poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Uwaga nieuczciwy pracodawca.  (Przeczytany 122858 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline marcin_wielki

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: +0/-9
Uwaga nieuczciwy pracodawca.
« dnia: 11 Cze 2007, 13:38:53 »
bujam sie po stadninach koni,osatnio trafilem do kolesiá ktory za d 9 godzin harowy, dawal 250 koron,na poczatku pytal jakiej jestem narodowosci,to mowie -polak,niemiec,no i robota na czarno,przerobilem tylko jeden dzien,no i sie ma,teraz juz wiem dlaczego pytaja,bos jak polak to rob na czarno i mozna cie wyzyskac,a jak mowie zem niemiec ani nie chca ze mna gadac,podaje adres dunskiej swini,koles nazywa sie jan hoeck a mieszka
Norre Aby,assensvej 2,jak by komus przyszedl pomysl tam zadzwoni albo pracowac to odradzam,niech inni tez opisuja swinie tym razem dunskie
« Ostatnia zmiana: 16 Cze 2007, 20:14:32 wysłana przez willy »

Offline tygrys3000

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 44
  • Reputacja: +2/-2
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
Odp: Uwaga dunska swinia
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Cze 2007, 14:58:32 »
rozumiem twoja niechec do tego typa i popieram twoj pomysl na wypisywanie takich po to by przestrzedz innych ale mysle ze nazywanie go swinia jest niepotrzebne bo nie chodzi o to zeby go publicznie ponizac tylko o przestroge

Offline vera

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2006
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Uwaga dunska swinia
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Cze 2007, 21:32:42 »
takis marcin wielki a dales sie wydymac jak mały dzieciak. ja mam prace legalna ale lubie sobie dorobic na czarno i zawsze kasa byla bo ich trzeba krotko, oni tak samo moga beknac jak robia takie machloje. Ciesze sie ze dunczycy sa leniwi, bo robota jest a oni sie malo na czym znaja.  ;D

Tula

  • Gość
Odp: Uwaga dunska swinia
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Cze 2007, 21:45:40 »
Ciesze sie ze dunczycy sa leniwi, bo robota jest a oni sie malo na czym znaja.  ;D
Primo, generalizujesz, bo nie wszyscy Dunczycy sa leniwi, tak samo jak nie wszyscy Polacy to zlodzieje. Secundo, co masz na mysli piszac ze malo na czym sie znaja?

Offline vera

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2006
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Uwaga dunska swinia
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Cze 2007, 22:58:47 »
Primo, generalizujesz, bo nie wszyscy Dunczycy sa leniwi, tak samo jak nie wszyscy Polacy to zlodzieje. Secundo, co masz na mysli piszac ze malo na czym sie znaja?

za bardzo bierzesz to do siebie.,
Dunczycy lubia zyc wygodnie, nie wiem ja dlugo jestes w danii ale oni robia to co do nich nalezy i zzasdaniczo nieluvbia tracic czasu na drobne prace reczne. WEola ten czas spedzic wsod znajomych. Dlatego mozna odniesc wrazenie ze malo sie znaja, a oni poprostu nie chca wiecej roboc niz to co wykonuja w pracy. Wiec Tula nie przypisuj mi ze generalizuje. tak poprostu jest.

Tula

  • Gość
Odp: Uwaga dunska swinia
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Cze 2007, 18:14:47 »
za bardzo bierzesz to do siebie.
??? Ja przeciez nie jestem Dunka, jak moge to brac do siebie ;D.
Cytuj (zaznaczone)
nie wiem jak dlugo jestes w danii
Niecale dwa lata.
Cytuj (zaznaczone)
ale oni robia to co do nich nalezy i zzasdaniczo nieluvbia tracic czasu na drobne prace reczne. WEola ten czas spedzic wsod znajomych. Dlatego mozna odniesc wrazenie ze malo sie znaja, a oni poprostu nie chca wiecej roboc niz to co wykonuja w pracy.
Ok, rozumiem czesc o tym, ze nie chca tracic czasu na drobne prace typu sprzatanie, ale nie widze zwiazku miedzy tym a Twoim stwierdzeniem, ze na malo czym sie znaja. Ale chyba nie ma sensu tego drazyc, wiec z mojej strony EOT.

