poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: mlode mamusie w Danii  (Przeczytany 274783 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline weerona

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: +0/-0
Odp: mlode mamusie w Danii
« Odpowiedź #585 dnia: 11 Paź 2010, 19:11:25 »
Witam, ostatnio mam sporo wolnego czasu i chętnie porozmawiała bym z innymi przyszłymi mamusiami. Jestem w 26 tc. , i ogarnia mnie co raz większy strach. Ostatnio dowiedziałam się, że szpital w Gentofte który wybrałam do porodu od stycznia zamyka oddział położniczy, ja mam termin na 18 stycznia. Prawdopodobnie będę musiała rodzić w Herlev a na forum znalazłam tylko 2 opinie o tym szpitalu i to negatywne  :o Moja lekarz rodzinna nie chciała mi zrobić badań na toxoplazmozę bo nie ma takiej potrzeby, wydawało mi się, że to badanie to standard. Od początku ciąży miałam tylko raz pobieraną krew i badany mocz. Czy wszędzie tak jest czy powinnam się gdzieś prywatnie badać ? Czy do porodu mam muszę jechać sama czy mogę wezwać karetkę ? Nie chciała bym urodzić w poczekalni  :( 

Offline Horsens

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: mlode mamusie w Danii
« Odpowiedź #586 dnia: 11 Paź 2010, 20:35:29 »
Kobieto jakim cudem się tu znalazłaś? O takie rzeczy nie pyta się na forum bo tu pełno mądrali i cwaniaczków, nikt ci dobrze nie podpowie. Ja radzę być blisko tego co ci zrobił dziecko lub wyjazd z Danii.

Offline weerona

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: +0/-0
Odp: mlode mamusie w Danii
« Odpowiedź #587 dnia: 11 Paź 2010, 22:06:11 »
Kobieto jakim cudem się tu znalazłaś? O takie rzeczy nie pyta się na forum bo tu pełno mądrali i cwaniaczków, nikt ci dobrze nie podpowie. Ja radzę być blisko tego co ci zrobił dziecko lub wyjazd z Danii.

Bardzo dziękuje za radę  ::)

Offline cwsm111

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 23
  • -Otrzymane: 78
  • Wiadomości: 623
  • Reputacja: +59/-5
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: mlode mamusie w Danii
« Odpowiedź #588 dnia: 11 Paź 2010, 23:00:33 »
Już nie pamiętam dokładnie kiedy ale lekarz rodzinny powinien wypisać tobie dokumenty i wysłać do położnej i do szpitala , szpital przyśle tobie dokumenty z data pierwszego USG, a położna wyślę z data pierwszego spotkania , i będziesz mogła tam się wypytać o wszystko co ciebie nurtuje. W późniejszym okresie będziesz miała kurs coś jak szkoła rodzenia , karmienia piersią i tutaj nie jestem pewien ale coś jest dla osób które nie ukończyły jakiegoś wieku ale dokładnie nie wiem bo tylko pobieżnie popatrzyłem na ta listę ,będzie też możliwość wizyty na porodówce i osoba oprowadzi cie i wyjaśni co i jak .Co do badań krwi i moczu  to przy okazji w Polsce radzę wykonać ,koszt nie jest duży a widzę że spokój ci się przyda,My prowadziliśmy małą wojnę z lekarzem rodzinnym i sytuacja zdrowotna była zgoła inna , bo podobno ciąża to nie choroba.

Offline kajda3333

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 29
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: mlode mamusie w Danii
« Odpowiedź #589 dnia: 22 Paź 2010, 19:24:33 »
Witam mam prosbe prosze o jakis kontakt dziewczyny ktore urodziły nie dawno lub sa w ciazy w okolicy Esbjerga

Offline vaxa_rys

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 4
  • -Otrzymane: 26
  • Wiadomości: 475
  • Reputacja: +4/-6
Odp: mlode mamusie w Danii
« Odpowiedź #590 dnia: 22 Paź 2010, 21:04:34 »
a moze jest ktos kto będzie rodzic lub rodził w Hillerød?pozdrawiam

