poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Nowe kontrole Skatu  (Przeczytany 25018 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline lilia

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 1139
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nowe kontrole Skatu
« Odpowiedź #15 dnia: 18 Lis 2009, 14:21:45 »
Odpisy to jedno, ale ,że jeżdżę- uczciwie ( i to nierzadko pociągiem z imiennym biletem) to co mnie obchodzi jakaś kontrola?

Vera/Mirra/Lilia/marta

  • Gość
Odp: Nowe kontrole Skatu
« Odpowiedź #16 dnia: 18 Lis 2009, 14:29:45 »
Wczoraj maz wrociwszy z pracy, poinformowal mnie, ze jego dunscy koledzy rozmawiali z nim o nowych kontrolach prowadzonych przez Skat.

Chodzi mianowicie o kontrole ulg na dojazy do Polski /wyjazdy do Polski

Maja miec wglad w konta bankowe, sprawdzac czy posiada sie jakies zagraniczne platnosci w tych terminach, bo rzekomo do tej pory Skat przeznaczal na ta ulge 200 milionow koron rocznie teraz kwota ta wzrosla do ponad miliarada koron i szukaja ciec.


SRATATATATATA!!!!
A moja żona w pracy słyszała od koleżanek Dunek, że teraz już nie będzie ulgi, a wszyscy którzy mieli ulgę w poprzednich latach muszą ją oddać. Za złapanie w aucie na polskich blachach będzie grozić do 5 lat więzienia albo kara chłosty. Jeśli ktoś się nie podporządkuje to będzie rozstrzelany. A tak poza tym to od nowego roku nie będzie można legalnie podejmować pracy w Danii bo jest już za dużo Polaków. Więc niech nikt już tutaj nie przyjeżdża i nie robi nam konkurencji. Ci którzy pracują a mają ulgi będą natychmiastowo zwolnieni i wysłani do Polski tirem razem z cyganami i rumunami. Poza tym to nic wam się nie należy i spadajcie już. Tylko my tutaj możemy być bo mamy stały ophold i jesteśmy lepsi od was, a wy to oszuści i chcecie tylko oszukiwać matkę-danię.
« Ostatnia zmiana: 18 Lis 2009, 16:35:33 wysłana przez Juta »

Offline Solvej

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 9
  • Wiadomości: 911
  • Reputacja: +34/-32
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nowe kontrole Skatu
« Odpowiedź #17 dnia: 18 Lis 2009, 14:31:52 »
Kolejna propaganda i bzdura. Ludzie olejcie to info. I tak nikt wam nie udowodni że nie byliście w Polsce.
Np wystarczy że w weekend wyślecie kogoś z rodziny do sklepu i już macie paragon. Byliście na weekend w Polsce. Od ludzie tak robią. 12 wyjazdów można bez problemu odpisać - dowiadywałem się w skacie.
Kontrolują tylko jeśli ktoś grubo przesadzi.
Kolejne info wymyślone przez pseudo-duńczyków, których zazdrość zżera, że Polacy  mają ulgi, dobre auta na polskich blachach i odliczają sobie wyjazdy. A oni mają drogie graty i walą ponad 40 procent podatku od wszystkiego
No i ci sami dezinformatorzy vera,mirra i cała zgraja...
Szkoda słów


Toksyczne bzdury   :-\

a

  • Gość
Odp: Nowe kontrole Skatu
« Odpowiedź #18 dnia: 18 Lis 2009, 14:38:54 »
Strasznie nerwowo i histerycznee reaguja niektorzy na to info:)
Przypuszczam, ze niezupelnie czyste sumienia maja.
Ale to nie moja rzecz, oczywiscie.

Uwazam, ze watek jest bardzo pozyteczny, bo moze pozwolic wielu z nas na unikniecie ewentualnych klopotow.
Do wszystkich zdenerwowanych i probujacych zakrzyczec to info: przeczytajcie powoli i ze zrozumieniem to co napisal "jest.info".

Kam.

