poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Własna firma w Danii - jak założyć.  (Przeczytany 389603 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline lala7991@wp.pl

  • Zarejestrowany
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Własna firma w Danii - jak założyć.
« Odpowiedź #105 dnia: 23 Lut 2012, 19:26:57 »
Witam, mam takie zapytanko wyczytałam, że do 30-stu paru tys opodatkowanie wynosi 5% czy tak faktycznie jest przy firmie jednoosobowej, powiem w prost, sprzątam domy i chciałabym zarejestrować się, posiadam cpr i meldunek w dk, czy mogę wówczas odliczyć coś od podatku i czy liczą mi się składki emerytalne, oraz wyczytałam tylko nie do końca kompletna informację że przysługuję mi macierzyńskie a w wypadku kiedy to ja na siebie zarabiam można ubiegać się z komuny o macierzyńskie, czy ktoś może wie coś na ten temat, z góry dziękuje za jakakolwiek odpowiedz.

Offline willy

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 19
  • -Otrzymane: 90
  • Wiadomości: 1622
  • Reputacja: +37/-31
  • Płeć: Mężczyzna
  • JMP $E477
    • Status GG
Odp: Własna firma w Danii - jak założyć.
« Odpowiedź #106 dnia: 23 Lut 2012, 20:39:42 »
Zacznij od tego, że jeżeli coś przeczytałaś podaj link do tego żeby można było to przeczytać i się do tego ustosunkować.
"Broń jest narzędziem strachu.
Nie przystoi Mędrcowi."

Offline piott

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 8
  • Wiadomości: 231
  • Reputacja: +5/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Własna firma w Danii - jak założyć.
« Odpowiedź #107 dnia: 23 Lut 2012, 20:51:25 »
  Po pierwsze otwierajac firme musisz zadeklarowac w skacie ile mniej wiecej zarobisz. Nie sadze zebys placila 5 procent bo nikt tak nie placi. Skat na podstawie zadeklarowanej przez ciebie kwoty wyliczy ci miesieczna skladke ktora bedziesz placila jako firma jednoosobowa biorac tez pod uwage twoj fradrag  . Co do skladek emerytalnych to musisz sobie  placic prywatnie  sama jesli chcesz miec wieksza emeryture niz najnizsza dunska czyli marne grosze :(

I tak jak Willy napisal .......
Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości .

Offline lolek103

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 59
  • Reputacja: +2/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Własna firma w Danii - jak założyć.
« Odpowiedź #108 dnia: 23 Lut 2012, 23:19:39 »
piotek to skat ciebie oblicza start ca. 200000dkk paa aarg ty nie stawiasz skatowi warunkow

Offline piott

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 8
  • Wiadomości: 231
  • Reputacja: +5/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Własna firma w Danii - jak założyć.
« Odpowiedź #109 dnia: 23 Lut 2012, 23:46:01 »
  Skad masz takie informacje ??? Prowadzisz dzialalnosc?  Nie chce  tu sie wyginac i polemizowac z toba wiec poczekam na odpowiedz :)
Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości .

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Własna firma w Danii - jak założyć.
« Odpowiedź #110 dnia: 24 Lut 2012, 00:03:57 »
Takie osoby jak Lolek wprowadzaja calkowicie wblad osoby poszukujace informacji oraz pozostale osoby, ktore byc moze rowniez jej potrzebuja. I zeby to Lolek (i jemu podobni) chociazby wyrazili pewna watpliwosc, alez skad tam, stwierdzaja absolutna prawde :o A byc moze Lolku pomylilo ci sie z inna forma dzialalnosci, np. Aps albo IS. Firmy jednoosobowe podaja swoj przewidywany dochod nawet 20.000-30.000 rocznie a ich rezultat netto (dochody minus koszty) rozliczajatak jak wszyscy inni smiertelnicy w swoim Årsopgørelse, zwyklym prywatnym rozliczeniu. Znam wiele kobiet, ktore tak sobie dorabiaja, albo dopabuse co otworzyly firme i jak na razie nie maja za duzoklientow. Nie wiem ylko w jakim celu Skat mialby zaliczkowo pobierc podatek od 200.000 ab po zakonczeniu roku go oddac podatnikowi.   

