poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: zwrot kosztow  (Przeczytany 14733 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

alis1

  • Gość
zwrot kosztow
« dnia: 03 Wrz 2009, 17:34:01 »
hej mam takie pytanie, bedac na urlopie w polsce , musialam skorzystac z polskiej sluzby zdrowia, i pokryc koszta tej uslugi, gdyz nie wzielam papabusew , ze jestem ubezpieczona, czy moge zwrocic sie tutaj o zwrot tych kosztow , a nie byla to mala suma, i jak w przyszlosci zabezpieczyc sie ´na taka ewentualnosc, z gory dziekuje za odp

Offline jamjurand

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 7
  • Wiadomości: 1445
  • Reputacja: +4/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: zwrot kosztow
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Wrz 2009, 17:47:36 »
Jak masz zolta karte to mozesz dostac zwroty w przypadku naglych, powaznych dolegliwosci (wazne jest poprawne/dramatyczne napisanie co ci dolegalo) zciagnij blankiet z internetu i wyslij do SOS.
  sos.dk/da/Corporate

ps. "poprawne"  m.in. oznacza, ze nie wyjechalas z Danii juz chora.

alis1

  • Gość
Odp: zwrot kosztow
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Wrz 2009, 18:23:14 »
dziekinie wyjechalam chora, na wakacjach przecielam palce i stope i bylam szyta, a w przyszlosci tylko zolta karta wystarczy ? slyszalam kiedys o niebieskiej ale nie wiem ile w tym prawdy

Offline Solvej

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 9
  • Wiadomości: 911
  • Reputacja: +34/-32
  • Płeć: Kobieta
Odp: zwrot kosztow
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Wrz 2009, 19:06:28 »
Zolta karta to za malo, trzeba miec "rejse forsikring", prywatne ubezpieczenie.
Ale pewnie zaraz bedzie duzo sprzecznych odpowiedzi,  wiec ja dodam, ze ja i moja rodzina takie ubezpieczenie mamy, firmy Tryk.
Bo kiedys zwykla wizyta u lekarza i byl problem bo na tej karcie nie bylo ( teraz sobie nie przypominam czego)informacji, ktora lekarz musiala wpisac w karte.
 
Pozdrawiam :)

alis1

  • Gość
Odp: zwrot kosztow
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Wrz 2009, 19:17:44 »
ile takie ubezpieczenie kosztuje i jak dludo jest wazne, i co obejmuje, dzieki za odp

Offline Solvej

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 9
  • Wiadomości: 911
  • Reputacja: +34/-32
  • Płeć: Kobieta
Odp: zwrot kosztow
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Wrz 2009, 19:24:54 »
 okolo 500 kr na rok, na cala rodzine  i to jest tylko na podroz za granice.

Offline jamjurand

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 7
  • Wiadomości: 1445
  • Reputacja: +4/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: zwrot kosztow
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Wrz 2009, 19:37:44 »
Ludzie, ludzie! Odebralem w SOS w zeszlym roku pieniadze za przeswietlenia, skanningi i wizyte u neurologa w Szczecinie zadnego ekstra ubezpieczenia nie posiadam (nie bylo to po raz pierwszy).

poloniainfo.dk

Odp: zwrot kosztow
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Wrz 2009, 19:37:44 »

alis1

  • Gość
Odp: zwrot kosztow
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Wrz 2009, 19:42:40 »
wystarczy mi faktura przetlumaczona na dunski azeby mi to zwrocili? czy cos jeszcze jest potrzebne?

Offline Solvej

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 9
  • Wiadomości: 911
  • Reputacja: +34/-32
  • Płeć: Kobieta
Odp: zwrot kosztow
« Odpowiedź #8 dnia: 03 Wrz 2009, 19:45:15 »
Ludziu, ja pisalam o sobie. Od okolo 2lat takie cos place . A alis1 rowniez od Ciebie moze dobre rady przyjac.
To tak jak z tymi blachami....." ja jezdze i nic mi nie zrobia"  8)

Pozdrawiam :))

Offline jamjurand

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 7
  • Wiadomości: 1445
  • Reputacja: +4/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: zwrot kosztow
« Odpowiedź #9 dnia: 03 Wrz 2009, 20:02:42 »
Ubezpieczenia prywatne sa glownie po to zeby cie przywiezli z ....Jamajki i zaplacili za pobyt w szpitalu. Na Europe sa specjalne zasady, a na EU jeszcze bardziej przyjazne. Przed laty byly afery bo Dunczycy robili operacje plastyczne pod przykrywka roznorakich wypadkow.
Alis, musisz opisac krotko co ci dolegalo i u kogo sie leczylas, nie pamietam zebym potrzebowal cokolwiek przetlumaczyc, na rachunku powinna byc pieczatka szpitala czy lekarza. Bardzo prosto to sie zalatwia, wysylasz orginaly rachunkow, przypomnialem sobie.

alis1

  • Gość
Odp: zwrot kosztow
« Odpowiedź #10 dnia: 03 Wrz 2009, 20:08:20 »
dziekuje Ci bardzo, jutro sie za to zabiore, ciekawe co wyniknie, bo ja sie nie lecylam , tylko udzielono mi pomocy, oczywiscie pieczatka lekarza sie znajduje, a zwracaja caly koszt czy tylko czesc?

