poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: alimenty od ojca przebywającego za granicom- Dania  (Przeczytany 53567 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline vordingborg

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 77
  • -Otrzymane: 550
  • Wiadomości: 1899
  • Reputacja: +58/-30
Odp: alimenty od ojca przebywającego za granicom- Dania
« Odpowiedź #30 dnia: 28 Paź 2010, 18:19:46 »
Trudno się nie zgodzić . Ustawodawca przewidział że jakiegoś sędziego może ponieś fantazja wszyscy możemy się mylić.Dlatego art 209KK tak łatwo ominąć (jak radzą sami komornicy należy uiszczać jakąkolwiek opłatę nawet 50 zł ale w okresach nieprzekraczających 3 miesiące)    A reszte załatwi czas bo:                                                                                                                                     Zgodnie z art. 137 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego świadczenia alimentacyjne przedawniają się z upływem lat trzech. Należy zauważyć, iż samo prawo do alimentów nie ulega przedawnieniu. Przedawnienie dotyczy tylko poszczególnych świadczeń alimentacyjnych.

Jeżeli uprawniony do świadczeń alimentacyjnych dotychczas ich nie dochodził może podjąć w tym kierunku działania w zakresie, w jakim jeszcze nie uległy one przedawnieniu.

Do biegu terminu przedawnienia stosuje się przepisy art. 117 i nast. Kodeksu cywilnego a mianowicie:

    * bieg przedawnienia nie rozpoczyna się a rozpoczęty ulega zawieszeniu przez cały czas trwania władzy rodzicielskiej, tj. do momentu, kiedy dziecko stanie się pełnoletnie,
    * jeżeli władza rodzicielska przysługuje tylko jednemu z rodziców przedawnienie biegnie w stosunku do tego z rodziców, któremu władza ta nie przysługuje. Prawa dziecka do dochodzenia świadczeń alimentacyjnych wykonuje wtedy rodzic wykonujący władzę

Dochodzenie nie przedawnionych roszczeń alimentacyjnych z minionego okresu zgodnie z orzecznictwem Sądu Najwyższego jest możliwe tylko wtedy, gdy z tego okresu pozostały nie zaspokojone potrzeby lub zobowiązania, zaciągnięte na ich zaspokojenie.

Offline jeni

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 232
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: alimenty od ojca przebywającego za granicom- Dania
« Odpowiedź #31 dnia: 28 Paź 2010, 19:22:26 »
nie zapominajmy o tym, że sąd ma prawo zabrać "tatusiom" 60-70% ich pensji i znam wiele takich przypadków, gdy "tatuś" płacił a kochanki cierpiały hehe
nie trzeba się specjalnie wysilać bo Sady zawsze stoją po stronie dziecka i w każdy dowód wierzą który jest na korzyść dziecka, a "tatuś" choćby nie wiadomo jaki sztab adwokatów miał za plecami nic nie wskóra a jak zacznie się migać to jeszcze mu dosolą sumkę.
 te matki które otrzymują 2-2,7tys PLN to się nie chwalą na prawo i lewo te siedzą cicho, i wcale nie mieli ci "tatusiowie" 7tys.PLN a raptem 3.200-3.600... i nie obchodzi sądu że ma kredyt w banku i swoje wydatki- np. wampir kochanka



@ amica...zarejestrowany mężczyzna a pisze jak kobieta ;D        Po przeczytaniu Twoich czterech wpisów doszedłem do wniosku, że wiedzę w tym temacie masz, praktykę też więc pozostaje  tylko znaleźć jelenia co by płacił 3tyś, powodzenia  ;D życzę  ;D

Offline vordingborg

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 77
  • -Otrzymane: 550
  • Wiadomości: 1899
  • Reputacja: +58/-30
Odp: alimenty od ojca przebywającego za granicom- Dania
« Odpowiedź #32 dnia: 28 Paź 2010, 19:53:09 »
Jeszcze jedna ważna sprawa .Polskie sądy mają osobą zamieszkałym poza granicami kraju (niezależnie od adresu zameldowania w PL) obowiązek przesłania wezwania na faktyczny adres pobytu. A robią to na podstawie :                                                                    Rozporządzenie nr 1393/2007 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 13 listopada 2007 r  w którym wyczytałem cytat:                 (29) Zgodnie z art. 1 i 2 protokołu w sprawie stanowiska Danii, który to protokół jest załączony do Traktatu o Unii Europejskiej i do Traktatu ustanawiającego Wspólnotę Europejską, Dania nie uczestniczy w przyjęciu niniejszego rozporządzenia, nie jest nim związana ani objęta zakresem jego zastosowania,                                                                                                                                                               To bardzo ciekawa sprawa bo wygląda na to że dostarczanie wezwań na terytorium Danii to kwestia dobrej woli duńczyków ,wobec tego pozwany/a w zasadzie niema obowiązku odebrania wezwania( może się mylę jeśli wiecie coś pewnego to proszę o info)
« Ostatnia zmiana: 28 Paź 2010, 20:34:25 wysłana przez vordingborg »

