poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: obywatelstwo  (Przeczytany 67042 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: obywatelstwo
« Odpowiedź #30 dnia: 10 Lis 2009, 21:15:42 »
Naprawde w czasie oczekiwania na obywatelstwo nie mozna pracowac, ani chodzic do szkoly???
I naprawde trzeba wplacic 60.000???

Dokladnie przestudiowalam zalaczone ponizej przepisy:
https://www.retsinformation.dk/Forms/R0710.aspx?id=122009

Jest w nich mowa li i jedynie o 1000 zlotych oplaty administracyjnej...

Prosze sobie przeczytac (o ile wogole zna Pani dunski, pani zono Dunczyka), a dopabuse potem wypowiadac sie w kwestiach, o ktorych nie ma Pani zielonego pojecia.

CO do terminu zalatwiania sprawy to trwa to faktycznie okolo 3 miesiecy (ale w samym sejmie), ze nie wspomne, ze sprawy sa skladane dwa razy w roku  - w kwietniu i pazdzierniku.
A w przyszlym roku bedzie jeszcze dziwniej - sprawy zlozone do 15 stycznia, beda rozstrzygniete do kwietnia, a  sprawy zlozone po 15 stycznia, a przed 13 kwietnia, dopabuse w pazdzierniku.

Prosze sobie przeczytac troche ustaw, lub chociaz na stronach urzedu imigracyjnego (o ile wogole zna Pani dunski, pani zono Dunczyka), a dopabuse potem wypowiadac sie w kwestiach, o ktorych nie ma Pani zielonego pojecia.

Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

ewelina

  • Gość
Odp: obywatelstwo
« Odpowiedź #31 dnia: 10 Lis 2009, 21:23:34 »
Naprawde w czasie oczekiwania na obywatelstwo nie mozna pracowac, ani chodzic do szkoly???
I naprawde trzeba wplacic 60.000???

Dokladnie przestudiowalam zalaczone ponizej przepisy:
https://www.retsinformation.dk/Forms/R0710.aspx?id=122009

Jest w nich mowa li i jedynie o 1000 zlotych oplaty administracyjnej...

Prosze sobie przeczytac (o ile wogole zna Pani dusnki, pani zono Dunczyka), a dopabuse potem wypowiadac sie w kwestiach, o ktorych nie ma Pani zielonego pojecia.
Znam dunski i ucze sie nadal tego jezyka, i czy w koncu dojdzie to do Was ze takie informacje uzyskalismy razem z mezem w urzedzie????? dostalismy to takze na papierze! Pani Mirro,nie musi Pani byc taka zlosliwa. To 60 tys to zabezpieczenie dla mnie, na okres w ktorym nie bede pracowac. Na poczatku myslelismy juz nawet o kredycie,ale uznalismy ze to bez sensu i nie staram sie juz o to obywatelstwo, bo tak naprawde nie potrzebne mi ono, jesli chodzi o zycie tutaj. moze i ja nie mowie super po dunsku ale maz powienien chyba zrozumiec prawda Panii Mirro? no chyba ze Pani nie rozumie jak ktos mowi po polsku, to moze i ja zrozumiem, ze dunczyk nie rozumie po dunsku :) pozdrawiam.

ewelina

  • Gość
Odp: obywatelstwo
« Odpowiedź #32 dnia: 10 Lis 2009, 21:26:07 »
i jesli Pani nie wierzy w  to co pisze to chetnie podam Pani numer do mojego meza(Dunczyka, jak to Pani zlosliwie podkresla) i on to Pani przekaze, moze wtedy Pani zrozumie :)

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: obywatelstwo
« Odpowiedź #33 dnia: 10 Lis 2009, 21:28:00 »
Pani Ewelino, poki nie zdala Pani DP 3 ze srednia minimum 4 nie mogla sie Pani ubiegac o zadne obywatelstwo!
Naprawde prosze moze mezowi pokazac zalaczona przeze mnie ustawe, tudziez po prostu zajrzec na www.nyidanmark.dk szkoda energii na czcza dyskusje.

A z telefonem do meza to juz chyba jakis kabaret :)
Ja naprawde nie potrzebuje rozmawiac z Pani mezem, umiem czytac.
A zalaczona ustawe przestudiowalam dosyc dokladnie, jak i informacje ze strony urzedu imigracyjnego.