nieuczciwy pracodawca

  • Gość
Odp: Uwaga nieuczciwy pracodawca.
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Lip 2007, 23:07:09 »
Ja i wielu budowlańców poznałem prawdziwe WIEPRZE !. Jest coraz więcej polsko-duńskich spółek .Spółek cwaniaków , którzy zatrudniają Polaków na Duńskich budowach ,na czarno i za 35 dk !!!.
I to jest prawdziwe świństwo po Polsku !.
My , już wróciliśmy , ale wszystkich szukających zatrudnienia w budownictwie ,przestrzegam przed CWANIAKAMI z Polski !.
A Was Polonio proszę o pomoc szczególnie w takich zwyrodniałych przypadkach .
Chrońcie jak możecie , nieświadomych ludzi , którzy podstępnie łapani są na / kolorowe/ obietnice .

poloniainfo.dk

Odp: Uwaga nieuczciwy pracodawca.
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Lip 2007, 23:07:09 »

efka

  • Gość
Odp: Uwaga nieuczciwy pracodawca.
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Lis 2007, 12:49:50 »
podpisuje pod wątkiem kolejnego niewuczciwego pracodawcę: Cafe-Cici Vodroffsvej 24, właściciel - turek - przed podpisaniem kontaktu chce sprawdzic co potrafisz kiedy po kilku dniach upominasz sie o kontrakt dowiadujesz sie że jesteś dobry w tym co robisz, ale pracowac możesz na czano tylko i wyłącznie - kiedy nie godzisz sie na te warunki wychodzisz bez jakichkolwiek pieniążków.

warunki tego pana sa takie: masz 6000 koron na rękę, pracujesz 10 godzin dziennie, oczywiście każdy weekend w pracy, co drugi tydzień masz dzien wolny a jak ci sie nie spodoba że z kontraktu o którym tak troskliwie pan szef opowiada na początku wychodzi wielkie nic to uslyszysz że jak ci źle w raju to masz spi... do polski ;((  pracuja u tego Pana 3 osoby, wszystkie na czarno

radze uważać, na tę "instytucję"

Offline madzialenasz

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 3
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 479
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Uwaga nieuczciwy pracodawca.
« Odpowiedź #8 dnia: 10 Lis 2007, 14:13:24 »
czekaj codziennie 10 godz co drugi tydzien dzien wolny i to wszystko za 6000?
To rozboj w bialy dzien!!!
No ale Turasy lubia krecici, chociaz powiem ze jak mieszkalam za swego czasu w niemczech tez pracowalam u Turka -ba nawet u trzech i wszyscy-Oni byli ok!No wyplata byla normalna-nie rewelacyjna, ale oni placili za wyzywienie i dawali mieszkanie, np. ja i moja kuzynka mielismy dla siebie kawalerke, problem byl tylko ten ze bylo malo wolnego jeden dzien w tyg, na nic czasu nie bylo, ciagle chodzilysmy niewyspane, cay po nocach mi sie snil- bo byla to turecka cafe z cayem itp.
No ale mniejsza z tym pracodawca byl ok, ale znam historie i znalam tam dziewczyny, ktore przezyly u turkow, wyzysk upokorzenie, straszenie itp, inne nieprzyjemnosci
Pozdrawiam
Nie chowaj nienawiści po wieczne czasy, ty, który sam nie jesteś wieczny.

Thunder86

  • Gość
Odp: Uwaga nieuczciwy pracodawca.
« Odpowiedź #9 dnia: 11 Lis 2007, 21:29:11 »
Nie na darmo Niemcy nie lubią Turkow bardziej od Polaków-szczerze mowiac nie znam nikogo kto miałby o nich dobre zdanie

Tula

  • Gość
Odp: Uwaga nieuczciwy pracodawca.
« Odpowiedź #10 dnia: 11 Lis 2007, 21:50:36 »
Nie na darmo Niemcy nie lubią Turkow bardziej od Polaków-szczerze mowiac nie znam nikogo kto miałby o nich dobre zdanie
Ja mam o nich jako narodzie nijakie zdanie -- nie poznalam wielu Turkow, nie bylam w Turcji, a wyrabianie sobie zdania na podstawie dwoch tureckich sasiadow jest bez sensu...
Twoj post, jako odpowiedz na wczesniejsze sugeruje, ze Niemcy nie lubia Turkow, bo pracuja u nich na czarno dlugie godziny. Powody sa inne.

