poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: I znowu nagonki!  (Przeczytany 59212 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: I znowu nagonki!
« Odpowiedź #90 dnia: 14 Lis 2009, 15:16:06 »
A Gamoniu73 nie wiesz ile placisz w Polsce podatku + haracze dla innych instytucji typu ZUS ? Naucz sie liczyc a pozniej pisz, ze tutaj sa wysokie podatki i jak tam sie starasz o jakas pomoc, to dostajesz duze G.... ! Nie obrazaj kogos piszac "gamon", tylko dlatego, ze ma inne zdanie niz TY.

Pozdrawiam !
Wysokosc lacznych podatkow (wliczjac ZUS itp.) jest w Polsce na tym samym poziomie co w Danii, jezeli mowimy o opodatkowaniu w Danii w wysokosci 38%. Byla o tym juz mowa wczesniej na forum. Co w zamian zaplaconego podatku otrzymuje przecietny obywatel w Polsce, nie wiele mozna chyba o tym napisac.

a

  • Gość
Odp: I znowu nagonki!
« Odpowiedź #91 dnia: 14 Lis 2009, 15:30:19 »
Roga, faktyczne obciazenie podatnikow w Polsce jest WYZSZE niz w Danii.
Czytalam kiedys opracowanie, w ktorym wykazano, ze podatki pochlaniaja blisko 50% naszych dochodow.
Musialabym go poszukac...

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: I znowu nagonki!
« Odpowiedź #92 dnia: 15 Lis 2009, 19:44:39 »
Nie ma co szukac.
Nie pamietam szczegolowo, ale mniej wiecej wyglada to tak:
- podatek 19%
- Zus pracownika okolo 12%
- koszty pracownicze pracodawcy - 21 %
No i masz jak znalazl... 52%

Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline willy

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 19
  • -Otrzymane: 90
  • Wiadomości: 1622
  • Reputacja: +37/-31
  • Płeć: Mężczyzna
  • JMP $E477
    • Status GG
Odp: I znowu nagonki!
« Odpowiedź #93 dnia: 16 Lis 2009, 19:32:44 »
Gdzieś na tym forum robiłem kiedyś dokładne wyliczenia.

[Posted on: 16 Listopad  2009, 19:29:08]

znalazłem:
http://poloniainfo.dk/forum?topic=2341

Dość stare ale niewiele się zmieniło.
"Broń jest narzędziem strachu.
Nie przystoi Mędrcowi."

imprezawrc

  • Gość
Odp: I znowu nagonki!
« Odpowiedź #94 dnia: 17 Lis 2009, 16:24:19 »
o to, że ci co maja auta na polskich numerach mogą nimi jeżdzić po całej unii europejskiej bez zadnych OGRANICZEŃ, i o to że "duńska" część - czytaj Ci co mają duńskie blkachy -  polonii duńskiej tego nie rozumie.
Oczywiście jeżdzić można,jako turysta  ale gdy pracujesz w danym państwie to sie dostosuj, a po drugie tablice zabierają też i inne pańswa europejskie jeśli mieszkasz i pracujesz. O co to halo, przecież 90% ludzi na tym forum jakby nie praca np. w Danii to by teraz jeździła 20 letnim maluchem lub polonezem :). Przykład: 20 letnia osoba jeździ ałtem za 40 czy 50 tysiecy zł. hehe i za 2, 3 miesiace pracy go kupiła? ludzie zastanówcie sie co piszecie. Ja pracowałem w Polsce pare lat i sie dorobiłem auta w kredyt które trzeba było bardzo długo spłacać i to wcale nie nowe, a wam szkoda pare złotych na rejestracje duńską wydać hahaha,  ja popieram niech wygonią durnii moze wtedy bedzie lepiej sie pracować i życ w tym państwie
pozdrawiam

jagoda123456

  • Gość
Odp: I znowu nagonki!
« Odpowiedź #95 dnia: 17 Lis 2009, 16:42:11 »
a wam szkoda pare złotych na rejestracje duńską wydać

Chyba nigdy niemieszkałeś w Danii i niewiesz że te parę złotych to 180% wartości samochodu

I znowu nagonki!

