poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: hotel alex guldsmeden- prosze o opinie  (Przeczytany 18031 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline malgosiak1982

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
hotel alex guldsmeden- prosze o opinie
« dnia: 26 Sty 2010, 18:40:36 »
pracowal ktos moze w Kopenhadze w hotelu Alex Guldsmeden na housekeepingu? Bardzo prosze o opinie poniewaz jakies dwa lata temu byla tam afera z polskimi pracowanikami, chce sie upewnic czy teraz rzeczywiscie jest juz wszytsko ok. Bardzo prosze o opinie.

Offline Iwcia

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 5
  • Wiadomości: 75
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: hotel alex guldsmeden- prosze o opinie
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Sty 2010, 18:59:27 »
Chyba nie do końca jest ok , ponieważ jak dzwoniłam do nich w sprawie pracy i spytałam właśnie o sprawę problemów pracownik - pracodawca , pani , oferująca zatrudnienie ,  nawet nie powiedziała -do widzenia- tylko odłożyła sluchawkę . :-\ :-\ :-\

Offline samiha

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: +0/-0
Odp: hotel alex guldsmeden- prosze o opinie
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Cze 2010, 21:17:58 »
ja pracowalam  ::)

Nie bede pisac w watku bo to dosyc swieza sprawa, jezli ktos potrzebuje informacji to na priv

Offline zygab77

  • Zarejestrowany
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: hotel alex guldsmeden- prosze o opinie
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Cze 2010, 12:50:16 »
też tam pracowałam...szkoda gadac...generalnie kazda sie moze przekonac na wlasnej skórze...szczerze odradzam...szczerze nie polecam...szczerze ostrzegam...

Offline buleczkaaa

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: hotel alex guldsmeden- prosze o opinie
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Cze 2010, 16:36:16 »
ja też pracowałam, istna masakra, szczerze nie polecam, wyzysk, 20 min na posprzątanie pokojua potem kolejne 7 na poprawki, czepianie sie o pierdoły byle ugnębić czlowieka, szczegolnie jesli jest to dziewczyna bo faceci maja lepiej (mniejsze gnojenie) nie wiem czego to jest syndrom. Jesli chodzi o kase to napewno sobie trzeba liczyc godziny codziennie bo kroją - tak mi polecaly starsze pracownice. Zwolnilam sie bo tam sie psychicznie siadalo bo praca jako tako nie nalezala do ciezkich ale te cale humory szefowej...

Offline CzaryMary

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 8
  • Wiadomości: 204
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: hotel alex guldsmeden- prosze o opinie
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Cze 2010, 18:26:50 »
Szkoda to słyszeć, bo kiedyś miałam przyjemność nocować albo w tym albo w drugim hotelu tej sieci, teraz dokładnie nie pamiętam i zrobił na mnie bardzo pozytywne wrażenie. W kilku sprawach był zupełnie inny od standardowych hoteli i dlatego wpadł mi w oko. Namawiałam nawet trochę moją firmę, żeby podpisali z nimi umowę. Całe szczęście, że nic z tego nie wyszło.

Offline samiha

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: +0/-0
Odp: hotel alex guldsmeden- prosze o opinie
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Cze 2010, 22:16:27 »
Bo sam w sobie jest to piekny hotel... Organiczne pyszne snaidania, wystroj, wlasne SPA. pokoj na 5 pietrze w hotelu AXLE z widokiem na dachu, a sam wlasciciel rzezbil sciane w lobby... Podejscie wspaniale ale jezeli chodzi o traktowanie pracownikow to jest to "najpopularniejszy" hotel w zwiazkach zawodowych 3f.  ::)
Ja pracowalam tam 2 lata temu zaraz po otwarciu kiedy dopabuse wszystko sie rozkrecalo. Tak jak juz pisalalam wczesniej sam opis calej sytuacji to material na film ( zastraszanie,prywatni detektywi etc...),ale mam nadzieje ze fakt wygrania przez nas i zwiazki sprawy w sadzie odciagnie Was od pracowania czy nocowania w tym hotelu.

poloniainfo.dk

Odp: hotel alex guldsmeden- prosze o opinie
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Cze 2010, 22:16:27 »

Offline buleczkaaa

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: hotel alex guldsmeden- prosze o opinie
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Sie 2010, 17:41:40 »
Ostrzegam jeszcze raz ludzi którzy zaczynaja  prace w hotelu Axel!!! zwolnijcie się jak najszybciej, w Danii jest mnóstwo pracy z uczciwymi pracodawcami. Doszly mnie sluchy ostatnim czasem ze Pani A znowu będzie mieć problemy :))Jedna z pracownicy zamiast 12000 tys koron wypłaty otrzymala 6000 ?!?!?! skandal!! ale na szczecie ma zamiar lub juz to zrobila podac A. do zwiazkow!! ja nie rozumiem dlaczego po ostatniej aferze ona nadal pracuje w hotelu i nadal oszukuje biednych ludzi :/
Nie dajcie sie!