Offline M z Horsens

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 7
  • Wiadomości: 187
  • Reputacja: +3/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Własna firma w Danii - jak założyć.
« Odpowiedź #111 dnia: 24 Lut 2012, 10:10:05 »
Ja tak tez od dluzszego czasu mysle o otwarciu wlasnej dzialalnosci i tu mam pytanie do forumowiczow a zwlaszcza do szanownego Roga ,czy moglby opiosac jak to wyglada gdybym chcial zatrudniac osoby fizyczne na poczatku na zasadzie jak w Polsce nazywa sie to umowa zlecenie lub jeszcze lepiej umowa o dzielo. Czy sa takie opcje w dunskim systemie,jak to ma sie do skladek emerytalnych itp.
Czy przy zalozeniu takiej firmy w ktorej beda zatrudniane osoby trzeba uiscic depozyt w Skat.
Jak to wyglada w praktyce zalozenie takiej firmy,prosilbym o podpowiedzi.

poloniainfo.dk

Odp: Własna firma w Danii - jak założyć.
« Odpowiedź #111 dnia: 24 Lut 2012, 10:10:05 »

Offline siudemka1972

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 7
  • -Otrzymane: 7
  • Wiadomości: 87
  • Reputacja: +3/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Własna firma w Danii - jak założyć.
« Odpowiedź #112 dnia: 24 Lut 2012, 23:21:45 »
Takie osoby jak Lolek wprowadzaja calkowicie wblad osoby poszukujace informacji oraz pozostale osoby, ktore byc moze rowniez jej potrzebuja. I zeby to Lolek (i jemu podobni) chociazby wyrazili pewna watpliwosc, alez skad tam, stwierdzaja absolutna prawde :o A byc moze Lolku pomylilo ci sie z inna forma dzialalnosci, np. Aps albo IS. Firmy jednoosobowe podaja swoj przewidywany dochod nawet 20.000-30.000 rocznie a ich rezultat netto (dochody minus koszty) rozliczajatak jak wszyscy inni smiertelnicy w swoim Årsopgørelse, zwyklym prywatnym rozliczeniu. Znam wiele kobiet, ktore tak sobie dorabiaja, albo dopabuse co otworzyly firme i jak na razie nie maja za duzoklientow. Nie wiem ylko w jakim celu Skat mialby zaliczkowo pobierc podatek od 200.000 ab po zakonczeniu roku go oddac podatnikowi.   


Rodze polać kielicha!chłopak ma racje-ja tak mam i jestem żywym przykładem-gdy zaszłam w ciążę przewidywany dochód zmalał do 50 tys i skat to zaakceptował a karta podatkowa na ten rok przyszła tez z taka kwota ze skatu-domyślili się ze wiele więcej nie jestem w stanie pracować z 6 miesięcznym dzieckiem na reku,-)i żadnych zaliczek się nie pobiera na dzień dzisiejszy może tak było 10 lat temu..
"Straszną namiętnością ludzką jest owa pycha, która każe nam zmuszać innych ludzi, aby myśleli tak jak my"

Offline kumcok

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 20
  • -Otrzymane: 5
  • Wiadomości: 99
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Własna firma w Danii - jak założyć.
« Odpowiedź #113 dnia: 12 Kwi 2012, 19:10:46 »
Witam , kupilem od znajomego dunczyka za mala sume maszyne do popcornu  i stoi a chcialbym na niej troche zarobic , ogolnie wyjsc z nia gdzies na weekend do centrum postac pare godzin zawinac maszyne i wrocic do domu  z jakims groszem , Pytanie moje brzmi gdzie mam sie zglosic o jakies pozwolenie , ile to kosztuje jakie sumy musze placic za takie pozwolenia , czy potrzebuje jakies papiery odnosnie higieny , czy takie pozwoilenie to kwestia jednego wyjazdu do biur i powrot z ppozwoleniem do domu czy to dluga droga z zalatwieniem tego pozwolenia ,
Prosilbym bardzo o pomoc tzn o jakies ciekawe odpowiedzi
z gory dzieki
pozdrawiam

Offline sylwiabialous

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 3
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Własna firma w Danii - jak założyć.
« Odpowiedź #114 dnia: 18 Maj 2012, 19:24:12 »
Witam serdecznie,
Mam osobiste pytanie do Pana "Roga",czy moglibyśmy wymienić się prywatnymi e-mail-ami zależy mi na tym ponieważ widzę że Pan bardzo mądrze pisze na temat otwarcia firmy jednoosobowej a ten temat bardzo mnie interesuje. Podam swojego e-maila i jeżeli Pan się zdecyduje to bardzo proszę o napisać do mnie: sylwiabialous@o2.pl.
Pozdrawiam, Sylwia

Offline M z Horsens

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 7
  • Wiadomości: 187
  • Reputacja: +3/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Własna firma w Danii - jak założyć.
« Odpowiedź #115 dnia: 18 Maj 2012, 22:19:14 »
Mam nadzieję że pan Roga znajdzie czas dla Ciebie ,niestety podzielę się z tobą ja również zadałem identyczne pytanie panu Roga a odp. wyglądała następująco: "Twoje pytanie leży na granicy doradztwa podatkowego, niestety duża ilość pytań nie pozwala mi na odpowiedż na twoje zapytanie" więc wygląda mi na "jak nie zapłacisz to się wal frajerze ".
Chop wyrobil sobie markę na PoloniaInfo  a teraz robi to za kasę, popieram jak najbardziej bo za darmo "to w ryj dostać można" ale dlaczego zgrywał melepetę/samarytanina a teraz bizneswoman mu się wlącza.