  • Gość
Odp: I znowu nagonki!
« Odpowiedź #96 dnia: 17 Lis 2009, 16:49:16 »
Ciekawe po pierwsze ja słyszałem że 60%, po drugie troche już tu mieszkam, a po trzecie kto ci broni kupić tutaj samochód? a zapomniałem za wypłate nie kupi sie tutaj bmw czy super audii, idż do banku weź kredyt i kup z salonu co tylko chcesz, dużo moich znajomych tak zrobiło, ceny aut w stosunku do zarobków sa zbliżone do cen polskich oczywiscie ata super niemieckie są chorendalnie drogie ale co kraj to obyczaj
pozdrowionka

poloniainfo.dk

Odp: I znowu nagonki!
« Odpowiedź #96 dnia: 17 Lis 2009, 16:49:16 »

jagoda12345

  • Gość
Odp: I znowu nagonki!
« Odpowiedź #97 dnia: 17 Lis 2009, 18:26:36 »
Hm, samochód mam na kredyt w dk spłacam, i nieodczówam tego. Owszem 60% wartości rynkowej (czyt, z podatkiem) samochodu w Dk - jeśli chciałbyś zarejestrować np polski w dk.  http://translate.google.pl/translate?js=y&prev=_t&hl=pl&ie=UTF-8&u=www.skat.dk&sl=da&tl=pl

pozdrawiam

jagoda12345

  • Gość
Odp: I znowu nagonki!
« Odpowiedź #98 dnia: 17 Lis 2009, 18:30:48 »

medyk

  • Gość
Odp: I znowu nagonki!
« Odpowiedź #99 dnia: 17 Lis 2009, 18:41:08 »
znow to samo jakis kozak kupil sobie  szrota na dunskich blachach i szpanuje ,mysli ze jest juz dunem !!!!zobaczymy jak kiedys do polski wroci ,a widac  ze praca sie tutaj dzielic  nie lubi:(,,,,,, bo durniem to chyba sam jest !!,krew mnie zalewa jak czytam takie posty  nic tylko  rodak rodakowi wilkiem ,wiekszosc  ,,,o ile nie wszyscy sie razem trzymaja  a polacy  nie!!!!!! najlepiej by wszystkich wygryzl z pracy  i w ogole z dani wyrzucil  ,,,,samolub !!!!!troche wiecej szacunku  rodacy

Offline Zurich

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 241
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: I znowu nagonki!
« Odpowiedź #100 dnia: 17 Lis 2009, 20:05:48 »
znow to samo jakis kozak kupil sobie  szrota na dunskich blachach i szpanuje ,mysli ze jest juz dunem !!!!zobaczymy jak kiedys do polski wroci ,a widac  ze praca sie tutaj dzielic  nie lubi:(,,,,,, bo durniem to chyba sam jest !!,krew mnie zalewa jak czytam takie posty  nic tylko  rodak rodakowi wilkiem ,wiekszosc  ,,,o ile nie wszyscy sie razem trzymaja  a polacy  nie!!!!!! najlepiej by wszystkich wygryzl z pracy  i w ogole z dani wyrzucil  ,,,,samolub !!!!!troche wiecej szacunku  rodacy


Zapytaj kolego jakiegos dunczyka dlaczego dunczykow krew zalewa???????????O ile potrafisz sie sie z nim porozumiec???Napisze Ci jedno.Gdyby to czy dostaniesz w danii prace zalezalo by od tego jakim szrotem bedziesz jezdzil to jezdzil bys najgorszym szrotem.Zeby sie z kims takim jak Ty dzielic praca to musialbys umiec cos wiecej jak podawac cegle.Ja sie ciesze ze Cie krew w koncu zaleje.Ja sznuje uczciwego czlowieka niewazne kim on jest.Moze byc czarny z Mozambiku.Dla mnie polak ktory jest oszustem i cwaniakiem nie jest moim rodakiemJest nikim!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

gosc73

  • Gość
Odp: I znowu nagonki!
« Odpowiedź #101 dnia: 17 Lis 2009, 20:32:24 »
nie schodźmy z tematu może ktoś się wypowie ilu naszych poległo w Ringsted bo ostatnio była obława na obce blachy i latamy dalej do 2016 później tylko zmiana na nową e-klase i niech sąsiada pali zgaga

