poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: BRAK PRACY W DANII??  (Przeczytany 34680 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: BRAK PRACY W DANII??
« Odpowiedź #75 dnia: 02 Paź 2008, 21:42:59 »
Nie zalamuj sie. Dwa tygodnie to nie wiele. Na pewno z 50 zlozonych podan cos wypali.
WIem, ze sie martiwsz brakiem pracy, ale tak naprawde proces rekrutacji w powaznych firmach trwa nieco dluzej niz 2 tygdonie.


A swoja droga... pracy jak widze jest tu mnostwo - sklepy, restauracje, kawiarnie, az prosza sie o pracownikow.... jedno ale... DUNSKI...
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline pollte

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: BRAK PRACY W DANII??
« Odpowiedź #76 dnia: 03 Paź 2008, 08:38:11 »
mowisz jako spawacz ten sam mam problem tez spawaczem znam ddobrze angielski i slysze jedno dunski a niewchodzi wcalem ale trzymam kciuki znajdzie sie praca dla wszystkich :)

spawacz

  • Gość
Odp: BRAK PRACY W DANII??
« Odpowiedź #77 dnia: 03 Paź 2008, 10:20:37 »
bez dunskiego tez da sie spawac, jest wielu spawaczy pracujacych nawet bez angielskieo.ale wszedzie słysze ,ze sie  odezwa , albo maja już full... no niestety pozostaje mi szukac dalej :)ale nie polecam jazdy w ciemno, ja tu jestem ponad rok , mam tu zone, a mimo wszystko z praca nie jest dobrze, naleze tez do zwiazków ale tam tez nie wiele poradzili, moga jedynie wysłac mnie na jakis kurs dodatkowy, zeby znalesc prace w innej branży.pozdrawiam

Offline pollte

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: BRAK PRACY W DANII??
« Odpowiedź #78 dnia: 03 Paź 2008, 10:36:07 »
tez bylem w zwiaskach i to samo mi powiedzieli heheeh  tera jest wogle lipa dla spawaczy jakis martwy okres wczesniej lepiej bylo

spawacz

  • Gość
Odp: BRAK PRACY W DANII??
« Odpowiedź #79 dnia: 03 Paź 2008, 10:43:21 »
chyba dostałem prace.... mam sie zgłosic w po0niedzialek do jednej z firm :))Mirra dzieki za dobre słowa, chyba podziałały...

lilianka

  • Gość
Odp: BRAK PRACY W DANII??
« Odpowiedź #80 dnia: 03 Paź 2008, 10:49:15 »
wczesniej wogóle było lepiej z praca w Danii, teraz zauważyłam po prostu jej brak ... jedynym wyjsciem jest szybka nauka dunskiego... co własnie zaczełam robic i chyba dobrez mi idzie narazie

Klingon

  • Gość
Odp: BRAK PRACY W DANII??
« Odpowiedź #81 dnia: 03 Paź 2008, 10:59:18 »
Moze tez tak jest w Polsce ze przy pierwszym spotkaniu podaje sie reke i przedstawia imieniem i nazwiskiem (bez wzgledu jak "wazna" ta druga osoba jest). Pierwszych iles tam sekund jest najwazniejsze, dlatego trzeba byc usmiechnietym i miec kontakt oczu. :)

poloniainfo.dk

Odp: BRAK PRACY W DANII??
« Odpowiedź #81 dnia: 03 Paź 2008, 10:59:18 »

Cruellaa

  • Gość
Odp: BRAK PRACY W DANII??
« Odpowiedź #82 dnia: 18 Cze 2009, 11:51:54 »
Odświeżam wątek...
od Kilku dni zauważyłam ze przed jednym sklepem w aucie na Polskich blachach śpią ludzie. apeluje o rozsądek do  zamierzających jechać w ciemno, na chwile obecna w Danii jest ciężko o prace , wielu Duńczyków jest na zasiłkach dla bezrobotnych , i nawet do sprzątania wymagają znajomości ( chociaż niewielkiej )języka Duńskiego .
zastanówcie się 3 razy zanim zdecydujecie się przyjechać w "ciemno "

Offline rey2000

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 22
  • Wiadomości: 273
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: BRAK PRACY W DANII??
« Odpowiedź #83 dnia: 19 Cze 2009, 18:58:55 »
Panie picker
uważam, że lepiej ludzi przestrzegać niż żeby jechali w ciemno i przeżywali na miejscu co najmniej rozczarowania.
Większoś te z Danii prawie wcale się nei pojawiają a jeśli już, to przeważnie pracodawcą jest skompromitowana agencja pośrednicząca.
Warto to przemyśleć a nie jechać na oślep i miec nadzieję, że jakoś to będzie.

