poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Własna firma w Danii - jak założyć.  (Przeczytany 389275 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline rryybbaa

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Własna firma w Danii - jak założyć.
« Odpowiedź #90 dnia: 03 Mar 2011, 15:57:39 »
Witam
Potrzebuję informacji na temat założenia firmy w Danii. Od czterech lat jestem właścicielem firmy transportowej w Polsce. Współpracuję z firmą duńską. Chciałbym założyć taką samą firmę w Danii. Cały miesiąc świadczę usługi transportowe na terenie Danii i UE i raz na miesiąc zjeżdżam do Polski. Chciałbym do Danii sprowadzić rodzinę, wynająć dom, gdyż w Danii jestem praktycznie codziennie lub co drugi dzień,a mieszkanie w w samochodzie na dłuższą metę staje się męczące. Nie zatrudniam pracowników. Pracuję sam. W związku z tym proszę o pomoc kogoś, kto pomoże mi wybrać dobre wyjście z tej sytuacji. Jak wygląda prawnie taka sytuacja. Czy założenie firmy w Danii wiąże się z podwójnymi podatkami, które będę musiał płacić i w Polsce i w Danii? A jak wygląda sprawa z ubezpieczeniem społecznym?
Będę wdzięczny za informacje.

Offline frisms

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 59
  • -Otrzymane: 32
  • Wiadomości: 365
  • Reputacja: +2/-2
  • Płeć: Kobieta
Odp: Własna firma w Danii - jak założyć.
« Odpowiedź #91 dnia: 30 Mar 2011, 21:16:23 »

a tu cos nowego od 1 kwietnia "Gebyr for at starte virksomhed" to do ogolu czytajacych ten watek

http://epn.dk/samfund/politik/article2386175.ece?partner=pol


sluchaj rryybbaa , poczytaj tutaj w tym watku,jest mase informacji na ten temat a zwlaszcza na temat firmy jednoosobowej w Danii...sa tez obszerne info.dotyczace podatkow ,dunskiego Moms 25% wlasnie na stronie SKAT - u, po za tym mozesz sam odwiedzic Skat i zapytac o sprawy podatkowe na miejscu...

mozesz oprocz spolecznego ubezpieczenia i to byloby dobrym rozwiazaniem takze prywatnie ubezpieczyc sie na przyklad w dunskim Tryg,maja wiele roznych ubezpieczeniowych produktow...takze dla calej rodziny, nie wiem jakie jest "twoje ryzyko zawodowe" ale jestes kabusewca wiec bywa czasem niebezpiecznie,warto byloby oplacac cos extra

 A-kasse czyli ubezpieczenie od bezrobocia takze dla firm to ase.dk

http://www.ase.dk/ase/Forselvstaendige/HvorforvaelgeASE.aspx


Offline _Ania_

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 43
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Własna firma w Danii - jak założyć.
« Odpowiedź #92 dnia: 30 Mar 2011, 21:44:18 »
Słyszałam o 2 stronach podobno przydatnych, dla osób pragnących założyć własną firmę.
http://100svar.dk/
http://www.virk.dk/

Offline martuchnam

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 25
  • -Otrzymane: 30
  • Wiadomości: 428
  • Reputacja: +16/-38
  • Płeć: Kobieta
Odp: Własna firma w Danii - jak założyć.
« Odpowiedź #93 dnia: 11 Kwi 2011, 10:48:48 »
Witam witam wszystkich.Dawno mnie tu nie bylo wiec przesylam pozdrowionka.poza tym mam pytanko.mieszkam w Roskilde ale z przeprowadzka do CPH nie byloby problemu w razie czego.Moze ktos sie z was orientuje jak wyglada otwarcie( jakie dokumenty jakie warunki itp trzeba spelnic) polskiego baru restauracji ewentualnie polskiego sklepu.bede bardzo wdzieczna za jakakolwiek pomoc w tej sprawie. :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)
Jestem jaka jestem! Nie dbam o opinie ludzi mi obcych. Sama wyznaczam sobie cele, do których  dąże. Potrafie byc nieznosna. Chcialabym móc wszystko. Pragne walczyc o swoje do konca. Milcze, kiedy cierpie. Zamykam drzwi, kiedy chce byc sama. Zawsze sie smieje. Zaluje kilku niepotrzebnych slów.

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Własna firma w Danii - jak założyć.
« Odpowiedź #94 dnia: 11 Kwi 2011, 16:45:03 »
Słyszałam o 2 stronach podobno przydatnych, dla osób pragnących założyć własną firmę.
http://100svar.dk/
http://www.virk.dk/

Masz racje. Bardzo przydatne strony. Jedna teoria to jedna sprawa a praktyka, szczegolnie jezeli chodzi o obcokrajowcow - to inna sprawa. W 2010 otworzylem/zalozylem kilkanascie firm jednoosobowych i tzw. I/S dla osob z innych krajowunijnych. Jezeli
masz konkretne pytania , napisz na priv. sprobuje odpowiedziec. 