amica

  • Gość
Odp: alimenty od ojca przebywającego za granicom- Dania
« Odpowiedź #33 dnia: 28 Paź 2010, 22:55:30 »
Konwencja lugańska...Konwencja nie ma zastosowania m.in. do wielu spraw z zakresu prawa rodzinnego (art. 1 ust. 2 pkt 1). Nie budzi jednak wątpliwości, że sprawy o alimenty są objęte zakresem przedmiotowym Konwencji; wynika to wprost z art. 5 pkt ....Zgodnie z zasadą ogólną wyrażoną w art. 2 ust. 1, osoby mające miejsce zamieszkania na terytorium państwa, które jest stroną Konwencji lugańskiej, mogą być pozywane przed sądy tego państwa. Z omawianego punktu widzenia nie ma znaczenia obywatelstwo osoby pozwanej. Osoba mająca miejsce zamieszkania w państwie będącym stroną Konwencji lugańskiej może być pozwana przed sądy tego państwa niezależnie od tego, czy ma obywatelstwo państwa, w którym zamieszkuje, czy jest obywatelem innego państwa będącego stroną Konwencji, czy też ma obywatelstwo państwa trzeciego...Jak z powyższego wynika osoba zamieszkała w Polsce może dochodzić alimentów od osoby zamieszkałej w jednym z 18 państw Europy Zachodniej przed sądami tego państwa, w którym ma miejsce zamieszkania pozwany....Zgodnie z tym przepisem istnieje możliwość wytoczenia powództwa przed sąd tego państwa, w którym uprawniony do alimentów ma miejsce zamieszkania6 lub zwykłego pobytu7. Wprowadzenie oprócz łącznika zamieszkania - możliwości oparcia jurysdykcji na miejscu zwykłego pobytu osoby uprawnionej ma na celu stworzenie możliwości wytoczenia powództwa w państwie, w którym osoba ta wprawdzie nie ma miejsca zamieszkania, lecz zazwyczaj tam przebywa i w związku z tym wytoczenie powództwa przed sąd tego państwa będzie dla niej z reguły najdogodniejsze...W wypadku gdy osoba uprawniona do alimentów ma miejsca zamieszkania lub zwykłego pobytu w Polsce, a osoba, która ma być pozwana, zamieszkuje w innym państwie, które jest stroną Konwencji lugańskiej, powód może wytoczyć powództwo przed sądem zagranicznym (na podstawie art. 2 ust. 1) lub przed sądem polskim (na podstawie art. 5 pkt 2)8. W wypadku wyboru pierwszej drogi powód, który uzyska zagraniczne orzeczenie zasądzające alimenty...Konwencja haska

Stronami Konwencji haskiej oprócz Polski są Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Hiszpania, Holandia, Luksemburg, Niemcy, Norwegia, Portugalia, Słowacja, Szwajcaria, Szwecja, Turcja, Wielka Brytania i Włochy.

Konwencja ma zastosowanie do orzeczeń - wydanych przez organy państwa będącego stroną Konwencji haskiej - w przedmiocie obowiązków alimentacyjnych wynikających ze stosunków rodzinnych, pokrewieństwa, małżeństwa lub powinowactwa (art. 1 ust. 1) Konwencja ma zastosowanie także do ugód sądowych (art. 1 ust. 2; por. art. 21).

Podmiotowy zakres zastosowania Konwencji jest bardzo szeroki: Konwencję stosuje się niezależnie od obywatelstwa i miejsca stałego pobytu stron (art. 2 ust. 3).

