poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Kupno domu raz jeszcze  (Przeczytany 16836 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline EVA77

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 139
  • Reputacja: +2/-3
  • Płeć: Kobieta
Kupno domu raz jeszcze
« dnia: 11 Cze 2010, 10:40:00 »
Przegladam wątki na temat zakupu domu ale nie mogę znalezc odpowiedzi czy jesli chcę kupic dom w Danii musze posiadac stały pobyt czy cos w tym rodzaju. W Nordei wymagają Permenent ophold, więc chyba pobyt stały. Moze jakis inny bank jest bardziej przychylny.Posiadam też własny wkład-czy to ma dla banku też jakieś znaczenie?Mógłby ktoś pomóc kto przechodził już tą procedurę?Z góry dziękuję

Offline vera

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2006
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kupno domu raz jeszcze
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Cze 2010, 10:45:05 »
Pobyt nie ma znaczenia - jak bank wyliczy ci że ciebie stać to nie ma problemu.
Wkład tez nie ma znaczenia - to wszystko jest w kwestii indywidualnego uzgodnienia z bankiem.
Możesz skredytować całą procedurę kupna.

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kupno domu raz jeszcze
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Cze 2010, 11:43:20 »
...Możesz skredytować całą procedurę kupna....

Tylko jesli bedziesz miala z czego ta kwote splacic, ktos zatrudniony " w szklarnich", na tymczasowym kontrakcie moze byc malo wiarygodnym pozyczkobiorca.
...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

Offline jamjurand

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 7
  • Wiadomości: 1445
  • Reputacja: +4/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kupno domu raz jeszcze
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Cze 2010, 11:59:11 »
Nie wiem jak dobrze wladasz dunskim, tutaj pytaja ludzie o to samo na roznych forach:
http://www.google.dk/search?q=kan+jeg+k%C3%B8be+et+hus&rls=com.microsoft:da&ie=UTF-8&oe=UTF-8&startIndex=&startPage=1&redir_esc=&ei=2AYSTP-jPI6YOIqI2J4I

Badz pewna i spokojna bo w banku zrobia napewno tobie dokladne finansowe "przeswietlenie" by okreslic twoje i banku mozliwosci sfinansowania zakupu.

Offline EVA77

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 139
  • Reputacja: +2/-3
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kupno domu raz jeszcze
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Cze 2010, 12:53:24 »
Nigdzie nie napisałam ze pracuję na szklarni na tymczasowym kontrakcie, ,choc moi znajomi pracujący na szklarni dostali kredyt i kupili mieszkanie. Kontrakt pewnie mają bezterminowy-nie wiem.Dziękuję za odpowiedzi które mnie uspokoiły, bo myślałam że raczej nie mamy szans.

Offline vera

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2006
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kupno domu raz jeszcze
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Cze 2010, 13:06:14 »
Nigdzie nie napisałam ze pracuję na szklarni na tymczasowym kontrakcie, ,choc moi znajomi pracujący na szklarni dostali kredyt i kupili mieszkanie. Kontrakt pewnie mają bezterminowy-nie wiem.Dziękuję za odpowiedzi które mnie uspokoiły, bo myślałam że raczej nie mamy szans.
hehe, bo co niektórzy wiedzą lepiej gdzie pracujesz i bez problemu pewnie by określili jeszcze twoja zdolność kredytową.  ;D ;D ;D ;D

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kupno domu raz jeszcze
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Cze 2010, 13:54:00 »
" w szklarniach" - jest napisane w cudzyslowie, wyrazenie uzyte jako pewien przyklad na niestabilne dochody/pobyty/ itd

Nie mialo -  "w szklarniach" -  na mysli twojej konkretnej sytuacji finansowo - pobytowej.
...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

poloniainfo.dk

Odp: Kupno domu raz jeszcze
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Cze 2010, 13:54:00 »

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kupno domu raz jeszcze
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Cze 2010, 21:45:53 »
Sprawa jest bardzo prosta. Po pierwsze bank, jak pisza poprzednicy sprawdzi dokladnie twoj budget, czy cie stac na finansowanie kupna nieruchomosci. Malo tego, instytucja kredytowa (kreditforeningen), ktora z reguly finansuje okolo 80% ceny sprzedazy/kupna bada czy jestes "kreditværdig" (godny kredytu). Uwazam, ze jest to OK. Inaczej mielibysmy sytuacje podobna do sytuacji w USA, gdzie mnostwo ludzi zapozyczalo domy, bez problemu uzyskania srodkow finansowych, tzn. bez krytycznej analizy ze strony bankow itp.

Offline lilia

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 1139
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kupno domu raz jeszcze
« Odpowiedź #8 dnia: 12 Cze 2010, 11:25:47 »
A mnie nasunęło się jeszcze jedno, aczkolwiek myślę, że ważne. Autorkę wątku przepraszam za OT.

Ile kosztuje SPRZEDAŻ domu, załóżmy, po kilku latach..? Rozumiem, że osoby porywające się na kupno nieruchomości, liczą się z długim, naprawdę długim, pobytem w tym właśnie miejscu "(nie powiem,że w Danii - po prostu w danym miejscu).
Ile bierze pośrednik, adwokat, itd...?

