poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: samochód na Polskich numerach  (Przeczytany 69727 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline IIIIIII

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: +0/-0
Odp: samochód na Polskich numerach
« Odpowiedź #75 dnia: 27 Wrz 2010, 17:14:54 »
My od zeszłego roku odzyskaliśmy dwa samochody i trzy komplety tablic rejestracyjnych. Wszystko dzięki interwencji Komisji Europejskiej.
SKAT przeprosił z podkulonym ogonem osoby, którym odebrał BEZPRAWNIE auta lub je BEZPRAWNIE unieruchomił.
Pozostała teraz kwestja odszkodowań przed Trybunałem w Strasburgu.

Co do załączników .jpg to zabrania się ich kopiowania bez zgody autora wątku.

Offline bater

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 120
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: samochód na Polskich numerach
« Odpowiedź #76 dnia: 27 Wrz 2010, 17:30:09 »
ciekawa sprawa kiedy oni coś zmienia w tej Danii ale jakaś wizja się tworzy chociaż miło, że ktoś wygrał. jak dostaniesz jakies pismo informuj i nas pozdrawiam

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: samochód na Polskich numerach
« Odpowiedź #77 dnia: 27 Wrz 2010, 19:32:43 »
Odpowiedz Kabusewnika Wydzialu nie wnosi nic specjalnie nowego i wiekszosc osob sledzacych ten temat zna doskonale zawartosc Bekendtgørelse 811. Cytuje najwazniejszy rozdzial tego Bekendtgøresle:

Kapitel 6

Brug her i landet af et udenlandsk køretøj

§ 17. En person med bopæl her i landet må ikke føre et udenlandsk motorkøretøj på færdselslovens område, medmindre kørslen sker som nævnt i stk. 2, eller §§ 18-26.

Stk. 2. En herboende må gerne føre et udenlandsk køretøj på færdselslovens område, hvis

1) den i overensstemmelse med kapitel 4 i udlandet registrerede ejer eller bruger af køretøjet er passager under kørslen, jf. § 36, stk. 6, eller

2) køretøjet fører korttidsnummerplader med en gyldighed på ikke over 7 dage, jf. § 1, stk. 7.

Tlumaczanie powyzszego tekstu:

§ 17. Osoba z miejscem pobytu (definicja: 1 rok lub 365 dni w ciagu 24 miesiecy) nie ma prawa do prowadzenia zagranicznego pojazdu na terytorium kraju, chyba ze jest mowa o warunkach wymienionych w pkt. 2 lub w §§ 18-26.

Pkt.2 Osoba tutaj zamieszkala moze prowadzic zagraniczny pojazd na terytorium kraju, jezeli,
1)   osoba ta (zarejestrowany za granica wlasciciel lub uzytkownik pojazdu) jest pasazerem podczas jazdy lub
2)   Pojazd posiada tymczasowe numery rejestracyjne wazne nie dluzej niz 7 dni.

Odnosnie tzw. ”sprawy greckiej” (sprawa C-156/04) to jest to zupelnie inna problematyka. Byla ona dosc szczegolowo omawiana tutaj na forum.

Bekendtgøreslen nie porusza pytania, a za tym nie daje odpowiedzi, czy zatrzymanie i zarekwirowanie pojazdu jest zgodne z obowiazujacymi przepisami prawa unijnego. Jezeli wladze dunskie przekraczaja te przepisy, byloby wspaniale gdyby IIIIIIII dal nam wszystkim zainteresowanym mozliwosc zapoznania sie z pismem Skatu, gdzie Skat przeprasza za niewlasciwe
potraktowanie sprawy.

nufama

  • Gość
Odp: samochód na Polskich numerach
« Odpowiedź #78 dnia: 28 Paź 2010, 19:28:06 »
witam !!!
dzisiaj mialem taka akcje , mieszkam w danii ale nie mam cpra bo pracuje jako freelancer mniejsza z tym, zatrzymala mnie policja, caly ten skat i tak dalej , pytaja czy mam cpr - mowie ze nie . oni na to ze podejrzewaja ze ja tu sobie na czarno robie i ze tu mieszkam , ja mowie ze nie bardzo ale ze troche przebywam od czasu do czasu na terytorium tego pieknego kraju , oni na to znowu ze ja tu raczej mieszkam , ja mowie ze troche pomieszkuje czasami , jeden z nich mowi ze musi przeszukac samochod , ja mowie ze luz jak musi , znalazl faktury za sprzet elektroniczny z elgiganten za jakies czesci samochodowe z thansena i mowi znowu ze wszystko wskazuje na to ze ja tu mieszkam i ze te faktury wiele dowodza , ja mowie ze to wolny kraj i moge sobie kupowac co chce kiedy chce , on na to ze to jest dania , ja mowie ze to jest eu ze moge tu przyjechac i sobie cos kupic on na to THIS IS DENMARK , i mi mowi ze jak mnie zlapia znowu to mi samochod zabiora , mimo tego ze nie mam CPR , ja mowie ze dobrze ze sie ciesze i do nastepnego razu . Zwiazku z tym mam pytanie czy nie posiadajac CPRa , nie bedac nigdzie zarejestrowanym , przebywajac na terytorium danii do 3 miesiecy , policja ma wogole takie prawo czy to blef polegajacy na zastraszeniu , wogole czy to jest legalne ? pozdrawiam .


