poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Nowe kontrole Skatu  (Przeczytany 25026 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

rt

  • Gość
Odp: Nowe kontrole Skatu
« Odpowiedź #45 dnia: 19 Lis 2009, 13:35:54 »
hej , ja mam pytanie odnosnie do trgo co napisałes, bo moze jestes bardziej poinformowany, do tego roku miałam ulge na dojazdy, gdzyz rozliczałam sie za opłata w skacie i zawsze mi ja wpisywana, do tej pory mam meldunek w POlsce, ale w sierpniu tego roku wyszłam za maz, a maz jest ze mna tutaj...
mam w Polsce swoj wlasny dom, do którego jezdze , inwestuje w niego , w zasadzie wiem ze do niego wróce,mam rodziców którym pomagam i rodzenstwo.  mąz nadal ma meldunek u rodziców ,bo po prostu nie było czasu tego wszystkiego pozałatwiac do tej pory ... czy mi ulga na dojazdy sie nadal nalezy . prosze o odp. TYLKO jest.info dziekuje

Dla skata ważny jest tylko meldunek. Jak masz stałe zameldowanie w Polsce to masz ulgę na dojazdy.
A centrum interesów życiowych i obowiązek podatkowy w Polsce to inna sprawa i nie można tego mylić.
Można mieć ulgę na dojazdy i wyżywienie w Danii i nie płacić nic w Polsce przebywając tutaj ponad 183 dni w roku, pracując tylko tutaj i mając tutaj centrum interesów.
Znam wiele małżeństw z dziećmi, które mając domy i stałe zameldowanie w Polsce pracują i mieszkają tutaj i mają ulgę.
Bo ulga jest tylko na adres w Polsce. A obowiązek podatkowy w danym kraju ma się wtedy gdy ma się tam centrum interesów(rodzina, inwestycje, firma, konto w banku)
Dlatego gdy np mąż pracuje w Danii a żona przebywa w Polsce z dzieckiem pomimo, tutaj ma ulgę ale powinien się również rozliczać w Polsce bo tam ma centrum interesów.
Lecz gdy małżeństwo z dziećmi, lub np kawaler jest tutaj i tutaj pracuje, nie inwestuje w Polsce to mając ulgę na dojazdy i wyżywienie najlepiej na tym wychodzi bo centrum interesów ma tutaj i tylko tutaj podlega opodatkowaniu( a że ma wysoki fradrag to mało co płaci). Niektórzy w takich przypadkach składają pita zerowego w Polsce(tj info ile zarobili i 0 podatku)
Zaraz pseudoduńczyków krew zaleje bo jak pamiętam na tym forum forsowali bzdety, że jak masz stałe zameldowanie w Polsce i na to ulgę to musisz tam zapłacić podatek bo tutaj niby nie płacisz(płacisz tak samo 40% tylko powyżej wysokiego fradrag), a w praktyce okazało się że to guzik prawda. Miejsce zameldowania po nowelizacji jest tylko dla celów administracyjnych - dla listonosza żeby wiedział gdzie listy nosić i dla skata który o tym nie wie, żeby wydawał ulgę. Natomiast miejsce zamieszkania określa gdzie musisz płacić podatek (183 dni, centrum interesów itp)
http://www.pit.pl/osrodek_interesow_zyciowych_w_swietle_nowelizacji_ustawy_o_pit_k_2633.php

"Urzędy skarbowe uznawały, że miejsce zamieszkania nie ma nic wspólnego z miejscem zameldowania. Fakt zameldowania stanowi bowiem jedynie o spełnieniu wymogu prawno-administracyjnego. Możliwe jest więc posiadanie miejsca zameldowania w Polsce i jednocześnie centrum interesów życiowych w innym kraju"

"Minister finansów uznał także, że fakt posiadania w Polsce majątku, np. mieszkania, nie może przesądzać o istnieniu w Polsce miejsca zamieszkania danej osoby, podczas gdy osoba taka pracuje w innym kraju i tam przeniosła swoje centrum interesów życiowych."

jest.info

  • Gość
Odp: Nowe kontrole Skatu
« Odpowiedź #46 dnia: 19 Lis 2009, 14:14:42 »
Dla skata ważny jest tylko meldunek. Jak masz stałe zameldowanie w Polsce to masz ulgę na dojazdy.
..
Można mieć ulgę na dojazdy i wyżywienie w Danii i nie płacić nic w Polsce przebywając tutaj ponad 183 dni w roku, pracując tylko tutaj i mając tutaj centrum interesów.
To należy mi się ulga za dojazdy bo nigdy nie wymeldowałem się w Polsce. I ulga za wyżywienie też. :-\

