poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Samochody na polskich numerach-przepisy  (Przeczytany 229464 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline vera

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2006
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #360 dnia: 18 Lut 2009, 16:32:02 »

Trzeba czasem oglądać takie programy jak fakty w TVN i raport turbo w tvn turbo.


Proponuje moderatowi zamknąć temat,

Może podasz w którym miesiącu ogłaszali owe dane i w jakim bloku programowym TVN Turbo. Bo pomimo powtórek bloków programowych jakoś nie słyszałem tego info.   ;D

reno

  • Gość
Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #361 dnia: 18 Lut 2009, 16:40:39 »
Jaki jeden artykuł ?????????????????????????? Wszędzie mówią o tym i mówili już od dawna. Tylko w tej Danii jakiś ciemnogród.
Przecież Dania nie przyzna sie oficjalnie że dochody z przerejestrowaniai aut użytkowanych przez obywateli państw członkowskich wyniosły ok 18,5 mln koron w ostatnich 5-ciu latach. Ale. W tych pięciu latach przegrane procesy sądowe na nielegalne opłaty rejestracyjne i odszkodowania kosztowały Danię ponad 200 mln koron. W tych 200ml nie są wliczone roszczenia procesów, które trwają.
Trzeba czasem oglądać takie programy jak fakty w TVN i raport turbo w tvn turbo.

W artykule delikatnie przyznali, że minister skarbu odstapił od pobierania opłat rejestracyjnych pod naciskiem swoich kolegów ministrów z UE. A prawda jest taka, ża Dania nie mogła już sobie pozwolić na większe straty spowodowane przegranymi procesami. W takim tempie i taką polityką skarbową była by bankrutem za pare lat.

Jak mniewam normalna część poloni duńskiej wiedziala o tym i olała duńskie blachy. A reszta... nio cóż...
Lepiej było oddać pieniądze na cel dobroczynny a nie duńskiemu fiskusowi, przynajmniej mieli byście odpis od podatku, a nie złom na 4 kołach za kosmiczne pieniądze.
Tyle w temacie.
Proponuje moderatowi zamknąć temat,




Kolego Dart
Czy masz moze jakis orzeczenie  sadu ktore by  o tym mowilo
jakis maly skan bez danych osobowych
lub czy masz jakies linki to tego programu tvn turbo z tym nagraniem
dziekujemy

Offline vera

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2006
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #362 dnia: 18 Lut 2009, 16:44:46 »



Kolego Dart
Czy masz moze jakis orzeczenie  sadu ktore by  o tym mowilo
jakis maly skan bez danych osobowych
lub czy masz jakies linki to tego programu tvn turbo z tym nagraniem
dziekujemy


linku nie musi dawać, wystarczy że powie w którym miesiącu to było to sie temat znajdzie. Tylko pierwsze primo czy dart pamięta, a drugie primo  czy taka audycja byla  ;D.

Co do skanu miał już być kiedyś podany i na wygłaszaniu "wielkich słów" się skończyło  ;D

Offline veti

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 61
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kelner z Kutna
Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #363 dnia: 18 Lut 2009, 21:31:28 »
Przyznac musze ze brzmi to dosc wiarygodnie, niemniej poczekam na dalsze konkretne informacje i moze jakies oficjalne stanowisko rzadu dunskiego.

Offline bumi71

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 145
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #364 dnia: 19 Lut 2009, 11:06:13 »
Biorac  pod  uwage zacieklosc  z  jaka  organizacja  dunskich  importerow  samochodow i  organizacja  dunskich  automobilistow
walcza  o  zmniejszenie  podatku  rejestracyjnego , jest rzecza  niezmiernie  dziwna ze  nigdzie  nie mozna  doszukac  sie  niczego  na temat  przegranych  przez  danie procesow .  Sa  natomiast  informacje na  stronie  Komisji  Europejskiej  o  wyrokach dla  Danii  przychylnych . Caly  problem  polega  na  tym ze Dania  wywalczyla sobie  sobie  specjalne  prawa  w  sprawach  majacych  szczegolne  znaczenie  dla  jej  interesow .Mozna  tutaj  nadmienic  zakaz kupowania  domkow  letniskowych  przez  ososby nie posiadajace  duskiego pobytu . drugi  problem  to operowanie dwoma   okresleniami  majacymi  bardzo  przyblizone  znaczenie ..    " sædvanligt  opholdssted  "  i " sædvanlig bopæl "  ::) ::) ::)

