poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Nordea online pomocy!!  (Przeczytany 105058 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline greg1969

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 3
  • -Otrzymane: 25
  • Wiadomości: 797
  • Reputacja: +5/-4
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nordea online pomocy!!
« Odpowiedź #120 dnia: 29 Lip 2012, 22:32:36 »
o co chodzi wujek  ;D ja pamietam że jak pierwszy raz sie logowałem to dostalem kod jednorazowy zeby sie zalogowac znaczy kilkunastocyfrowy ciąg potem trzeba zmienic ten kod  czyli nazwe użytkownika na własna i działa hasło ustala sie samemu

Dobrze piszesz, to jak nie ma pierwszego kodu to musi na niego poczekać, najprawdopodopniej przyjdzie pocztą a jak nie to do banku i wiem, że może też system go wygenerować i przesłać sms-m.  ;D

Offline gordon

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 26
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
Kilka sprostowań dla zainteresowanych
« Odpowiedź #121 dnia: 30 Lip 2012, 14:29:25 »
Przelew robilabym na konto tez w Nordei tyle ze polskiej a widze ze w tej zakladce     
Jeśli jest się właścicielem obydwu kont Nordea (w Danii i w Polsce), to można do woli za darmo dokonywać przelewów między nimi. Należy tylko wyraźnie przy dokonywaniu przelewu zaznaczyć, że jest się właścicielem konta docelowego.

jest takze pozycja kto placi za przelew, warto sprobowac opcji oplaty po polowie przez nadawce i odbiorce.
Odnośnie dzieleniem się kosztami przelewu, to jeszcze nigdy w życiu nie widziałem takiej sytuacji, w której całość kosztów przerzucona na wykonawcę była wyższa niż przy jakiejkolwiek innej formie dzielenia się kosztami. Także polecam zawsze wybierać, że płaci się z konta, z którego wysyła się pieniądze (nadawca).

c.d.
mozna sobie powiekszyw w Wordzie
"ja wybieram zawsze polskie złoty"
Duńska Nordea jeszcze NIGDY nie zawiodła mnie w kwestii kursu waluty. Polecam przy dokonywaniu przelewu ZAWSZE wysyłać z duńskiego konta w koronach na polskie konto w złotówkach, a przy wykonywaniu przelewu zaznaczać, że przelewa się DKK, a u odbiorcy mają znaleźć się PLN.
Życie jest jak szachy - nie można cofnąć ruchu.

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nordea online pomocy!!
« Odpowiedź #122 dnia: 30 Lip 2012, 16:09:54 »
Bardzo mozliwe ze cos tam sie w Nordei zmienilo, cytowane posty maja juz 5 lat...
...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

Offline gordon

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 26
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
I niewiele się zmieniło
« Odpowiedź #123 dnia: 31 Lip 2012, 17:18:06 »
Bardzo mozliwe ze cos tam sie w Nordei zmienilo, cytowane posty maja juz 5 lat...
I od tamtego czasu niewiele się zmieniło. Gdy zakładałem konto pod koniec 2006 roku jedyną różnicą jaką pamiętam był limit miesięczny darmowych przelewów w ilości dwóch.
Życie jest jak szachy - nie można cofnąć ruchu.

Offline damianszczecin

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
Odp: Nordea online pomocy!!
« Odpowiedź #124 dnia: 05 Sie 2012, 21:39:04 »
Witajcie, nie mogę zrobić przelewu z nordea.dk do inteligo.pl . Podałem w ustawieniach duński numer komórkowy i kiedy chcę zrealizować przelew wyskakuje informacja żeby dokończyć przelew trzeba zadzwonić pod numer 70 33 40 60. Lub jeśli mam dostęp do telefonu komórkowego żebym odpowiedział na sms'a od nich "ja" lub "Nej" - oczywiste, ale żaden sms nie przychodzi. Klikam więc na ikonkę telefonu i jest komunikat: "Følgende fejl blev fundet  Feltet er ikke korrekt udfyldt. (Fejlkode: 12793)" - że niby jest coś źle wypełnione. Przelew jest w oczekujących i jeżeli go nie potwierdzę do 2h to zostanie automatycznie usunięty.

