poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: BRAK PRACY W DANII??  (Przeczytany 34676 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

dir333

  • Gość
Odp: BRAK PRACY W DANII??
« Odpowiedź #60 dnia: 23 Wrz 2008, 09:24:00 »
Dla przykładu jest związek pracodawców  Gartneri-, Land- og Skovbrugets Arbejdsgivere (GLS-A)  - Ogrodnictwo, Rolnictwo i Leśnictwo Pracodawcy. Członkostwo kosztuje 2,2 promille od wypłaty, czyli przy rocznym wynagrodzeniu pracownika 250.000 kr. członkostwo kosztuje 550 kr. od pracownika, ale minimum 2.500 kr. rocznie. Z jednym pracownikiem wychodzi drogo.
Źródło: http://www.jordbruget.dk/glsa_om_glsa.htm

Przepraszam KLingon, wcale się nie czepiam, ale dla mnie to zabrzmiało bardzo zabawnie 2,2 promille :). Dla nas to nawet przystępna cena :) No chyba, że jest to nowe słowo którego nie znam, a odczytałem je oczywiscie jako procent. Pozdrawiam.

Klingon

  • Gość
Odp: BRAK PRACY W DANII??
« Odpowiedź #61 dnia: 23 Wrz 2008, 09:37:17 »
W miedzyczasie kiedy pracowali tam  polacy przewineło sie kilku dunczyków i szef dunczyk musiał ich po 2-3 miesiacach pozwalniać bo totalnie olewali swoje obowiązki,  nie potrafili nic więcej poza wbiciem łopaty w ziemię- szef nie odwazył sie żadnego posadzić na ciężki sprzęt typu koparka, (w przeciwieństwie do polaków,)  aż w końcu dwukrotnie zostawili kluczyki w pojazdach w skutek czego zostały skradzione...
Na przyklad dzisiaj na telegazecie:
Nu kommer de svageste ledige i job
Teraz ida ci najslabsi bezrobotni do pracy
Brak rak do pracy i ekonomiczny wzrost mozna takze odczuc wsrod tych slabych bezrobotnych. ...

No chyba, że jest to nowe słowo którego nie znam, a odczytałem je oczywiscie jako procent.
Promil to jest 1/10 procenta.
Czlonkostwo kosztuje tyle samo przy zatrudnieniu jednego pracownika co czterech, czyli minimalna stawke 2.500 kr. rocznie.

dir333

  • Gość
Odp: BRAK PRACY W DANII??
« Odpowiedź #62 dnia: 23 Wrz 2008, 09:42:25 »
 :o Dzięki za podpowiedź i przepraszam za niewiedzę

Klingon

  • Gość
Odp: BRAK PRACY W DANII??
« Odpowiedź #63 dnia: 23 Wrz 2008, 11:14:32 »
przepraszam za niewiedzę
Tak to jest jak sie nie pije. ;D

s_t_e_v_e

  • Gość
Odp: BRAK PRACY W DANII??
« Odpowiedź #64 dnia: 23 Wrz 2008, 22:16:13 »
do dani przyjechalem rok temu w slepo zalapalem prace w gazeta bylej firmy morgendistibution po 8 miesiacach w tych gazetach zrezygnowalem i teraz pracuje w europcar ... praca lajtowa nie trzeba znac dunskiego pomimo ze sie ucze przyjmuja tam duzo polakow nawet pracuje jeden kolega ktory naprawde kiepsko gada po angielsku ledwo co z nimi sie dogaduje ale daje rade jak cos to my mu pomagamy  i sa zadowoleni teraz obecnie staram sie szukac innej pracy i powiem wam jedno ze moze niecale 2 tygodnie szukam a juz mam 2 oferty bez wymogow dunskiego wiec nie jest powiedziane ze trzena znac podstawy dunskiego ... zalezy to od pracodawcow jakich ludzi potrzebuja wiadomo ze na wyzsze stanowiska potrzba jest dunski ale ja tam swoje a zycie jest zyciem ...

