poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Jazda na polskich blachach  (Przeczytany 70741 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Polskie blachy

  • Gość
Jazda na polskich blachach
« dnia: 18 Cze 2009, 10:58:34 »
i juz nie pojezdze niestety, wczoraj w Kolding na parkingu przed domem mialem kontrol policji, "przemily" pan wzial prawo jazdy i poszedl popatrzec sobie z przodu na tablice rejestracyjna.... no i sie zaczelo niestety, ustalil nr cpr, adres zameldowania w folkeregister no i czas zamieszkania w dk. nie pomogly zadne tlumaczenia nawet po dunsku bo zdazylem nauczyc sie juz tego diabelskiego jezyka. z typowym dla dunczyka spokojem stwierdzil ze musze zaplacic natychmiast podatek rejestracyjny, powiekszony o kare za niezrobienie tego od poczatku. a poniewaz byla to piekna alfa romeo wiec i kwota jest odpowiednia.... na poczet tego podatku skonfskowali mi auto..... i tyle bede mial na co pracowac nastepne lata.....

eerr

  • Gość
Odp: jezdzilem tak ze 3 lata...
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Cze 2009, 11:10:30 »
mogę zapytać na jakim to było parkingu ? :)i czy jechałeś tym autem , czy stałeś koło niego ?
dziekuje

Cruellaa

  • Gość
Odp: jezdzilem tak ze 3 lata...
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Cze 2009, 11:18:09 »
na pewno to był policjant a nie urzędnik skatu ? tak na ulicy Ci wyliczył ten podatek ?z ciekawości pytam

AnulkaD.

  • Gość
Odp: jezdzilem tak ze 3 lata...
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Cze 2009, 11:25:26 »
Widac jak na tacy, ze marna prowokacja!!!

Pewnie kupil szrota na DK blachach i go zazdrosc zzera - Polaczek.

Offline lilia

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 1139
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: jezdzilem tak ze 3 lata...
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Cze 2009, 11:27:47 »
Dlaczego przy takich wątkach odnoszę wrażenie, że są pisane po to, żeby podnieść adrenalinę i ot, postraszyć rodaków..?  ::)

Cruellaa

  • Gość
Odp: jezdzilem tak ze 3 lata...
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Cze 2009, 11:32:04 »
ja też tak mam ...
już prawie uwierzyłam, ale pare rzeczy mi w tym wątku "śmierdzi ":
po 1 ) Policja?
po 2 ) że ten policjant tak " od ręki " wyliczył i karę i podatek, tym zajmuje sie Skat .
po 3 ) konfiskacja od razu ?nie dali szansy na zapłacenie tego podatku ?/skoro na poczet/

proszę autora o szczegóły

Offline vera

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2006
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: jezdzilem tak ze 3 lata...
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Cze 2009, 11:33:52 »
Dlaczego przy takich wątkach odnoszę wrażenie, że są pisane po to, żeby podnieść adrenalinę i ot, postraszyć rodaków..?  ::)
masz w tym absolutnie rację wg mnie.

 ;)

poloniainfo.dk

Odp: jezdzilem tak ze 3 lata...
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Cze 2009, 11:33:52 »

Offline lilia

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 1139
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: jezdzilem tak ze 3 lata...
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Cze 2009, 11:34:33 »
Thks  :D

thomas212

  • Gość
Odp: jezdzilem tak ze 3 lata...
« Odpowiedź #8 dnia: 18 Cze 2009, 11:43:24 »
Ludzie o czym wy wogole wałkujecie ten temat w kolko,ja jezdze caly czas na PL blachach,policja mnie juz zatrzymala 2 razy i nigdy o blachy niepytali,raz to tylko  przed sylwestrem moj synek niemial zapiete pasy,pouczyl tylko az ze sylwester to mial dobry humor i nas puscil i tyle bylo,ostatnio pod faktą policja zajezdza staly tylko 2 auta zajechal i odjechal i to wszystko a co mi zakupow niewolno robic

Cruellaa

  • Gość
Odp: jezdzilem tak ze 3 lata...
« Odpowiedź #9 dnia: 18 Cze 2009, 11:46:22 »
ktoś lubi jak sie Polonia skłóca i wykłóca... a jak wiadomo jest to dość " drażliwy temat "

zasmucony

  • Gość
Odp: jezdzilem tak ze 3 lata...
« Odpowiedź #10 dnia: 18 Cze 2009, 14:24:12 »
ehhh zle sie dzieje w panstwie dunskim, nie dosc ze kryzys, z pracy zwalniaja, to w dodatku szukaja pieniedzy na rozne sposoby, jednym z nich jest wlasnie egzekucja naleznosci podatkowych. i tak mnie wlasnie wczoraj potraktowali. macie racje policja wspolpracuje oczywiscie ze skatem czego nie dopisalem, ktory to szybko wyliczyl swoje "utracone" zyski. dali mi szanse na zaplacenie ale banalnych 200.000 dkk nikt przeciez w domu nie trzyma. co do kontroli wczesniej rowniez mialem z nimi do czynienia i tym chyba uspili moja czujnosc.... coz raz na wozie raz pod wozem...

