poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Samochód z Niemiec  (Przeczytany 7633 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

niemiec_cudzoziemiec

  • Gość
Samochód z Niemiec
« dnia: 16 Wrz 2009, 13:03:49 »
Witam

Zakupuję auto w Niemczech i chciałbym (z pominięciem Polski) bezpośrednio zarejestrować je w Danii. Jakie dokumenty są potrzebne od "strony" niemieckiej, aby wszystko bezproblemowo załatwić w Danii ? W jakich przypadkach ciężko o przejście przeglądu przez samochód ? Mam na myśli rzeczy które od razu zdyskwalifikują samochód na starcie do rejestracji. PS. Nie przywożę rzęcha, tylko całkiem w porządku autko z 1996 r., które nie jest pozjadane przez rdzę :)

Dziękuje za pomoc :)

Offline vera

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2006
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Samochód z Niemiec
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Wrz 2009, 13:39:50 »
Na przeglądzie dobrze aby auto w miejscach nośnych wytrzymało próbę "młotka". Ostrym młotkiem auto zostanie opukane (progi zewnątrz i wewnątrz, nadkola wewnętrzne, podłoga bagażnika przy nadkolu oraz sama podłoga po całości.) Jeżeli o rdze się nie boisz to nie ma możliwości aby auto nie dostało przeglądu jeżeli stan techniczny jest dobry a każda zmiana w aucie jest potwierdzana zasadniczo w Briefie.

powodzenia

niemiec_cudzoziemiec

  • Gość
Odp: Samochód z Niemiec
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Wrz 2009, 13:48:24 »
A gdyby auto miało jednak rdzę, bo szczerze powiedziawszy pod samochód to się akurat nie kładłem :) Tym bardziej z młotkiem :D

niemiec_cudzoziemiec

  • Gość
Odp: Samochód z Niemiec
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Wrz 2009, 13:51:35 »
Przepraszam ale nie ma edycji postów przy wpisach anonimowych. Z rdzą chciałem właśnie zapytać co jeżeli się okaże że jest ta rdza, każą naprawić (ile może kosztować taka naprawa?) i wtedy przyjechać jeszcze raz na przegląd ? Jakie dokumenty muszę zabrać od wł. z niemiec ?

PS. Zastanwiam się jak niektóre samochody, które jeżdżą po duńskich drogach przechodzą przegląd, skoro gdy się na nie spojrzy to jeżdżąca ruina ?

Pzdr :)

Offline vera

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2006
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Samochód z Niemiec
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Wrz 2009, 18:30:34 »
Jak jest rdza nie masz przeglądu i sprawa zamknięta póki nie zrobisz auta. Ceny w zależności od osoby co ci będzie to wykonywała. W warsztacie zapłacisz "fortunę", ale są ludzie co po godzinach opanują temat - dużo zależy czy masz znajomości. Sama wymiana progu z jednym nadkolem w małym aucie to około 2000kr. Natomiast wymiana nadkoli , progów, części podłogi bagażnika w mercedesie 124 wyniosło 16000kr. Jeżeli chcesz całe auto pomalować to samo wynajęcie lakierni z całym sprzętem na tydzień tylko po godzinach i z twoją robotą to około 3000kr - wystarczy aby auto wyremontować. To co jeździ na ulicach to tym sie nie sugeruj. Nikt dla frajdy nie pomaluje starego auta przy takich kosztach, dlatego jeżdzą na podkładzie  ;). Dużo zależy jakie auto sprowadzasz.

Offline jamjurand

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 7
  • Wiadomości: 1445
  • Reputacja: +4/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Samochód z Niemiec
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Wrz 2009, 18:50:55 »
Znalezienie solidnego i w miare taniego mechanika samochodowego w Danii mozna porownac z znalezieniem ladnej,bogatej,gospodarnej i pogodnej zony, truuuudna sprawa. Jesli szukasz emocji i masz za duzo czasu to postaw na pomoc tutejszego mechanika, na bank skonczy sie to twoja, droga w zakupie depresja. Popros  kogos w temacie w Niemczech o pomoc/ocene albo wydaj troche wiecej i kup samochod w lepszym stanie.

niemiec_cudzoziemiec

  • Gość
Odp: Samochód z Niemiec
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Wrz 2009, 00:50:20 »
Jak jest rdza nie masz przeglądu i sprawa zamknięta póki nie zrobisz auta. Ceny w zależności od osoby co ci będzie to wykonywała. W warsztacie zapłacisz "fortunę", ale są ludzie co po godzinach opanują temat - dużo zależy czy masz znajomości. Sama wymiana progu z jednym nadkolem w małym aucie to około 2000kr. Natomiast wymiana nadkoli , progów, części podłogi bagażnika w mercedesie 124 wyniosło 16000kr. Jeżeli chcesz całe auto pomalować to samo wynajęcie lakierni z całym sprzętem na tydzień tylko po godzinach i z twoją robotą to około 3000kr - wystarczy aby auto wyremontować. To co jeździ na ulicach to tym sie nie sugeruj. Nikt dla frajdy nie pomaluje starego auta przy takich kosztach, dlatego jeżdzą na podkładzie  ;). Dużo zależy jakie auto sprowadzasz.

