poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Przywoz psa do Danii ????????  (Przeczytany 25477 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline piott

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 8
  • Wiadomości: 231
  • Reputacja: +5/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Przywoz psa do Danii ????????
« Odpowiedź #15 dnia: 10 Cze 2010, 14:53:15 »
Dzieki za informacje. Ile mniej wiecej  wynosi skladka ubezpieczenia?
Nie wiem jak jest z pozniejszymi szczepieniami(pomijam te piersze), trzeba samemu sie orientowac czy dostaje sie jakies wezwania jezeli zglosze posiadanie psa w danske hunde register ?:)
Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości .

Offline MartynaM

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 9
  • -Otrzymane: 13
  • Wiadomości: 146
  • Reputacja: +7/-9
Odp: Przywoz psa do Danii ????????
« Odpowiedź #16 dnia: 10 Cze 2010, 16:57:22 »
Hundeansvarsforsikring - ubezpieczenie od odpowiedzialnosci za szkody wyrzadzone przez psa - ceny sa pewnie rozne - ja place 525 koron za rok w GF.
Co do szczepien - to moj szczeniak mial w paszporcie wpisany termin, w ktorym powinien miec kolejne szczepienie. Poszlam z nim do weterynarza i teraz po szczepieniach zostal zarejestrowany w ich kartotece. Do paszportu wpisano date kolejnegop szczepienia i kilka tygodni przed tym terminem przyslali mi przypomnienie o kolejnym szczepieniu. To jest w ich interesie, bo na kolejne szczepienie mozna isc do innego weterynarza. Warto podzwonic do roznych klinik, bo ceny na te same szczepienia sa  tez bardzo zroznicowane.

Offline piott

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 8
  • Wiadomości: 231
  • Reputacja: +5/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Przywoz psa do Danii ????????
« Odpowiedź #17 dnia: 10 Cze 2010, 17:12:08 »
Dzieki:) jezeli ktos cos jeszcze wie to prosze pisac.Corka wiercila mi dziure w brzuchu o psa i w koncu jej sie udalo. Poddalem sie po dlugiej walce.
Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości .

Offline Iwcia

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 5
  • Wiadomości: 75
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Przywoz psa do Danii ????????
« Odpowiedź #18 dnia: 10 Cze 2010, 18:02:26 »
3.Miesiąc po szczepieniu należy udać się do lekarza weterynarii, posiadającego odpowiednie uprawnienia, w celu pobrania próbki krwi, która zostanie przesłana do laboratorium w celu sprawdzenia skuteczności szczepionki. W Polsce jedynym zatwierdzonym przez UE laboratorium jest Państwowy Instytut Weterynaryjny w Puławach. Wynik badania powinien zostać odesłany do weterynarza w przeciągu 14 dni.
4.Jeśli wynik jest pozytywny (miano przeciwciał w surowicy wynosi minimum 0,5 IU/ml), zwierzę można wwieźć do kraju po upływie co najmniej 6 miesięcy od uzyskania wyniku.
5.Następnie, po otrzymaniu pozytywnego wyniku, należy zgłosić się do weterynarza uprawnionego do wystawiania paszportów dla zwierząt w celu uzupełnienia informacji w paszporcie. Dokument ten ważny jest przez rok.
6.Zwierzak musi zostać odrobaczony na 48 godzin przed wyjazdem.

To w Danii nie obowiązuje , ale w Szwecji już tak. I dobrze Ci wszyscy radzą , ubezpieczenie to podstawa . Jeżeli chodzi o wściekliznę to popytaj weterynarza. Ja ze swoją sunią nie czekałąm trzech miesięcy , ale to zależy co wet. Ci powie.

Pozdrawiam Iwona

[Posted on: 10 Cze 2010, 17:59:24]

Przepraszam coś mi nie wyszło z cytowanie . Chodziło mi oczywiście o punkt 3,4,5,6 .Przepraszam

Offline MartynaM

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 9
  • -Otrzymane: 13
  • Wiadomości: 146
  • Reputacja: +7/-9
Odp: Przywoz psa do Danii ????????
« Odpowiedź #19 dnia: 10 Cze 2010, 19:35:47 »
Iwcia - mocno to skomplikowane, co napisalas - mam nadzieje, ze hodowca mojego psa (tego i poprzedniego) wkonal te opisane przez ciebie procedury - bo ja o niczym takim nie slyszalam.
Wydaje mi sie, ze Dania ma niewielkie wymagania co do psow wwozonych do kraju. Takze dla tych przybywajacych tu "turystycznie" ze swoimi wlascicielami.