[Posted on: 28 Paź 2010, 22:47:08]


@ amica...zarejestrowany mężczyzna a pisze jak kobieta ;D        Po przeczytaniu Twoich czterech wpisów doszedłem do wniosku, że wiedzę w tym temacie masz, praktykę też więc pozostaje  tylko znaleźć jelenia co by płacił 3tyś, powodzenia  ;D życzę  ;D
serdecznie dziękuję za podziw mojego talentu, cóż nie wszyscy okazują się pełni wiedzy na temat który poruszają, ale to forum każdy ma szansę na swoje "5 minut" ja również..
jestem facetem, ale i do kobiet nic nie mam, lecz widzę, że Ty to co innego.
I wierz mi, że takich jak ich określiłeś "jeleni" jest wszędzie...duuuuuuuużo,  może kiedyś i Ty takim "jeleniem" się staniesz, kto wie?

Offline neletop

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 4
  • -Otrzymane: 16
  • Wiadomości: 681
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: alimenty od ojca przebywającego za granicom- Dania
« Odpowiedź #34 dnia: 29 Paź 2010, 07:25:37 »
A ja jestem kobieta.
I nigdy nie rozumialam czemu faceci migaja sie od alimentow.
W koncu to ich dzieci, ich krew.
Czemu odbieraja im mozliwosc godnego zycia?

Kobieta  w zwiazku z rozwodem przejmuje na siebie mnostwo obowiazkow. Zawsze bedzie sie starala zeby jakos pomoc swoim dzieciom, zeby je dobrze wychowac. Nie jest to latwe zadanie jak sie zostaje samemu. No i jeszcze jak brakuje pieniedzy, bo jezeli sie zostaje z dwojka dzieci to nagle jedna pensja jest na 3 osoby.

A facet zostaje sam i jeszcze mu zle bo na wlasne dzieci musi placic!!!!!!

No to niech mi ktos wytlumaczy ta meska logike.

P.S Jesli facet wejdzie w nowy zwiazek, to w koncu ta nowa tez wie od poczatku, ze sa dzieci i sa alimenty, takie sa warunki gry.


amica

  • Gość
Odp: alimenty od ojca przebywającego za granicom- Dania
« Odpowiedź #35 dnia: 29 Paź 2010, 11:45:44 »
A ja jestem kobieta.
I nigdy nie rozumialam czemu faceci migaja sie od alimentow.
W koncu to ich dzieci, ich krew.
Czemu odbieraja im mozliwosc godnego zycia?

Kobieta  w zwiazku z rozwodem przejmuje na siebie mnostwo obowiazkow. Zawsze bedzie sie starala zeby jakos pomoc swoim dzieciom, zeby je dobrze wychowac. Nie jest to latwe zadanie jak sie zostaje samemu. No i jeszcze jak brakuje pieniedzy, bo jezeli sie zostaje z dwojka dzieci to nagle jedna pensja jest na 3 osoby.

A facet zostaje sam i jeszcze mu zle bo na wlasne dzieci musi placic!!!!!!

No to niech mi ktos wytlumaczy ta meska logike.



P.S Jesli facet wejdzie w nowy zwiazek, to w koncu ta nowa tez wie od poczatku, ze sa dzieci i sa alimenty, takie sa warunki gry.






bardzo dobrze napisane! podpisuję się pod tym czterema łapami!
chociaż jestem facetem mam dzieci i nie wiem co mnie w życiu czeka to nigdy bym nie skazał swoich dzieci na to zeby żyły w nędzy a ja w luksusie,tu chodzi o sumienie którego nie wszyscy faceci są w posiadaniu. Wielką pogardą traktuje tych którzy migają się NAGLE od obowiązku wychowawczego wobec własnych dzieci, udają cwaniaczków myśląc ze kwota kilku stówek(200-400) starczy na to co przedtem dziecko miało! tacy faceci są godni politowania egocentryczni pajace myślący o swoim bycie. i niech się zaden tu nie burzy i nie cwaniakuje!


[Posted on: 29 Paź 2010, 11:32:09]

Trudno się nie zgodzić . Ustawodawca przewidział że jakiegoś sędziego może ponieś fantazja wszyscy możemy się mylić.Dlatego art 209KK tak łatwo ominąć (jak radzą sami komornicy należy uiszczać jakąkolwiek opłatę nawet 50 zł ale w okresach nieprzekraczających 3 miesiące)    A reszte załatwi czas 

łatwo omijają ci którzy myślą ze ich to ominie, niestety życie jest inne a alimenty w Polsce to rzecz priorytetowa ważniejsza od innych zobowiązań, i te 50zł może se płącić delikwent tylko niech weżnie pod uwagę że reszta jest do uregulownia od której rosną odsetki. a jeśli chodzi o przedawnienie alimentów to jesteś w błędzie takowe się nie przedawnią jesli ktoś sie o nie upomina, nie wiem czy zwróciłeś uwagę na wpis printa na początku tematu o jego wujku????