  • Gość
Odp: Nowe kontrole Skatu
« Odpowiedź #19 dnia: 18 Lis 2009, 14:43:13 »
Np wystarczy że w weekend wyślecie kogoś z rodziny do sklepu i już macie paragon. Byliście na weekend w Polsce. Od ludzie tak robią. 12 wyjazdów można bez problemu odpisać - dowiadywałem się w skacie.
Kontrolują tylko jeśli ktoś grubo przesadzi.
Kolejne info wymyślone przez pseudo-duńczyków, których zazdrość zżera, że Polacy  mają ulgi, dobre auta na polskich blachach i odliczają sobie wyjazdy. A oni mają drogie graty i walą ponad 40 procent podatku od wszystkiego
No i ci sami dezinformatorzy vera,mirra i cała zgraja...
Szkoda słów
[/quote]
No z jakiej racji Pan ,,x,, majacy meldunek w pl pracujacy w dk. ma wieksza kwote wolna  niz ja i maz  razem,mieszkajacy w Dani????skat cos powinien z tym zrobic.

a

  • Gość
Odp: Nowe kontrole Skatu
« Odpowiedź #20 dnia: 18 Lis 2009, 14:47:17 »
We, Kam: pod iloma nickami powtorzysz jeszcze swoje porady?
Nie sadzisz, ze piszac cos takiego publicznie strzelasz w stope sobie i wszystkim rodakom majacym prawo do ulgi za dojazdy do Polski?
To przez takich jak Ty Skat niebawem bedzie zadal imiennych biletow i imiennych faktur na paliwo.
Dlatego lepiej zamilcz, ekspercie.

wert

  • Gość
Odp: Nowe kontrole Skatu
« Odpowiedź #21 dnia: 18 Lis 2009, 14:52:33 »
Np wystarczy że w weekend wyślecie kogoś z rodziny do sklepu i już macie paragon. Byliście na weekend w Polsce. Od ludzie tak robią. 12 wyjazdów można bez problemu odpisać - dowiadywałem się w skacie.
Kontrolują tylko jeśli ktoś grubo przesadzi.
Kolejne info wymyślone przez pseudo-duńczyków, których zazdrość zżera, że Polacy  mają ulgi, dobre auta na polskich blachach i odliczają sobie wyjazdy. A oni mają drogie graty i walą ponad 40 procent podatku od wszystkiego
No i ci sami dezinformatorzy vera,mirra i cała zgraja...
Szkoda słów

No z jakiej racji Pan ,,x,, majacy meldunek w pl pracujacy w dk. ma wieksza kwote wolna  niz ja i maz  razem,mieszkajacy w Dani????skat cos powinien z tym zrobic.

A właśnie to was boli.!!!
 Z tego te wszystkie brednie i dezinformacja na forum.

poloniainfo.dk

Odp: Nowe kontrole Skatu
« Odpowiedź #21 dnia: 18 Lis 2009, 14:52:33 »

a

  • Gość
Odp: Nowe kontrole Skatu
« Odpowiedź #22 dnia: 18 Lis 2009, 14:55:47 »
Oczywiscie masz na mysli wypowiedzi w rodzaju tych autorstwa we/kam.

wert

  • Gość
Odp: Nowe kontrole Skatu
« Odpowiedź #23 dnia: 18 Lis 2009, 15:00:22 »
Nie. Mam na myśli np post KAM, która nawet cytować nie potrafi.
Takich ludzi jak ona boli, że Polacy mają ulgę i dlatego sieją dezinformację na różne tematy i straszą głupotami zamiast pomagać.
Nie ma to jak Polak Polakowi wilkiem za granicą...

a

  • Gość
Odp: Nowe kontrole Skatu
« Odpowiedź #24 dnia: 18 Lis 2009, 15:08:32 »

No z jakiej racji Pan ,,x,, majacy meldunek w pl pracujacy w dk. ma wieksza kwote wolna  niz ja i maz  razem,mieszkajacy w Dani????skat cos powinien z tym zrobic.


Kam, nie doczytalam koncowki Twojej wypowiedzi, stad podejrzenie, ze to powtorzenie wypowiedzi we pod tym samym nickiem, przepraszam.

Co do meritum, to nie masz racji. O ulgach decyduja przepisy podatkowe. Dopoki sie nie zmienia, Polacy pracujacy w Danii tymczasowo, maja prawo do ulg za dojazdy do Polski.
Poza tym, zawisc, to brzydka cecha.
« Ostatnia zmiana: 18 Lis 2009, 16:38:27 wysłana przez Juta »

marysieńka

  • Gość
Odp: Nowe kontrole Skatu
« Odpowiedź #25 dnia: 18 Lis 2009, 15:20:19 »

Jeśli miejsce stałego zamieszkania/centrum interesów życiowych jest w Polsce to rzeczywiste przejazdy do domu należy wpisywać.

