poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: alimenty od ojca przebywającego za granicom- Dania  (Przeczytany 53569 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Print

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: +0/-0
alimenty od ojca przebywającego za granicom- Dania
« dnia: 23 Paź 2010, 13:03:57 »
witam
przebywam aktualnie za granica a mianowicie w Danii mialem sprawe rozwodową , i chyba sie zakaczyla.
mowie chyba bo nie wiem nigdy nie dostalem zadnego zawiadomienia od sadu, chociaz znają mój aktualny adress,
sprawa prawdopodobnie zakaczyla sie, i prawdopodobnie orzeczenie- z winy żony ( zdrada i tym podobne).
planuje przyjechac do polski ale nie wiem czy przypadkiem nie zatrzymaja mnie na granicy za nie placone alimenty, nie płącę 13 miesięcy, a dług rośnie! Słyszałem że dziś zamykają za alimenty a nawet zabierają prawo jazdy???!!!
podkreslam za nie otzrymalem zadnego zawiadomienia od sadu jak i od komornika.
czy w takim wypadku moga mnie zatrzymac na granicy???
alimentow nie place bo nie wiem do kaca ile mam placic brat mi mówił, że jako dobrze zarabiam moja była zona wyegzekwowała na dziecko ok.2tys zł bo ona nie pracuje jest na zasiłku dla bezrobotnych płaciłbym te pieniądze bo mnie stać i nie ząłuję na dziecko ale zona nie podala kata, prawdopodobie wyszla za nowego pana, utrudnia mi kontakt z dzieckiem jak tylko może....

obawiam sie ze moga mnie aresztowac na granicy i bedzie nie wesolo :( czy grozi mi sprawa karna, zwłaszcza jeśli żona zgłosiła fakt niepłacenia alimentów do prokuratury lub pobierała Fundusz Alimentacyjny.
Moj wujek od 5 lat przybywal stale za granica, w ciagu tego czasu zupelnie nie interesowal sie rodzina i w zwiazku z tym nie placil alimentow. wtedy 5 lat temu zostal wydany na niego nakaz aresztowania w zwiazku z brakiem platnosci. W ostatnim tygodniu wujek przyjechal do polski aby uregulowac rozne sprawy, gdyz mieszka na stale poza granicami PL, m.in. zwiazane ze splata zaleglych alimentow.
Po porozumieniu co do splaty (kwota laczna ok. 30000tys) z byla zona- mial zaplacic w 3ch ratach (sprawa byla oddana dawno temu do komornika), wyjechal spowrotem za granice, jednak nieopodal granicy byla rutynowa kontrola i zostal zatrzymany, trafil w zwiazku z poszukiwaniem go przez policje do aresztu. Boję się ze mnie spotka to samo, a mam tu stałą pracę jak mnie aresztują to będe skończony,nie znam się na prawie polskim, prosze o porady z góry dziekuję. piotr
za poradę z góry dziękuje....
 

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: alimenty od ojca przebywającego za granicom- Dania
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Paź 2010, 14:01:52 »
alimentow nie place bo nie wiem do kaca ile mam placic brat mi mówił, że jako dobrze zarabiam moja była zona wyegzekwowała na dziecko ok.2tys zł bo ona nie pracuje jest na zasiłku dla bezrobotnych płaciłbym te pieniądze bo mnie stać i nie ząłuję na dziecko ale zona nie podala kata, prawdopodobie wyszla za nowego pana, utrudnia mi kontakt z dzieckiem jak tylko może....
Piszesz, ze placilbys te pieniadze bo cie stac i nie zalujesz na dziecko. Jezeli nie zalujesz (a masz obowiazek), to dla chetnego nic trudnego, znmalezc adres matki dziecka. Na odatek masz brata namiejscu w PL, ktory wie ile masz placic. Skontaktuj matke dziecka i napisz, ze chcesz placic alimenta, ale musisz miec kopie wyroku sadu. Jezeli nie bedziesz placil, obowiazek alimentacyjny zostanie wyegzekwowany zgodnie zumowa Haaska, ktora podpisala Polska i Dania. 

Offline lukashero

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 19
  • -Otrzymane: 43
  • Wiadomości: 431
  • Reputacja: +25/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: alimenty od ojca przebywającego za granicom- Dania
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Paź 2010, 18:09:31 »
powinni Cie zamknac za kaleczenie jezyka polskiego.za uchylanie sie od placenia alimentow powinni  Cie dodatkowo glodzic i kazac czytac ksiazki.
Nie dyskutuj z idiota, najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem.

