poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Uwaga nieuczciwy pracodawca.  (Przeczytany 122860 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

JULIA1964

  • Gość
Odp: Uwaga nieuczciwy pracodawca.
« Odpowiedź #105 dnia: 17 Gru 2011, 16:26:46 »
,,,,,ja mam prace na legal i sprzatam tez mieszkania na czarno ,ale stawke na czarno mam 100 koron na godzine, ::)

no i wlasnie tez okradasz innych, pracujac na czarno - taka jest prawda, a do tego uwazasz ze to OK poniewaz zarabisz 100 kr. na czarno.

[Posted on: 17 Gru 2011, 16:09:21]

..a moze tytul watku zmienic na Uwaga nieuczciwi "czarni" pracownicy. 
OJ kogo okradasz pracujac na czarno ? masz akurat tyle ile po odciagnieciu podatku ;) ty nie zaczynałes na czrno w Dani.?jak nie to jestes w czepku urodzony :o

[Posted on: 17 Gru 2011, 16:22:09]

heh...jest opcja, to niektórzy z niej po prostu korzystają. Ja już się do takowych nie zaliczam bo po prostu brakuje mi czasu. Ale prawda jest taka że nie są temu winni ci, którzy się tego podejmują, tylko ci, którzy takie coś proponują
masz racje .nie kazdy przyjechał tu z j.dunskim ,czy angielskim.zaczynało sie od noszenia gazet do czego jezyk nie był potrzebny.gazety sie skonczyły i trzeba było rozgladac sie za praca juz samemu.nie wiem ktos chyba zboczył z tematu ,,nieuczciwy pracodawca,, a nie czepianie sie za ile kto pracuje .no dobrze ze jest 100 koron na godzine a nie 50 czy 60.pozdrowionka trzezwym umysłom ;)

fiskeren30

  • Gość
Odp: Uwaga nieuczciwy pracodawca.
« Odpowiedź #106 dnia: 17 Gru 2011, 16:36:23 »
ja też zaczynałem od budowy (Havneholmen) 6 dni w tygodniu po 12 godzin za 60 dkk...z tą różnicą że mieszkałem i dojeżdżałem do pracy za darmo, więc aż tak źle  nie było. Później pewien duńczyk wspaniałomyślnie zabrał mnie z tej polskiej firmy i zatrudnił na legalu u siebie...ale nadgodziny i tak były "na czarno"...ot, taki mały przykład duńskiej praworządności ;D

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Uwaga nieuczciwy pracodawca.
« Odpowiedź #107 dnia: 17 Gru 2011, 18:17:37 »
OJ kogo okradasz pracujac na czarno ? masz akurat tyle ile po odciagnieciu podatku ;)

...napisalas: "masz akurat tyle ile po odciagnieciu podatku" - zgadza sie, tylko ze ten podatek, ktorego nie zaplacilas to wlasnie miedzy innymi: kontanhjælp, dodatek na mieszkanie, szkola, lekarz itp.   

JULIA1964

  • Gość
Odp: Uwaga nieuczciwy pracodawca.
« Odpowiedź #108 dnia: 17 Gru 2011, 18:58:24 »
...napisalas: "masz akurat tyle ile po odciagnieciu podatku" - zgadza sie, tylko ze ten podatek, ktorego nie zaplacilas to wlasnie miedzy innymi: kontanhjælp, dodatek na mieszkanie, szkola, lekarz itp.   
jaki dodatek na mieszkanie ?podatek niech placici ten kto ci daje prace .roga szukaj naprawde nieuczciwych pracodawcow ,ktorzy obcinaja stawki,kombinuja na wszystkie strony. itd, ja z zadnych dofinansowan nie korzystam chociaz jak bym pochodziła to bym uzyskała ,ale po co jestesmy w czołowce z korzystania takich dobr.

[Posted on: 17 Gru 2011, 18:52:08]

ja też zaczynałem od budowy (Havneholmen) 6 dni w tygodniu po 12 godzin za 60 dkk...z tą różnicą że mieszkałem i dojeżdżałem do pracy za darmo, więc aż tak źle  nie było. Później pewien duńczyk wspaniałomyślnie zabrał mnie z tej polskiej firmy i zatrudnił na legalu u siebie...ale nadgodziny i tak były "na czarno"...ot, taki mały przykład duńskiej praworządności ;D
ja pracuje na legal w firmie B...... I  sprzatam mieszkania prawie wszystkich pracownikow z firmy ,włacznie z chata szefa i prawnika mojej firmy . na legal ide na godzine 5 rano i 6 godzin potem na ich mieszkania .i co mam powiedziec ze nie, ???