Krakers

  • Gość
Odp: Nordea online pomocy!!
« Odpowiedź #125 dnia: 06 Sie 2012, 00:19:17 »
No wprowadzili potwierdzanie, u mnie sms przyszedł bez problemu. To zleć przelew w godzinach "otwarcia tele-linii" i zadzwoń.

Offline daniaa

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 10
  • -Otrzymane: 29
  • Wiadomości: 335
  • Reputacja: +14/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nordea online pomocy!!
« Odpowiedź #126 dnia: 06 Sie 2012, 12:34:27 »
Gdy Nordea wprowadzila potwierdzenia SMS, to tez pierwszy przelew nie chcial mi przejsc. Gdy mialem ten przelew w oczekujacych, od razu zadzwonilem do nich, pan cos tam zatwierdzil i od teraz zadnych problemow.

poloniainfo.dk

Odp: Nordea online pomocy!!
« Odpowiedź #126 dnia: 06 Sie 2012, 12:34:27 »

Offline damianszczecin

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
Odp: Nordea online pomocy!!
« Odpowiedź #127 dnia: 22 Sie 2012, 21:45:32 »
witajcie, mam kolejne pytanie co do Nordei, podczas zakładania konta prosiłem o opcje z nemkonto na feriepenge.
Na paychecku mam zaznaczone tyle i tyle feriepenge, na stronie www.nemkonto.dk jest podany mój numer konta bankowego w Nordei, natomiast nie wiem gdzie na stronie banku można sprawdzić stan konta tego całego feriepenge. A może mimo prośby nemkonto nie zostało włączone ? jak to sprawdzić na stronie banku? pozdrawiam

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nordea online pomocy!!
« Odpowiedź #128 dnia: 23 Sie 2012, 06:38:53 »
Nemkonto to nie jest inne , osobne konto a po prostu twoje konto w Nordei.
Nemkonto oznacza tylko ze na twoje konto - te które zalozyles - moga inne instytucje uzywac do: przelewania feriepenge, nadplaconego skatu, børnefamilieydelse itp itd.

To tylko nazwa, funkcja które ma twoje zalozone konto w Nordei. Nie osobne konto.
...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

Offline damianszczecin

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
Odp: Nordea online pomocy!!
« Odpowiedź #129 dnia: 23 Sie 2012, 23:03:33 »
Dzięki za odpowiedź. Znaczy to tyle że feriepenge sumuję się razem z pieniędzmi na rachunku i mogę tym dysponować jak wypłatą ? Chodzi mi po prostu o to gdzie mogę sprawdzić stan tego feriepenge bo jeśli chodzi o rachunek główny na który mam wypłatę nie ma żadnego dodatkowego przelewu feriepenge. Jeżeli dobrze rozumuję to tych pieniędzy w ogóle nie dostałem? pozdrawiam

Offline zervis

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nordea online pomocy!!
« Odpowiedź #130 dnia: 21 Wrz 2012, 10:31:05 »
Witam, mam konto w Nordea.dk i konto w Nordea.pl (pln, dkk i euro), zleciłem przelew w ramach "Overførsel i Nordea" na własny rachunek realizowany w koronach 07.09.2012 w kwocie 6150kr, po 3 dniach otrzymałem zwrot 5800kr (nadawca: Nordea, New Your), na polskiej Norei nic nie mam, zeżarło mi tylko 350kr za nic, ktoś miał może podobny problem?

Druga sprawa, będę przelewał teraz ok 12000dkk na polskie konto, jednak w Polsce potrzebuję tych pieniędzy w euro, czy lepiej zlecić przelew z dkk na dkk i wymienić w kantorze na euro, czy z dkk na euro przewalutowane przez Nordeę?