Offline Print

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: +0/-0
Odp: alimenty od ojca przebywającego za granicom- Dania
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Paź 2010, 18:26:34 »
no ja bym płacił ale nie znam adresu, może się postaram o ten adres ale ja też mam swoje wydatki, wiec chyba kwota 2tys zł jest wysoka??? czy się mylę? nie wiem jakie przyznaje się teraz alimenty w polsce wiecie coś o tym? Ja pracuję w ogrodnictwie i tam się aż tak dużo nie zarabia, a co z moimi wydatkami??? Dziś sie dowiedziałem ze na żonę przyjdzie mi płącić bo jest bez środków do  życia tz. ma zasiłek jakiś czy to prawda że po rozwodzie może ona żądać odemnie jakiś alimentów na siebie? piotr

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: alimenty od ojca przebywającego za granicom- Dania
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Paź 2010, 18:56:56 »
Nie znam szczegolow sprawy, ale byla malzonaka moze, poza alimentami na dziecko, domagac sie tze. hustrubidrag, alimenty na zone.

Offline asterix

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 5
  • Wiadomości: 22
  • Reputacja: +5/-3
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: alimenty od ojca przebywającego za granicom- Dania
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Paź 2010, 01:54:32 »
Od płacenia na dziecko nic Cię nie uchroni, chyba że śmierć. A nawet po śmierci możliwe jest że alimenty będą płacić Twoi rodzice. Na byłą,,babę" będziesz płacić jak będziesz głupi i dasz się pasożytowi zrobić w balona. Według tego co napisałeś Twoja sprawa jest trudna, ale nie beznadziejna. Jeśli chcesz pomocy to zapraszam do korespondencji na emilka : xyz104@op.pl

Offline Print

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: +0/-0
Odp: alimenty od ojca przebywającego za granicom- Dania
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Paź 2010, 10:03:02 »
Jutro jadę do Polski i spróbuję załatwić tą sprawę. mam nadzieję że mnie nie zamkną. W polsce poszukam prawnika jak będzie trzeba chyba ze sie dogadam z byłą zoną. Mogę płacić dziecku żonie no nie wiem jak prawo mi każe to nie uniknę. tylko że ja mam na utrzymaniu dziewczynę w Dani i ona też ma swoje potrzeby tak jak ja a utrzymywać dwie to już ciężko. jak mam się tłumaczyć jak dojdzie do zatrzymania? słyszałem ze nawet duńska policja może mnie aresztować czy to prawda?

poloniainfo.dk

Odp: alimenty od ojca przebywającego za granicom- Dania
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Paź 2010, 10:03:02 »

Offline magnez

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: alimenty od ojca przebywającego za granicom- Dania
« Odpowiedź #7 dnia: 24 Paź 2010, 10:42:23 »
witaj Print, powiem ci tak, mój kumpel po rozwodzie wyjechał do pracy w Anglii zostały mu przyznane alimenty na dziecko 6letnie i na zonę w kwocie ustalonej według zarobków w Anglii była i jest to nie zła sumka i tu trzymaj się! 2700zł w tym na nie pracującą żonę 600zł i mimo że się odwoływał nic nie zrobił stracił dodatkowo kasę na prawników co i tak mu na dobre nie wyszło. postanowił więc pracować na czarno i ponownie złożył o obniżenie alimentów i dalej nic nie wskórał sąd mu w uzasadnieniu napisał że jest zdolny do zaspokojenia takiej kwoty renty alimentacyjnej ponieważ wcześniej tyle zarabiał nawet wzięli pod uwagę zarobki sprzed 5 lat! możliwości zarobkowe w Anglii jego stan zdrowia zdolności, wykształcenie itp. sąd mu jeszcze powiedział że ma obowiązek płacenia na wakacje dla dziecka dwa razy do roku kwotę 1500zł!!! mimo że on proponował spędzać wakacje z dzieckiem to nie miało znaczenia! Jego była żona otrzymuje alimenty z Anglii (tak jej Sąd załatwił)jeszcze zasiłki na dziecko, cóż jesteśmy w UE i obowiązek jest taki sam ale kwoty zgodne z zarobkami tam gdzie znajduje się nawet niepracujący ojciec dziecka. nic nie wskórasz musisz płacić, bo skończyło się że państwo utrzymuje samotne matki. Sądy zawsze trzymają stronę i dobro dziecka ty sądu nie obchodzisz mogą zabrać ci nawet 70%zarobków a w niektórych przypadkach jeszcze więcej,żadne tłumaczenie nie ruszy sądu tu chodzi o dziecko nie o matkę dziecko to priorytet dla Sądu, nie będą nawet ciebie słuchać, że masz jakieś długi wydatki potrzeby, to jest nie ważne, ty masz ustawowy obowiązek i musisz płacić, tu się nie wywiniesz!!!Tak mogą ciebie aresztować, i znam wiele takich uchylających sie którzy stracili wszystko przez swoj upór. Masz dziecko musisz je utrzymać to jest twój obowiązek nie możesz go zrzucać na matkę dziecka ona i tak ma ciężko bo sama wychowuje Twoje potomstwo, powinieneś raczej ją za to uszanować i okazać gest i honor a nie biadolić, sam piszesz że cię stać więc w czym problem??? współczuję ci jedynie tego że nie widzisz swojego dziecka a to już jest nie ludzkie, jak się z tym czujesz? zwłaszcza jeśli to może syn? ja sam jestem ojcem i nie wyobrażam sobie jak mógłbym nie widzieć swojego dziecka, mnie żona zostawiła ale kontakt z dzieckiem mam i to rewelacyjny i mam gest w postaci płatności mojemu dziecku nic nie brakuje jesłi chodzi o finanse, a ty swoje chcesz skazać na co na kilka set złotych? bądź facet to tylko kasa a kontakt z dzieckiem jest bezcenny raczej walcz tu o spotkania z dzieckiem a nie o wysokość alimentów!!! czy wiesz ile radości sprawia rola ojca?? chyba ze do takiej roli się nie nadajesz??