WOW! Pani maz jest Dunczykiem??? no prosze :)
Niesamowite!!!
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

ewelina

  • Gość
Odp: obywatelstwo
« Odpowiedź #34 dnia: 10 Lis 2009, 21:31:37 »
i jeszcze cos wyjasnie, bo tu zaraz znow ktos zaatakuje :) nie wplacic 60 tys, tylko maz musi miec tyle na koncie. nikomu nie trzeba tych pieniedzy placic.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: obywatelstwo
« Odpowiedź #35 dnia: 10 Lis 2009, 21:36:45 »
Pani Ewelino, podziwiam Pania za jedno: KULTURE DYSKUSJI!
Pisze naprawde szczerze i bez ironii.


I prosze naprawde doczytac, bo naprawde nie jest tak jak Pani pisze. Mi naprawde jest wszystko jedno czy mam racje czy nie mam. Problem polega na tym, ze przekazywanie totalnie blednych informacji tylko szkodzi ludziom, ktorzy w jakis sposb probuja sobie zaplanowac zycie na podstwie wiadomosci uzyskanych na forum.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

ewelina

  • Gość
Odp: obywatelstwo
« Odpowiedź #36 dnia: 10 Lis 2009, 21:39:49 »
Pani Ewelino, poki nie zdala Pani DP 3 ze srednia minimum 4 nie mogla sie Pani ubiegac o zadne obywatelstwo!
Naprawde prosze moze mezowi pokazac zalaczona przeze mnie ustawe, tudziez po prostu zajrzec na www.nyidanmark.dk szkoda energii na czcza dyskusje.

A z telefonem do meza to juz chyba jakis kabaret :)
Ja naprawde nie potrzebuje rozmawiac z Pani mezem, umiem czytac.
A zalaczona ustawe przestudiowalam dosyc dokladnie, jak i informacje ze strony urzedu imigracyjnego.

WOW! Pani maz jest Dunczykiem??? no prosze :)
Niesamowite!!!
NIESAMOWITE TO JEST TO CHYBA TYLKO DLA PANI, BO JA TAK NIE MOWILAM I NIE MOWIE. prosze juz skonczyc z tym dogryzaniem, bo to Pani zaczela z tekstami 'Pani zona dunczyka'. wiec juz prosze skonczyc. oczywiscie ze kabaret,bo to wlasnie Pani robi, ja pisze jakie uzyskalam informacje a Pani odrazu to podwaza. nie twierdze ze nie musze miec ukonczonego DP3.nawet nic takiego nie napisalam. takie byly poczatki kiedy zaczelam dowiadywac sie o uzyskaniu obywatelstwa i napisalam to co wiedzialam. czyli na dzien dobry powiedzieli mi ze  o tych pieniadzach i reszcie, o ktorych pisalam. Moze kolejne etapy to jest wlasnie to, o czym Pani mowi. nie twierdze ze nie. ja napisalam wylacznie to co sie dowiedzialam.
Pozdrawiam :)

poloniainfo.dk

Odp: obywatelstwo
« Odpowiedź #36 dnia: 10 Lis 2009, 21:39:49 »

ewelina

  • Gość
Odp: obywatelstwo
« Odpowiedź #37 dnia: 10 Lis 2009, 21:44:14 »
Pani Ewelino, podziwiam Pania za jedno: KULTURE DYSKUSJI!
Pisze naprawde szczerze i bez ironii.


I prosze naprawde doczytac, bo naprawde nie jest tak jak Pani pisze. Mi naprawde jest wszystko jedno czy mam racje czy nie mam. Problem polega na tym, ze przekazywanie totalnie blednych informacji tylko szkodzi ludziom, ktorzy w jakis sposb probuja sobie zaplanowac zycie na podstwie wiadomosci uzyskanych na forum.

Jesli podaje bledne informacje to tylko dlatego,ze takie wlasnie uzyskalam w urzedzie dunskim. powtarzam to kolejny raz. to nie ja to sobie wymyslilam tylko takie informacje podano mi w urzedzie. i dziele sie nimi z innymi tutaj. i mysle ze jesli Pani wie cos innego to mozna to napisac inaczej a nie odrazu osadzac ze ktos zle mowi czy nie rozumie po dunsku. i Pani dobrze wie, o co mi tu chodzi, mimo ze udawac milych kazdy potrafi..

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: obywatelstwo
« Odpowiedź #38 dnia: 10 Lis 2009, 21:57:05 »
ALe kilka osob probowalo to Pani w mily sposob wytlumaczyc, a Pani brnie i brnie w slepy zaulek. Prosze rowniez zwrocic uwage , ize poki co to Pani nazwala nas glupcami. Pani poki co nikt nie obrazil. Bo ironia, choc moze kasliwa, obrazaniem nie jest.