Jakie opłaty są pobierane przez polską Nordeę przy przelewach w euro do polskiego banku na rachunek w euro (PKO)?
Przy przelewie z Aliora BZ WBK dostałem potwierdzenie przelewu w pdf na wybraną kwotę, jednak na rachunku odbiorcy została pomniejszona o ok. 5%

PaulaXXX

  • Gość
do ZERVIS
« Odpowiedź #131 dnia: 21 Wrz 2012, 10:48:55 »
Hej, Ja mam konto w Nordea DK i PL( walutowe). Co miesiac przesylam pieniadze na konto za darmo,,,wiem ze dwa razy w miesiacu mozesz przeslac pieniadze z Nordea do Nordea za darmo. Czasami wysylam wieksze kwoty na PL konto,,,jezeli zrobie to jakos ok.10.00, moje pieniadze na PL koncie sa juz po poludniu tego samego dnia :D
 Jezeli chodzi o zwrot pieniedzy na Twoje konto po potraceniu 350 DKk,,,tzn ze prawdopodobnie nie kliknales na zagraniczny przelew i nie podales numeru SWIFT i BIC , ktore sa potrzebne do przeslania pieniadzy na konto zagraniczne.
Najlepiej jakbys zadzwonil na Hotline Nordea, numer znajdziesz na Nordea.dk ;) powodzenia

Offline zervis

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nordea online pomocy!!
« Odpowiedź #132 dnia: 21 Wrz 2012, 10:59:48 »
Podałem im wszystko, a żeby zrobić ten przelew musiałem wcześniej aktywować usługę dla przelewów zagranicznych.
Korzystałem z jakiegoś szablonu do przelewów w pdf, Chrome mi jeszcze wszystko na polski przetłumaczył, także błędów z mojej strony nie było. Dlatego tego nie rozumiem. Jest szansa, że Nordea wróci mi te 350dkk?
Na hotline nie zadzwonię, bo jestem w Polsce, pisałem do nich przez pocztę netbanku i czekam na odpowiedź już drugi dzień.

Czy ktoś zna odpowiedź na moje drugie pytanie?

Druga sprawa, będę przelewał teraz ok 12000dkk na polskie konto, jednak w Polsce potrzebuję tych pieniędzy w euro, czy lepiej zlecić przelew z dkk na dkk i wymienić w kantorze na euro, czy z dkk na euro przewalutowane przez Nordeę?

Jakie opłaty są pobierane przez polską Nordeę przy przelewach w euro do polskiego banku na rachunek w euro (PKO)?

Offline zervis

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nordea online pomocy!!
« Odpowiedź #133 dnia: 21 Wrz 2012, 20:13:26 »
Czy ktoś mógłby mi zrobić zrzut ekranu tego przelewu wewnętrznego nordea?

Offline zaq

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 14
  • Wiadomości: 175
  • Reputacja: +6/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nordea online pomocy!!
« Odpowiedź #134 dnia: 21 Wrz 2012, 23:30:11 »
A zaznaczyles "Nordea Intercompany Payment" w opcjach przelewu? Plus trzeba wyraznie napisac "PRZELEW NA KONTO WLASNE" - ja pisze w 3 jezykach, zeby miec pewnosc, ze nie sciagna mi oplaty za przelew.
Co do waluty to najlepiej wymienic w kanorze, banki maja niekorzystne kursy, chyba ze wynegocjujesz nizsza stawke przy wiekszej kwocie tj. kurs indywidualny.

poloniainfo.dk

Odp: Nordea online pomocy!!
« Odpowiedź #134 dnia: 21 Wrz 2012, 23:30:11 »

 

pomocy karta podatkowa cpr

Zaczęty przez jacek456Dział Podatki

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 8392
Ostatnia wiadomość 21 Mar 2014, 23:43:09
wysłana przez roga
Pomocy w szukniu mieszkania.

Zaczęty przez krzyk26Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 6652
Ostatnia wiadomość 24 Sty 2015, 07:49:47
wysłana przez krzyk26
pomocy! jak zrobić przelew przez internet?

Zaczęty przez niedzielaDział Pomoc!

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 19142
Ostatnia wiadomość 02 Wrz 2008, 23:12:28
wysłana przez niedziela
Konto Pomocy

Zaczęty przez krzysiekk-gDział Pomoc!

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 5631
Ostatnia wiadomość 13 Paź 2014, 16:34:14
wysłana przez roga
potrzebuje pomocy w przetłumaczeniu

Zaczęty przez MONIKA33Dział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 7071
Ostatnia wiadomość 01 Lut 2008, 00:21:20
wysłana przez Klingon