Offline wiolaa

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: hotel alex guldsmeden- prosze o opinie
« Odpowiedź #8 dnia: 28 Sie 2010, 22:39:33 »
Witam.
Również miałam niezwykłą przyjemność zdobyć doświadczenie na tym hotelu, jak również na Carltonie i Bertramsie z sieci Guldsmeden (Bertrams aktualnie jest już poza siecią).
Myślę, że jest to temat warty poruszenia i wymiany opinii, dla dobra pracowników, którzy tam pracują lub mają dopabuse zamiar. Plusem na pewno jest to, że jest to praca legalna, o którą ciężko w Kopenhadze osobom bez dobrej znajomości języka. Pracę jest zdobyć nie trudno, wystarczy zgodzić się na warunki jakie tam panują.
Hotele są naprawdę renomowane i świetnie wyglądają, warte polecenia dla gości. Ale nie o tym tu mowa, bo są ludzie którzy chcą tam tylko pracować. Główni właściciele hoteli nie mają wpływu na houskeeping, ponieważ właścicielem jest Polka, Pani A.
Po przyjęciu do pracy i podpisaniu kontraktu zaczynają się warunki. Znane już wszystkim '3 pokoje na godzinę' są ciężkie w realizacji w tym standardzie hotelu. Myślę, że warto zastanowić się też, skąd ten warunek, skoro kontrakty podpisywane są na godzinę, nie za pokoje, a tak wygląda rzeczywistość niektórych osób. Ucinane godziny, niepełne wypłaty, również miały nieuzasadnioną rzeczywistość.
Właścicielka firmy na początku stara się być miła, póżniej psychicznie wpływa na zachowania pracowników. Dziewczyny po pracy są niezwykle zmęczone i bez szans na rozwój ku lepszej swojej przyszłości na zmianę pracy.
Nikt nie wypowiada swojego zdania, nie wspominając o przypominaniu swoich praw, które każda z nich ma takie same.
Cała sytuacja jest tematem rzeką, niekończącą się opowieścią od kilku lat.
Wniosek jest prosty dziewczyny-nie jest to jedyne miejsce pracy, abyście musiały tam zostać.
Powodzenia dla Was!
..i pozdrowienia dla Pani A.

Offline kala

  • Zarejestrowany
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: hotel alex guldsmeden- prosze o opinie
« Odpowiedź #9 dnia: 02 Wrz 2010, 19:47:42 »
Wiatam

Mialam rowniez przyjemnosc pracowac na hotelu Axel. Osoby pracujace w sieci guldsmeden nawet nie wiedza ile rzeczy wyprawia sie za ich plecami i jak pani A wykozystuje swoich pracownikow. Pani A ma uklad z wlascicielka hotelu, gnebi, wykozystuje, zneca sie psychicznie, problemy z domu przynosi do pracy co odbija sie na podwladnych, nic nigdy nie jest dobrze, zawsze krzyczy, nigdy nie chwali, wynagrodzenie miesieczne za taka prace... stanowczo za mala ( pani A co miesiac dostaje 3krotnosc wyplaty osoby pracujacej na pelen etat). Dziewczyny pracuja naprawde ciezko, schodzac z pieter sa cale mokre, kregoslup wola o pomoc, dlonie cale czerwone i popuchniete, wracaja do domu zmeczone i marza aby polozyc sie spac, nie moga miec swojego zycia prywatnego (isc na impreze ZABRONIONE - DO PRACY!!!), spedzic troche czasu z bliskimi osobami - mozna zapomniec, a pani A nic sobie z tego nie robi. Kolejna wada pani A, brak kultury osobistej. Pani A uwielbia odkladac sluchawke bez pozegnania, poprostu rzucac telefonem :) w trakcie rozmowy potrafi sie wylaczyc. Nie wspominam o rozmowie ze swoimi pracownikami i swojej "kanciapie", piwnicy gdzie przesiaduje calymi dniami i pali papabuseski. Tak bylo kiedy ja tam byla, jednak z tego co przeczytalam to za wiele sie nie zmienilo. Mozna by tak pisac w nieskonczonos o pani A i pracy na tych hotelach, jednak tak naprawde szkoda mi na to czasu. Naprawde dziewczyny jak mozecie uciekajcie z tej pracy, naprawde jest wiele pracy w Kopenhadze wystarczy poszukac. Nie dajcie sie wykozystywac polce ktora chce sie pokazac wsrod dunczykow, przez co wyklozystuje was.