Offline jeni

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 232
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: samochód na Polskich numerach
« Odpowiedź #79 dnia: 28 Paź 2010, 19:57:43 »
Do trzech miesięcy to mogą Cię  w 4 litery cmoknąć ;D turysta jak  by co ;D

ReFormer

  • Gość
Odp: samochód na Polskich numerach
« Odpowiedź #80 dnia: 28 Paź 2010, 19:58:05 »
Trzeba bylo nagrac dowcipnisia ... hehe "this is Denmark" ... normalnie "gorzej niz u Ruskich". Jesli nie masz CPR i nigdzie nie jestes zarejestrowany to nic Tobie nie zrobia, zawsze mow, ze jestes tutaj w celach turystycznych, a kupowac ... to sobie mozesz, co im do tego. Bardzo smieszny byl ten facet , IQ na poziomie glowonoga ;)

Offline Zurich

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 241
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: samochód na Polskich numerach
« Odpowiedź #81 dnia: 28 Paź 2010, 20:22:41 »
witam !!!
dzisiaj mialem taka akcje , mieszkam w danii ale nie mam cpra bo pracuje jako freelancer mniejsza z tym, zatrzymala mnie policja, caly ten skat i tak dalej , pytaja czy mam cpr - mowie ze nie . oni na to ze podejrzewaja ze ja tu sobie na czarno robie i ze tu mieszkam , ja mowie ze nie bardzo ale ze troche przebywam od czasu do czasu na terytorium tego pieknego kraju , oni na to znowu ze ja tu raczej mieszkam , ja mowie ze troche pomieszkuje czasami , jeden z nich mowi ze musi przeszukac samochod , ja mowie ze luz jak musi , znalazl faktury za sprzet elektroniczny z elgiganten za jakies czesci samochodowe z thansena i mowi znowu ze wszystko wskazuje na to ze ja tu mieszkam i ze te faktury wiele dowodza , ja mowie ze to wolny kraj i moge sobie kupowac co chce kiedy chce , on na to ze to jest dania , ja mowie ze to jest eu ze moge tu przyjechac i sobie cos kupic on na to THIS IS DENMARK , i mi mowi ze jak mnie zlapia znowu to mi samochod zabiora , mimo tego ze nie mam CPR , ja mowie ze dobrze ze sie ciesze i do nastepnego razu . Zwiazku z tym mam pytanie czy nie posiadajac CPRa , nie bedac nigdzie zarejestrowanym , przebywajac na terytorium danii do 3 miesiecy , policja ma wogole takie prawo czy to blef polegajacy na zastraszeniu , wogole czy to jest legalne ? pozdrawiam .



Sam napisales ze mieszkasz w DK.Przepisy dotyczace jezdzenia samochodem na obcych blachach dla osob mieszkajacych DK sa jasne dla tych co chca je zrozumiec.Twoj przypadek to kwestja Twojeo sumienia i Twojej uczciwosci.

poloniainfo.dk

Odp: samochód na Polskich numerach
« Odpowiedź #81 dnia: 28 Paź 2010, 20:22:41 »

ReFormer

  • Gość
Odp: samochód na Polskich numerach
« Odpowiedź #82 dnia: 28 Paź 2010, 20:49:28 »
W sumie Zurich ma racje, jesli mieszkasz tutaj "caly czas", aczkolwiek domysly osoby, ktora Cie zatrzymala i tok rozumowania jednak nie sa wyzszych lotow.

nufama

  • Gość
Odp: samochód na Polskich numerach
« Odpowiedź #83 dnia: 28 Paź 2010, 21:44:43 »
ja mysle ze Zurich ma racje zgadzam sie , ale lekka anarchia musi byc , nie mozna szczuc ludzi w ten sposob , bo nie kazdy jest tu z pobudek finansowych i nie wszystko jest przeliczane na korony , pieniadze to nie wszystko , sa inne rzeczy dosyc istotne w zyciu , nawet tak zwana przygoda , przyjazn , doswiadczenie , itp. itd. , skoro ktos nie chce to niech mu tego nie narzucaja , nie na chama .  Tak samo moge posiedziec teraz w danii 3 miechy potem w hiszpanii 2 miechy we francji miecha , i nic im do tego , moge miec samochod na jakich kolwiek rejstracjach , to jest wolny swiat do momentu w ktorym spytam sie rzadu dunskiego zeby podali reke i zaczne tutaj swoj byt na dunski sposob cpry podatki itp itd , do tego czasu wara nie biore nie rzadam to nie musze nic im dawac , maja dziure w budzecie to niech sie wezma za tych co nie lubia robic tylko brac .
pozdrawiam

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: samochód na Polskich numerach
« Odpowiedź #84 dnia: 29 Paź 2010, 00:07:48 »
Nufama pisze: ...to jest wolny swiat ...