Owszem, dostaliscie bledne informacje, ale skoro juz wkleilam Pani przepisy i odnosnik do strony urzedu to po co zapierac sie i klepac po raz wtory bledne informacje???

A dla Pani wiadomosci, jestem zona Dunczyka od kilku lat, ale nie robie z tego halo, bo narodowosc jak narodowosc, w niczym moj maz ani ja lepsi nie jestesmy od innych. Stad tez moja ironia, bo Pani tego "meza Dunczyka" uzywa jak magiczne zaklecie, ktore oznacza prawde absolutna.
A co do rozumienia dunskiego przez Dunczykow, tudziez polskiego przez Polakow. Gdyby to bylo takie oczywiste nie bylo w poslich testach kompetencji na zakonczenie szkoly podstawowej czytania ze zrozumieniem, a jezeli nawet, to przeciez wszytskie dzieci powinny miec maksimum punktow... wiec chyba nie jest to takie oczywiste. 
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

ewelina

  • Gość
Odp: obywatelstwo
« Odpowiedź #39 dnia: 10 Lis 2009, 22:21:26 »
Pani Mirro
Przeczytalam te informacje na stronie, ktora PAni podala i prosze mi uwierzyc ze to sa tylko baardzo ogolne informacje.  Czy PAni interesowala sie kiedys zmiana obywatelstwa? ale tak praktycznie, w urzedzie czy infolinia, nie tylko czysta teoria?? ja to wlasnie zrobilam i tak wlasnie to wyglada. Gdyby to tak wygladalo jak jest opisane na tej strnie i zalezaloby mi na tym to juz bym byla w polowie zalatwiania tego, bo wiekszosc z tych wymagan spelniam. Ja nie podkreslam ze moj maz to dunczyk, napisalam to wlasne po to, zeby pozniej reszta i Pani Mirra nie dopowiadala sobie, ze czegos nie zrozumialam w urzedzie czy nie potrafie doczytac. bo moze gdybym sama sie o to wszystko dowiadywala ,to moglabym watpic w to, czy mam racje,ale analizowalismy to z mezem i rozmawialismy o tym co nam powiedziano dlugi czas.
PRosze sie troszke zaglebic w to obywatelstwo bo takie informacje to jest tylko poczatek. nie wiem czy ma znaczenie to, czy ktos jest osoba samotna czy w malzenstwie, jesli chodzi o to zabezpieczenie kwota 60 tys. nie wiem.
Mysle ze troszke PAni przesadza mowiac tak pewnie,ze w urzedzie podali mi zle informacje. Bo kto inny mialby podac je dobrze?
i skoro jest Pani zona dunczyka to wlasnie Pani powinna wiedziec, ze inne kobiety w takich zwiazkach nie maja sie czym wychwalac, bo to nie ma znaczenia. a ocenila mnie Pani z gory, mimo ze podalam taka informacje w calkiem innym celu niz to sie Pani wydaje. POzdrawiam.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: obywatelstwo
« Odpowiedź #40 dnia: 10 Lis 2009, 22:35:01 »
Juz bardziej szczegolowo niz tu byc nie moze, podawalam Pani link juz wczesniej, ale widocznie nie zajrzala Pan ido niego. To ustawa, czyli przepis normujacy. Nie ma do niego poki co

https://www.retsinformation.dk/Forms/R0710.aspx?id=122009

A na zdrowy rozum, jak Pani sobie wyobraza nastepujaca sytuacje:
Jestem tu 7 lat (minimalny okres do starania sie o obywatelstwo), pracuje, moze studiuje...
W pewnym momencie postanawiam zmienic obywatelstwo. I CO???
Rzucam prace? Przerywam studia? Biore bezplatny urlop???
No jakzez sobie to Pani wyobraza???
Czy Panstwo ma prawo oczekiwac od obywatela by porzucil prace, studia, tylko na czas postepowania prawnego???
No niechze sie Pani zastanowi.