[Posted on: 23 Wrzesień  2008, 22:15:00]

Także Panie picker zapraszamy do Danii i życzymy ci abyś miał racje i nam to udowodnił, byś otrzymał wszystkie dokumenty po angielsku i byś nie trafil na urzędnika który po angielsku nie potrafi rozmawiać - no ale przecież takich nie ma.

z tymi urzednikami to roznie bywa hehe mialem przypadek w komunie na bronshoj zadna osoba nie wladala angielskim i ksabusewali mnie do vanlose :)

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: BRAK PRACY W DANII??
« Odpowiedź #65 dnia: 23 Wrz 2008, 23:30:01 »
No to lajcik....
Chlopaki !!! Lajtowa praca czeka!!!
Potrzebne tylko dwie rece...
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline horta

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: BRAK PRACY W DANII??
« Odpowiedź #66 dnia: 24 Wrz 2008, 05:26:26 »
He wy sukacie!Niektorzy maja pecha a inni szybko znajda prace!Ja w Dani jestem dopabuse 5miesiecy i przyjechalam do pracy gdzie ja znalazlam odrazu nie znam angielskiego ,ani dunskiego, A teraz zmienilam prace bo byla za ciezka!Praca jest ,ale trzeba wiedziec gdzie szukac!Po pierwsze najwazniejsze jest pozwolenie , dlatego najlepiej znalesc pierwsza lepsza prace przemeczyc sie 3miesiace i pozniej zmienic tak jak ja to zrobilam!
Musicie szukac w sklepie Lidl, ogrodnictwie jest ful pracy i nie trzeba znac jezyka!Dalej myjnia aut, sprzatanie,budownictwo, gazety,Tu zazwyczaj placa100koron /h  to malo ale warto na poczatek zeby uzyskac wszystkie pzwolenia i przy zmianie pracy nowy pracodawca moze was spokojnie zatrudnic! A dla czego -bo bez pozwolenia o prace nie moze, a to moze zrobic tylko duza firma ,ktora ma pozwolenie na zatrudnianie obcokrajowcow i ona wystepuje za was !Powodzenia!

poloniainfo.dk

Odp: BRAK PRACY W DANII??
« Odpowiedź #66 dnia: 24 Wrz 2008, 05:26:26 »

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: BRAK PRACY W DANII??
« Odpowiedź #67 dnia: 24 Wrz 2008, 07:45:29 »
Przy zmianie pracodawcy, trzeba ponownie wystapic o pozwolenie na prace.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Klingon

  • Gość
Odp: BRAK PRACY W DANII??
« Odpowiedź #68 dnia: 24 Wrz 2008, 09:02:33 »
Praca jest ,ale trzeba wiedziec gdzie szukac!
I pieniądze leżą na drodze, trzeba je tylko umieć podnieść.

Firmy powoli zaczynają zwalniać ludzi, np. dzisiaj na DR tekst-tv pisze, że Velux poinformował pracowników że rozważają zamknięcie oddziału na Fionii, gdzie pracuje 230 pracowników (http://www.dr.dk/Nyheder/Penge/2008/09/23/131254.htm).

PS. Ktoś wie jak idzie z szukaniem pracy byłym pracownkom Nyhedsavisen?

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: BRAK PRACY W DANII??
« Odpowiedź #69 dnia: 24 Wrz 2008, 09:11:54 »
Nie pamietam dokladnie, byl taki kawal o pieniadzach lezacych na ulicy.
Kowalski nasluchal sie o tym, jak to w Stanach pieniadze leza na ulicy.
Po przylocie, ledwie opuscil lotnisko, zauwazyl na chodniku 100 dolarow.
Juz mial je podniesc, ale chwile pozniej, machnal reka, ch.... po 100 dolcow nie bede sie przeciez schylal :)
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline mala_z_Aarhus

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 1524
  • Reputacja: +8/-2
  • Płeć: Kobieta
  • A friend to all is a friend to none.
Odp: BRAK PRACY W DANII??
« Odpowiedź #70 dnia: 24 Wrz 2008, 14:40:46 »
moze zrobic tylko duza firma ,ktora ma pozwolenie na zatrudnianie obcokrajowcow i ona wystepuje za was !
System ten nie obowiazuje od maja br.