I masz 100 % racji , to jest wolny swiat, i dunczycy w swoim wlasnym kraju moga uchwalac takie przepisy podatkowe jakie chca - wlasnie dlatego, ze zyjemy w wolnym swiecie.
I uchwalili przepisy o opodatkowaniu samochodów na obcych rejestracjach - wolno im, bo to wolny swiat!

Masz zupelna racje z ta wolnoscia...

:-)
...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

Offline jeni

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 232
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: samochód na Polskich numerach
« Odpowiedź #85 dnia: 29 Paź 2010, 00:35:12 »
Nufama pisze: ...to jest wolny swiat ...

I masz 100 % racji , to jest wolny swiat, i dunczycy w swoim wlasnym kraju moga uchwalac takie przepisy podatkowe jakie chca - wlasnie dlatego, ze zyjemy w wolnym swiecie.
I uchwalili przepisy o opodatkowaniu samochodów na obcych rejestracjach - wolno im, bo to wolny swiat!

Masz zupelna racje z ta wolnoscia...

:-)

           
                         Wolnym na tym świecie jest tylko wiatr ;D

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: samochód na Polskich numerach
« Odpowiedź #86 dnia: 29 Paź 2010, 13:48:50 »
Nufama: jako turysta, nie zamieszkujacy tutaj, nie pracujacy, nie majacy cpr.nr. itp. nie jestes zobowiazana placic podatku rejestracyjnego. Jest tak jak piszesz. Nie rozumiem wiec Twojego niezadowolania/frustracji. Jezeli zas jestes na zasadach zamieszkania, zameldowania, wykonywania pracy i korzystania ze wszystkich przywilei i obowiazkow, to podlegasz takim prawom jak obywatele tego kraju, ktorych obowiazuje ustalone przepisy.

Offline andyandy

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 17
  • Wiadomości: 278
  • Reputacja: +6/-1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tłumacz przysięgły j. duńskiego
    • Tłumacz przysięgły j. duńskiego
Odp: samochód na Polskich numerach
« Odpowiedź #87 dnia: 29 Paź 2010, 13:59:21 »
Do trzech miesięcy to mogą Cię  w 4 litery cmoknąć ;D turysta jak  by co ;D

Chyba nie bałdzo... policja ma dostęp do większości rejestrów, mogą sprawdzić, czy jest cpr, konto w banku, rejestracja w gminie. Jeżeli to znajdą, znaczy się nie turysta, wezwą do złożenia wyjaśnień, zapolują pod miejscem zamieszkania w dk, albo przyślą od razu bilecik pocztą...
Andrzej Dwulat
Tłum. przysięgły j. duńskiego

Offline r.czarnota

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: +0/-0
Odp: samochód na Polskich numerach
« Odpowiedź #88 dnia: 31 Paź 2010, 01:43:01 »
może ktoś miał doswiadczenie z autem firmowym tzn jesli polska firma ma zlecenia w danii to moze na czas zlecen poruszac sie samochodem na polskich numerach
czy mieliscie inne doswiadczenia?

Offline nodan

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 54
  • Reputacja: +0/-1
Odp: samochód na Polskich numerach
« Odpowiedź #89 dnia: 04 Kwi 2011, 13:37:17 »
W czwartek po przed 6 była akcja: niemieckie, polskie i wschodnioeuropejskie blachy zciagali na bok , akcja dosc duzo sporo urzednikow:

tu filmik, niestety do gory nogami ;)

poloniainfo.dk

Odp: samochód na Polskich numerach
« Odpowiedź #89 dnia: 04 Kwi 2011, 13:37:17 »

 

Czerwony MALUSZEK 126 p na polskich blachach w Aarhus

Zaczęty przez Ania i JustynaDział Århus, Aalborg ...

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 21684
Ostatnia wiadomość 09 Sie 2013, 18:50:16
wysłana przez piotr1
Opodatkowanie polskich oszczędności

Zaczęty przez liliaDział Podatki

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 22934
Ostatnia wiadomość 24 Cze 2010, 07:45:51
wysłana przez neletop
o polskich dzieciach deportowanych do Rosji

Zaczęty przez neletopDział Kultura

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 8614
Ostatnia wiadomość 13 Lut 2010, 15:28:30
wysłana przez neletop
Praca na POLSKICH warunkach w Danii - Co to jest ??

Zaczęty przez willyDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 84
Wyświetleń: 40502
Ostatnia wiadomość 12 Kwi 2010, 21:00:42
wysłana przez turbo
sprzedaż samochodu na polskich blachach

Zaczęty przez asia1234Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 4270
Ostatnia wiadomość 23 Lis 2008, 15:18:58
wysłana przez asia1234