poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Naprawa telefonów komórkowych  (Przeczytany 7289 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

lala

  • Gość
Naprawa telefonów komórkowych
« dnia: 07 Cze 2009, 22:32:33 »
 ::)Witam!
Mam pytanie ,czy ktoś wie czy w Aalborgu  jest firma w której można naprawić telefon komórkowy.Czy moze ktoś ma znajomego Złota Raczke który takie naprawy wykonuje?Bardzo proszę o informacje!Pozdrawiam.

skan

  • Gość
Odp: Naprawa telefonów komórkowych
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Cze 2009, 12:38:20 »
a co sie dzieje z telem ?

lala

  • Gość
Odp: Naprawa telefonów komórkowych
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Cze 2009, 13:05:03 »
Witam!
Telefon został zalany ,wrecz utopiony w wodzie .Nokia 2680 bardzo fajna .Ja wzięłam ja na abonament i dlatego ten ból...Muszę go jakoś zrobić bo gwarancja nie obejmuje takich rzeczy.Wysuszyłam go i działa ale szwankuje ,wyłancza sie ,blokuje nie odbiera połączen dochodza tylko smesy.Prosze o namiary .Pozdrawiam! ::)

Offline vera

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2006
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Naprawa telefonów komórkowych
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Cze 2009, 13:35:21 »
spróbuj rozkręcić lub niech ktoś ci pomoże, też kiedyś nokie miałem zalaną.
Niestety jedna noc suszenia może nie starczyć, u mnie trwało to kilka dni zanim telefon zażarł ponownie.
Na jakiś czas starczy (u mnie to było na kilka miesięcy) jednak w tym czasie telefon jest już wrażliwy nawet na wilgoć.

Po zalaniu raczej nie starałbym się go specjalnie naprawiać bo całe bebechy mogą być do wywalenia. Daj sobie czas na suszenie, spróbować można póki to nic nie kosztuje  ;)

lala

  • Gość
Odp: Naprawa telefonów komórkowych
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Cze 2009, 17:00:27 »
 ;) Dziękuję...spróbuję tak jak piszesz i zaczne go suszyć Mu raczej juz nic nie zaszkodzi!  :D

Offline skandia

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Naprawa telefonów komórkowych
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Cze 2009, 17:42:09 »
jesli chcesz go wysuszyc to musisz go rozkrecic jak napisal vera, odlaczyc LCD i wszytskie taśmy odchodzace od plyty - unikaj na razie uzywania baterii odklej tez klawaiture tzn pod naklejką zawsze jest woda w zalanych telefonach.
Najlepszy sposób na zalane telefony to wanienka ultradzwiekowa i produkt o nazwie IPA czyli alkohol izopropylowy do kupienia również w DK, jeśli nie masz wanienki a sadzę ze nie :) mozesz wlac IPA lub inny cleaner na zasadzie alkoholu (etanolu - produkt go grila np bioetanol) do jakiegoś pojemnika i zanużyć płyte głowną i "mieszać" telefonem co jakiś czas można też użyć szczoteczki do zębow oczywiście nowej lub innego pędzelka i umyć nim plyte. następnie telefon wyciągnąć i pozostawić do wyschnięcia  ok 12-24 h  można też wesprzec sie suszarką do wlosów. wszytko mozna powtórzyć dla pewności.
Możesz uzyć też innego alkoholu np spirytusu jak posiadasz - nie używaj perfum itp.. musi to byc czysty alkohol łączący sie z wodą i szybko odparowujący, samo wysyszenie nic nie da ponieważ po jakimś czasie nagniją sciezki i wtedy bedzie kapa. 90% telefonow da sie odratowac tym sposobem :DD

Przestrzegam przed "komisami" wiem ze potrafią włożyć płyte telefonu do piekarnika i go wręcz upiec :DDD kilka lat pracowalem w tym zawodzie i naprawde potrafimy być zdolni :D

Przestrzegam przy otweraniu telefonu nokia 2860 to chyba slide czyli rozsuwana wiec rozdzielaj bardzo delikatnie obudowe aby nie uszkodzić taśmy od LCD moszesz poszukać service manual dla tej noki bedzie pokazane jak masz ją otworzyć w razie problemów pisz nortgsm@vp.pl

poloniainfo.dk

Odp: Naprawa telefonów komórkowych
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Cze 2009, 17:42:09 »

 

naprawa gwarancyjna

Zaczęty przez piatkaDział Hydepark

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 4385
Ostatnia wiadomość 28 Maj 2008, 00:18:09
wysłana przez K3
Naprawa gwarancyjna - telefon

Zaczęty przez SławekDział Hydepark

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 3015
Ostatnia wiadomość 17 Paź 2012, 21:11:22
wysłana przez Sławek
Naprawa szyby w samochodzie

Zaczęty przez Kazik40Dział Hydepark

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 4045
Ostatnia wiadomość 03 Kwi 2017, 15:43:25
wysłana przez rey2000
naprawa laptopa

Zaczęty przez maciek4486Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 2503
Ostatnia wiadomość 05 Mar 2011, 16:43:26
wysłana przez maciek4486
naprawa szyby samochodowej w CH

Zaczęty przez susoDział Pomoc!

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 3519
Ostatnia wiadomość 11 Paź 2012, 11:30:08
wysłana przez suso