Katarynka

  • Gość
Odp: I znowu nagonki!
« Odpowiedź #102 dnia: 17 Lis 2009, 21:26:03 »
Gosciu73 - wiesz ja ciebie w ogóle nie rozumiem, jesteś dosyc agresywny w stosunku do wszystkich jezdzących na dunskich blachach i uwazasz ze dunczycy zazdroszczą polakom wypasionych aut - a gdyby tak nie było? Nie wszyscy ludzie zazdroszczą innym dóbr materialnych i nie wszyscy biorą udział w wyscigu szczurów. W koncu ktos kto kupi dunskie auto i wyjezdza z Dk moze sie ubiegac o zwrot podatku rejstracyjnego ze skatu. A tak niech kazdy sobie jezdzi tak jak mu sie podoba. Fitz wygrał , Fitz przegrał.

Offline greg1969

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 3
  • -Otrzymane: 25
  • Wiadomości: 797
  • Reputacja: +5/-4
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: I znowu nagonki!
« Odpowiedź #103 dnia: 17 Lis 2009, 21:40:59 »
Panowie koledzy poczekajciecie jak zapłacicie z 30 - 50 tys. koron to zmienicie ton!!! ;D ;D

Offline Heavyman

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: I znowu nagonki!
« Odpowiedź #104 dnia: 17 Lis 2009, 22:07:17 »
Szczerze powiedziawszy nie rozumiem po co te kłótnie. Sprawa jest prosta. Jeśli ktoś nie chce, to nie płaci afgift'u, dzięki czemu ryzykuje zatrzymanie przez policję celną, przewóz lawetą, powrót na pieszkę do domu i... być może "złośliwie" naliczony afgift. Jeśli ktoś ma natomiast chęć, to idzie do urzędu celnego, zgłasza pojazd, płaci afgift i jeździ ze spokojną głową.
Każdy ma świadomość co można zyskać lub stracić i postępuje tak jak mu się podoba. Nikt tu nikogo pod pistoletem nie trzyma...

P.S.
Witam wszystkich, bo to mój pierwszy oficjalny post. Choć forum przeglądam już od pewnego czasu  :)

poloniainfo.dk

Odp: I znowu nagonki!
« Odpowiedź #104 dnia: 17 Lis 2009, 22:07:17 »

 

I znowu Dania przoduje - najszczesliwszy kraj swiata

Zaczęty przez ReFormerDział Hydepark

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 18992
Ostatnia wiadomość 05 Sie 2010, 08:26:44
wysłana przez Bulinka
AXEL znowu...

Zaczęty przez Aneczka86Dział Praca w Danii

Odpowiedzi: 175
Wyświetleń: 62558
Ostatnia wiadomość 02 Wrz 2013, 23:36:13
wysłana przez myszka0807
SAS znowu ląduje awaryjne

Zaczęty przez MargaretMitchellDział Hydepark

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 7242
Ostatnia wiadomość 01 Lis 2007, 19:01:54
wysłana przez K3
Znowu prosba:)

Zaczęty przez Maja1216Dział Hydepark

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 4055
Ostatnia wiadomość 31 Lip 2011, 23:09:33
wysłana przez Maja1216
Polska znowu w loterii wizowej do USA

Zaczęty przez anhaDział Hydepark

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 12910
Ostatnia wiadomość 21 Paź 2011, 22:15:04
wysłana przez frederiksberg :)