Offline jamjurand

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 7
  • Wiadomości: 1445
  • Reputacja: +4/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Własna firma w Danii - jak założyć.
« Odpowiedź #95 dnia: 11 Kwi 2011, 17:05:24 »
matuchnam,

Trzeba apelowac do innych narodowosci aby odniesc sukces z polska restauracja; polacy zawsze i wszedzie jedli cos lepszego i duzo tanszego :) , niestety dunczykow polska czy niemiecka kuchnia nie podnieca.
Bylo juz w KBH kilka polskich i rosyjskich, wszystkie "padly" szybciutko (jedna, chyba ruska, jeszcze zipi na Studiestræde), wierz mi ciezka branza.
Sadze, ze polskie zarcie na wynos (np. z motorowerowym dowozem),pare dan zmieniajacch sie co pare dni, albo zupy "to go" moze by odnioslo sukces. Zobacz jak dziala Le Marche w Kopenhadze (wysokiej klasy,stosunkowo tanie zarcie na wynos), duuuzy sukces.
Sklep uwazam to lepsza idea, ale gdzies poza Kopenhaga.

Offline martuchnam

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 25
  • -Otrzymane: 30
  • Wiadomości: 428
  • Reputacja: +16/-38
  • Płeć: Kobieta
Odp: Własna firma w Danii - jak założyć.
« Odpowiedź #96 dnia: 11 Kwi 2011, 18:47:30 »
matuchnam,

Trzeba apelowac do innych narodowosci aby odniesc sukces z polska restauracja; polacy zawsze i wszedzie jedli cos lepszego i duzo tanszego :) , niestety dunczykow polska czy niemiecka kuchnia nie podnieca.
Bylo juz w KBH kilka polskich i rosyjskich, wszystkie "padly" szybciutko (jedna, chyba ruska, jeszcze zipi na Studiestræde), wierz mi ciezka branza.
Sadze, ze polskie zarcie na wynos (np. z motorowerowym dowozem),pare dan zmieniajacch sie co pare dni, albo zupy "to go" moze by odnioslo sukces. Zobacz jak dziala Le Marche w Kopenhadze (wysokiej klasy,stosunkowo tanie zarcie na wynos), duuuzy sukces.
Sklep uwazam to lepsza idea, ale gdzies poza Kopenhaga.

to moze podajcie co by sie moglo sprawdzic.jesli chodzi o restauracje to akurat typowo polskiej kuchni bym nie stosowala.tylko ogolna.ewentualnie bar pub cos w tym stylu.tylko nie wiem po prostu co trzeba spelnic tzn jakie warunki dokumenty etc
Jestem jaka jestem! Nie dbam o opinie ludzi mi obcych. Sama wyznaczam sobie cele, do których  dąże. Potrafie byc nieznosna. Chcialabym móc wszystko. Pragne walczyc o swoje do konca. Milcze, kiedy cierpie. Zamykam drzwi, kiedy chce byc sama. Zawsze sie smieje. Zaluje kilku niepotrzebnych slów.

poloniainfo.dk

Odp: Własna firma w Danii - jak założyć.
« Odpowiedź #96 dnia: 11 Kwi 2011, 18:47:30 »

Offline vaxa_rys

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 4
  • -Otrzymane: 26
  • Wiadomości: 475
  • Reputacja: +4/-6
Odp: Własna firma w Danii - jak założyć.
« Odpowiedź #97 dnia: 05 Maj 2011, 10:21:25 »
 co ze skladka na emeryture w przypadku samozatrudnienia?

Offline zabkomis

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 36
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Własna firma w Danii - jak założyć.
« Odpowiedź #98 dnia: 05 Maj 2011, 23:08:23 »
a tu cos nowego od 1 kwietnia "Gebyr for at starte virksomhed" to do ogolu czytajacych ten watek

http://epn.dk/samfund/politik/article2386175.ece?partner=pol




witaj nie mówie po duńsku ani nie czytam, wprowadziłem ten tekst w google ale bzdury wyskoczyły,
mam pytanie, czy to oznacza że założenie firmy jedno osobowej jest teraz płatne?
i jeśli tak to gdzie i komu sie płaci?
pozdrawiam

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Własna firma w Danii - jak założyć.
« Odpowiedź #99 dnia: 06 Maj 2011, 02:52:56 »
Zgadza sie. Wprowadzono oplate za zalozenie firmy. Mysle, ze sie placi dla Erhvervs-og selskabsstyrelsen, bo to ono rejestruje firme.