Offline Solvej

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 9
  • Wiadomości: 911
  • Reputacja: +34/-32
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nowe kontrole Skatu
« Odpowiedź #47 dnia: 19 Lis 2009, 14:20:59 »
Huraaa :D  Huraaa !!! :D
Mnie tez sie nalezy ta ulga  :o
Ciekawe czy mi wyrownaja za te kilka lat ... ::) Prawda, ze wyrownaja ?  :-[

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Nowe kontrole Skatu
« Odpowiedź #48 dnia: 19 Lis 2009, 14:21:58 »
Idz do Skatu i ich porzadnie opiorkaj, do w try miga oddadza....
Ja juz umowilam wizyte na jutro :)
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline Solvej

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 9
  • Wiadomości: 911
  • Reputacja: +34/-32
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nowe kontrole Skatu
« Odpowiedź #49 dnia: 19 Lis 2009, 14:26:13 »
 Mirra zamow i dla mnie kolejke, pojde z Toba :) Niech płaczą i płacą, a co !! 
 ;D

a

  • Gość
Odp: Nowe kontrole Skatu
« Odpowiedź #50 dnia: 19 Lis 2009, 14:59:02 »
Zarty zartami, ale nie wszyscy czytajacy ten watek moga sie zorientowac, ze sobie dworujecie z wypowiedzi rt i ktos gotow wziac te jego "porady" na powaznie.

O ile da rade przebrnac przez to co rt napisal...)

zaZu

  • Gość
Odp: Nowe kontrole Skatu
« Odpowiedź #51 dnia: 19 Lis 2009, 15:18:51 »
ja tam ulgi nie mam, rozliczam sie w skacie i nie  mam problemu. mniejsza o to , mam bardzo ciekawą informacje ,. moja znajoma pracuje tutaj 1szy rok, ma kontrakt na stałe , miała tylko ulge na dojazdy z racji kontraktu. ostatnio wzieła ślub, pojechała do skata poinformowac ich o tym z aktem małżenstwa( slub z Polakiem)Mąż jest z nia.a skat co na to ? zwiększył jej ulge !!!! i to dosc powaznie, ja naprawde wielu rzeczy nie kumam , wiem ze w skacie dostaje sie nieraz ulgi "na ładne nogi..." a i pan ze skatu powiedział ze w maju powinna sie upomniec o to czego nie dali jej od poczatku roku .
dla mnie to bardzo dziwne.widdziałam osobiscie tą karte wiec nie wymyslam

poloniainfo.dk

Odp: Nowe kontrole Skatu
« Odpowiedź #51 dnia: 19 Lis 2009, 15:18:51 »

jest.info

  • Gość
Odp: Nowe kontrole Skatu
« Odpowiedź #52 dnia: 19 Lis 2009, 15:52:52 »
zwiększył jej ulge !!!!
Niech porówna obie karty podatkowe.

Miejsce zameldowania po nowelizacji jest tylko dla celów administracyjnych - dla listonosza żeby wiedział gdzie listy nosić i dla skata który o tym nie wie, żeby wydawał ulgę.
Czy jednak ta ulga nie należy się tylko skat "o tym nie wie"? ???

A ja już chciałem wysyłać dzieciom ich adres zameldowania w Polsce i żeby kupili sobie jakieś fajne fury na polskich blachach. :-\

a

  • Gość
Odp: Nowe kontrole Skatu
« Odpowiedź #53 dnia: 19 Lis 2009, 15:55:22 »
Klingon, no wez nie zartuj juz sobie, bo ludzie poglupieja ;-)

Offline felis

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 365
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowe kontrole Skatu
« Odpowiedź #54 dnia: 19 Lis 2009, 16:12:07 »
zaZu  - Co ma znaczenie karta podatkowa. To jest tylko kalkulacja ile mniej więcej musisz płacić aby na koniec wyjść na zero. (forma zaliczkowa). Równie dobrze można przez cały rok płacić 8% a pod koniec .... pokaźną sumkę.

rt - "Można mieć ulgę na dojazdy i wyżywienie w Danii i nie płacić nic w Polsce przebywając tutaj ponad 183 dni w roku, pracując tylko tutaj i mając tutaj centrum interesów" - chyba zaraz do Skatu pobiegnę o zwrot podatku.