Tego zdania natomiast nie rozumiem: "I skoro jest Pani zona dunczyka to wlasnie Pani powinna wiedziec, z inne kobiety w takich zwiazkach nie maja sie czym wychwalac, bo to nie ma znaczenia..."
Jednak powiem szczerze, w tym temacie nie zamierzam dyskutowac.
Ps. 7 lat to minimalny okres dla doroslych oczywiscie, bo osoby, ktore przyjechaly tu jako dzieci, obowiazuja nieco inne przepisy, ale nie bedziemy sie w to zaglebiac....
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Dobbelt

  • Gość
Odp: obywatelstwo
« Odpowiedź #41 dnia: 10 Lis 2009, 22:44:07 »
Chyba nigdy nie bylo mozna miec podwojnego obywatelstwa w Danii ale znam ludzi z Polski ktorzy od lat maja takowe poprzez roznorakie lekkie oszustwa, obecnie to chyba juz niemozliwe ze wzgledu na... internet,databazy i EU.
Wyjurandzie, chyba lekko dramatyzujecie w Waszej ocenie posiadania podwojnego obywatelstwa. O jakich "lekkich oszustwach" moze byc tu mowa? Prosze o jakis przyklad, bo pierwszy raz od 1991 poczulem sie "lekkim kryminalista" w tym wypadku
Dunskie obywatelstwo i paszport dostalem w 1991 roku. Do decyzji o przyznaniu obywatelstwa dunskiego zalaczony byl dokument stwierdzajacy:
W zwiazku z tym, ze zachowujesz swoje dotychczasowe obywatelstwo (polskie) zwracamy uwage, ze Dania nie bedzie mogla udzielic pomocy przy ewentualnych problemach wyniklych w czasie pobytu w Polsce.
Nie kazano mi sie zrzekac polskiego obywatelstwa i dlatego je zatrzymalem. Co w tym jest kryminalnego? 
Z drugiej strony Polska tez nie kazala mi sie zrzekac obywatelstwa poniewaz dostalem dunskie.
Wyjurandzie do tej pory pisaliscie bardzo rzeczowe informacje. Dlatego zdziwilem sie czytajac ten post.
Wyglada mi to troche na polskie "janteloven"

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: obywatelstwo
« Odpowiedź #42 dnia: 10 Lis 2009, 22:48:54 »
Dania podpisala miedzynarodowa umowe o "nieakceptowaniu" podowojnego obywatelstwa dopabuse w 1997 roku.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

ewelina

  • Gość
Odp: obywatelstwo
« Odpowiedź #43 dnia: 10 Lis 2009, 22:57:15 »
Pani Mirro
Ja powtarzam tylko to co mi powiedziano. MYsli Pani ze mnie ucieszylo, co uslyszalam? ucze sie, szukam pracy i bardzo chce ja znalezc, a tu nagle mam przerwac kiedy jestem juz w polowie szkoly i przerwanie nauki w niczym nie pomoze. i to byl tez powod dla ktorego nie zdecydowalam sie dalej ubiegac o obywatelstwo. dostalam wstepne informacje. wiem ze pozniej ze wzgledu na czas mojego pobytu w Danii bylyby kolejne trudnosci(jestem tu 3 lata). ale niech mnie Pani zrozumie. to byly pierwsze informacje ktore dostalam od urzedniczki. z tym mozemy sie nie zgadzac ale nic nie mozemy poradzic. i probuje to wlasnie wszystkim powiedziec, ze takie informacje uzyckalam i Wam wszystkim je pisze,tym wszystkim zainteresowanym tym tematem.
tak z innej beczki. niedawno stracilam prace, i wybralam sie do jobcenter aby zapytac o jakies pieniadze na zycie(kontakthjelp). oczywiscie moglam je dostac,byl jednak jeden warunek-nie moge juz chodzic do szkoly, do sprogcenter, gdzie sie ucze. czy to wporzadku?? teraz kiedy do kazdej pracy wymagaja znajomosc dunskiego. zapytalam tej kobiety, jak mam sie nauczyc dobrze dunskiego kiedy nie moge sie go uczyc? powiedziala ze nie wie i moze moglabym poprosic znajomych ze szkoly aby pouczyli sie ze mna. to takze bez sensu a jednak takie jest prawo. ja z nim nie dyskutuje.
co do meza to chodzi mi o to, ze dobrze Pani wie, ze nie ma sie czym chwialic, bo to ze maz jest dunczykiem nic nie zmienia, i nie ma znaczenia kim jest i jakiej narodowosci,ale nie wiedzac w jakim celu napisalam: maz dunczyk odrazu mi Pani dopisala "Pani zono dunczyka". to troche jak z facetami. kiedy jeden ma super auto i drugi kupuje tez super, to tego pierwszego to tak jakby denerwuje.. takie moje male odczucie..
dlaczego wszystko, co tu pisza ludzie odrazu odbierane jak jak przechwalanie sie czy cos zlego? kazdy stara sie byc madrzejszy od drugiego. zamiast zapytac czy przyznac racje odrazu wrednie pisac,zeby np malzonek dobrze przetlumaczyl, albo ze nie znam dunskiego. nie znajac czlowieka dopisuje sie cos i wyszukuje czegos co by zaraz mozna  bylo przekrecic. jakies negatywne podejscie do innych. szkoda, aj bym raczej pogratulowala PAni,ze znalazla sobie kogos tu, na obczyznie. a nie odrazu osadzala. pozdrawiam i dobranoc

