poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Nowe kontrole Skatu  (Przeczytany 25024 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

keny79

  • Gość
Odp: Nowe kontrole Skatu
« Odpowiedź #30 dnia: 18 Lis 2009, 21:25:08 »
dokładnie tak jak zostało napisane wyżej.jeśli ktoś odpisuje ulgi zgodnie z literą prawa-czy to na przejazd do Polski,czy wyżywienie czy kilometry do pracy to nie powinny go ruszać takie kontrole.natomiast jeśli ktoś  lekko " naciągnął" to już inna sprawa.
Jednak prawda jest taka że wyrywkowe kontrole  robione są nie od dziś.

rororo

  • Gość
Odp: Nowe kontrole Skatu
« Odpowiedź #31 dnia: 18 Lis 2009, 21:35:31 »
czytałem w angorze powiedzenie australijczyka"głupi jak duńczyk!"!chodziło o to,ze tu się nie oszukuje!ale inne narody śmieją się z tego państwa i ich obywateli.a jeśli polak chce to i potrafi!czego żałujecie innym?tych odpisów?ludzie,nie wasza kasa-nie wasza sprawa.wy tego nie dajecie!ja teżpłacę wysokie podatki,nie robię odpisów ale gdybym mógł to bym też tak robił,bym jeździł polskim samochodem(to na szczęście niedługo się zmieni).ja tylko gratuluję rodakom pomysłowości!

Offline Juta

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 780
  • Reputacja: +14/-22
Odp: Nowe kontrole Skatu
« Odpowiedź #32 dnia: 18 Lis 2009, 22:27:59 »
Ale to jest nasza kasa. To z twoich i moich podatkow leci kasa dla cwaniakow.

megan

  • Gość
Odp: Nowe kontrole Skatu
« Odpowiedź #33 dnia: 18 Lis 2009, 22:33:59 »
Ale to jest nasza kasa. To z twoich i moich podatkow leci kasa dla cwaniakow.

BRAWO......Znam Polaka co kupil meldunek w Niemczech a faktycznie mieszka w Dani 14 km od swojej pracy,ale Dania płaci mu za dojazdy za ponad 200 km Polak potrafi sie slizgac.

a

  • Gość
Odp: Nowe kontrole Skatu
« Odpowiedź #34 dnia: 18 Lis 2009, 22:36:55 »
czytałem w angorze powiedzenie australijczyka"głupi jak duńczyk!"!chodziło o to,ze tu się nie oszukuje!ale inne narody śmieją się z tego państwa i ich obywateli.a jeśli polak chce to i potrafi!czego żałujecie innym?tych odpisów?ludzie,nie wasza kasa-nie wasza sprawa.wy tego nie dajecie!ja teżpłacę wysokie podatki,nie robię odpisów ale gdybym mógł to bym też tak robił,bym jeździł polskim samochodem(to na szczęście niedługo się zmieni).ja tylko gratuluję rodakom pomysłowości!


To jest wlasnie to o czym pisalam dzis w innym watku - wielu Polakow nie widzi oczywistych dla przecietnego Dunczyka zwiazkow przyczynowo-skutkowych. Okradanie kasy panstwowej, to okradanie podatnikow, czyli mnie, Ciebie, Pana, Panią, nas wszystkich.
Ale rororo bedzie do upadlego twierdzil, ze to Dunczycy sa glupi, a my sprytni. Tylko rororo, dlaczego przyjechales wraz z wielu podobnymi do Ciebie cwaniaczkami do tego kraju zamieszkanego i rzadzonego przez durniow? Dlaczego nie siedzisz w Polsce? Bo co? Bo polscy pracodawcy oszukuja? No to pogratuluj im pomyslowosci!
;-)

SAILS

  • Gość
Odp: Nowe kontrole Skatu
« Odpowiedź #35 dnia: 18 Lis 2009, 22:42:26 »
To jest wlasnie to o czym pisalam dzis w innym watku - wielu Polakow nie widzi oczywistych dla przecietnego Dunczyka zwiazkow przyczynowo-skutkowych. Okradanie kasy panstwowej, to okradanie podatnikow, czyli mnie, Ciebie, Pana, Panią, nas wszystkich.
Ale rororo bedzie do upadlego twierdzil, ze to Dunczycy sa glupi, a my sprytni. Tylko rororo, dlaczego przyjechales wraz z wielu podobnymi do Ciebie cwaniaczkami do tego kraju zamieszkanego i rzadzonego przez durniow? Dlaczego nie siedzisz w Polsce? Bo co? Bo polscy pracodawcy oszukuja? No to pogratuluj im pomyslowosci!
;-)