Coś mi się zdaje, że zaraz Dania zbankrutuje jak każdy Polak pójdzie po zwrot podatku.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Nowe kontrole Skatu
« Odpowiedź #55 dnia: 19 Lis 2009, 17:24:16 »
"A" jestes nowa na forum, wiec nie wiesz ile razy bylo tu tluczone o podatkach, zasadach przepisach... Osobiscie wklejalam cale ustawy o rachunkowosci, ewidencji ludnosci, pobycie stalym itp..., bo jak pisalam swoim jezykiem, twierdzono "zem glupia"...
Uparcie przez ponad dwa lata tlumaczylam, a teraz sie po prostu smieje...
Jak ktos "madry", to i niech sie "madrzy" do konca.

Wiele razy tak bylo, my na forum tlumaczymy, a wszyscy madrzy... az wiosna przychodzi i pojawia sie po 10 watkow dziennie: "ratunku mam do zaplaty"...
Poczekaj do wiosny, sama zobaczysz, jak zmienia sie nastroje forumowiczow :)
Jak zaczynalam na forum, tez mialam ambicje "szerzenia oswiaty kaganka..." :)
Teraz sie dobrze bawie, a pomagam wtedy kiedy widze, ze ktos wart pomocy, tudziez jak mnie "nie zdzierze" wypisywanych glupot :)

[Posted on: 19 Listopad  2009, 17:15:13]

Widze, ze w Skacie oblezenie od rana bedzie  ;D
Moze liste kolejkowa zalozymy, zeby sprawiedliwie bylo???

[Posted on: 19 Listopad  2009, 17:21:09]

Wysile sie raz jeszcze Panie RT.
Badz Pan laskaw i zajrzyj co mowi ustawa o ewidencji ludnosci o zameldowaniu i wymeldowaniu.
http://www.mswia.gov.pl/portal/pl/57/1686/Ustawa_o_ewidencji_ludnosci_i_dowodach_osobistych__tekst_jednolity.html

Jezeli pod danym adresem nie przebywasz dluzej niz 3 miesiace masz obowiazek sie wymeldowac, wiec sytuacja przez Ciebie opisana PRAWNIE nie jest mozliwa. Jest mozliwa jedynie w drodze lamania prawa.

Ps.
Jakby sie jaki "madry" znalaz, i stwierdzil, ze ustawa jest z 1974, roku to zwracam na lewy gorny rok,  w ktorym sa wypisane wszelkie akualizacjie ustawy. W tym 4 z roku 2009.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

a

  • Gość
Odp: Nowe kontrole Skatu
« Odpowiedź #56 dnia: 19 Lis 2009, 17:33:26 »
Nie jestem nowa na forum:)
Zagladam tu od blisko trzech lat (choc okresowo, wiec pewnie i tak bys mnie nie kojarzyla), Klingon zna moj poprzedni nick;)
Zaczelam podpisywac sie "a", bo nie chcialo mi sie logowac, czyli z lenistwa:) I tak zostalo.
Mam duzo do zawdzieczenia pisujacym tu "ni-Polakom, ni-Dunczykom" (copyright by rororo), szczegolnie zas Klingonowi. Dzieki Wam nauczylam sie samodzielnie poruszac we wszelkich kwestiach urzedowych w Danii, w zakresie takim jaki jest niezbedny dla obcokrajowca.

A co do mojej prosby, by nie oglupiac ludzi zartami, to wynika ona z tego, ze wiem jak ludzie czesto postepuja: wpadaja na forum, czytaja pierwszy z brzegu watek i traktuja informacje w nim zawarte jako prawdy objawione.
I troche mi ich zal:)

rt

  • Gość
Odp: Nowe kontrole Skatu
« Odpowiedź #57 dnia: 19 Lis 2009, 19:29:01 »
Zarty zartami, ale nie wszyscy czytajacy ten watek moga sie zorientowac, ze sobie dworujecie z wypowiedzi rt i ktos gotow wziac te jego "porady" na powaznie.

O ile da rade przebrnac przez to co rt napisal...)
Przecież to prawda. Ja mam ulgę i na dojazdy i wyżywienie a w Polsce nie musze nic płacić. Co w tym niby dziwnego?
Idź do urzędu skarbowego i się sam dowiedz.

rt

  • Gość
Odp: Nowe kontrole Skatu
« Odpowiedź #58 dnia: 19 Lis 2009, 19:32:46 »
"A" jestes nowa na forum, wiec nie wiesz ile razy bylo tu tluczone o podatkach, zasadach przepisach... Osobiscie wklejalam cale ustawy o rachunkowosci, ewidencji ludnosci, pobycie stalym itp..., bo jak pisalam swoim jezykiem, twierdzono "zem glupia"...
Uparcie przez ponad dwa lata tlumaczylam, a teraz sie po prostu smieje...
Jak ktos "madry", to i niech sie "madrzy" do konca.