Tula

  • Gość
Odp: BRAK PRACY W DANII??
« Odpowiedź #71 dnia: 24 Wrz 2008, 14:46:50 »
PS. Ktoś wie jak idzie z szukaniem pracy byłym pracownkom Nyhedsavisen?
Czesc wrocila do Polski, czesc zatrudnila sie przy gazetach abonamentowych, a czesc ponoc zasilila szeregi ISS Facility Services.

stokrotka442

  • Gość
Odp: BRAK PRACY W DANII??
« Odpowiedź #72 dnia: 24 Wrz 2008, 15:18:21 »
piszecie ze  latwo o prace w danii ja szukam od miesiaca i nic a dlaczego? bo nie znam jezyka ani dunskiego ani angielskiego  a pracowalam w gazetach od 2 lat a teraz wielki problem po upadlosci firmy i co dalej  szukam gdzie moge i nic

Tula

  • Gość
Odp: BRAK PRACY W DANII??
« Odpowiedź #73 dnia: 24 Wrz 2008, 15:24:59 »
piszecie ze  latwo o prace w danii
Nie wszyscy ;). To tylko kolega Steve i Horta.
Cytuj (zaznaczone)
ja szukam od miesiaca i nic a dlaczego? bo nie znam jezyka ani dunskiego ani angielskiego  a pracowalam w gazetach od 2 lat a teraz wielki problem po upadlosci firmy
To moze decyzja o wyjezdzie za granice nie byla najlepsza? Moze warto zainwestowac w nauke jezyka, choc jednego? Inaczej bedzie Pani na samym dole ludzi starajacych sie o prace gdziekolwiek.
Swoja droga, dziwne, ze sie nie zaczela Pani uczyc dunskiego, przeciez miala Pani zolta karte.
No ale kazdy robi, jak uwaza. Ogolnie -- powodzenia zycze.

spawacz

  • Gość
Odp: BRAK PRACY W DANII??
« Odpowiedź #74 dnia: 02 Paź 2008, 16:22:52 »
ja od 2 tyg szukam pracy jako spawacz na sydjylland, mam wszelkie dokumenty, komunikatywny ang.i ucze sie dunskeigo... wysłąlem z 50 emaili, rozniosłem mnustwo cv i.... nic :(((

poloniainfo.dk

Odp: BRAK PRACY W DANII??
« Odpowiedź #74 dnia: 02 Paź 2008, 16:22:52 »

 

Urlop rodzicielski w Danii

Zaczęty przez RybkaWillegoDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 105
Wyświetleń: 259966
Ostatnia wiadomość 10 Cze 2016, 20:01:31
wysłana przez aneczka.k
uczelnie w Danii?

Zaczęty przez Mateusz199Dział Edukacja

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 2274
Ostatnia wiadomość 18 Kwi 2024, 10:49:09
wysłana przez Mateusz199
Czy przeglady techniczne aut sa obowiazkowe w Danii ?

Zaczęty przez KierowcaDział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 29508
Ostatnia wiadomość 27 Paź 2009, 22:39:26
wysłana przez Manior
Nastepny punkt do podniesienia naszej "popularnosci" w Danii...

Zaczęty przez MartynaMDział Hydepark

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 35723
Ostatnia wiadomość 16 Cze 2014, 17:07:43
wysłana przez natalaa
tanie rozmowy na stacjonarne i komórki do Danii z Polski

Zaczęty przez bazakbalDział Pomoc!

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 33604
Ostatnia wiadomość 17 Cze 2010, 13:19:35
wysłana przez jamjurand