http://ec.europa.eu/taxation_customs/resources/documents/com_da.pdf

....  plus  cytat  dotyczacy  sprawy o smochod

""II. Sager mod Danmark.
1) UK mod Danmark – indregistrering af bil på britiske nummerplader.
En britisk statsborger, gift med en dansk statsborger, brugte sin britisk indregistrerede bil i Danmark i forbindelse med, at ægteparret havde købt et sommerhus i Danmark, hvor de ville tilbringe en del tid.
I forbindelse med det længere ophold i Danmark overvejede den britiske statsborger at lære dansk, så han kunne tage sig et midlertidigt arbejde her i landet. For at kunne deltage i sådan et kursus, skulle han optages i Folkeregisteret.
Efter nogen tid i Danmark blev den britiske statsborger standset af politiet og fik både et bødeforlæg og et krav om betaling af registreringsafgift til den danske stat.
SOLVIT blev involveret og undersøgte sagen nærmere.
3 Et tilknyttet organ er en slags SOLVIT-ambassadør, der dels kan gøre reklame for SOLVIT, dels kan fremsende sager på andres vegne til SOLVIT-centrene.
9
Det viste sig, at den britiske statsborger ved optagelsen i Folkeregisteret blev betragtet som havende bopæl i og dermed sin stærkeste tilknytning til Danmark (sædvanligt opholdssted). Herved blev han underlagt de danske reglers krav om, at bilen skulle registreres senest 14 dage efter indførslen til Danmark.
Selvom EU-reglerne giver mulighed for kørsel i et andet EU-land end det EU-land, hvortil EU-borgeren har sin stærkeste tilknytning, i op til ½ år, viste SOLVIT’s undersøgelser, at Danmark har en undtagelse, hvorved de skrappe danske regler kan finde anvendelse, uden at dette bryder med EU’s regler.
De særlige danske regler, der indeholder undtagelsen fra EU’s regler, drejer sig om definitionen af ”sædvanligt opholdssted”.
Rigspolitiets færdselsafdeling lovede, at de ville tage stilling til dette spørgsmål på baggrund af de oplysninger, der var kommet frem i forbindelse med bl.a. SOLVIT’s undersøgelser. Denne afgørelse ville kunne påklages til Færdselsstyrelsen. ""

ewq

  • Gość
Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #365 dnia: 19 Lut 2009, 17:16:58 »
a mozna je jakos odnalesc
moze tam to nich zadzwonic czy sa takie sprawy

gosiatt

  • Gość
Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #366 dnia: 21 Lut 2009, 17:21:03 »
Czy ktos juz tam dzwonil
jakie macie informacje

poloniainfo.dk

Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #366 dnia: 21 Lut 2009, 17:21:03 »

konkretnie

  • Gość
Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #367 dnia: 08 Mar 2009, 10:28:20 »
pytanie: posiadajac w polsce zarejestrowana dzialalnosc moge poruszac  sie po danii autem na polskich numerach wykonujac prace zlecone lub bedac pod wykonawcą? sam juz nie wiem , proszę o konkretna odpowiedz, ppozdrawiam znawców tematu

Offline xxxArek

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 14
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #368 dnia: 08 Mar 2009, 12:12:54 »
Dobre pytanie.Tez jestem w podobnej sytuacji.Pracuje u Duńczyka na stałym kontrakcie  365 dni w roku posiadam duński adres zamieszkania,mało tego kupiłem dom.Zarejstrowałem polską firme i czasami dorywczo cos zarobie dodatkowo.W takiej sytuacji (chodzi mi o meldunek w Dani i to że przebywam tutaj 365 dni w roku) auta prowadzic nie moge.Ale jesli zrezygnuje ze stalego kontraktu i przejde tylko na firmę nie będę posiadal duńskiego adresu nie powinni sie mnie czepiac.Tylko trzeba uważać z wystawianiem faktur żeby nie udowodnili tego że jestem tutaj więcęj niż pół roku więc fakturę mogę wystawić co drugi miesiąc nie uwzględniając ilości przepracowanych godz.
W skacie powiedzieli mi że firma też musi zaplacić podatek od auta na polskich tablicach trzeba wypełnic formularz 21.022.koniecznie chcieli mój adres zamieszkania żeby wyslac mi więcęj informacji na ten temat.Jutro zadzwonię do polki która pracuje w skacie,udziela informacji ale tylko w sprawie momsu może uda mi sie ją wyprosic o pomoc w tej sprawie.