Offline vordingborg

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 77
  • -Otrzymane: 550
  • Wiadomości: 1899
  • Reputacja: +58/-30
Odp: alimenty od ojca przebywającego za granicom- Dania
« Odpowiedź #36 dnia: 29 Paź 2010, 18:55:33 »
Amica specjalnie dla ciebie bo prawdopodobnie nie doczytałaś :                                                                                                                     Zgodnie z art. 137 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego świadczenia alimentacyjne przedawniają się z upływem lat trzech. Należy zauważyć, iż samo prawo do alimentów nie ulega przedawnieniu. Przedawnienie dotyczy tylko poszczególnych świadczeń alimentacyjnych.

Jeżeli uprawniony do świadczeń alimentacyjnych dotychczas ich nie dochodził może podjąć w tym kierunku działania w zakresie, w jakim jeszcze nie uległy one przedawnieniu.

Do biegu terminu przedawnienia stosuje się przepisy art. 117 i nast. Kodeksu cywilnego a mianowicie:

    * bieg przedawnienia nie rozpoczyna się a rozpoczęty ulega zawieszeniu przez cały czas trwania władzy rodzicielskiej, tj. do momentu, kiedy dziecko stanie się pełnoletnie,
    * jeżeli władza rodzicielska przysługuje tylko jednemu z rodziców przedawnienie biegnie w stosunku do tego z rodziców, któremu władza ta nie przysługuje. Prawa dziecka do dochodzenia świadczeń alimentacyjnych wykonuje wtedy rodzic wykonujący władzę

Dochodzenie nie przedawnionych roszczeń alimentacyjnych z minionego okresu zgodnie z orzecznictwem Sądu Najwyższego jest możliwe tylko wtedy, gdy z tego okresu pozostały nie zaspokojone potrzeby lub zobowiązania, zaciągnięte na ich zaspokojenie.                                                                                                                                                                                                                                   ...A jego wujek miał już wyrok potem wyjechał na następne 5 laty i miał wszystko gdzieś
« Ostatnia zmiana: 29 Paź 2010, 19:29:56 wysłana przez vordingborg »

poloniainfo.dk

Odp: alimenty od ojca przebywającego za granicom- Dania
« Odpowiedź #36 dnia: 29 Paź 2010, 18:55:33 »

Offline lucyna1975

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 19
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: alimenty od ojca przebywającego za granicom- Dania
« Odpowiedź #37 dnia: 29 Paź 2010, 19:27:51 »
 ;D amica nie dość że piszesz jak kobieta to jeszcze podpisujesz się pod tym czterema łapami.To ciekawe tak naprawdę kim ty jesteś  ;D

Offline vordingborg

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 77
  • -Otrzymane: 550
  • Wiadomości: 1899
  • Reputacja: +58/-30
Odp: alimenty od ojca przebywającego za granicom- Dania
« Odpowiedź #38 dnia: 29 Paź 2010, 20:35:17 »
A ja jestem kobieta.
I nigdy nie rozumialam czemu faceci migaja sie od alimentow.
W koncu to ich dzieci, ich krew.
Czemu odbieraja im mozliwosc godnego zycia?

Kobieta  w zwiazku z rozwodem przejmuje na siebie mnostwo obowiazkow. Zawsze bedzie sie starala zeby jakos pomoc swoim dzieciom, zeby je dobrze wychowac. Nie jest to latwe zadanie jak sie zostaje samemu. No i jeszcze jak brakuje pieniedzy, bo jezeli sie zostaje z dwojka dzieci to nagle jedna pensja jest na 3 osoby.

A facet zostaje sam i jeszcze mu zle bo na wlasne dzieci musi placic!!!!!!

No to niech mi ktos wytlumaczy ta meska logike.

P.S Jesli facet wejdzie w nowy zwiazek, to w koncu ta nowa tez wie od poczatku, ze sa dzieci i sa alimenty, takie sa warunki gry.