[Posted on: 17 Gru 2011, 18:56:07]

i ja mam nazywac sie nieuczciwym prracodawca,ja ta prace wykonuje a pracodawca sa dunczyki.to chyba nie do tego tematu by trzeba było przypiac :o

Gazeciarz

  • Gość
Odp: Uwaga nieuczciwy pracodawca.
« Odpowiedź #109 dnia: 17 Gru 2011, 19:20:13 »
. Ale prawda jest taka że nie są temu winni ci, którzy się tego podejmują, tylko ci, którzy takie coś proponują
To dopabuse bzdura.

JULIA1964

  • Gość
Odp: Uwaga nieuczciwy pracodawca.
« Odpowiedź #110 dnia: 17 Gru 2011, 20:46:05 »
,,,,,ja mam prace na legal i sprzatam tez mieszkania na czarno ,ale stawke na czarno mam 100 koron na godzine, ::)

no i wlasnie tez okradasz innych, pracujac na czarno - taka jest prawda, a do tego uwazasz ze to OK poniewaz zarabisz 100 kr. na czarno.

[Posted on: 17 Gru 2011, 16:09:21]

..a moze tytul watku zmienic na Uwaga nieuczciwi "czarni" pracownicy. 
Wiesz roga myslałam nad tym co napisałes pod moim postem .ale warto by było zamknac DZIAŁ OGŁOSZEN ,,DAM PRACE..czemu zdajac mieszkanie bierze sie z takich ogłoszen malarza ,czemu jak ci kran cieknie szukasz hydraulika i myslisz ze jestes ok? ogloszenia gdzie zabiore bo jade do polski ,ogłoszenia przewoznikow ktory daje ci rachunek / TRZYMAJMY SIE JEDNEGO STWIERDZENIA ze nie nalezy nikogo ponizac ,jezeli wykonuje jakas prace.sprzatam u jednej ,,szychy ,,Kopenhagi chate ,oj pomysl jaki on jest nie lojalny wobec swojego kraju zatrudniajac mnie do sprzatania na czarno i z tego co zauwazyłam kucharka tez jest na czarno i oczywiscie polka pilnuje im  dwoch maluchow,a to fe nieuczciwy ???

[Posted on: 17 Gru 2011, 20:44:55]

To dopabuse bzdura.
trzeba zamknac dział ogłoszen ,,dam prace,, tam prawie wszystkie na czarno,, ;D :D

Offline vordingborg

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 77
  • -Otrzymane: 550
  • Wiadomości: 1899
  • Reputacja: +58/-30
Odp: Uwaga nieuczciwy pracodawca.
« Odpowiedź #111 dnia: 17 Gru 2011, 20:50:32 »
Jeśli zamkną ten dział to kilka osób ze skat straci robotę  ;D

poloniainfo.dk

Odp: Uwaga nieuczciwy pracodawca.
« Odpowiedź #111 dnia: 17 Gru 2011, 20:50:32 »

JULIA1964

  • Gość
Odp: Uwaga nieuczciwy pracodawca.
« Odpowiedź #112 dnia: 17 Gru 2011, 20:56:04 »
to juz nie moja brocha ,zamiast tepic tych co na cudzym tylku zarabiaja to szuka sie winnych w tych co na czarno pracuja .jeszcze raz sie pytam ,ile legalnej pracy jest w dziale ,,dam prace,, ?to jest przelewanie puste w puste  :o

fiskeren30

  • Gość
Odp: Uwaga nieuczciwy pracodawca.
« Odpowiedź #113 dnia: 18 Gru 2011, 06:26:14 »

Offline andrey351

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Uwaga nieuczciwy pracodawca.
« Odpowiedź #114 dnia: 18 Gru 2011, 11:50:05 »
witam ja też pracowałem u takiego jednego polaka w firmie MULTI FORMAT , obiecal że jak zaczne pracować to dostane 100kr na ręke , umowe po okresie próbnym który miał trwać 2 tygodnie w polsce zostawiłem żone i dziecko , pużniej okazało się że mam 65kr na godzinę za mieszkanie potrącał po 2000kr i jeszcze inne potrącenia , zjechałem do polski z 5000kr na święta i jakie ja mam mieć święta . a on sie śmiał w oczy i jeszcze powiedział żebym po nowym roku spowrotem przyjechał i uniego dalej pracował i jak zawsze na czarno jakbym miał możliwość to bym udupił go ale jak..

