poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: obywatelstwo  (Przeczytany 67040 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

jest.info

  • Gość
Odp: obywatelstwo
« Odpowiedź #45 dnia: 11 Lis 2009, 00:48:28 »
Jestem bardzo zdziwiona postawa Job Center - mam na mysli warunek zaprzestania nauki w szkole.
Napewno chodzi o warunek stania do dyspozycji na rynku pracy, gdzie mozna chodzic do wieczorowej szkoly ale nie zawsze do dziennej (np. mozna jesli jest ona czescia planu aktywujacego).

O staniu do dyspozycji na rynku pracy otrzymujac zasilek dla bezrobotnych (dagpenge) - mysle ze sa takie same wymagania otrzymujac pomoc gotowkowa (kontanthjælp):
"Du skal deltage i kurser eller gennemføre en uddannelse, hvis det er afgørende for, om du igen kan komme i arbejde. Det er dog ikke alle kurser og uddannelser, du kan deltage i samtidig med, at du får dagpenge. Din a-kasse kan fortælle dig, hvilken undervisning du må deltage i uden at miste dagpengene."
Zrodlo: Om at stå til rådighed

ewelina

  • Gość
Odp: obywatelstwo
« Odpowiedź #46 dnia: 11 Lis 2009, 00:58:22 »
Pani Mirro
po raz kolejny zapytałam meza o co dokladnie pytalismy-zeby bylo pewne na milion procent, wiec pytalismy o obywatelstwo. i takie informacje otrzymalismy jak pisałam. jesli  sa bledne to juz nie moja wina- ja pisze tutaj to co mi powiedziano. nie wyobrazam sobie sytuacji kiedy ide do komuny  i mowie do urzednika,ze zle mi powiedzial, bo grupa Polakow twierdzi ze to nie prawda.  tym bardziej,ze maz dzwonil na infolinie,bo ja az na tyle dunskiego nie znam aby zrozumiec wszystkie urzedowe slowa i powiedziano mu o tym wszystkim poraz kolejny. I dokladnie maz powiedzial i w urzedzie i na tej infolinii, ze ma zone z Polski, ktora chcialaby sie starac o obywatelstwo dunskie. wiec naprawde o pobyt staly, unijny czy jeszcze inne rzeczy o ktorych w zyciu nie zlyszalam nikt nie pytal i nie wymienial w tych rozmowach.
Pani Mirro, ja wcale nie sadze,ze chce mi Pani powiedziec ze jestem glupia itp. prosze nie odwracac kota ogonem, bo chyba lubi Pani tak manipulowac wypowiedziami i przekrecac je. na samym prawie poczatku napisala Pani do mnie"Pani zono dunczyka". a o ile dobrze widze, to za kazdym razem pisze swoje imie i jest ono widoczne, wiec po co takie teksty? tymbardziej ze nie zrozumiala mnie Pani. Widze ze PAni lubi cos podchwycic i ciagnac watek( ze inni jeszcze sie nie obrazili za to ze nazwalam ich glupimi) po pierwsze nikomu nie powiedzialam wprost jestes glupia czy glupi. i jesli kazdy mialby  sie obrazac na kazdego, kto twierdzi ze wypowiedzi sa glupie to nikt by tutaj ze soba nie pisal. a Pani niepotrzebnie to wyolbrzymia. co do tlumaczenia mi przez kilka osob czegos to moglby to zrobic ktos, kto rozumie o co mi tu chodzi. bo ja tu nie podaje informacji, o ktorych nie mam pojecia i wyssanych z palca,tylko to co mi ktos konkretnie powiedzial. jesli sa zle wedlug Pani i innych to juz nie jest moj problem. mnie nie trzeba przekonywac-trzeba raczej przekonac urzednika ze racji nie ma. i co Pani wypowiedzi o czytaniu ze zrozumieniem, to nie ma tu zadnego glowienia sie nad tekstem jakims,bo te informacje padly z ust urzednikow, wiec wszystko jasne. do tej pory myslalam ze mozna im ufac,i to co mowia jest prawda. mam nadzieje ze nic sie nie zmienilo, nawet w sprawie obywatelstwa.


jesli chodzi o kontakthjelp to zrezygnowalam odrazu z tego, bo nie chce przerywac szkoly. jakos prztrzymam ten okres i moze znajde prace.
Pozdrawiam

jest.info

  • Gość
Odp: obywatelstwo
« Odpowiedź #47 dnia: 11 Lis 2009, 01:15:27 »
Słowo mówione jest dobre ale pisane lepsze.

PS. Mirra jest pomocna ale czasami na początek przywali (odruch bezwarunkowy). ;D

ewelina

  • Gość
Odp: obywatelstwo
« Odpowiedź #48 dnia: 11 Lis 2009, 08:19:06 »
Słowo mówione jest dobre ale pisane lepsze.