Offline Iwcia

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 5
  • Wiadomości: 75
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Przywoz psa do Danii ????????
« Odpowiedź #20 dnia: 10 Cze 2010, 21:19:46 »
MartynaM właśnie pisałam ,że cosik  mi nie wyszło z cytowaniem :-\ :-\ :-\ . Cytowałam  kawałek posta , chodziło mi o punkt 3 , 4 , 5 i 6 . Masz rację Dania nie wymaga tyle zachodu . Wystarczy chip , paszport i szczepienia .
Pozdrawiam Iwona

Offline Wineta

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 40
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Przywoz psa do Danii ????????
« Odpowiedź #21 dnia: 10 Cze 2010, 22:34:22 »
Testy serologiczne w kierunku wścieklizny są wymagane wtedy, kiedy udajemy się do krajów wolnych od wścieklizny, a do nich w Europie należą Wielka Brytania, Irlandia, Szwecja oraz Norwegia. Do Danii, jak już pisali, wystarczy zachipowany pies z paszportem zawierającym potwierdzenie aktualnych szczepień przeciwko wściekliźnie.

poloniainfo.dk

Odp: Przywoz psa do Danii ????????
« Odpowiedź #21 dnia: 10 Cze 2010, 22:34:22 »

Offline Miecia

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 64
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Przywoz psa do Danii ????????
« Odpowiedź #22 dnia: 09 Paź 2010, 21:40:11 »
Czy ktoś mógł by rozwinąć temat ubezpieczeń zdrowotnych dla zwierząt? Ja w prawdzie nie mam jeszcze zwierzaka, ale już niedługo zawita w moim domku koteczek.Czy orientuję się ktoś jakie firmy ubezpieczeniowe sprzedają  ubezpieczenia dla zwierzaków i jaki zakres świadczeń obejmują te ubezpieczenia?
« Ostatnia zmiana: 09 Paź 2010, 22:39:46 wysłana przez Miecia »

Offline jeni

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 232
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Przywoz psa do Danii ????????
« Odpowiedź #23 dnia: 09 Paź 2010, 22:30:03 »
Czy ktoś mógł by rozwinąć temat ubezpieczeń zdrowotnych? Ja w prawdzie nie mam jeszcze zwierzaka, ale już niedługo zawita w moim domku koteczek.Czy orientuję się ktoś jakie firmy ubezpieczeniowe sprzedają  ubezpieczenia dla zwierzaków i jaki zakres świadczeń obejmują te ubezpieczenia?

      Nudzisz się czy jaja sobie robisz ;D

Offline Miecia

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 64
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Przywoz psa do Danii ????????
« Odpowiedź #24 dnia: 09 Paź 2010, 22:38:59 »
Nie nie robię sobie jaj, ale widzę że ty wiele do tematu nie wniosłeś.

Offline Dana

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 92
  • Reputacja: +0/-3
  • Płeć: Kobieta
Odp: Przywoz psa do Danii ????????
« Odpowiedź #25 dnia: 09 Paź 2010, 22:56:40 »
O ubezpieczeniach zdrowotnych nie wiem nic, natomiast wiem, ze moj dunski maz oplaca cos w rodzaju OC. Bo wyobrazcie sobie sytuacje, ze Wasz pies wpada komus pod samochod i oprocz oczywistego problemu ze stanem zdrowia Waszego zwierzaka, pojawia sie problem zaplacenia za zniszczenie samochodu, ktory go przejechal. a te koszty moga byc naprawde bardzo wysokie i obciaza z pewnoscia Wasza kieszen.
O ubezpieczeniach zdrowotnych tez chcialabym sie dowiedziec czegos wiecej, bo w "mojej" okolicy czesto ludzie (dunczycy) czekaja i zwlekaja z wizyta u weta ze wzgledu na wysokie koszty. Moze to tylko taka lokalna przypadlosc? Bardzo mi sie to nie podoba.....

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

Offline Miecia

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 64
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Przywoz psa do Danii ????????
« Odpowiedź #27 dnia: 10 Paź 2010, 21:05:50 »
Wielkie dzięki @ae@ za te linki.

poloniainfo.dk

Odp: Przywoz psa do Danii ????????
« Odpowiedź #27 dnia: 10 Paź 2010, 21:05:50 »

 

Urlop rodzicielski w Danii

Zaczęty przez RybkaWillegoDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 105
Wyświetleń: 250714
Ostatnia wiadomość 10 Cze 2016, 20:01:31
wysłana przez aneczka.k
uczelnie w Danii?

Zaczęty przez Mateusz199Dział Edukacja

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 606
Ostatnia wiadomość 18 Kwi 2024, 10:49:09
wysłana przez Mateusz199
Czy przeglady techniczne aut sa obowiazkowe w Danii ?

Zaczęty przez KierowcaDział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 26838
Ostatnia wiadomość 27 Paź 2009, 22:39:26
wysłana przez Manior
Nastepny punkt do podniesienia naszej "popularnosci" w Danii...

Zaczęty przez MartynaMDział Hydepark

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 33152
Ostatnia wiadomość 16 Cze 2014, 17:07:43
wysłana przez natalaa
tanie rozmowy na stacjonarne i komórki do Danii z Polski

Zaczęty przez bazakbalDział Pomoc!

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 30134
Ostatnia wiadomość 17 Cze 2010, 13:19:35
wysłana przez jamjurand