                                                                                                                                                                                                       Mi nie chodzi  o faceta czy o kobietę nie płacących, ja próbuję obnażyć system i  słabość polskiego prawa .Dasz Duńczykowi możliwość nie płacenia z chęcią nie zapłaci a znam takich co nawet tych 1100 DK nie płacili momentalnie pałeczkę przejmuję skat i podnoszą  typkowi  podatek  do momętu uregulowania zaległości. Jeszcze jedna ważna sprawa jak państwo może okradać własnych obywateli zasądzając tak wysokie alimenty że z góry wiedząc że nie da rady płacić. No metody z czasów "dajcie człowieka a paragraf się znajdzie",i tak im nosa utarli bo ani na sybir ani na śmierć za parę kilo parówek (jak to zrobili z ojcem jednego z naszych aktorów) już się nie da  .Podobno do12% płaci regularnie więc 88% jest złych a 12% dobrych raczej nie mi wydaje się że całość jest za przeproszeniem do DUPY  ot taka prywatna refleksja.
« Ostatnia zmiana: 29 Paź 2010, 21:00:20 wysłana przez vordingborg »

amica

  • Gość
Odp: alimenty od ojca przebywającego za granicom- Dania
« Odpowiedź #39 dnia: 29 Paź 2010, 21:47:51 »
                                                                                                                                                                                                       Mi nie chodzi  o faceta czy o kobietę nie płacących, ja próbuję obnażyć system i  słabość polskiego prawa .Dasz Duńczykowi możliwość nie płacenia z chęcią nie zapłaci a znam takich co nawet tych 1100 DK nie płacili momentalnie pałeczkę przejmuję skat i podnoszą  typkowi  podatek  do momętu uregulowania zaległości. Jeszcze jedna ważna sprawa jak państwo może okradać własnych obywateli zasądzając tak wysokie alimenty że z góry wiedząc że nie da rady płacić. No metody z czasów "dajcie człowieka a paragraf się znajdzie",i tak im nosa utarli bo ani na sybir ani na śmierć za parę kilo parówek (jak to zrobili z ojcem jednego z naszych aktorów) już się nie da  .Podobno do12% płaci regularnie więc 88% jest złych a 12% dobrych raczej nie mi wydaje się że całość jest za przeproszeniem do DUPY  ot taka prywatna refleksja.

duńczykiem zajmuje się Skat a polakiem prokurator czy to jakaś róznica dla ciebie?
A czy Ty posiadasz jakiekolwiek dzieci? twoim zdaniem jaki jest ich koszt utrzymania? i jaki jest koszt twojego utrzymania?
jeśli dzieci nie posiadasz to ci pokrótce wytłumaczę jaki jest koszt
*żywoność
*szkoła przedszkole- wycieczki szkolne ubezpieczenie składki opłata za przedszkole rzędu 400-600zł miesiecznie bez dodatkowych kosztów
*ubiór-ciągle wyrasta-nie da się kupić butów na dwa sezony!!!
*rozrywka
*wakacje,ferie
*urodziny imieniny dzień dziecka mikołaj święta wielkanoc
*rower 1 na dwa lata-dziecko rośnie, łyżwy, rolki, komputer,playstation,mp4,gry komputerowe płyty dvd ksiażki zabawki
*lekarz-wiemy jak często i drogo dzieci chorują???
*dentysta
*leki
*meble do pokoiku
*opłaty mieszkaniowe- czynsz woda gaz energia- co może dziecko nie używa?????
*remont mieszkania-może pominiemy niech dziecko mieszka w brudzie?
*leki-profilaktyka
można tak wymieniać bez końca, a dziecko jest dzieckiem i potrzebuje się rozwijac
i co może starczy 50zł??????????????????? jakim cudem kolego???





[Posted on: 29 Paź 2010, 21:44:00]

i to nie jest okradanie!!!!!!  dziecku to się nalezy od ojca jak psu miska! i żadnej łaski niech nie robi, dla mnie taki facet który miga się od aimentów lub płąci grosze to FRAJER!

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: alimenty od ojca przebywającego za granicom- Dania
« Odpowiedź #40 dnia: 29 Paź 2010, 22:22:48 »
"rower 1 na dwa lata-dziecko rośnie, łyżwy, rolki, komputer,playstation,mp4,gry komputerowe płyty dvd ksiażki zabawki"
dziecku to sie nalezy od ojca jak psu miska"

I to wszystko z przecietnej pensji polskiego ojca ???