amica

  • Gość
Odp: alimenty od ojca przebywającego za granicom- Dania
« Odpowiedź #8 dnia: 24 Paź 2010, 13:16:25 »
Prawo obciąża niektórych powinowatych obowiązkiem alimentacyjnym. Alimenty w szczególnych okolicznościach muszą płacić macocha lub ojczym na rzecz swojego pasierba(w twoim przypadku macocha)Obowiązek alimenty na rzecz pasierba powstaje, tylko wtedy gdy osoba uprawniona (pasierb) znajduje się w stanie niedostatku,np. matka dziecka Nie jest sama zdolna do zapewnienia dziecku godziwych warunków życia(bezrobotna,rencistka,inwalidka,chora) Po stornie zobowiązanego (macocha) przesłanką są jej zdolności majątkowo – zarobkowe. wynika to że gdy ożenisz się i nie będziesz zdolny do obowiązku alimentacyjnego lub będziesz go unikał taki obowiązek bedzie spoczywał na Twojej żonie, niby nieuczciwe ale tak jest w praktyce.
Studiowałam prawo rodzinne w Polsce i znam się na Tym nie wszyscy wiedzą że tak można ale tak jest.

Przesłanką dodatkową braną przez sąd w przypadku orzekania o zasadzeniu alimentów na rzecz pasierba jest majątek macochy a brak majątku ojca.Obowiązek alimentacyjny względem pasierba istnieje pomimo śmierci rodzica dziecka, bowiem stosunek powinowactwa, od którego zależy obowiązek trwa nadal Przesłanką, która pojawia się w przypadku obowiązku alimentacyjnego względem pasierba jest zgodność z zasadami współżycia społecznego. Oznacza to, że nałożenie na macochę lub ojczym alimentów  może być jak najbardziej realne.
Nie wszyscy to stosuja ponieważ wynika to z niewiedzy

   
   

Offline vordingborg

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 77
  • -Otrzymane: 550
  • Wiadomości: 1899
  • Reputacja: +58/-30
Odp: alimenty od ojca przebywającego za granicom- Dania
« Odpowiedź #9 dnia: 24 Paź 2010, 16:13:40 »
Wystarczy że przed ślubem spiszecie u prawnika umowę o rozdzielności majątkowej (jeśli studiowałaś prawo to wiesz) i już mogą was pocałować w pompkę :D

[Posted on: 24 Paź 2010, 15:50:48]

A w PL jesteś nikim i zrobią i tak co chcą bo masz tylko jedno prawo ,masz prawo płacić.Jeśli mieszkasz w Danii to tutaj powinno przyjść wezwanie obowązek ustalenia adresu spoczywa na powódce, jeśli zataiła fakt że mieszkasz za granicą gorzej dla niej .Dania nie uznaje wyroków naruszających porządek publiczny (w tym przypadku to wysokość alimentów )no i oczywiście w przypadku nie powiadomienia lub niewłaściwego powiadomienia pozwanego.  Dobra rada zacznij płacić nawet te duńskie alimenty to około 1100DK odliczysz je od podatku ,a w naszej kochanej ojczyżnie zrobią to co lubią najbardziej  czyli nic :D .No chyba że już masz pake to w takim przypadku mogą cie zgarnoć.No i niezły z ciebie Sku...el.ze na własne dziecko nie masz bo na piwko pewnie starcza.