Hmm, akurat w razie czego myślę, że sam strzelę poprawki w podwoziu - w pracy, jako malarz, codziennie używam farb epoksydowych do zabezpieczania stalowych konstrukcji przemysłowych, także myślę że z małym bzyczkiem sobie też poradzą :), Dzięki za pomoc, ale mam jeszcze jedno pytanie, na które wydaje mi się nie uzyskałem odpowiedzi: jakie dokumenty potrzebuję uzyskać od niemieckiego sprzedawcy tak aby w Danii nie obudzić się z ręką w nocniku ? ;)

Pzdr. :)

poloniainfo.dk

Odp: Samochód z Niemiec
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Wrz 2009, 00:50:20 »

Offline vera

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2006
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Samochód z Niemiec
« Odpowiedź #7 dnia: 17 Wrz 2009, 09:40:01 »
bierzesz te same dokumenty jak przy sprowadzaniu do PL, jak jest to Niemiec a nie turek to wszystkie dokumenty dostaniesz bez pytania zasadniczo (brief'y, wymeldowanie, tablice wyjazdowe załatwisz w 2h max). Gdzie się udać o wymeldowanie to Niemiec ci powie gdzie znajduje się najbliższy urząd. Co do farb epoksydowych, powinieneś wiedzieć że farba epoksydowa jest twarda po wyschnięciu i nie nadaje się na takie elementy. Poza tym nowa powłoka konserwująca wzmaga mocniejsze nakłuwania ostrego młotka przez osobę robiąca przegląd  ;D ;D. W ty wypadku byś się obudził z ręką w nocniku jak piszesz  ;).

Proponuje ci samemu opukać auto ostrym młoteczkiem lub nakłuwać śrubokrętem. W razie konieczności sprawę naprawisz przed przeglądem unikając dodatkowych kosztów. Małe braki uzupełnisz żywicą i siatką stalową używaną do naprawy dużych uszkodzeń w pokryciach dachu lub drzwi.

niemiec_cudzoziemiec

  • Gość
Odp: Samochód z Niemiec
« Odpowiedź #8 dnia: 17 Wrz 2009, 10:15:07 »
No to mi się rozjaśniło w temacie, dzięki za pomoc :)

funio

  • Gość
Odp: Samochód z Niemiec
« Odpowiedź #9 dnia: 17 Wrz 2009, 12:36:40 »
zaplacisz taki sam podatek rejstracyjny jak przy przerejstrowaniu auta z pl a zardzewialych szrotów w dk tez duzo

niemiec_cudzoziemiec

  • Gość
Odp: Samochód z Niemiec
« Odpowiedź #10 dnia: 20 Wrz 2009, 22:20:44 »
Nie wiem jak funio, ale ja zardzewiałego szrota nie mam zamiaru rejestrować ;)

funio

  • Gość
Odp: Samochód z Niemiec
« Odpowiedź #11 dnia: 21 Wrz 2009, 10:06:01 »
No przeciez sam chciałeś pomalować niemieckiego szrota epoxydową farbą. Mnie jest wszystko jedno czym ty będziesz jezdzil tylko napisałem ze przy sprowadzaniu aut z Niemiec płaci sie dunski podatek rejstracyjny tak samo jakbys rejstrowal polskie auto i tyle

georg3000

  • Gość
mechanicy,ha ha!
« Odpowiedź #12 dnia: 22 Wrz 2009, 20:20:09 »
vera,napisałeś(napisałaś),że jak rdza-to auto nie dostanie przeglądu.to dlaczego widzę często złomy,zardzewiałe,nawet z pękniętymi szybami,które śmigają po tym kraju?!żaden mechanik nie zrobi przeglądu?ha ha!właśnie chciałem kupić nową furę,była po przeglądzie!duńskim przegladzie!ale na szczęście pojechałem z POLSKIM mechanikeim i co?!rdza pod spodem,stare tarcze,klocki hamulcowe to wspomnienie,pasek rozrządu starty,silnik w oleju,a tłumik w miejsach pospawany!więc nie mów mi,że duńczyk nie zrobi przeglądu bo ta fura,którą miałem kupić miała paier.i wiesz co?synet podbił mechanik z tej samej ulicy,co mieszka właściciel trupa,którego nie kupiłem.wiec nie pieprzcie o uczciwości dunoli bo naprawdę,czasem to się aż rzygać chce,jak sracie się za ich "uczciwością".dania to złodzieje takie same jak w polsce,niemczech,rosjii czy gdzie indziej.zasrany komunizm!pseudo uczciwce.sram aj na to i już nie wejdę na tą stronę.kiedyś ktoś już was obsmarował w wątku"polak polakowi".i tez się dopisze.ale dopiszę,zmiencie sobie narodowośc i nawet nie piszcie po polsku,nie używajcie naszego pięknego języka .banda,po prostu banda hipokrytów.ala duńczyki.iloraz inteligencji też taki,jak te debile ?co krok to downy,świry,społeczeństwo alkoholików!niedouczonych dziadów.(żeby nie było waszych głupich odezwów to w polsce nie ma tylu chrych psychicznie,tylu brzydali i niewyedukowanych ludzi,jak tu.nawet ja mam technika!)