Chory system socjalny, chory system juryzdykcji (sady, prokuratorzy itp).   


Offline vordingborg

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 77
  • -Otrzymane: 550
  • Wiadomości: 1899
  • Reputacja: +58/-30
Odp: alimenty od ojca przebywającego za granicom- Dania
« Odpowiedź #41 dnia: 29 Paź 2010, 22:30:50 »
duńczykiem zajmuje się Skat a polakiem prokurator czy to jakaś róznica dla ciebie?
A czy Ty posiadasz jakiekolwiek dzieci? twoim zdaniem jaki jest ich koszt utrzymania? i jaki jest koszt twojego utrzymania?
jeśli dzieci nie posiadasz to ci pokrótce wytłumaczę jaki jest koszt
*żywoność
*szkoła przedszkole- wycieczki szkolne ubezpieczenie składki opłata za przedszkole rzędu 400-600zł miesiecznie bez dodatkowych kosztów
*ubiór-ciągle wyrasta-nie da się kupić butów na dwa sezony!!!
*rozrywka
*wakacje,ferie
*urodziny imieniny dzień dziecka mikołaj święta wielkanoc
*rower 1 na dwa lata-dziecko rośnie, łyżwy, rolki, komputer,playstation,mp4,gry komputerowe płyty dvd ksiażki zabawki
*lekarz-wiemy jak często i drogo dzieci chorują???
*dentysta
*leki
*meble do pokoiku
*opłaty mieszkaniowe- czynsz woda gaz energia- co może dziecko nie używa?????
*remont mieszkania-może pominiemy niech dziecko mieszka w brudzie?
*leki-profilaktyka
można tak wymieniać bez końca, a dziecko jest dzieckiem i potrzebuje się rozwijac
i co może starczy 50zł??????????????????? jakim cudem kolego???





[Posted on: 29 Paź 2010, 21:44:00]

i to nie jest okradanie!!!!!!  dziecku to się nalezy od ojca jak psu miska! i żadnej łaski niech nie robi, dla mnie taki facet który miga się od aimentów lub płąci grosze to FRAJER!
                                Ale ja się z tobą zgadzam .Należy jednak  zwrócić wiekszom  uwagę na przyczynę bo że skutki są opłakane wiemy wszyscy ,a że jest tyle kruczków prawnych to się ludzie bronią świnia nie płaci i się śmieje ,a głupia świnia idzie siedzieć .Mam wrażenie że te kilka procent płacących zablokowało jakąkolwiek możliwość zmian w tym zakresie gdyż   do puki ktoś jeszcze płaci rządzącym  wydawać się będzie że wszystko jest OK wiem że to brutalne ale prawdziwe.


[Posted on: 29 Paź 2010, 22:28:04]

"rower 1 na dwa lata-dziecko rośnie, łyżwy, rolki, komputer,playstation,mp4,gry komputerowe płyty dvd ksiażki zabawki"
dziecku to sie nalezy od ojca jak psu miska"

I to wszystko z przecietnej pensji polskiego ojca ???

Chory system socjalny, chory system juryzdykcji (sady, prokuratorzy itp).  


                                                                                                                                                                                                                                            Nic dodać nic ująć pozdrawiam

Offline asterix

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 5
  • Wiadomości: 22
  • Reputacja: +5/-3
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: alimenty od ojca przebywającego za granicom- Dania
« Odpowiedź #42 dnia: 29 Paź 2010, 23:30:18 »
Odwracając trochę kota ogonem... Dlaczego kobiety po stokroć bardziej ,,migają się" od płacenia alimentów? To rzadkość, bo w polskich ,,sondach" rodzinnych panuje solidarność jajników (!!!) i baba jest za babą, a co za tym idzie opiekę nad dziećmi dostają niemal wyłącznie kobiety nawet wbrew prawdziwemu dobru dziecka, ale jeśli czasem uda się ojcu uzyskać opiekę nad dziećmi i  kabaret rodzinny (czytaj SĄD) przyzna alimenty dzieciom pozostającym pod opieką ojca, to przeważnie kobieta nie płaci i jest bezkarna, lub ma zasądzoną kwotę śmiesznie niską. Jak to się ma do tzw. dobra dziecka, równouprawnienia kobiet i mężczyzn i zarobków w warunkach panujących w zasranej PL, i dlaczego wtedy nikt nie podnosi takiego rabanu jak co niektórzy na tym forum?  To pytanie kieruję do mądralińskich tak bardzo potępiających PRINTA. Nie znamy szczegółów jego sytuacji a jedynie ogólniki, więc nie nam go oceniać, a facet poprosił tylko o poradę. Proszę nie traktujcie mojej wypowiedzi jako kontry, lub docinku, ale jako coś do przemyślenia.Pozdrawiam.