Tak dokładnie jest, nic dodac nic ująć ale trzeba troszke pobyc aby to zrozumiec

balon

  • Gość
Odp: BRAK PRACY W DANII??
« Odpowiedź #84 dnia: 19 Cze 2009, 19:45:48 »
Nawet czasami wybrzydzają jak znasz duński. Ale nie powiedzą Ci, że nie ma pracy tylko wymyślają coś aby to, że nie ma pracy zwalić na ciebie. Mało praktyki, za słabo znasz duński. Wszystko tylko nie na nich

młoda

  • Gość
Odp: BRAK PRACY W DANII??
« Odpowiedź #85 dnia: 19 Cze 2009, 19:54:50 »
Powiem tak...już wiele razy przekonałam sie na własnej skórze że z rodakami wychodzi sie tylko dobrze jak trzymasz sie od nich 10km dalej.Pierwsza rozmowa rozbiega sie tylko o to czy mi załatwisz prace!Realia sa takie że z praca jest cięzko i każdy stara sie trzymać to co ma,i nie w głowie mu żeby jeszcze komuś załatwiać prace w swojej firmie.Jeżeli już jestes dobrym człowiekiem to pomorzesz bo ci sie wydaje ze ubarwisz swiat,a realia sa takie ze ta osoba póżniej donosi na ciebie ,zaniża stawki bo ona chce sie załapac.Ja mam własnie taka sytuacje i licze sie z tym że zostane wygryziona przez rodaka.A o wdziecznosci nie ma co mowic o solidarnosci rodaków równiez.Zyjac za granica przechodzimy twarda szkołe życia, a o rodakach wybaczcie nie mam dobrego zdania .Napewno juz nie pomoge nikomu bo sama zostaje na lodzie bez srodkow do życia.Zanim ofiarujesz oferte pomocy pomysl 10 razy ,bo i tak ty stracisz.Nie uogólniam ze wszyscy tak maja ...ale tak sie dzieje.
Teraz nawet w roznoszeniu gazet trzeba miec znajomosci zeby pracowac!a stawki coraz niższe!

Cruellaa

  • Gość
Odp: BRAK PRACY W DANII??
« Odpowiedź #86 dnia: 19 Cze 2009, 21:10:36 »
młoda masz 100 % racji.


[Posted on: 19 Czerwiec  2009, 21:09:57]

ja mam trochę inna sytuacje , ale zarazem bardzo podobną .

młoda

  • Gość
Odp: BRAK PRACY W DANII??
« Odpowiedź #87 dnia: 19 Cze 2009, 21:16:26 »
cieszę sie że jest ktoś kto mnie rozumie!dziekuję ci .Naprawde mam teraz strasznego doła przez to wszystko

kaskaaaa

  • Gość
Odp: BRAK PRACY W DANII??
« Odpowiedź #88 dnia: 19 Cze 2009, 23:47:11 »
dokladnie... ja na szczescie przekonalam sie o tym w Anglii :P i jeszcze mnie obgadali, ze im beznadziejna prace znalazlam, malo zarobili,nudzilo im sie, chcieli cos lepszego, ale jakos biedactwa nie umialy same isc zalatwic ;P wszedzie ich wozilam, tlumaczylam dokumenty, obrywalam za ich spoznienia i lenistwo... ahhhh jak bylo okropnie :D:D:D  a teraz... rok bez Polakow :) bez codziennego gadania, zeby im zalatwic prace, zeby im dac mieszkac w moim mieszkaniu, oczywiscie za darmo, bo kasy nie maja :) szkoda, ze za granica tak jest... czasami chce normalnie dac ogloszenie, ze szukam znajomych, ktorzy... A-nie chca pracy ode mnie, B-nie chca mieszkania,C- nie chca zeby im zalatwic papiery, przetlumaczyc itp. :P pozdrawiam :)

sonka

  • Gość
Odp: BRAK PRACY W DANII??
« Odpowiedź #89 dnia: 20 Cze 2009, 01:00:50 »
Och widze ze masz dobre serce ale widze ze po prostu nie mialas fartu trafiałaś na paskudnych ludzi - jak ja to znam -
rada? odseparować się i żyć swoim własnym życiem

poloniainfo.dk

Odp: BRAK PRACY W DANII??
« Odpowiedź #89 dnia: 20 Cze 2009, 01:00:50 »

 

Urlop rodzicielski w Danii

Zaczęty przez RybkaWillegoDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 105
Wyświetleń: 259975
Ostatnia wiadomość 10 Cze 2016, 20:01:31
wysłana przez aneczka.k
uczelnie w Danii?

Zaczęty przez Mateusz199Dział Edukacja

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 2274
Ostatnia wiadomość 18 Kwi 2024, 10:49:09
wysłana przez Mateusz199
Czy przeglady techniczne aut sa obowiazkowe w Danii ?

Zaczęty przez KierowcaDział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 29508
Ostatnia wiadomość 27 Paź 2009, 22:39:26
wysłana przez Manior
Nastepny punkt do podniesienia naszej "popularnosci" w Danii...

Zaczęty przez MartynaMDział Hydepark

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 35726
Ostatnia wiadomość 16 Cze 2014, 17:07:43
wysłana przez natalaa
tanie rozmowy na stacjonarne i komórki do Danii z Polski

Zaczęty przez bazakbalDział Pomoc!

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 33604
Ostatnia wiadomość 17 Cze 2010, 13:19:35
wysłana przez jamjurand