Wiele razy tak bylo, my na forum tlumaczymy, a wszyscy madrzy... az wiosna przychodzi i pojawia sie po 10 watkow dziennie: "ratunku mam do zaplaty"...
Poczekaj do wiosny, sama zobaczysz, jak zmienia sie nastroje forumowiczow :)
Jak zaczynalam na forum, tez mialam ambicje "szerzenia oswiaty kaganka..." :)
Teraz sie dobrze bawie, a pomagam wtedy kiedy widze, ze ktos wart pomocy, tudziez jak mnie "nie zdzierze" wypisywanych glupot :)

[Posted on: 19 Listopad  2009, 17:15:13]

Widze, ze w Skacie oblezenie od rana bedzie  ;D
Moze liste kolejkowa zalozymy, zeby sprawiedliwie bylo???

[Posted on: 19 Listopad  2009, 17:21:09]

Wysile sie raz jeszcze Panie RT.
Badz Pan laskaw i zajrzyj co mowi ustawa o ewidencji ludnosci o zameldowaniu i wymeldowaniu.
http://www.mswia.gov.pl/portal/pl/57/1686/Ustawa_o_ewidencji_ludnosci_i_dowodach_osobistych__tekst_jednolity.html

Jezeli pod danym adresem nie przebywasz dluzej niz 3 miesiace masz obowiazek sie wymeldowac, wiec sytuacja przez Ciebie opisana PRAWNIE nie jest mozliwa. Jest mozliwa jedynie w drodze lamania prawa.

Ps.
Jakby sie jaki "madry" znalaz, i stwierdzil, ze ustawa jest z 1974, roku to zwracam na lewy gorny rok,  w ktorym sa wypisane wszelkie akualizacjie ustawy. W tym 4 z roku 2009.

Na wiosne zawsze przychodzi do zapłaty ze skatu bo trzeba wpisać sobie ulgę za wyżywienie i potem za dojazdy przy rozliczeniu rocznym!!!!
A po tym to skat jeszcze zwraca.
Co do obowiązku wymeldowania to jeśli byłoby jak piszesz to właśnie ulga na rok byłaby prawnie niemożliwa bo po 3 miesiącach trzeba by się wymeldować!!! Poza tym każdy kto ma ulgę ma również ulgę na dojazdy więc teoretycznie jeździ do Polski pare razy w roku(ja co miesiąc) i nie musi sie wymeldowywać.
Kolejny pseudoduńczyk siejący dezinformację wyprostowany z hukiem hehehe

rt

  • Gość
Odp: Nowe kontrole Skatu
« Odpowiedź #59 dnia: 19 Lis 2009, 19:35:04 »
To należy mi się ulga za dojazdy bo nigdy nie wymeldowałem się w Polsce. I ulga za wyżywienie też. :-\

Ulga za wyżywienie jest tylko rok

poloniainfo.dk

Odp: Nowe kontrole Skatu
« Odpowiedź #59 dnia: 19 Lis 2009, 19:35:04 »

 

Koniec z płaceniem gotówką - Nowe prawo

Zaczęty przez willyDział Dania i o Danii

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 26426
Ostatnia wiadomość 14 Cze 2014, 15:48:10
wysłana przez happybeti
nowe prawo zdrowotne ue

Zaczęty przez terazDział Hydepark

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 4898
Ostatnia wiadomość 30 Lis 2010, 21:39:02
wysłana przez Impossible
Pozwolenie na nowe auto 2000km

Zaczęty przez Gosia132Dział Podatki

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 14393
Ostatnia wiadomość 11 Kwi 2011, 16:41:01
wysłana przez Gosia132
Nowe zasady zamieszczania ogłoszeń w dziale transport.

Zaczęty przez willyDział Informacje

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 44047
Ostatnia wiadomość 21 Lip 2015, 13:37:49
wysłana przez zpatentem
Nowe życie w Danii

Zaczęty przez Radek1995Dział Hydepark

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 3970
Ostatnia wiadomość 17 Kwi 2017, 19:23:04
wysłana przez Radek1995