PS. Mirra jest pomocna ale czasami na początek przywali (odruch bezwarunkowy). ;D


a po co wlasnie tak "przywalac"? i zrażac ludzi do siebie? po co odrazu oceniac?lepiej te odruchy bezwarunkowe troszke hamowac nie znajac czlowieka. a jak chce sie pokazywac, co sie w tej kwestii potrafi to lepiej cwiczyc to na rodzinie, ktora moze to tolerowac.  Ludzie wchodza tu podzielic sie jakimis wiadomosciami ,a tu nagle wchodzi ktos, kto musi na dzien dobry "dowalac" glupimi tekstami a my mamy siedziec cicho, bo takie ktos ma przyzwyczajenie? tak nie moze byc. to,ze Pani Mirra ma w zwyczaju(jak piszecie) dogadywac cos, wcale nie znaczy,ze mamy machnac na to reka, bo KAZDY MA PRAWO SIE WYPOWIEDZIEC TUTAJ nie obrazajac drugiej osoby. ja sie w Danii pozbylam tego pochopnego oceniania ludzi.
najgorzej jak ktos nie potrafi sie jeszcze do tego przyznac i udaje,ze nie wiec o co chodzi.

szkoda pisac. przez takie osoby, ludzie czesto sie tu nie odzywaja, bo zaraz znajdzie sie ktos, kto "przywala" bo to takie naturalne. no chyba ze takie jest zalozenie- pojawia sie watek- napisze kilka najbardziej aktywnych na forum osob, co sadzi, i to wg. nich swieta racja, bo pozjadali rozumy,a reszta nawet niech nie probuje, bo zostanie zjechana.
Rany jaka beznadzieja.

Offline Juta

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 780
  • Reputacja: +14/-22
Odp: obywatelstwo
« Odpowiedź #49 dnia: 11 Lis 2009, 09:32:13 »
Ewelino, ja tez interesuje sie zmiana obywatelstwa i informacje, ktore uzyskalam sa zupelnie inne od tych, ktore podawalas.Co wiecej, znam sporo osob, ktore obywatelstwo juz zmienily, wszystko odbylo sie tak, jak Mirka opisala. Skoro uzyskaliscie informacje w urzedzie, musieliscie dostac odnosniki do konkretnych aktow prawnych regulujacych to zagadnienie. O prawie w danym kraju nie decyduje to, co pani w urzedzie albo przez telefon powiedziala, ale to, co w ustawie jest napisane. Prosze o podanie takiego zrodla.

jest.info

  • Gość
Odp: obywatelstwo
« Odpowiedź #50 dnia: 11 Lis 2009, 09:40:22 »
Nie szkoda wam energii na przepychanie się? :)

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: obywatelstwo
« Odpowiedź #51 dnia: 11 Lis 2009, 09:45:18 »
20 z 27 krajow Europy akceptuje podwojne obywatelstwo, 90% ludnosci Europy ma prawo do podwojnego obywatelstwa,
Szwecja akceptuje podwojne obywatelstwo od 2002, Islandia i Findlandia od 2003. Wiecej interesujacych informacji i komentarzy na www.statsborger.dk

poloniainfo.dk

Odp: obywatelstwo
« Odpowiedź #51 dnia: 11 Lis 2009, 09:45:18 »

jest.info

  • Gość
Odp: obywatelstwo
« Odpowiedź #52 dnia: 11 Lis 2009, 09:50:56 »
Od lat 90 mam podwójne obywatelstwo i bez kombinowania - złożyłem wniosek i otrzymałem duńskie obywatelstwo. Niewiem czy to jest legalne wobec polskiego prawa ale śpię spokojnie.

Offline Solvej

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 9
  • Wiadomości: 911
  • Reputacja: +34/-32
  • Płeć: Kobieta
Odp: obywatelstwo
« Odpowiedź #53 dnia: 11 Lis 2009, 10:02:48 »
Obywatelstwo

Wniosek o duńskie obywatelstwo można składać po 9 latach stałego i nieprzerwanego pobytu. Czas oczekiwania to 1-2 lata. Aby uzyskać obywatelstwo, trzeba spełniać określone przez duński parlament kryteria. Osoba ubiegająca się o obywatelstwo musi mieć ukończone 18 lat. Trzeba wykazać określony poziom znajomości języka duńskiego potwierdzony certyfikatem.

Obywatelstwa nie można otrzymać w przypadku zadłużenia wobec władz państwowych. W przypadku popełnienia przestępstwa kryminalnego można uzyskać obywatelstwo dopabuse po upływie ściśle określonego terminu (jeżeli przestępstwo jest poważne uzyskanie obywatelstwa może stać się niemożliwe). Wniosek należy złożyć w najbliższym komisariacie policji. Z chwilą nadania duńskiego obywatelstwa obywatel otrzymuje duński paszport oraz czynne i bierne prawo wyborcze w wyborach krajowych.