Offline kicia

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 23
  • -Otrzymane: 13
  • Wiadomości: 140
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: mlode mamusie w Danii
« Odpowiedź #591 dnia: 22 Paź 2010, 21:23:31 »
a moze jest ktos kto będzie rodzic lub rodził w Hillerød?pozdrawiam
tak ja będę rodzić właśnie w tym szpitalu termin mam na koniec stycznia pozdrawiam

[Posted on: 22 Paź 2010, 21:07:29]

Witam, ostatnio mam sporo wolnego czasu i chętnie porozmawiała bym z innymi przyszłymi mamusiami. Jestem w 26 tc. , i ogarnia mnie co raz większy strach. Ostatnio dowiedziałam się, że szpital w Gentofte który wybrałam do porodu od stycznia zamyka oddział położniczy, ja mam termin na 18 stycznia. Prawdopodobnie będę musiała rodzić w Herlev a na forum znalazłam tylko 2 opinie o tym szpitalu i to negatywne  :o Moja lekarz rodzinna nie chciała mi zrobić badań na toxoplazmozę bo nie ma takiej potrzeby, wydawało mi się, że to badanie to standard. Od początku ciąży miałam tylko raz pobieraną krew i badany mocz. Czy wszędzie tak jest czy powinnam się gdzieś prywatnie badać ? Czy do porodu mam muszę jechać sama czy mogę wezwać karetkę ? Nie chciała bym urodzić w poczekalni  :( 
czytanie opinii innych co do wyboru szpitala to niezbyt mądre tzn.poczytać można ale nie sugerowałabym się tym każdy ma inne wymagania i oczekiwania co do personelu itp. :D
krew miałam też tylko raz pobraną co do moczu to za każdym razem jak idziesz do szpitala czy to chodziłaś na skan czy do położnej to idż na oddziałe do wc tam są paseczki na które siusiasz  i już wiesz czy coś się dzieje jak sama nie potrafisz odczytać z tabelki to pokarz lekarzowi on Ci powie nie wiem masz może tłumacza jego się zapytaj..... toxo nie jest obowiązkowa zresztą w Polsce tak samo z tego co ja się dowiedziałam to do szpitala jedziesz sama zresztą jak masz jakieś pytania zawsze pyta położną ja to zapisuję sobie pytania i sobie je póżniej czytam bo jak akurat jestem na wizycie to mam pustkę w głowie  ;D pozdrawiam i nie panikuj nie pierwsze i nie ostatnie rodzić będziemy   :o

poloniainfo.dk

Odp: mlode mamusie w Danii
« Odpowiedź #591 dnia: 22 Paź 2010, 21:23:31 »

Offline vaxa_rys

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 4
  • -Otrzymane: 26
  • Wiadomości: 475
  • Reputacja: +4/-6
Odp: mlode mamusie w Danii
« Odpowiedź #592 dnia: 23 Paź 2010, 09:36:31 »
tak ja będę rodzić właśnie w tym szpitalu termin mam na koniec stycznia pozdrawiam
o jak miło, ja mam termin na początek lutego,ale nie sądzę abym dotrwała. odzywam się na priv. do Ciebie. pozdrawiam

Offline frida1

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 30
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Kobieta
Odp: mlode mamusie w Danii
« Odpowiedź #593 dnia: 23 Paź 2010, 12:01:18 »
witam ,ja rodzilam w hillerod jestem bardzo zadowolona co do przebiegu badan w ciazy z początku bylam zaskoczona tak mala ich iloscia ale pozniej stwierdzilam ze maja lekarze racje skoro nic sie nie dzieje nie ma powodu latac na usg co miesiac jak to sie przyjelo w polsce ,przy porodzie mielismy tlumacza ,sam porod mialam ciezki dostalam znieczulenie epidural bez ktorego chyba bym nie wytrzymala na koniec gdy juz bylo po wszystkim przyniesli nam jedzonko (z dunska flaga) na stole pozniej razem z corcia i mezem bylismy 3 dni w szpitalu w osobnym pokoju gdzie jest lazienke i wszystkie niezbede rzeczy do higieny naszej jaki i dziecka .Powiem szczerze ze bardzo polecam ten szpital a i dodoam ze jest tez kuchnia w ktorej mozna zrobic sobie jedzonko ,cherbate czy podgrzac mleczko dla dziecka pozatym cisza spokoj ,bez porownania do polskich szpitali i opieki wszyscy sa mili gdy mialabym znowoz rodzic wybiore wlasnie ten szpital,teraz corcia ma juz 9 miesiecy co miesiac przychodzi polozna i tak do skonczenia 12 miesiecy mojego dziecka .Pozdrawiam wszystkie mamy :)