Thunder86

  • Gość
Odp: Uwaga nieuczciwy pracodawca.
« Odpowiedź #11 dnia: 11 Lis 2007, 22:02:12 »
Podczas mojego pobytu w Niemczech zauważyłem,ze Niemcy ich nie lubią,ale z innego powodu niz sadzisz...Turcy "odstaja"od Niemców i inncyh europejskich emigrantów pod wzgledem kulturowym pzrede wszystkim.Przecietny Niemiec nie pała miłościa do Polaka,ale jak to mawial mój eks szef"po was to przynajmneij widaomo czego sie mozna spodziewac".Polakow nie lubia głównie przez stereotypy,ale do obecnosci Polakow sa przyzwyczajeni.Poza tym inna jest mentalnosc Polaka w Niemczech niz Turka.Turek to jak tylko dorwie robote to od razu sprowadza 5ro dzieci,matka,babke i ze 6sciu kuzynów.

Tula

  • Gość
Odp: Uwaga nieuczciwy pracodawca.
« Odpowiedź #12 dnia: 11 Lis 2007, 22:31:59 »
No wiec wlasnie. A Twoja poprzednia wypowiedz byla reakcja na posta o pracy u Turka na czarno, stad mozna bylo wywnioskowac, ze dlatego Niemcy ich nie lubia.
Koniec offtopa.

Offline madzialenasz

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 3
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 479
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Uwaga nieuczciwy pracodawca.
« Odpowiedź #13 dnia: 12 Lis 2007, 08:11:36 »
Podczas mojego pobytu w Niemczech zauważyłem,ze Niemcy ich nie lubią,ale z innego powodu niz sadzisz...Turcy "odstaja"od Niemców i inncyh europejskich emigrantów pod wzgledem kulturowym pzrede wszystkim.Przecietny Niemiec nie pała miłościa do Polaka,ale jak to mawial mój eks szef"po was to przynajmneij widaomo czego sie mozna spodziewac".Polakow nie lubia głównie przez stereotypy,ale do obecnosci Polakow sa przyzwyczajeni.Poza tym inna jest mentalnosc Polaka w Niemczech niz Turka.Turek to jak tylko dorwie robote to od razu sprowadza 5ro dzieci,matka,babke i ze 6sciu kuzynów.
Pracujac z Tureckiej Kawiarni, poznalam troche ich mentalnosc,( ba nawet umiem troche po turecku), i wiem ze Turek znajdujac prace patrzy jakby tu nie pracowac a dostawac pieniazki, oni sa bardzo leniwi jesli chodzi o prace w Firmach itp. dlatego duzo ludzi tej narodowosci otwiera sklepy, roznego rodzaju uslugi, kebaby, knajpy kawiarnie, albo nic nie robi i ciagnie pieniazki od Panstwa, klamia jak z nut, uwazaja sie za najllepszy narod, a nawet kiedys jeden mi powiedzial ze Turcja jest taka duza, Turkow wszedzie duzo, ze Turcja, bedzie niedlugo zadzic Swiatem.
 Ja moge szczerze powiedziec ze nie lubie Turkow, i to nie dlatego ze byl moim sasiadem.
Pozdrawiam
Nie chowaj nienawiści po wieczne czasy, ty, który sam nie jesteś wieczny.

Klingoon

  • Gość
Odp: Uwaga nieuczciwy pracodawca.
« Odpowiedź #14 dnia: 12 Lis 2007, 10:37:10 »
Turek to jak tylko dorwie robote to od razu sprowadza 5ro dzieci,matka,babke i ze 6sciu kuzynów.
Co jest w tym negatywnego? ???

PS. Co mozna oczekiwac zatrudniajac sie u kogos kto przyjechal z biedy i sam nie moze znalezc pracy?

poloniainfo.dk

Odp: Uwaga nieuczciwy pracodawca.
« Odpowiedź #14 dnia: 12 Lis 2007, 10:37:10 »

 

UWAGA! Nie dla każdego A-kasse

Zaczęty przez animattDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 16513
Ostatnia wiadomość 08 Mar 2018, 03:50:19
wysłana przez animatt
UWAGA na pasazerow

Zaczęty przez mikmi03Dział Hydepark

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 5689
Ostatnia wiadomość 06 Cze 2015, 05:19:58
wysłana przez happybeti
uwaga na oszustow samochodowych na dba.dk

Zaczęty przez vaxa_rysDział Hydepark

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 10724
Ostatnia wiadomość 10 Sty 2012, 22:05:47
wysłana przez vaxa_rys
Uwaga kabusewcy!!!

Zaczęty przez mariuszkDział Hydepark

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 4685
Ostatnia wiadomość 02 Sty 2012, 17:13:12
wysłana przez vordingborg
UWAGA -- ogloszenie!

Zaczęty przez TulaDział Hydepark

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 11097
Ostatnia wiadomość 20 Cze 2008, 20:20:20
wysłana przez Manior