hej , ja mam pytanie odnosnie do trgo co napisałes, bo moze jestes bardziej poinformowany, do tego roku miałam ulge na dojazdy, gdzyz rozliczałam sie za opłata w skacie i zawsze mi ja wpisywana, do tej pory mam meldunek w POlsce, ale w sierpniu tego roku wyszłam za maz, a maz jest ze mna tutaj...
mam w Polsce swoj wlasny dom, do którego jezdze , inwestuje w niego , w zasadzie wiem ze do niego wróce,mam rodziców którym pomagam i rodzenstwo.  mąz nadal ma meldunek u rodziców ,bo po prostu nie było czasu tego wszystkiego pozałatwiac do tej pory ... czy mi ulga na dojazdy sie nadal nalezy . prosze o odp. TYLKO jest.info dziekuje

jest.info

  • Gość
Odp: Nowe kontrole Skatu
« Odpowiedź #26 dnia: 18 Lis 2009, 16:04:07 »
czy mi ulga na dojazdy sie nadal nalezy
Z tego co wiem to nie. Powiazania rodzinne maja duza wage przy okreslaniu obowiazku podatkowego i tym samym miejsca stalego zamieszkania (domostwa). Ale tez jest informacja na ten temat po polsku, np Opodatkowanie cudzoziemców w Polsce i Polaków za granicą.
PS. Majac w Danii nieograniczony obowiazek podatkowy tutaj tez trzeba placic podatek od nieruchomosci, takze w Polsce.

Offline felis

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 365
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowe kontrole Skatu
« Odpowiedź #27 dnia: 18 Lis 2009, 16:43:35 »
Trochę nie rozumiem o co ta kłótnia.
Czy ktoś mieszka w Danii, czy w Polsce każdy ma takie, a nie inne ulgi.
Jeśli są takie ulgi to po to aby z nich korzystać.
Jednakże jeśli się łamie reguły należy ponieść konsekwencje i to nie ważne czy jesteś z Polski , Niemiec, Ukrainy ...

we - Naprawdę nie mam czego tobie zazdrościć. Może płacisz mniejszy podatek, masz lepszy samochód itd. Jednak ja mam tutaj rodzinę, która jest dla mnie ważniejsza. Ja za to mam płacone wszystkie składki.
Kiedyś pracowałem na 8% teraz na 40%. Wszędzie są plusy i minusy więc przestań wyjeżdżać z tekstem, że ktoś komuś zazdrości.


A takie teksty "No z jakiej racji Pan ,,x,, majacy meldunek w pl pracujacy w dk. ma wieksza kwote wolna  niz ja i maz  razem,mieszkajacy w Dani????skat cos powinien z tym zrobic." tez nie wypada pisać. Należy pamiętać, że wszyscy jesteśmy tutaj gośćmi. Zawsze można wrócić do kraju. Należałoby się wpierw zapoznać skąd te ulgi są a potem takie głupoty pisać.

« Ostatnia zmiana: 18 Lis 2009, 16:56:18 wysłana przez felis »

Roslinka

  • Gość
Odp: Nowe kontrole Skatu
« Odpowiedź #28 dnia: 18 Lis 2009, 17:31:52 »
Brawo felis - nareszcie rozsądny post. Ulgi na dojazdy w koncu to nie taka wielka kwota i jezeli ktos podaje do skatu ze jezdzi co tydzien 2000 km to widac ze przegina. Najwiecej  ludzie kosili na ulgach na diety i nocleg ale to zostalo ograniczone do 50000 rocznie, wiec i za dojazdy sie zabiorą i ograniczą to w jakis sposób

marysieńka

  • Gość
Odp: Nowe kontrole Skatu
« Odpowiedź #29 dnia: 18 Lis 2009, 19:30:54 »
jest.info dziekuje, czyli teoretycznie do sierpnia powinni mi uznac ulge na dojazdy a dalej juz nie... :)

poloniainfo.dk

Odp: Nowe kontrole Skatu
« Odpowiedź #29 dnia: 18 Lis 2009, 19:30:54 »

 

Koniec z płaceniem gotówką - Nowe prawo

Zaczęty przez willyDział Dania i o Danii

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 26421
Ostatnia wiadomość 14 Cze 2014, 15:48:10
wysłana przez happybeti
nowe prawo zdrowotne ue

Zaczęty przez terazDział Hydepark

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 4897
Ostatnia wiadomość 30 Lis 2010, 21:39:02
wysłana przez Impossible
Pozwolenie na nowe auto 2000km

Zaczęty przez Gosia132Dział Podatki

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 14376
Ostatnia wiadomość 11 Kwi 2011, 16:41:01
wysłana przez Gosia132
Nowe zasady zamieszczania ogłoszeń w dziale transport.

Zaczęty przez willyDział Informacje

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 44025
Ostatnia wiadomość 21 Lip 2015, 13:37:49
wysłana przez zpatentem
Nowe życie w Danii

Zaczęty przez Radek1995Dział Hydepark

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 3966
Ostatnia wiadomość 17 Kwi 2017, 19:23:04
wysłana przez Radek1995