poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Chciałabym sie zaprzyjażnic z Kobieta która tez ma męża Duńczyka z odense..  (Przeczytany 40475 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

AXERA

  • Gość
Chętnie się zapoznam z kobięta która tez tak jak ja ma męża Duńczyka..... chciałabym poplotkować itd. bo mam samych znajomych par polskich. Pozdrawiam  :)

Offline Dora76

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Czesc! Ja mieszkam w Odense i mam rowniez meza dunczyka.

ReFormer

  • Gość
Niemozliwe, tez masz meza Dunczyka?  :o To sobie teraz pogadacie :)


Offline Liwia

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 117
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Niemozliwe, tez masz meza Dunczyka?  :o To sobie teraz pogadacie :)



Hehe  :D wiesz, bo to ogromna różnica, czy ma się męża Duńczyka, Polaka, Niemca czy Anglika. Ja np mając męża Polaka nie utrzymywałabym kontaktów z kobietami które mają męża Niemca, np. Po prostu nie ma o czym gadać z taką  ;D haha

Offline Dora76

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Ano mozliwe :) to sobie porozmawiamy  ;)

ReFormer

  • Gość
Tylko prosze Was ... oszczedzcie tych "biednych" Panow!!!  :'(

Liwia to Ty musisz miec meza z kazdego kraju, wowczas bedziesz bez problemu rozmawiala z kazda osoba  :)
 

Offline susi

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Hehe  :D wiesz, bo to ogromna różnica, czy ma się męża Duńczyka, Polaka, Niemca czy Anglika. Ja np mając męża Polaka nie utrzymywałabym kontaktów z kobietami które mają męża Niemca, np. Po prostu nie ma o czym gadać z taką  ;D haha

tez mam dunczyka, niemozliwe haha, i mam nawet bardzo kochanego, ale okay, sa troche leniwe co ! hahaha

poloniainfo.dk


Offline mmaw

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 5
  • Wiadomości: 102
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Kobieta
No tak...po co to gadać z taka co ma męża Polaka. Poprostu to nie ta klasa....co? Napewno wszyscy Ci zazdroszczą męza Duńczyka.....Takie to proste...że masakra.
Trzeba pamiętać , że patałachy zdarzają sie wszędzie. Przeważnie małżeństwa pl-dk to takie gdzie Polką jest kobieta często nie mówi po duńsku (to normalne) ani po angielsku nawet. Trzeba by się zastanowić nad konstrukcą psychiczną człowieka, który bierze sobie za żonę "niemowę". Albo potrzebuje służącej albo kogos nad kim może mieć pełną kontrolę. Oczywiście nie pisze tu o małżeństwach gdzie komunikacja przebiega po angielsku.
A powiem to tak... znam nie jedna, która przed koleżankami o swoim Duńczyku opowiada z zafascynowaniem a w domu płacze i rogi palcami pokazuje jak na obiad mają wołowinę zjeść, bo migowy to podstawowy język. Sorki dla mnie to żenada....z tego nie może byc niczego dobrego a napewno normalnego.

Offline Dana

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 92
  • Reputacja: +0/-3
  • Płeć: Kobieta
Ja mam meza dunczyka i rozmawiamy po dunsku, angielsku i po polsku (uczy sie polskiego). Nie pokazuje rogow, jak ma na obiad byc wolowina :-) to on gotuje najczesciej bo i umie, i lubi.
Zabawne hitorie tu mozna uslyszec...

Offline jedrzej

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 144
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
rogi palcami pokazuje jak na obiad mają wołowinę zjeść, bo migowy to podstawowy język.

Dzięki, od teraz mam lepszy humor. ;)))

Offline Wineta

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 40
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Widzę, że każdy w anonsie znalazł coś, co ugodziło w jego kompleksy. A kobiecie pewnie chodziło o to, żeby w czasie spotkania mąż też miał możliwość pogadania z krajanem. Ej, ta polska mentalność...

Offline Liwia

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 117
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
A kobiecie pewnie chodziło o to, żeby w czasie spotkania mąż też miał możliwość pogadania z krajanem.

Widzisz, nie do końca wiadomo co autor miał na myśli  ::) Mnie po prostu śmieszy zachowanie niektórych ludzi, którzy szufladkują innych poprzez narodowości. Myślę, że bez problemu mąż Duńczyk dogada się po angielsku z Polakiem, Francuzem, Niemcem, czy kimkolwiek innym. Poza tym jeśli jest Duńczykiem to nie wydaje mi się konieczne żeby żona Polka szukała mu duńskich znajomych na polskim forum. Zresztą współczuję osobom, które dobierają swoich znajomych wedle takich kryteriów, bo to świadczy tylko o nich samych...