Pytanie nasunęło mi się po tym, kiedy w ogłoszeniach ujrzałam anons o sprzedaży domu osoby, która ledwie przed rokiem, chwaliła się, że ów dom kupiła... ::)

Offline jamjurand

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 7
  • Wiadomości: 1445
  • Reputacja: +4/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kupno domu raz jeszcze
« Odpowiedź #9 dnia: 12 Cze 2010, 11:49:24 »
lilia
Sprecyzuj twoje pytanie: czy masz na mysli: koszty maglera (zawsze zalezy od zakresu jego zadan i renomy) czy strata/wzrost wartosci domu (domy kupione pare lat temu napewno stracily duzo w cenie).

Offline madzialenasz

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 3
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 479
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kupno domu raz jeszcze
« Odpowiedź #10 dnia: 12 Cze 2010, 12:01:00 »
Racja. Ale jesli ktos kupil dom rok temu a sprzeda za 5 lat( gdzie moze kryzys minie) to cos zarobi na sprzedazy.
Nie chowaj nienawiści po wieczne czasy, ty, który sam nie jesteś wieczny.

Offline lilia

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 1139
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kupno domu raz jeszcze
« Odpowiedź #11 dnia: 12 Cze 2010, 12:36:41 »
jamjurand, chodzi mi o to pierwsze.

Konkretniej: spotkałam się z opinią, że koszty sprzedaży domu są bardzo wysokie.
A przy krótkim okresie posiadania, delikwent będzie dodatkowo stratny, biorąc pod uwagę koszt kredytu (odsetki), podatki od gruntu/nieruchomości,  a także koszt pózniejszej sprzedaży.

 ::) ???

Offline jamjurand

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 7
  • Wiadomości: 1445
  • Reputacja: +4/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kupno domu raz jeszcze
« Odpowiedź #12 dnia: 12 Cze 2010, 12:50:52 »
Trudno mi sobie wyobrazic zeby koszty maglerskie zalezaly od okresu posiadania chalupy. Jest ogromna, zwlaszcza teraz, konkurencja pomiedzy maglerami i koszta tez sa bardzo rozne.
Na druga czesc pytania odpowie Ci napewno kompetentny profesor Roga.

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kupno domu raz jeszcze
« Odpowiedź #13 dnia: 12 Cze 2010, 13:31:24 »
Hej Jamjurand: Konkurencja miedzy posrednikami sprzedazy nieruchomosci jest naprawde zaostrzona. Sam jestem w trakcie nabywania domu (bardzo dobra sytuacja dla kupujacych), ale rownoczesnie musze sprzedac obecnie posiadana nieruchomosc. W przciwienstwie do kupujacego, ktory nie ponosi zbyt duzych kosztowm, sprzedajacy obciazony jest dosc kuzymi kwotami tranzakcji. nie wyszczegolniajac poszczeegolnych pozycji, to wedlug ogolnej zasady, nalezy posiadac srodki nawszystkie koszty zakupu w wysokosci miedzy 5-10% sumy tranzakcji, W tym wliczam juz, koszty posrednika, koszty ewentualnego annonsowania w prasie, koszty ubezpieczen, raportow (tilstand o energi), przeprowadzka, tinglysning, pantebreve itp. wiele firm machlerskich anonsuje "solgt eller gratis", tzn. jezeli nie sprzeda nieruchomosci, nie pobierze czesci swojej "dzialki", ale to sprawa indywidualna, niektørzy machlerzy sami oplacaja ononsowanie sprzedawanej nieruchomosci, inni nie. 

Offline Manior

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 17
  • Wiadomości: 949
  • Reputacja: +16/-6
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kupno domu raz jeszcze
« Odpowiedź #14 dnia: 12 Cze 2010, 16:54:52 »
Hej Jamjurand: Konkurencja miedzy posrednikami sprzedazy nieruchomosci jest naprawde zaostrzona. Sam jestem w trakcie nabywania domu (bardzo dobra sytuacja dla kupujacych)...
Rynek nieruchomości nadal jest niestabilny. Informacje o tym, że rynek już się ustabilizoał i zaczęła się "wiosna" w sprzedaży nieruchomości może pochodzic od handlarzy, bo im na tym najbardziej zależy, żeby łapac nowych kupujących. Ekonomiści nie są zgodni. Niektórzy twierdzą, że ceny domów w Dk nadal są są za wysokie.
http://epn.dk/privat/bolig/priser/article2095988.ece

poloniainfo.dk

Odp: Kupno domu raz jeszcze
« Odpowiedź #14 dnia: 12 Cze 2010, 16:54:52 »

 

remont domu

Zaczęty przez Joachim 5Dział Hydepark

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 3734
Ostatnia wiadomość 18 Lis 2009, 21:47:12
wysłana przez Joachim 5
Ubezpieczenie rodziny i domu

Zaczęty przez GajolDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 6930
Ostatnia wiadomość 30 Wrz 2013, 07:25:01
wysłana przez aneczka.k
Zakup domu w Danii

Zaczęty przez dorotaa22Dział Hydepark

Odpowiedzi: 66
Wyświetleń: 52383
Ostatnia wiadomość 11 Paź 2014, 23:41:19
wysłana przez Jomir
Budowa domu

Zaczęty przez MieciaDział Hydepark

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 6185
Ostatnia wiadomość 26 Sty 2022, 13:22:57
wysłana przez zygmunt3212
coś z zakresu kupowania domu/mieszkania

Zaczęty przez vaxa_rysDział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 3542
Ostatnia wiadomość 02 Mar 2010, 10:22:34
wysłana przez vaxa_rys