Offline jamjurand

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 7
  • Wiadomości: 1445
  • Reputacja: +4/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: zwrot kosztow
« Odpowiedź #11 dnia: 03 Wrz 2009, 20:41:38 »
To jeszcze lepiej, powinni oddac wszystko.

Offline Solvej

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 9
  • Wiadomości: 911
  • Reputacja: +34/-32
  • Płeć: Kobieta
Odp: zwrot kosztow
« Odpowiedź #12 dnia: 03 Wrz 2009, 20:59:15 »
I swietnie, problem rozwiazany :))  Nie dalo sie jednak aby nie negowac czyjejs wypowiedzi  ::)  Ale taki juz tutaj rytuał  :-\
Dodam jeszcze, ze gdy do mnie przyjezdzaja goscie z Polski zawsze kupuja sobie ubezpieczenie :) Chociaz porade od lekarza moga na moja karte otrzymac.

Dobrej nocy :)

rokas

  • Gość
Odp: zwrot kosztow
« Odpowiedź #13 dnia: 03 Wrz 2009, 22:22:02 »
Ale taki juz tutaj rytuał  :-\
Cholery bys dostala, jakbys nie wbila szpili, nie? Nie podoba sie? To won na inne fora, duzo ich.

qq

  • Gość
Odp: zwrot kosztow
« Odpowiedź #14 dnia: 03 Wrz 2009, 23:58:16 »
Cholery bys dostala, jakbys nie wbila szpili, nie? Nie podoba sie? To won na inne fora, duzo ich.


nie pojdzie na inne fora, bo tam juz jest spalona


hej mam takie pytanie, bedac na urlopie w polsce , musialam skorzystac z polskiej sluzby zdrowia, i pokryc koszta tej uslugi, gdyz nie wzielam papabusew , ze jestem ubezpieczona, czy moge zwrocic sie tutaj o zwrot tych kosztow , a nie byla to mala suma, i jak w przyszlosci zabezpieczyc sie ´na taka ewentualnosc, z gory dziekuje za odp

jezeli masz rachunki i bylas ubezpieczona to jak najbardziej mozesz starac sie o zwrot.
A tak na przyszlosc podrozujac po UE to wystarczy dunska zolta karta. Ale wazna jest ona tylko przez pierwszy miesiac podrozy. Pozniej potrzebna jest niebieska. Jezeli nie znasz dobrze zasad to polecam wyrobienie przy kazdej podrozy (po UE) karty niebieskiej. Jezeli ja masz to nikt o nic nie bedzie pytal. Natomiast co do zoltej to wczesniej bedziesz musiala sie naprodukowac dlaczego ta, a nie inna, chociaz teraz na zoltych pisza ze obejmuje rowniez leczenie w czasie podrozy (po UE).
Sam przetestowalem jak lekarze podchodza do zoltej karty. W polsce gdy poszedlem z moja corka do lekarza to on karte obejrzal, skserowal i zbadal corke bez zadnych rachunkow. Oczywiscie musialem sie troche potlumaczyc dlaczego zolta, a nie niebieska.
Ostatnio bedac w Niemczech musialem troche polezec w szpitalu (operacja pod narkoza). Lekarz, ktory mnie przyjmowal nie za bardzo wiedzial co i jak wiec zaprowadzil mnie do swojego guru. Znowu bylo tlumaczenie. Ale jak w poprzednim przypadku nie zaplacilem ani grosza\eurocenta.

Wiec jak widac na zolta karte rowniez beda leczyc, ale trzeba lekarzowi wytlumaczyc co nieco. A jak komus sie nie chce to polecam wyrobic karte niebieska i bedzie spokoj.

poloniainfo.dk

Odp: zwrot kosztow
« Odpowiedź #14 dnia: 03 Wrz 2009, 23:58:16 »

 

zwrot za remont

Zaczęty przez lukasz_slagelseDział Podatki

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 3979
Ostatnia wiadomość 17 Sie 2012, 19:24:46
wysłana przez @ae@
opuszczenie danii - zwrot yellow card

Zaczęty przez mysje_hoodDział Pomoc!

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 10766
Ostatnia wiadomość 07 Sty 2012, 18:02:08
wysłana przez mysje_hood
Zwrot za dojazdy Polska-Dania

Zaczęty przez feliksambaDział Podatki

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 7051
Ostatnia wiadomość 21 Mar 2016, 19:15:39
wysłana przez feliksamba
Zwrot!!!!!

Zaczęty przez SkretlaviusDział Podatki

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 5682
Ostatnia wiadomość 28 Kwi 2009, 11:56:12
wysłana przez Krzysiek19844
Zwrot podatku z Danii

Zaczęty przez diinusDział Podatki

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 40817
Ostatnia wiadomość 02 Wrz 2009, 13:21:48
wysłana przez katka