Offline zabkomis

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 36
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Własna firma w Danii - jak założyć.
« Odpowiedź #100 dnia: 07 Maj 2011, 14:14:54 »
hmmm no to ciekawe, jeśli ktoś wie jak sie za to płaci to prosze o szybkie info, chodzi mi o to czy przed czy po założeniu, czy łącz\nie z kwestionariuszem  wysyła sie jakiś przekaz bankowy

 wysłałem koledze kwestionariusz otwarcia działalności w połowie kwietnia, wysyłałem go z polski, podałem duński adres ale nikogo tam nie ma teraz  i nie bardzo wiem jak to sie rozwinęło.
z góry dziękuje
« Ostatnia zmiana: 07 Maj 2011, 15:13:29 wysłana przez zabkomis »

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Własna firma w Danii - jak założyć.
« Odpowiedź #101 dnia: 07 Maj 2011, 23:13:19 »
Jezeli wyslales kwestionariusz, to znasz nazwe jaka wpisales w kwestionariuszu. Znasz nazwe firmy, mozesz sprawdzic na stronie
www.cvr.dk czy firma istnieje/zostala zalozona.

Offline zabkomis

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 36
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Własna firma w Danii - jak założyć.
« Odpowiedź #102 dnia: 10 Maj 2011, 12:37:53 »
Jezeli wyslales kwestionariusz, to znasz nazwe jaka wpisales w kwestionariuszu. Znasz nazwe firmy, mozesz sprawdzic na stronie
www.cvr.dk czy firma istnieje/zostala zalozona.

to akurat wiem, takiej metody za sprawdzenie tego nie chcialem obrać
chyba zaraz zadzwonie do nich i sie zapytam, umieszcze info w tym wątku

zadzwoniłem i z tego co mi powiedziała miła pani telefonistka że płacimy po zarejestrowaniu, nie była do końca pewna jaki jest termin dała numer do kolego który się tym zajmuje, także jutro przedzwonie i coś na ten temat bedzie wiadomo


[Posted on: 09 Maj 2011, 13:32:58]

to akurat wiem, takiej metody za sprawdzenie tego nie chcialem obrać
chyba zaraz zadzwonie do nich i sie zapytam, umieszcze info w tym wątku

zadzwoniłem i z tego co mi powiedziała miła pani telefonistka że płacimy po zarejestrowaniu, nie była do końca pewna jaki jest termin dała numer do kolego który się tym zajmuje, także jutro przedzwonie i coś na ten temat bedzie wiadomo


zadzwoniłem i już wszystko wiem,
głównie rozchodzi sie o sposób załatwiania rejestracji firmy, jesli jest online, (wymagany digitak signatur) jest to kwota 640 koron, a jeśli tradycyjnie , czyli wypełniamy druczek drukujemy i wysyłamy pocztą jest to 2400koron,
czas opłaty wynosi 42 dni od zarejestrowania firmy, wszelkie dokumenty potrzebne do uiszczenia opłaty przyjdą na adres korespondencyjny firmy

Offline agnieszkap

  • Zarejestrowany
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Własna firma w Danii - jak założyć.
« Odpowiedź #103 dnia: 12 Maj 2011, 22:20:10 »
Witam, czy ktoś może orientuje się czego konkretnie mogą dotyczyć kontrole jednoosobowych firm polskich (działalność gospodarcza w formie osoby fizycznej bez zatrudniania pracowników i w przypadku zatrudniania pracowników, w Polsce odprowadzany ZUS i podatek dochodowy, podatek vat odwrócony) działających okresowo w Danii (świadczenie-sprzedaż usług).

[Posted on: 12 Maj 2011, 22:18:47]

Zapomniałam dodać - kontrole firm zarejestrowanych w systemie Rut.

Offline zabkomis

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 36
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Własna firma w Danii - jak założyć.
« Odpowiedź #104 dnia: 16 Maj 2011, 11:20:23 »
to jest dość ogólne pytanie, powiedz czy dostałas jakiś list ze skat? czy jak?

poloniainfo.dk

Odp: Własna firma w Danii - jak założyć.
« Odpowiedź #104 dnia: 16 Maj 2011, 11:20:23 »

 

Urlop rodzicielski w Danii

Zaczęty przez RybkaWillegoDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 105
Wyświetleń: 251549
Ostatnia wiadomość 10 Cze 2016, 20:01:31
wysłana przez aneczka.k
uczelnie w Danii?

Zaczęty przez Mateusz199Dział Edukacja

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 612
Ostatnia wiadomość 18 Kwi 2024, 10:49:09
wysłana przez Mateusz199
Czy przeglady techniczne aut sa obowiazkowe w Danii ?

Zaczęty przez KierowcaDział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 27167
Ostatnia wiadomość 27 Paź 2009, 22:39:26
wysłana przez Manior
Nastepny punkt do podniesienia naszej "popularnosci" w Danii...

Zaczęty przez MartynaMDział Hydepark

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 33476
Ostatnia wiadomość 16 Cze 2014, 17:07:43
wysłana przez natalaa
tanie rozmowy na stacjonarne i komórki do Danii z Polski

Zaczęty przez bazakbalDział Pomoc!

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 30579
Ostatnia wiadomość 17 Cze 2010, 13:19:35
wysłana przez jamjurand