Tu http://www.dania.pl/przewodnik/pozwolenie-na-pobyt.html o tym ;D

gosc^¨

  • Gość
Odp: obywatelstwo
« Odpowiedź #54 dnia: 11 Lis 2009, 14:44:35 »
Moj malzonek twierdzi, ze dziecko dostalo obywatelstwo dunskie automatycznie. Ale ja wyrobilam dla dzieciecia polski paszport, ma numer PESEL itd. Na dunskim absolutnie mi nie zalezy. Jezeli to prawda, ze mozna miec tylko jedno, tym lepiej. Do Danii sie nie wybieramy. Szczerze mowiac, ulzylo mi nawet.

Dzieki za informacje.

abc

  • Gość
Odp: obywatelstwo
« Odpowiedź #55 dnia: 11 Lis 2009, 14:54:27 »
Oj dziewczyny, nie drapcie sie...

Nonia

  • Gość
Odp: obywatelstwo
« Odpowiedź #56 dnia: 11 Lis 2009, 15:00:10 »
Ludzie a po co komu obywatelstwo dunskie - polski paszport tak samo dobry teraz jest unia a jak dziecko ma inne obywatelstwo niz rodzice to tylko kłopoty mogą wyniknąć

Offline EVA77

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 139
  • Reputacja: +2/-3
  • Płeć: Kobieta
Odp: obywatelstwo
« Odpowiedź #57 dnia: 11 Lis 2009, 15:46:51 »
Ja tylko chciałam napisać odnośnie tego że nie wolno chodzić do szkoły gdy pobiera się zasiłek z komuny. To jakaś totalna bzdura. Mój małżonek pobiera zasiłek z komuny i nikt mu nie kazał rezygnować z nauki. Dalej chodzi do szkoły i pobiera zasiłek. Ludzie nie wypisujcie takich bzdur.

jasia83

  • Gość
Odp: obywatelstwo
« Odpowiedź #58 dnia: 11 Lis 2009, 15:54:04 »
Dania podpisala miedzynarodowa umowe o "nieakceptowaniu" podowojnego obywatelstwa dopabuse w 1997 roku.


Albo Pani pomylila daty, albo ja jestem jakims wyjatkiem. Mam DWA obywatelstwa - Dostalam dunskie w 2000 roku.

Offline Juta

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 780
  • Reputacja: +14/-22
Odp: obywatelstwo
« Odpowiedź #59 dnia: 11 Lis 2009, 18:30:08 »
Albo Pani pomylila daty, albo ja jestem jakims wyjatkiem. Mam DWA obywatelstwa - Dostalam dunskie w 2000 roku.

Wlasnie ten Twoj przypadek bardzo mnie zastanowil. Znam osobiscie kilka osob, ktore dostaly dunskie obywatelstwo, jedna w 2003, inna w polowie lat 90-tych, reszte musze dopytac i wszyscy musieli zrezygnowac z obywatelstwa polskiego.
Jasia, a Twoj przypadek to taki zwyczajny byl? Moze jest cos szczegolneg  co sprawilo, ze zalapalas sie na inne zasady.
P.S. Ja sie nie czepiam, po prostu mnie to zainteresowalo.

poloniainfo.dk

Odp: obywatelstwo
« Odpowiedź #59 dnia: 11 Lis 2009, 18:30:08 »

 

jakie obywatelstwo?

Zaczęty przez polsko-dunskie ob.Dział Rodzina ...

Odpowiedzi: 49
Wyświetleń: 27565
Ostatnia wiadomość 04 Kwi 2008, 20:23:24
wysłana przez dragonki
duńskie obywatelstwo

Zaczęty przez robotnikDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 8705
Ostatnia wiadomość 05 Paź 2008, 21:56:59
wysłana przez Jomir
Podwójne obywatelstwo dla wszystkich.

Zaczęty przez willyDział Dania i o Danii

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 18253
Ostatnia wiadomość 10 Wrz 2014, 14:10:08
wysłana przez roga
Podwojne obywatelstwo - juz od wczoraj - 1/9-2015

Zaczęty przez JomirDział Dania i o Danii

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 10191
Ostatnia wiadomość 19 Wrz 2015, 13:17:28
wysłana przez Emill
Czy dziecko po urodzeniu dostanie Duńskie obywatelstwo , a Ja przy dziecku??

Zaczęty przez Kasiula14726Dział Rodzina ...

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 27503
Ostatnia wiadomość 03 Maj 2017, 11:42:13
wysłana przez Jomir