Offline Bulinka

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 153
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: alimenty od ojca przebywającego za granicom- Dania
« Odpowiedź #10 dnia: 24 Paź 2010, 17:41:44 »
Pytam z ciekawości:czy w Danii istnieje obowiązek alimentacyjny? Czy to tylko polski wymysł? Pewnie tylko polski,bo w krajach cywilizowanych człowiek jest szanowany i za pracę dostaje godziwą zapłatę.Zawsze może odłożyć na czarną godzinę.Jeśli nie może pracować,to się nim państwo zajmuje.Dostanie rentę taką,że z niej wyżyje albo zasiłek.
« Ostatnia zmiana: 24 Paź 2010, 18:02:17 wysłana przez Bulinka »

Offline vordingborg

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 77
  • -Otrzymane: 550
  • Wiadomości: 1899
  • Reputacja: +58/-30
Odp: alimenty od ojca przebywającego za granicom- Dania
« Odpowiedź #11 dnia: 24 Paź 2010, 18:09:15 »
Oczywiście że w Danii istnieje obowiązek alimentacyjny .Kwota jest stała około 1100Dk no chyba ze dochody są bardzo wysokie to mogą być troszkę wyższe .Sytuacja jest jasna a ściągalność 98% te okolo 550zł wystarczy w Danii  :D  no a w PL już nie  >:(  no a efekty znamy wszyscy 98% jest nie sciągalne .
« Ostatnia zmiana: 24 Paź 2010, 18:19:49 wysłana przez vordingborg »

Offline Bulinka

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 153
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: alimenty od ojca przebywającego za granicom- Dania
« Odpowiedź #12 dnia: 24 Paź 2010, 19:07:29 »
vordingborg piszesz o alimentach płaconych pzez ojca na dzieci? Mnie chodzi o to co Amica pisze,o obowiązku alimentacyjnym powinowatych (sorry bo nie sprecyzowałam)  :)

Offline vordingborg

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 77
  • -Otrzymane: 550
  • Wiadomości: 1899
  • Reputacja: +58/-30
Odp: alimenty od ojca przebywającego za granicom- Dania
« Odpowiedź #13 dnia: 24 Paź 2010, 19:30:52 »
Zgodnie z posiadaną mi wiedzą to nawet alimenty na byłą nie wchodzą w grę .Prawo w Danii nawet o tym nie wspomina dorosły człowiek ma prawo i obowiązek sam o siebie zadbać .To chyba naturalne w normalnych krajach :)

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: alimenty od ojca przebywającego za granicom- Dania
« Odpowiedź #14 dnia: 24 Paź 2010, 20:02:36 »
Vordingorg: mylisz sie odnosnie alimentow na byla zone. Nazywa sie underholdsbidrag. Rowniez jest sciagalny zgodnie z konwencja Haaska, do ktorej przystapila i Polska i Dania. Co do wysokosci alimentow na dzecko, to normalne alimenta ustalone na 2010 wynosza 1.170 kr. miesiecznie. W zaleznosci od dochodow ojca, moga alimenta byc podwyzszone o 25%, 50%, 100%, 300%.

poloniainfo.dk

Odp: alimenty od ojca przebywającego za granicom- Dania
« Odpowiedź #14 dnia: 24 Paź 2010, 20:02:36 »

 

Dania podczas II wojny światowej

Zaczęty przez PolasikDział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 13753
Ostatnia wiadomość 08 Wrz 2009, 19:25:00
wysłana przez Marlena30
2 GRAMY HISTORII,DANIA W SS

Zaczęty przez HistorykDział Kultura

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 34591
Ostatnia wiadomość 28 Lis 2009, 15:58:41
wysłana przez Zwykłyktoś
Dania czy Polska, kto zbankrutuje pierwszy

Zaczęty przez dania_dDział Hydepark

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 21344
Ostatnia wiadomość 21 Sie 2019, 10:51:37
wysłana przez kpio47
Dania 3 Irlandia?

Zaczęty przez Where?Dział Hydepark

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 9484
Ostatnia wiadomość 14 Lip 2007, 14:22:12
wysłana przez aemigrate
PRACA W Q VIKAR Horsens, Dania

Zaczęty przez ARTI6867Dział Praca w Danii

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 12882
Ostatnia wiadomość 21 Kwi 2014, 14:30:04
wysłana przez ARTI6867