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: obywatelstwo
« Odpowiedź #44 dnia: 10 Lis 2009, 23:31:06 »
PAni Ewelino, moim celem nie bylo obrazanie Pani, tudziez mowienie Pani, ze jest pani za przeproszeniem glupia.

Probowalam, jak rowniez Rokas, Juta i kilka innych osob wyjasnic Pani, ze posiada Pani naprawde mocno bledne informacje.
Jak Pani napisala, jest Pani tu 3 lata. O obywatelstwo mozna stara sie po latach 9, a w okreslonych przypadkach po 7. Tak wiec juz pierwszy warunek odpada. Po drugie jak pisalam - egzamin z jezyka. Po trzecie egzamin z wiedzy o kraju. Po czwarte minimum 5 lat przepracowane. Itp. Itp. warunkow jest sporo.
Jednak absolutnie nie ma tego mowiacego o kaucji 60.000.

Moze mielscie Panstwo na mysli staly pobyt? Staly, nieograniczony, NIEUNIJNY pobyt.
Tudziez zmiane Pani statusu z unijnego na nieunijne laczenie rodzin.
Wtedy by to wszystko bardziej pasowalo.
Ale mniejsza z tym.

Prosze zwrocic uwage, ze nikt tu Pani nie ocenial, jedynie probowalismy Pani wytlumaczyc, ze informacje posiadane przez Pania sa mocno bledne, bo niestety sa.
Jezeli Pani chce, prosze napisac do mnie na PW. Sprobuje Pani pomoc, mowiac w jaki sposob wygladaja sprawy w przepisach.
Kontanthjælp odradzalabym stanowczo - zamyka droge do stalego pobytu, ktory moze byc w Pani zasiegu juz za 2 lata.
 
Jestem bardzo zdziwiona postawa Job Center - mam na mysli warunek zaprzestania nauki w szkole.
Ja jakies dwa miesiace temu bylam w swoim Job center wyzebrac dodatkowa mozliwosc nauki jezyka, bo wciaz nie jestem zadowolona z moich umiejetnosci. Problem polegal na tym, ze zdalam mozliwe egzaminy i nic mi juz nie przsyluguje. W kazdym badz razie pan w Job Center, powiedzial, ze gdybym byla bezrobotna, to bez problemu zaplaciliby mi (za prywatne lekcje w sprogcenter), ale ze nie jestem to bedzie trudno.
Jednakze tez nie powiedzial nie, tylko, ze zbada sprawe, ale zebym sobie nie robila nadziei, bo maja zbyt duzo bezrobotnych.
Tak wiec doprawdy dziwi mnie, ze kaza Pani szkole przerwac!!!
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

poloniainfo.dk

Odp: obywatelstwo
« Odpowiedź #44 dnia: 10 Lis 2009, 23:31:06 »

 

jakie obywatelstwo?

Zaczęty przez polsko-dunskie ob.Dział Rodzina ...

Odpowiedzi: 49
Wyświetleń: 27566
Ostatnia wiadomość 04 Kwi 2008, 20:23:24
wysłana przez dragonki
duńskie obywatelstwo

Zaczęty przez robotnikDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 8705
Ostatnia wiadomość 05 Paź 2008, 21:56:59
wysłana przez Jomir
Podwójne obywatelstwo dla wszystkich.

Zaczęty przez willyDział Dania i o Danii

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 18254
Ostatnia wiadomość 10 Wrz 2014, 14:10:08
wysłana przez roga
Podwojne obywatelstwo - juz od wczoraj - 1/9-2015

Zaczęty przez JomirDział Dania i o Danii

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 10191
Ostatnia wiadomość 19 Wrz 2015, 13:17:28
wysłana przez Emill
Czy dziecko po urodzeniu dostanie Duńskie obywatelstwo , a Ja przy dziecku??

Zaczęty przez Kasiula14726Dział Rodzina ...

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 27503
Ostatnia wiadomość 03 Maj 2017, 11:42:13
wysłana przez Jomir