[Posted on: 18 Maj 2010, 13:45:49]

Tylko prosze Was ... oszczedzcie tych "biednych" Panow!!!  :'(

Liwia to Ty musisz miec meza z kazdego kraju, wowczas bedziesz bez problemu rozmawiala z kazda osoba  :)
 


http://pl.wikipedia.org/wiki/Ironia

Offline Wineta

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 40
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Mnie śmieszy uczulenie na słowo "mąż Duńczyk". jakie obserwuję na tym forum. Nie wiem, czy ludzie mają jakieś kompleksy na tym punkcie, czy jak... Nie dziwi nikogo matka Polka szukająca innej matki Polki, ale żona Duńczyka szukająca innej już jest co najmniej podejrzana. Nie wydaje Wam się, że zwyczajnie chce sobie porozmawiać z kimś, kto jest w podobnej sytuacji? Na przyklad o tym, jak pogodzić tradycje duńskie z polskimi? Nie przypuszczam, żeby chodziło o znalezienie kumpla dla męża, nie widzę wstrętu przed kontaktami męza ze znajomymi Polakami, bo dziewczyna napisała, że mają wielu polskich znajomych. Widzę chęć pogadania w zestawie i ewentualnego wymienienia się doświadczeniami. Oraz wielkie uczulenie rodaków na drugą połówkę miejscową... To u Was widzę kompleksy, nie u niej. I naprawdę nie wiem, skąd się biorą. Mąż, jak mąż - jeśli jest dobry, jego narodowość nie ma znaczenia.

Offline madzialenasz

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 3
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 479
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Kobieta
Zgadzam sie z "Wineta". Zreszta tez jak szukam kolezanki, to zawsze pisze ze  najlepiej jak ma "dunczyka", albo jest ze jest sama, obojetne. WIEM Z DOSWIADCZENIA, ze takie herbatki spotkania z parami polskimi nie zdaly egzaminu.....i tak z Moim mezem nikt nie rozmawial, byl wrecz olewany, gdzie On naprawde staral sie byc milu uprzejmy, nawiazac rozmowe, to po niemiecku to po angielsku, ale byl obdarzany glupimi spojrzeniami albo jakims "odburkiwaniem", i to zawsze strona "polska" rzucala propozycje spotkania. Wczesniej, teraz i pozniej bede szukac kolezanki z mezem dunczykiem i tyle, i znam dziewczyny co tez maja podobne zdanie. A niektorzy na tym forum maja straszna alergie na slowo "maz dunczyk". Moim zdanien to kazdego osobista sprawa z kim chce zawierac znajomosci i nie nalezy tego krytykowac.

[Posted on: 18 Maj 2010, 17:25:56]

I nie uwazam ze jesli dziewczyna szuka kolezanki z mezem czy chlopakiem dunczykiem to jest to oznaka szufladkowania wedlug narodowosci.
Nie chowaj nienawiści po wieczne czasy, ty, który sam nie jesteś wieczny.

Offline piott

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 8
  • Wiadomości: 231
  • Reputacja: +5/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Dunczycy niestety w przewazajacej wiekszosci traktuja inne nacje z gory i nas Polakow tez. Kazdy pewnie kiedys tego doswiadczyl i wcale sie nie dziwie ze  go "olali" ...... a wiec "jak Kuba Bogu tak Bog Kubanczykom :)"
Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości .

poloniainfo.dk


 

jak odnosza sie pracodawcy w danii do sluzby wojskowej

Zaczęty przez tygrys3000Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 14507
Ostatnia wiadomość 09 Cze 2007, 15:21:41
wysłana przez GoTTie
Gdzie najlepiej mieszka sie w Århus?

Zaczęty przez SarahDział Århus, Aalborg ...

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 21641
Ostatnia wiadomość 14 Cze 2012, 19:29:18
wysłana przez air2006
muah Thai - gdzie mozna sie zapisac?

Zaczęty przez Muay Thai- gdzie znajde?Dział Esbjerg, Haderslev, Kolding ...

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 30876
Ostatnia wiadomość 14 Sty 2014, 13:41:34
wysłana przez czesio
Problem z logowaniem sie do banku

Zaczęty przez patrykos93Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 11677
Ostatnia wiadomość 15 Wrz 2016, 20:03:06
wysłana przez daniaa
Jak się rozliczyć ze skat w 2008

Zaczęty przez kaska114Dział Podatki

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 21665
Ostatnia wiadomość 07 Gru 2008, 16:41:13
wysłana przez K3