Musze powiedziec BRAVO (a).

rororo

  • Gość
Odp: Nowe kontrole Skatu
« Odpowiedź #36 dnia: 18 Lis 2009, 22:56:31 »
ależ ja wiem,że to moja,twoja,nasza,wasza kasa.ale mi to naprawdęnie przeszkadza bo na całym świecie ludzie kombinuja i mają.wy myślicie,ze duńczycy nie chcą kombinować?ludzie,obudźcie się.i tutaj jest mnóstwo oszustów,wszędzie tylko może tutaj ludzie nie wyściubiają nosa!głośno o tym nie mówia.duńczyka skręca z zazdrości,że nasi i nie tylko nasi jeżdżą wypasionymi furami i już też nie mogą doczekać się,kiedy i oni za normalną kasę wsiądą do dobrego auta,a nie rozwalającej się syrenki sprzed 30 lat!to wy,tacy pseudo polacy,ni to polak,ni to duńczyk siejecie panike i krzyczycie,że oszukują waszą biedną matkę danię,ja tam nie bedę pisał źle o polakach bo to każdego indywidualna sprawa,co robi.a wy?czy wy nigdy nie zobiliście nic złego?jezus ,kiedy wiara chciała ukamieniołować elżbietę zapytał,czy "wy jesteście bez grzechu?".więc najpierw zadajcie sobie to pytanie...ja nie wyjechałaem z polski bo miałem nieuczciwego pracodawcę.szef kombinował i jego sprawa,ja zawsze miałem pobory na czas.teraz jestem tu,a moze za rok pojadę gdzie indziej.?tak przypatruję się tutejszej poloni i naprawdę,co niektórzy jesteście ostro "zakręceni"(przepraszam za zwrot).wstydzicie się polskości,a duńczykami nie będziecie.i wiecie co,nawet sami duńczycy śmieją się z was.czasem tłumaczę szefostwu,co tu piszemy i są zdumieni.waszą agresją,bo tak można nazwać wasze niemiłe odpowiedzi.

poloniainfo.dk

Odp: Nowe kontrole Skatu
« Odpowiedź #36 dnia: 18 Lis 2009, 22:56:31 »

a

  • Gość
Odp: Nowe kontrole Skatu
« Odpowiedź #37 dnia: 18 Lis 2009, 23:11:26 »
Rororo, Ty znow mylisz pojecia. Patriotyzm, utozsamianie sie z Polska, to nie jest to samo co bezkrytyczne popieranie szwindli, chamstwa, agresji i zawisci przezentowanych przez niektorych naszych rodakow.
Oczywiscie, swietych nie ma. Kazdy cos tam za uszami ma.
Ale chwalic sie szwindlami? Gratulowac oszustom pomyslowosci? Robic z tego powod do chwaly i cnote narodowa?

Nie zauwazylam, zeby ktokolwiek ze stalych uzytkownikow tego forum wstydzil sie swojej polskosci.
Jest tu kilka conajmniej osob, wlasnie sposrod tych ktorych okreslasz ni-Polak, ni-Dunczyk, ktorzy na tym forum calkowicie bezinteresownie pomagaja znalezc sie w dunskiej rzeczywistosci rodakom, ktorzy przyjezdzaja tu na dluzej lub krocej. Pomagaja poswiecajac swoj prywatny czas. Nie slyszac czesto w zamian zwyklego "dziekuje".
Dlatego nie pisz lepiej nic o niemilych odpowiedziach, bo Twoje wpisy z dzisiejszego wieczoru nie sa ani mile, ani, co gorsza, merytoryczne.
Na tym koncze dyskusje z Toba.
Pozdrawiam
 

Offline Juta

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 780
  • Reputacja: +14/-22
Odp: Nowe kontrole Skatu
« Odpowiedź #38 dnia: 18 Lis 2009, 23:17:55 »
Oszukiwanie, zwane po polsku kombinowaniem jest czyms zlym. To nie jest normalne, to nie jest dobre, nie oszukujmy sie. Po to wynioslam sie z Polski do Danii, zeby mnie ta patologia ominela. Zawsze chcialam zyc w normalnym kraju, z normalnymi i  choc troche uczciwymi ludzmi. I dlatego nie podziwiam i nie wspieram kombinatorow i oszustow.
A co do samochodow. Regularnie jezdze do Polski i widze wtedy zlom na ulicach, wieloletnietnie trupy, ktore ocalaly z wypadkow i powodzi. Pieknie wyklepane udaja nowe auta. Czym tu sie chwalic?