Pozdrawiam

bernatka

  • Gość
Odp: hotel alex guldsmeden- prosze o opinie
« Odpowiedź #10 dnia: 04 Wrz 2010, 11:23:33 »
witam. zgadzam sie ze wszystkim co jest opisane o pracy w sieci hoteli AXEL-GULDSMEDEN!!!na temat pracy tam mozna pisac,pisac,pisac.....A ktora jest tam wielka szefowa jest gburem-osoba chora psychicznie ,znecajaca sie nad osobami ktore tam pracuja!!!wykozystuje do maximum osoby tam pracujace!!!zgadzam sie z ostatnia wypowiedzia-ludzie pracujacy tam nie maja zycia prywatnego,bo nie wiadomo kiedy dostanie sie tel. do A ,zeby natychmiast wstawic sie w pracy.dziewczyny ktore tam jeszce pracuja chyba sie juz przyzwyczaily do ponizania,gnebienia,oklamywania i wszystkiego co najgorsze! dziwie sie,ze ktos tam w ogole jeszcze pracuje!!!szkoda gadac na ten temat to jest jedno wielkie bagno :-\ :o

Alejandroo

  • Gość
Odp: hotel alex guldsmeden- prosze o opinie
« Odpowiedź #11 dnia: 04 Wrz 2010, 20:13:00 »
Bzdury tu wypisujecie i tyle :D Ja tam pracuje już od dłuższego czasu i nie złego się nie dzieje :)To co tu piszecie to jest jakieś nieporozumienie - prawda jest taka, że nie potraficie nawet posprzątać pokoju a chciałybyście zarabiać po 15 - 20 tys DK na miesiąc mając najlepiej weekendy wolne i przyzwolenie szefowej na przychodzenie do pracy na kacu bo przecież trzeba imprezować :o A Szefowa jest bardzo w porządku tylko trzeba się umieć z nią porozumieć a przede wszystkim okazać jej chociaż odrobinę szacunku:)Fajna praca i fajne miejsce - trzeba się umieć dostosować do wymagań (każdy pracodawca ma swoje) i tyle a jak nie to pracy u turasów na zmywakach w restauracjach po nocach nie brakuje - za 60 dkk/godzine.

Po przeczytaniu Waszych postów nasuwa się wniosek, że przy kolejnym naborze do pracy trzeba będzie trzymać się hasła: "Inteligentnych zapraszamy a 'inteligentnym inaczej' dziękujemy".


Pozdrawiam wszystkie narzekające "nieszczęśnice i męczennice" :D

P.S W PL byście miały problem się dostać nawet do Biedronki na kase z takim podejściem do pracy.

Offline Juta

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 780
  • Reputacja: +14/-22
Odp: hotel alex guldsmeden- prosze o opinie
« Odpowiedź #12 dnia: 04 Wrz 2010, 20:43:03 »
Tak sie wlasnie zastanawialam kiedy szefostwo obslugi hotelu napisze pozytywnego posta ;) I sie doczekalam  ;D


Offline Zurich

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 241
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: hotel alex guldsmeden- prosze o opinie
« Odpowiedź #13 dnia: 04 Wrz 2010, 21:39:57 »
Z tego co piszecie to typowy MOBBING a wiec sprawa dla zwiazkow.Zwiazki juz wiedza co zrobic z taka psudo przełozona.

bernatka

  • Gość
Odp: hotel alex guldsmeden- prosze o opinie
« Odpowiedź #14 dnia: 05 Wrz 2010, 16:52:49 »
Ale sie usmialam czytajac odpowiedz ,,alejandroo,, ciekawe jak dlugo tam pracujesz [ zreszta masz racje jak sie w d..ę wlazi szefowej i kabluje na dziewczyny to pewnie,ze jest dla ciebie fajnie hahahhaaaa] ciekawe co powiesz jak popracujesz tam np. rok [jezeli jeszcze bedziesz w stanie tam pracowac,bo moze sie skonczyc dla ciebie ,ze bedziesz chodzil na czworaka [tak jak jeden z tamtejszych pracownikow] ,a szefowa na to-,,wiec czas zmienic robote-,,nie liczy sie ze slowami,ani z ludzmi !!!dopuki ktos kabluje na innych i robi jak WOL za 10 osob to jest ok,a niech ktos tylko przyniesie zwolnienie,albo zajdzie w ciaze!!!przechlapane ma i tyle wtedy jej slownictwo slychac na calym hotelu! dla niej nie liczy sie czlowiek [jej nawet dunczycy ktozy jeszcze tam pracuja nie lubia jej i tyle]  :D ::) ::) ::)

poloniainfo.dk

Odp: hotel alex guldsmeden- prosze o opinie
« Odpowiedź #14 dnia: 05 Wrz 2010, 16:52:49 »

 

bardzo proszę o przetlumaczenie

Zaczęty przez dar_czarDział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 9046
Ostatnia wiadomość 24 Lip 2007, 12:41:29
wysłana przez dar_czar
proszę o przetłumaczenie

Zaczęty przez robi2007Dział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 6427
Ostatnia wiadomość 23 Lut 2010, 20:20:24
wysłana przez Manior
C.V po angielsku prosze o pomoc

Zaczęty przez nutka1984Dział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 9256
Ostatnia wiadomość 07 Wrz 2012, 13:17:19
wysłana przez galernik
prosze o przetłumaczenie

Zaczęty przez jonasDział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 9931
Ostatnia wiadomość 05 Maj 2008, 21:16:51
wysłana przez willy
Prosze o przetlumaczenie

Zaczęty przez Tomek1Dział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 9027
Ostatnia wiadomość 02 Kwi 2009, 17:18:06
wysłana przez Tomek1