Offline seba08

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 15
  • Wiadomości: 427
  • Reputacja: +19/-25
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Uwaga nieuczciwy pracodawca.
« Odpowiedź #115 dnia: 18 Gru 2011, 13:19:21 »
5000 to niezle jeszcze z opłatami za pokój itd. miałem takich sasiadow mieszkali ludzie na kupie placili 3000 od osoby za mieszkanie dorabiali gdzies na czarno ,w Polsce rodziny na utrzymaniu ,teraz sie porozchodzili na swoim niektorzy juz sa z rodzinami .Takie są realia życia emigranta "nie wszystko odrazu" ,jak masz okazje i sie zachaczyłes to mogles zostac i poszukać wmiedzyczasie czegos lepszego .Czesto nowa znajomosc daje lepsze możliwości ,praca na dwa domy tez jest uciązliwa sam to przerabiałem w Polsce .Powinienes to jeszcze przemyślec zacznie sie sezon usłyszysz cos od znajomych zmienisz prace i sie polepszy .Bedzie żonka prowadzac dzieciaka do duńskiego przedszkola .Uwierz że bardzo dużo ludzi tak zaczyna .Pozdrawiam
Szczęśliwi ludzie to tacy, którzy nie są świadomi lepszych i większych możliwości, żyją we własnych światach odpowiednio skrojonych do ich predyspozycji.                                                                       Aldous Huxley

Offline gumiscph

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 79
  • Reputacja: +5/-4
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Uwaga nieuczciwy pracodawca.
« Odpowiedź #116 dnia: 18 Gru 2011, 16:18:24 »
http://utzonentreprise.dk/   gadalem z  kilkoma  tam  " zatrudnionymi  " i mowili  ze  po  odliczeniu  " mieszkania " ( takie  ze  nie  bardzo  sie  mozna  obrocic  i  jedna  lazienka  na  10 )  plus  " kosztow  dojazdu  do  pracy " wychodzilo  im  35 koron na  godzine  . To  dopabuse  jaja  :(

JULIA1964

  • Gość
Odp: Uwaga nieuczciwy pracodawca.
« Odpowiedź #117 dnia: 18 Gru 2011, 19:03:22 »
To dopabuse bzdura.
Oj gazeciarz,ty to jak dowalisz to trzeba pomyslec gdzie to przypiac.z tego co wiem duzo gazeciarzy robi na czarno na budowach,gazety nosza w nocy i dorabiuaja w dzien bo mowia ze maja małe dystrykty ,ja osobiscie znam 7 takich  osob. ;D

Gazeciarz

  • Gość
Odp: Uwaga nieuczciwy pracodawca.
« Odpowiedź #118 dnia: 18 Gru 2011, 21:31:44 »
to straszne ja nie znam nikogo takiego.
Jak w kazdej branży sa gorsze i lepsze firmy.
lepiej za 127 gazety nosić niz cegły za 50


JULIA1964

  • Gość
Odp: Uwaga nieuczciwy pracodawca.
« Odpowiedź #119 dnia: 18 Gru 2011, 21:52:15 »
Czemu piszesz ze straszne ?jak maja cały dzien wolny to sobie dorabiaja ,no i wtedy ich pobyt  moze sie skrocic.z jednej strony jak sa obrotni i nie daja sie wykorzystywac to fajnie ze sobie radza. ;D

poloniainfo.dk

Odp: Uwaga nieuczciwy pracodawca.
« Odpowiedź #119 dnia: 18 Gru 2011, 21:52:15 »

 

UWAGA! Nie dla każdego A-kasse

Zaczęty przez animattDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 16513
Ostatnia wiadomość 08 Mar 2018, 03:50:19
wysłana przez animatt
UWAGA na pasazerow

Zaczęty przez mikmi03Dział Hydepark

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 5689
Ostatnia wiadomość 06 Cze 2015, 05:19:58
wysłana przez happybeti
uwaga na oszustow samochodowych na dba.dk

Zaczęty przez vaxa_rysDział Hydepark

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 10724
Ostatnia wiadomość 10 Sty 2012, 22:05:47
wysłana przez vaxa_rys
Uwaga kabusewcy!!!

Zaczęty przez mariuszkDział Hydepark

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 4685
Ostatnia wiadomość 02 Sty 2012, 17:13:12
wysłana przez vordingborg
UWAGA -- ogloszenie!

Zaczęty przez TulaDział Hydepark

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 11097
Ostatnia wiadomość 20 Cze 2008, 20:20:20
wysłana przez Manior