatnia afera Volksvagena. Wszedzie sa ludze dobrzy i zli. Wszedzie sa ludzie slabi, ktorzy dla mamony  zrobia wszystko.
Ja w swojej codziennej pracy spotykam ludzi oddanych swojej pracy, uczciwych.

 Owszem, ze sa leki, ktore szkodza wiecej niz pomagaja, owszem, ze sa lekarze, ktorzy nie potrafia postawic diagnozy. Owszem, owszem, owszem...
Dlatego do znudzenia, rowniez na tym forum, powtarzam - swiat nie jest czarno-bialy, jest pelen szarosci, i zeby w nim w miare madrze funkjconowac, trzeba sie po prostu nauczyc dostrzegac ich pelna game.
To taka mala madrosc zyciowa, ktora naprawde bardzo ulatwia zycie.

Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Apel do Polaków
« Odpowiedź #49 dnia: 10 Gru 2015, 11:22:49 »
A i serdecznie dziekuje za zyczenia powodzenia. Przyda sie :) bo jest tego tak duzo, ze nieogaraniam:)
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline anka83.m

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 19
  • Reputacja: +1/-0
Odp: Apel do Polaków
« Odpowiedź #50 dnia: 10 Gru 2015, 11:23:32 »
Jomir jak możesz oczerniać kogoś skoro nie masz bladego pojęcia o kim mówisz? to tak jak w jakimś temacie (chyba o uchodźcach) było pisane, że ludzie się wypowiadają o duńskiej polityce, nie znając tego języka, widzisz podobieństwa? Ty teraz robisz to samo, przyznałaś że nie czytałaś, nie oglądałaś ale się tak twardo wypowiadasz! Tu nie chodzi o wprowadzaniu nowych leków na rynek, bo środków naturalnych nie da się opatentować (co za tym idzie i zarobić) . Cenie Twoje wypowiedzi w innych wątkach ale niestety tutaj nie wiesz o czym jest mowa. Do mnie nie przemawiają kilometrowe tytułu przed nazwiskiem, buce którym trzeba płacić krocie za 10 minutową wizytę, a na odchodne Cię zbędą byle tabletką, kpina ! I tak tych tabletek się zbiera i zbiera, bo skoro przyszedł ktoś do lekarza z zawrotami głowy , to co ? nie szukamy przyczyny, tylko bach otwieramy odowiednią szufladkę z napisem zawroty głowy i dajemy tabletkę ,to jest przenośnia ale takie są REALIA w Polsce, i tak tych tabletek ludzie biorą po kilka dziennie . NIE SZUKA SIĘ PRZYCZYNY LECZY SIĘ OBJAWY.
"100 % społeczeństwa w polsce posiada umiejętność czytania i pisania 98% nie wie zupełnie w jakim celu"

Offline Tajga75

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 3
  • -Otrzymane: 5
  • Wiadomości: 42
  • Reputacja: +2/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Apel do Polaków
« Odpowiedź #51 dnia: 10 Gru 2015, 11:40:31 »
Jomir juz wiem dlaczego tak piszesz !! Stoimy po różnych stronach.


Cytuj (zaznaczone)
Tak wiec, "duza wiedza medyczna" jakos do mnie nie przemawia.
A Pan Zieba, coz, jak kazdy inny handlowiec i koncern farmaceutyczny, robi na tym kase.
Koncerny sprzedaja chemie, ale poparta naukowo, Pan Zieba ziola, troszke mniej poparte naukowo.
o.

Nadal nic nie rozumiesz czy nie chcesz zrozumiec? . Trzeba miec troche wiedzy na temat P. Zięby ze by go oceniac. A tym,ze sprzedaje zioła i jest handlowcem to mnie powaliłas.

Cytuj (zaznaczone)
Jomir jak możesz oczerniać kogoś skoro nie masz bladego pojęcia o kim mówisz? to tak jak w jakimś temacie (chyba o uchodźcach) było pisane, że ludzie się wypowiadają o duńskiej polityce, nie znając tego języka, widzisz podobieństwa? Ty teraz robisz to samo, przyznałaś że nie czytałaś, nie oglądałaś ale się tak twardo wypowiadasz! Tu nie chodzi o wprowadzaniu nowych leków na rynek, bo środków naturalnych nie da się opatentować (co za tym idzie i zarobić)

Trafione w samo sedno.

poloniainfo.dk

Odp: Apel do Polaków
« Odpowiedź #51 dnia: 10 Gru 2015, 11:40:31 »

Offline anka83.m

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 19
  • Reputacja: +1/-0
Odp: Apel do Polaków
« Odpowiedź #52 dnia: 10 Gru 2015, 12:06:56 »
Jomir skoro wierzysz tylko w badania naukowe, to potem Ci poszukam takowych, teraz muszę po dziecko jechać. Tylko zrozum że nikt nie ma biznesu w tym żeby udowodnić skuteczność jakichś witamin bo na tym nie da się zarobić, nie mogą mieć patentu na środki naturalne.  Rozumiem Twoje podejście, to jest Twój zawód, ale jednak jesteśmy po "innej stronie mocy"
"100 % społeczeństwa w polsce posiada umiejętność czytania i pisania 98% nie wie zupełnie w jakim celu"