Offline Solvej

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 9
  • Wiadomości: 911
  • Reputacja: +34/-32
  • Płeć: Kobieta
Odp: Samochód z Niemiec
« Odpowiedź #13 dnia: 22 Wrz 2009, 20:30:36 »
A Ty to masz chyba problem z afføring...  ::)  :o

i ile agresji Dżordż !  :o Czasami trzeba sie wykrzyczec wiec moze teraz Ci lepiej ??? :D


chyba brzydko napisalam...
« Ostatnia zmiana: 22 Wrz 2009, 20:57:30 wysłana przez Zelandia »

Offline vera

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2006
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: mechanicy,ha ha!
« Odpowiedź #14 dnia: 23 Wrz 2009, 10:25:00 »
vera,napisałeś(napisałaś),że jak rdza-to auto nie dostanie przeglądu.to dlaczego widzę często złomy,zardzewiałe,nawet z pękniętymi szybami,które śmigają po tym kraju?!żaden mechanik nie zrobi przeglądu?ha ha!właśnie chciałem kupić nową furę,była po przeglądzie!duńskim przegladzie!ale na szczęście pojechałem z POLSKIM mechanikeim i co?!rdza pod spodem,stare tarcze,klocki hamulcowe to wspomnienie,pasek rozrządu starty,silnik w oleju,a tłumik w miejsach pospawany!więc nie mów mi,że duńczyk nie zrobi przeglądu bo ta fura,którą miałem kupić miała paier.i wiesz co?synet podbił mechanik z tej samej ulicy,co mieszka właściciel trupa,którego nie kupiłem.wiec nie pieprzcie o uczciwości dunoli bo naprawdę,czasem to się aż rzygać chce,jak sracie się za ich "uczciwością".dania to złodzieje takie same jak w polsce,niemczech,rosjii czy gdzie indziej.zasrany komunizm!pseudo uczciwce.sram aj na to i już nie wejdę na tą stronę.kiedyś ktoś już was obsmarował w wątku"polak polakowi".i tez się dopisze.ale dopiszę,zmiencie sobie narodowośc i nawet nie piszcie po polsku,nie używajcie naszego pięknego języka .banda,po prostu banda hipokrytów.ala duńczyki.iloraz inteligencji też taki,jak te debile ?co krok to downy,świry,społeczeństwo alkoholików!niedouczonych dziadów.(żeby nie było waszych głupich odezwów to w polsce nie ma tylu chrych psychicznie,tylu brzydali i niewyedukowanych ludzi,jak tu.nawet ja mam technika!)

BTW: trochę spokoju a napewno i ty i reszta będzie się lepiej czuła.

Przegląd masz na dwa lata jak byś sprawdził - więc pęknięta szyba może być do następnego przeglądu jak nie jest w polu widzenia kabusewcy. To co widzisz na ulicach to jedno. Idąc twoim tokiem myślenia wystarczy mieć znajomości i załatwić sobie przegląd, więc jak to takie proste to to zrób. Piszesz ze byłeś na oględzinach nowszego auta z mechanikiem i widziałeś rdzę - pytanie gdzie ją widziałeś. Po drugie stare klocki i tarcze - ciekawe po czym to poznałeś - mierzyłeś próg i ich grubość- wątpię. Widać ze mechanik na miejscu rozebrał pasek rozrządu i ocenił jego stan - hehehe. NO prosze cię, jak kupujesz nowe auto to kilka rzeczy robisz na dzień dobry. Na BilSyn nie sprawdzają rozrzadu heheh - chyba nawet na polskim przeglądzie nie byłeś.

Masz swoją wizję OK, kup nowe auto  ;D


poloniainfo.dk

Odp: mechanicy,ha ha!
« Odpowiedź #14 dnia: 23 Wrz 2009, 10:25:00 »

 

samochód na Polskich numerach

Zaczęty przez zuzaDział Podatki

Odpowiedzi: 106
Wyświetleń: 70205
Ostatnia wiadomość 23 Maj 2011, 21:43:32
wysłana przez charly
pozwolenie polski samochód

Zaczęty przez skorpion1Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 4261
Ostatnia wiadomość 13 Maj 2012, 11:41:34
wysłana przez skorpion1
samochod -kredyt-przerejstrowanie

Zaczęty przez anka84Dział Hydepark

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 4424
Ostatnia wiadomość 04 Sty 2008, 21:45:16
wysłana przez Jomir
Pożyczony samochód na polskich blachach.

Zaczęty przez nilaDział Hydepark

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 25974
Ostatnia wiadomość 10 Mar 2010, 14:05:29
wysłana przez zozolek
pozwolenie polski samochód

Zaczęty przez skorpion1Dział Hydepark

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 5898
Ostatnia wiadomość 13 Maj 2012, 12:28:04
wysłana przez greg1969