[Posted on: 29 Paź 2010, 23:18:59]

Zapomniałem dopisać że jestem gorącym zwolennikiem obowiązku alimentacyjnego, bo rozumiem że dzieci nie powinny być poszkodowane gdy rodzice nie chcą lub nie umieją już razem żyć, ale niech to wreszcie będzie rozsądnie rozwiązane, tak, aby dzieciom nie robić krzywdy, ale i dla zobowiązanych nie było zemstą współmałżonka, lub sądu rodzinnego niestety niemal w 100% reprezentowanego przez mściwe, stare, porzucone kobiety.

Offline magnez

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: alimenty od ojca przebywającego za granicom- Dania
« Odpowiedź #43 dnia: 30 Paź 2010, 01:28:08 »
"rower 1 na dwa lata-dziecko rośnie, łyżwy, rolki, komputer,playstation,mp4,gry komputerowe płyty dvd ksiażki zabawki"
dziecku to sie nalezy od ojca jak psu miska"

I to wszystko z przecietnej pensji polskiego ojca ???

Chory system socjalny, chory system juryzdykcji (sady, prokuratorzy itp).   



a co może z przeciętnej pensji matki???? chyba zahaczasz tu o kretynizm!

i tak dla ciekawostki polecam lekturkę- strach na was pada alimenciarze!
http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/oni-nie-paca-alimentow_147320.html

[Posted on: 30 Paź 2010, 01:22:17]

http://www.to.com.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100309/WYSZKOW/914428470

Offline asterix

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 5
  • Wiadomości: 22
  • Reputacja: +5/-3
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: alimenty od ojca przebywającego za granicom- Dania
« Odpowiedź #44 dnia: 30 Paź 2010, 02:35:31 »
Nie!!! Magnez. Z przeciętnej pensji ojca!!! A czy nie pasuje Ci że ,,baba" miałaby płacić identyczne alimenty jak facet? W końcu jest równouprawnienie...  Tak samo alimenty, tak samo do kopalni, tak samo na pierwszą linię frontu... Dlaczego kobiety mają mieć ,,równo" tylko wtedy gdy to im wygodne? Nie pij już Magnez i jeszcze raz przeczytaj co i jak napisałem. Po za tym podobno ma być dla dobra dziecka, więc skąd idiotyczne pytanie że ,,może z pensji matki" ??? Czy o dobro dziecka ma dbać tylko męska strona związku i jej 2700zł jest mniej warte niż np 100zł od matki???!!! Czy Ty nie jesteś przypadkiem ,,sędzią" sądu rodzinnego? Pytam bo tak to wygląda. Jak stara zgorzkniała baba, trzymająca za wszelką cenę stronę baby, choćby nawet dziecko miało przypłacić to życiem.

poloniainfo.dk

Odp: alimenty od ojca przebywającego za granicom- Dania
« Odpowiedź #44 dnia: 30 Paź 2010, 02:35:31 »

 

Dania podczas II wojny światowej

Zaczęty przez PolasikDział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 13747
Ostatnia wiadomość 08 Wrz 2009, 19:25:00
wysłana przez Marlena30
2 GRAMY HISTORII,DANIA W SS

Zaczęty przez HistorykDział Kultura

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 34582
Ostatnia wiadomość 28 Lis 2009, 15:58:41
wysłana przez Zwykłyktoś
Dania czy Polska, kto zbankrutuje pierwszy

Zaczęty przez dania_dDział Hydepark

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 21336
Ostatnia wiadomość 21 Sie 2019, 10:51:37
wysłana przez kpio47
Dania 3 Irlandia?

Zaczęty przez Where?Dział Hydepark

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 9480
Ostatnia wiadomość 14 Lip 2007, 14:22:12
wysłana przez aemigrate
PRACA W Q VIKAR Horsens, Dania

Zaczęty przez ARTI6867Dział Praca w Danii

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 12877
Ostatnia wiadomość 21 Kwi 2014, 14:30:04
wysłana przez ARTI6867