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Apel do Polaków
« Odpowiedź #53 dnia: 10 Gru 2015, 12:07:29 »
Jomir jak możesz oczerniać kogoś skoro nie masz bladego pojęcia o kim mówisz? to tak jak w jakimś temacie (chyba o uchodźcach) było pisane, że ludzie się wypowiadają o duńskiej polityce, nie znając tego języka, widzisz podobieństwa? Ty teraz robisz to samo, przyznałaś że nie czytałaś, nie oglądałaś ale się tak twardo wypowiadasz! Tu nie chodzi o wprowadzaniu nowych leków na rynek, bo środków naturalnych nie da się opatentować (co za tym idzie i zarobić) . Cenie Twoje wypowiedzi w innych wątkach ale niestety tutaj nie wiesz o czym jest mowa. Do mnie nie przemawiają kilometrowe tytułu przed nazwiskiem, buce którym trzeba płacić krocie za 10 minutową wizytę, a na odchodne Cię zbędą byle tabletką, kpina ! I tak tych tabletek się zbiera i zbiera, bo skoro przyszedł ktoś do lekarza z zawrotami głowy , to co ? nie szukamy przyczyny, tylko bach otwieramy odowiednią szufladkę z napisem zawroty głowy i dajemy tabletkę ,to jest przenośnia ale takie są REALIA w Polsce, i tak tych tabletek ludzie biorą po kilka dziennie . NIE SZUKA SIĘ PRZYCZYNY LECZY SIĘ OBJAWY.
Nie oczerniam go. Pisze jedynie, ze jest handlowcem i sprzedaje swoje ksiazki? Myslisz, ze robi to wszystko spolecznie? Za darmo? I nie zarabia na tym ani grosza?
Sorry, jak zycie pokazalo, nawet ksieza glosza slowo boze za kase.
A lekarze? coz, to ludzie, jak wszyscy sa lepsi i gorsi, bardziej ludzcy, mniej ludzcy. Zycie...
A co do wydawania pigulek, to coz, przyklad chyba z Polski, duncy zazwyczaj mowia, ze "samo przejdzie" :)
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline anka83.m

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 19
  • Reputacja: +1/-0
Odp: Apel do Polaków
« Odpowiedź #54 dnia: 10 Gru 2015, 12:15:26 »
Nigdy nie mówiłam że sprzedaje społecznie swoje książki, i nie widzę w tym problemu, robi kawał dobrej roboty (jakbyś przeczytała książkę to byś zrozumiała) czemu ma oddawać za darmo swoją pracę? Ja w ciemno kupię jego kolejną książke.
A co do wydawania pigulek, to coz, przyklad chyba z Polski, duncy zazwyczaj mowia, ze "samo przejdzie" :)
   oczywiście że przykłady z Polski bo o ustawie polskiej tutaj rozmawiamy.
"100 % społeczeństwa w polsce posiada umiejętność czytania i pisania 98% nie wie zupełnie w jakim celu"

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Apel do Polaków
« Odpowiedź #55 dnia: 10 Gru 2015, 12:17:07 »
Jomir juz wiem dlaczego tak piszesz !! Stoimy po różnych stronach.

o.

Nadal nic nie rozumiesz czy nie chcesz zrozumiec? . Trzeba miec troche wiedzy na temat P. Zięby ze by go oceniac. A tym,ze sprzedaje zioła i jest handlowcem to mnie powaliłas.

Trafione w samo sedno.
O Panu Ziebie kiedys slyszalam, chyba rok temu. BYlam na jego stronie o tej: http://www.bochenia.pl/nasze-zdrowie/2014/sierpien/ukryte-terapie-czego-ci-lekarz-nie-powie.html
Nawet gruntownie poczytalam.
I jak widac, tak do mnie trafila, ze nic nie pamietam.
Zapamietalam jedynie, ze to "znachor, czy zielarz".
Ok.
NIe sprzedale ziol, sprzedaje ksiazki i wyklady.
Tez marketing. Przecie ksiazek za darmo nie rozdaje?
A za jego wyklady ktos placi, nie?
NIe wmowicie mi , ze robi to za darmo, spolecznie i jak Jezuita chodzi boso? No, teraz to i Jezuita za darmo nic nie robi :)

No i blagam oswieccie mnie? Czegoz to doktorem jest Pan Zieba, bo nie medycyny?
Pogrzebalam pewnego czasu w internecie i nigdzie nie znalazlam tej iformacji.

Czy nie budzi to Waszego niepokoju, ze ktos posluguje sie tytulem dr nie medac doktorem?

Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Apel do Polaków
« Odpowiedź #56 dnia: 10 Gru 2015, 12:18:12 »
Jomir skoro wierzysz tylko w badania naukowe, to potem Ci poszukam takowych, teraz muszę po dziecko jechać. Tylko zrozum że nikt nie ma biznesu w tym żeby udowodnić skuteczność jakichś witamin bo na tym nie da się zarobić, nie mogą mieć patentu na środki naturalne.  Rozumiem Twoje podejście, to jest Twój zawód, ale jednak jesteśmy po "innej stronie mocy"
On ma kase z ksiazek!
I za kazdy wyklad, na ktorzy przychodza tacy jak Wy kosi ogrmna kase. Naprawde wierzysz, ze on tak wszystko za darmoszke?
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Apel do Polaków
« Odpowiedź #57 dnia: 10 Gru 2015, 12:20:22 »
Nigdy nie mówiłam że sprzedaje społecznie swoje książki, i nie widzę w tym problemu, robi kawał dobrej roboty (jakbyś przeczytała książkę to byś zrozumiała) czemu ma oddawać za darmo swoją pracę? Ja w ciemno kupię jego kolejną książke.    oczywiście że przykłady z Polski bo o ustawie polskiej tutaj rozmawiamy.

On opiera swoje wypowiedzi na wlasnych teoriach.
Ja rozumiem, ze gdyby Kopernik opieral sie tylko na cudzych teoriach, to by nigdy nie odkryl, ze ziemia sie kreci wokol slonca, no, ale mowimy o zdrowiu i leczeniu...
Cztery ksiazki stoja w kolejce do przeczytania, wiec niestety szkoda mi czasu.

DYplomowany hipnoterapueta kliniczny w Australii i USA ...ciekawe, ze i tu nie znajdziemy nazwy uniwersytetu, ktory skonczyl, ani kliniki w ktorej pracuje/pracowal...



« Ostatnia zmiana: 10 Gru 2015, 12:47:26 wysłana przez Jomir »
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline ona79

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 18
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Apel do Polaków
« Odpowiedź #58 dnia: 10 Gru 2015, 12:45:56 »
Jomir to nie jego strona to po pierwsze :)
Czy jeżeli ktoś uczy się przez ponad 20 lat, pisze książkę, świetna! to ma to robić charytatywnie?  odżywiać się powietrzem itp? czy ty swoją wiedzę oddajesz charytatywnie czy ktoś Ci za nią płaci?
Kolejna sprawa.....on nigdy, przenigdy nie nazwał siebie doktorem, na każdym kroku powtarza, że nim nie jest! Ale przepraszam, tytuł ma świadczyć o jego wiedzy? poważnie? mnie bardziej interesuje co jest w jego głowie.
kolejna sprawa to taka, że on swoich wypowiedzi nie opiera na swoich teoriach, w swojej książce daje odnośniki do setek prac naukowych, badań, opracowań umieszczanych w najważniejszych periodykach medycznych! to są rzeczy potwierdzone naukowo i opublikowane!

Ty stoisz za branżą farmaceutyczną wiec tobie ludzie jego pokroju nie są "na rękę"
Ja mam nadzieję, ze choć jedna osoba która to wszystko czyta oglądnie cokolwiek z Jego udziałem. Mimo, ze nie o tym była dyskusja tylko o POLSKIEJ służbie zdrowia i tego żeby ułatwić LEKARZOM prace i leczenie ludzi!


Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Apel do Polaków
« Odpowiedź #59 dnia: 10 Gru 2015, 12:48:06 »
Ta tez nie jego?
http://ukryteterapie.pl/strona/o-mnie

Ta pierwsza moze nie jego, ale o nim prawda?
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

poloniainfo.dk

Odp: Apel do Polaków
« Odpowiedź #59 dnia: 10 Gru 2015, 12:48:06 »

 

należne ulgi dla polaków pracujących na umowe o prace na czas nieokreslony

Zaczęty przez wbisewski33Dział Podatki

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 30355
Ostatnia wiadomość 16 Mar 2008, 14:39:02
wysłana przez Klingon
poszukiwania polaków w okolicach holstebro ;)

Zaczęty przez LukasIKasiaDział Århus, Aalborg ...

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 4896
Ostatnia wiadomość 05 Sie 2010, 08:30:04
wysłana przez LukasIKasia
Szukam Polaków z Sonderborg

Zaczęty przez monia21976Dział Århus, Aalborg ...

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 5184
Ostatnia wiadomość 30 Mar 2008, 19:58:19
wysłana przez nanusz1234
Kultura Polaków w Dani...

Zaczęty przez Dareq M.Dział Hydepark

Odpowiedzi: 164
Wyświetleń: 56079
Ostatnia wiadomość 27 Lip 2009, 21:56:15
wysłana przez szczeciniak
czy wielu polakow jest w tym regionie?

Zaczęty przez tygrys3000Dział Esbjerg, Haderslev, Kolding ...

Odpowiedzi: 64
Wyświetleń: 29952
Ostatnia wiadomość 16 Mar 2010, 18:31:27
wysłana przez czysio