aulum

  • Gość
Odp: jezdzilem tak ze 3 lata...
« Odpowiedź #11 dnia: 18 Cze 2009, 15:14:03 »
i juz nie pojezdze niestety, wczoraj w Kolding na parkingu przed domem mialem kontrol policji, "przemily" pan wzial prawo jazdy i poszedl popatrzec sobie z przodu na tablice rejestracyjna.... no i sie zaczelo niestety, ustalil nr cpr, adres zameldowania w folkeregister no i czas zamieszkania w dk. nie pomogly zadne tlumaczenia nawet po dunsku bo zdazylem nauczyc sie juz tego diabelskiego jezyka. z typowym dla dunczyka spokojem stwierdzil ze musze zaplacic natychmiast podatek rejestracyjny, powiekszony o kare za niezrobienie tego od poczatku. a poniewaz byla to piekna alfa romeo wiec i kwota jest odpowiednia.... na poczet tego podatku skonfskowali mi auto..... i tyle bede mial na co pracowac nastepne lata.....

A co ty za brednie wypisujesz!!!! Pewnie przerejestrowałes auto a teraz załujesz że inni byli mądrzejsi i nie przerejestrowali.
 Mnie zatrzymali do kontroli w aulm kilka tygodni temu, policja i skat. Przedstawiłam swoje stanowisko,że pracuje tutaj a na stałe mieszkam w polsce, że pobyt ma tymczasowy itp.
Zanotowali wszystko i kazali jechać dalej, powiedzieli, że decyzj w mojej sprawie przyslą do 2 tygodni. Czekałam dłużej bo ponad 3 tygodnie.
decyzja przyszła w języku polskim, w skrócie napisali że dopki pozostaję w danii ze względu na pracę a stały adres zamieszkania mam w pl mogę uzywać auta z polską rejestracja w danii. Co trzy miesiace muszę jedynie dosyłać do Skat pod kopenhagą poświadczenie zameldowania z pl przetłumaczone na jezyk duński.


gosc gosc

  • Gość
Odp: jezdzilem tak ze 3 lata...
« Odpowiedź #12 dnia: 18 Cze 2009, 15:19:10 »
co do kontroli wczesniej rowniez mialem z nimi do czynienia i tym chyba uspili moja czujnosc.... coz raz na wozie raz pod wozem...


byla wiec to twoja druga kontrola, co ci powiedzieli za pierwszym razem?

Offline vera

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2006
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: jezdzilem tak ze 3 lata...
« Odpowiedź #13 dnia: 18 Cze 2009, 15:25:40 »
większość rodaków ma tu pobyt tymczasowy zasadniczo...........

ja_bezstronna

  • Gość
Odp: jezdzilem tak ze 3 lata...
« Odpowiedź #14 dnia: 18 Cze 2009, 15:39:06 »
Prawda jest taka , ze zalerzy na kogo trafisz .... mam znajomych ktorym skonfiskowali auto , i tez mam znajomych ktorych zatrzymywano na polskich blachach i jezdza dalej , i gdzie tu sprawiedliwosc , chyba nigdzie jej nie ma .

poloniainfo.dk

Odp: jezdzilem tak ze 3 lata...
« Odpowiedź #14 dnia: 18 Cze 2009, 15:39:06 »

 

samochód na Polskich numerach

Zaczęty przez zuzaDział Podatki

Odpowiedzi: 106
Wyświetleń: 70201
Ostatnia wiadomość 23 Maj 2011, 21:43:32
wysłana przez charly
Opodatkowanie polskich oszczędności

Zaczęty przez liliaDział Podatki

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 23256
Ostatnia wiadomość 24 Cze 2010, 07:45:51
wysłana przez neletop
o polskich dzieciach deportowanych do Rosji

Zaczęty przez neletopDział Kultura

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 8756
Ostatnia wiadomość 13 Lut 2010, 15:28:30
wysłana przez neletop
Praca na POLSKICH warunkach w Danii - Co to jest ??

Zaczęty przez willyDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 84
Wyświetleń: 40903
Ostatnia wiadomość 12 Kwi 2010, 21:00:42
wysłana przez turbo
Motocykle na polskich numerach-przepisy

Zaczęty przez wincentDział Hydepark

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 103587
Ostatnia wiadomość 23 Lis 2018, 11:54:20
wysłana przez lesoleil