[Posted on: 18 Listopad  2009, 23:17:17]

a , zgadzam sie z Toba.

gosc73

  • Gość
Odp: Nowe kontrole Skatu
« Odpowiedź #39 dnia: 19 Lis 2009, 09:25:55 »
widac jak wycieja ci zadzrosc z posrod wyrazow szroty to sa w daniii nie wszytskie ale wiekszosc i przyjechalismy tutaj tylko po ich piebiadze i kazdy chce ich jak najwiecej zedby zylo mu sie dostatnio a nawet lepiej niz zwykly niedouczony dunczyk dla ktorego wszy u dziecka to cos normalnego po prostu brudasy fujjj

jest.info

  • Gość
Odp: Nowe kontrole Skatu
« Odpowiedź #40 dnia: 19 Lis 2009, 09:35:02 »
jest.info dziekuje, czyli teoretycznie do sierpnia powinni mi uznac ulge na dojazdy a dalej juz nie... :)
Tak to rozumiem ale nie jestem ekspertem.

[Posted on: 19 Listopad  2009, 09:32:59]

..przyjechalismy tutaj tylko po ich piebiadze i kazdy chce ich jak najwiecej zedby zylo mu sie dostatnio a nawet lepiej niz zwykly niedouczony dunczyk dla ktorego wszy u dziecka to cos normalnego po prostu brudasy fujjj
Polskie rozmówki. ::)

Offline Solvej

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 9
  • Wiadomości: 911
  • Reputacja: +34/-32
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nowe kontrole Skatu
« Odpowiedź #41 dnia: 19 Lis 2009, 09:40:53 »
Polskie rozmówki. ::)

 Po nocnym czytaniu  ;D

jest.info

  • Gość
Odp: Nowe kontrole Skatu
« Odpowiedź #42 dnia: 19 Lis 2009, 09:59:04 »
Nie ma lepszego startu dnia jak rano przy kawie poczytanie forum. ;D

Offline Svaria

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 343
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowe kontrole Skatu
« Odpowiedź #43 dnia: 19 Lis 2009, 10:01:35 »
Co prawda to prawda :)
Nie ten morduje naród, kto go zabija, lecz ten, kto go demoralizuje - Arystoteles

jest.info

  • Gość
Odp: Nowe kontrole Skatu
« Odpowiedź #44 dnia: 19 Lis 2009, 10:45:33 »
czytałem w angorze powiedzenie australijczyka"głupi jak duńczyk!"!chodziło o to,ze tu się nie oszukuje!ale inne narody śmieją się z tego państwa i ich obywateli.
A ten Australijczyk to może jakiś polski? ???
A czy te narody które śmieją się, że tu się nie oszukują, są bogate? ???

.. nawet sami duńczycy śmieją się z was.czasem tłumaczę szefostwu,co tu piszemy i są zdumieni.waszą agresją,bo tak można nazwać wasze niemiłe odpowiedzi.
A jak sam oceniasz twoje wypowiedzi? ???

[Posted on: 19 Listopad  2009, 10:17:13]

wstydzicie się polskości,a duńczykami nie będziecie
Kto wstydzi się polskości?
Dla mnie nie ma najmniejszego znaczenia czy nazywam się Polakiem czy Duńczykiem (mam oba obywatelstwa i w obu krajach żyję tak samo długo) ale ważne jest dla mnie, wśród jakich ludzi żyję i napewno nie chciałbym żyć wśród ludzi takich jak ty.

poloniainfo.dk

Odp: Nowe kontrole Skatu
« Odpowiedź #44 dnia: 19 Lis 2009, 10:45:33 »

 

Koniec z płaceniem gotówką - Nowe prawo

Zaczęty przez willyDział Dania i o Danii

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 26424
Ostatnia wiadomość 14 Cze 2014, 15:48:10
wysłana przez happybeti
nowe prawo zdrowotne ue

Zaczęty przez terazDział Hydepark

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 4897
Ostatnia wiadomość 30 Lis 2010, 21:39:02
wysłana przez Impossible
Pozwolenie na nowe auto 2000km

Zaczęty przez Gosia132Dział Podatki

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 14389
Ostatnia wiadomość 11 Kwi 2011, 16:41:01
wysłana przez Gosia132
Nowe zasady zamieszczania ogłoszeń w dziale transport.

Zaczęty przez willyDział Informacje

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 44040
Ostatnia wiadomość 21 Lip 2015, 13:37:49
wysłana przez zpatentem
Nowe życie w Danii

Zaczęty przez Radek1995Dział Hydepark

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 3968
Ostatnia wiadomość 17 Kwi 2017, 19:23:04
wysłana przez Radek1995