annna

  • Gość
Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #369 dnia: 08 Mar 2009, 12:50:50 »
Dobre pytanie.Tez jestem w podobnej sytuacji.Pracuje u Duńczyka na stałym kontrakcie  365 dni w roku posiadam duński adres zamieszkania,mało tego kupiłem dom.Zarejstrowałem polską firme i czasami dorywczo cos zarobie dodatkowo.W takiej sytuacji (chodzi mi o meldunek w Dani i to że przebywam tutaj 365 dni w roku) auta prowadzic nie moge.Ale jesli zrezygnuje ze stalego kontraktu i przejde tylko na firmę nie będę posiadal duńskiego adresu nie powinni sie mnie czepiac.Tylko trzeba uważać z wystawianiem faktur żeby nie udowodnili tego że jestem tutaj więcęj niż pół roku więc fakturę mogę wystawić co drugi miesiąc nie uwzględniając ilości przepracowanych godz.
W skacie powiedzieli mi że firma też musi zaplacić podatek od auta na polskich tablicach trzeba wypełnic formularz 21.022.koniecznie chcieli mój adres zamieszkania żeby wyslac mi więcęj informacji na ten temat.Jutro zadzwonię do polki która pracuje w skacie,udziela informacji ale tylko w sprawie momsu może uda mi sie ją wyprosic o pomoc w tej sprawie.


Mozesz napisac gdzie pracuje ta Polka

xxx Arek

  • Gość
Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #370 dnia: 08 Mar 2009, 13:52:11 »
Ewa(Iwa) Binde tel 72387116 lub 72387681 nie wiem w jakiej miejscowosci pracuje.
A co inni na to czy tym sposobem który opisałem można obejść ichne przepisy dotyczace rejestracji samochodu?

gosc

  • Gość
Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #371 dnia: 08 Mar 2009, 15:13:50 »
do xxxArek - nie kombinuj kupiles dom i tak cie zlapia a wstydu dla polakow znowu duzo

Marysia

  • Gość
Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #372 dnia: 08 Mar 2009, 15:16:40 »
Kreatywni rodacy , kupil chalupe, ma firme a na samochód go nie stać no ładnie

xxx Arek

  • Gość
Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #373 dnia: 08 Mar 2009, 16:27:06 »
pewnie ze kreatywni, dom kupilem zonie i dzieciom,  kazdy  moze kupic, jezeli tylko pomysli... po co jezdzic maluchem skoro mozna jezdzic mercedesem. Jezeli nie macie konkretnych informacji na ten temat to po co sie wypowiadacie

 

annia

  • Gość
Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #374 dnia: 08 Mar 2009, 16:32:33 »
pewnie ze kreatywni, dom kupilem zonie i dzieciom,  kazdy  moze kupic, jezeli tylko pomysli... po co jezdzic maluchem skoro mozna jezdzic mercedesem. Jezeli nie macie konkretnych informacji na ten temat to po co sie wypowiadacie

 


xxxArek
a nie mozesz robic tam i jeszcze miec swa dzialalnosc i miec ten samochod na firme

poloniainfo.dk

Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #374 dnia: 08 Mar 2009, 16:32:33 »

 

Czerwony MALUSZEK 126 p na polskich blachach w Aarhus

Zaczęty przez Ania i JustynaDział Århus, Aalborg ...

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 22279
Ostatnia wiadomość 09 Sie 2013, 18:50:16
wysłana przez piotr1
Pożyczony samochód na polskich blachach.

Zaczęty przez nilaDział Hydepark

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 26184
Ostatnia wiadomość 10 Mar 2010, 14:05:29
wysłana przez zozolek
Opodatkowanie polskich oszczędności

Zaczęty przez liliaDział Podatki

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 23432
Ostatnia wiadomość 24 Cze 2010, 07:45:51
wysłana przez neletop
o polskich dzieciach deportowanych do Rosji

Zaczęty przez neletopDział Kultura

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 8855
Ostatnia wiadomość 13 Lut 2010, 15:28:30
wysłana przez neletop
Praca na POLSKICH warunkach w Danii - Co to jest ??

Zaczęty przez willyDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 84
Wyświetleń: 41141
Ostatnia wiadomość 12 Kwi 2010, 21:00:42
wysłana przez turbo