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: Własna firma w Danii - jak założyć.
« Odpowiedź #116 dnia: 19 Maj 2012, 07:38:33 »
To chyba jego prywatna sprawa czy odpowie na pytanie czy nie ?

Czy tez jak sie kilka razy komus na poloniainfo pomoglo to juz jest dozywotni obowiazek odpowiadania na wszystkie pytania?

...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

Offline MartynaM

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 9
  • -Otrzymane: 13
  • Wiadomości: 146
  • Reputacja: +7/-9
Odp: Własna firma w Danii - jak założyć.
« Odpowiedź #117 dnia: 19 Maj 2012, 13:58:35 »
"dlaczego zgrywał melepetę/samarytanina a teraz bizneswoman mu się wlącza".

M z Horsens - troche widac Cie ponioslo: "melepeta, samarytanin, bizneswoman".
A to poprostu facet, ktory czesto sie tu udziela i przez 4 lata tych ponad 2000 tys. wpisow nie traktowalo o pogodzie, modzie i innych "duperelach".
I jest chyba granica kiedy pomoc jest juz nie tylko przysluga, ale usluga.

Offline aarhusN

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 21
  • -Otrzymane: 32
  • Wiadomości: 336
  • Reputacja: +3/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Własna firma w Danii - jak założyć.
« Odpowiedź #118 dnia: 19 Maj 2012, 14:51:08 »
Cytuj (zaznaczone)
przez 4 lata tych ponad 2000 tys. wpisow nie traktowalo o pogodzie, modzie i innych "duperelach"

2000 tys. wpisow to chyba dwa miliony nie? tego chyba jeszcze nikt ma.... ::)


a swoja droga tez gosciowi sie nie dziwie. co jeden w poscie pisze: mam pytanie do roga nie liczac priva...
zamiast zaplacic ksiegowej i miec spokoj ;D szczypia sie na pare koron mogac oszczedzic na odpisach i w razie kontroli sie nie bac 8)
« Ostatnia zmiana: 19 Maj 2012, 15:36:46 wysłana przez aarhusN »

Offline M z Horsens

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 7
  • Wiadomości: 187
  • Reputacja: +3/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Własna firma w Danii - jak założyć.
« Odpowiedź #119 dnia: 19 Maj 2012, 15:55:17 »
No i znów jest wesoło  ;D ;D ;D, Trochę krytyki przyda się równierz panu Roga ;)

Chop wyrobil sobie markę na PoloniaInfo  a teraz robi to za kasę, popieram jak najbardziej bo za darmo "to w ryj dostać można"

Tu może nikt nie doczytał ale to też jest w moim poście, a każdy na tym forum wyraża swoje zdanie, gdzie moje jest takie jakie jest ;)

poloniainfo.dk

Odp: Własna firma w Danii - jak założyć.
« Odpowiedź #119 dnia: 19 Maj 2012, 15:55:17 »

 

Urlop rodzicielski w Danii

Zaczęty przez RybkaWillegoDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 105
Wyświetleń: 252218
Ostatnia wiadomość 10 Cze 2016, 20:01:31
wysłana przez aneczka.k
uczelnie w Danii?

Zaczęty przez Mateusz199Dział Edukacja

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 615
Ostatnia wiadomość 18 Kwi 2024, 10:49:09
wysłana przez Mateusz199
Czy przeglady techniczne aut sa obowiazkowe w Danii ?

Zaczęty przez KierowcaDział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 27433
Ostatnia wiadomość 27 Paź 2009, 22:39:26
wysłana przez Manior
Nastepny punkt do podniesienia naszej "popularnosci" w Danii...

Zaczęty przez MartynaMDział Hydepark

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 33696
Ostatnia wiadomość 16 Cze 2014, 17:07:43
wysłana przez natalaa
tanie rozmowy na stacjonarne i komórki do Danii z Polski

Zaczęty przez bazakbalDział Pomoc!

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 30865
Ostatnia wiadomość 17 Cze 2010, 13:19:35
wysłana przez jamjurand