Offline kicia

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 23
  • -Otrzymane: 13
  • Wiadomości: 140
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: mlode mamusie w Danii
« Odpowiedź #594 dnia: 23 Paź 2010, 15:50:38 »
o jak miło, ja mam termin na początek lutego,ale nie sądzę abym dotrwała. odzywam się na priv. do Ciebie. pozdrawiam
super też pisałam na priv jakby nie doszło to napisz numer telefonu to zadzwonię Ala

Offline anha

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 9
  • Wiadomości: 570
  • Reputacja: +3/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: mlode mamusie w Danii
« Odpowiedź #595 dnia: 23 Paź 2010, 17:38:36 »
o jak miło, ja mam termin na początek lutego
No no no,nie wiedziałam ;D ;D ;D GRATULACJE  :-*

Offline Magda_lena

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 38
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: mlode mamusie w Danii
« Odpowiedź #596 dnia: 08 Lis 2010, 19:40:29 »
Ja rodziłam w Herlev, też szukałam przed porodem wiadomości na temat tego szpitala, no i nie mając zbyt dużego wyboru pojechałam rodzić tam. Otóz ja osobiście jestem bardzo zadowolona. Miałam szybki i lekki poród, wszystkiego razem 3 godziny. Chciałam zzo ale spokojnie obeszło sie bez tego.A w szpitalu od wejścia w dżwi do porodu 1 godzina.  :) minus to to że jest to wielki szpital z mnóstwem korytarzy i zanim sie znalazłam na porodówce to troche sie kręciłam po szpitalu...heh czasem to jest plus  ;)
Mój poród odbierała miła młoda połozna. Miałam własną sale porodową a po porodzie byłam sama w pokoju z mężem i dzieckiem, ale o chyba jest standard w duńskich szpitalach.

także poród w Herlev wspominam super

Offline KASHA

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 14
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: mlode mamusie w Danii
« Odpowiedź #597 dnia: 09 Lis 2010, 08:17:46 »
Ja rowniez milo wspominam porod w Herlev. Milam przy sobie super, mloda polozna, ktora caly czas tlumaczyla mi co sie dzieje i odpowiadala na wszystkie moja pytania( mialam wywolywany porod). Teraz jestem w nastepnej ciazy i tez wybralam Herlev :)

kika

  • Gość
Odp: mlode mamusie w Danii
« Odpowiedź #598 dnia: 03 Gru 2010, 22:16:08 »
witam:) jestem mamusia rocznej córeczki ,która urodziła się w Danii ,jeśli ktoś chciałby porozmawiać ja bardzo chętnie,  mieszkam  w okolicach Thisted ,pozdrawiam

Offline Poli

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 65
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: mlode mamusie w Danii
« Odpowiedź #599 dnia: 19 Sty 2011, 15:45:15 »
Witam mam prosbe prosze o jakis kontakt dziewczyny ktore urodziły nie dawno lub sa w ciazy w okolicy Esbjerga
witam, jestem w ciazy i mieszkam w Esbjerg, jak cos to pisz na prvia  ;)

poloniainfo.dk

Odp: mlode mamusie w Danii
« Odpowiedź #599 dnia: 19 Sty 2011, 15:45:15 »

 

Urlop rodzicielski w Danii

Zaczęty przez RybkaWillegoDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 105
Wyświetleń: 254538
Ostatnia wiadomość 10 Cze 2016, 20:01:31
wysłana przez aneczka.k
uczelnie w Danii?

Zaczęty przez Mateusz199Dział Edukacja

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 720
Ostatnia wiadomość 18 Kwi 2024, 10:49:09
wysłana przez Mateusz199
Czy przeglady techniczne aut sa obowiazkowe w Danii ?

Zaczęty przez KierowcaDział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 28274
Ostatnia wiadomość 27 Paź 2009, 22:39:26
wysłana przez Manior
Nastepny punkt do podniesienia naszej "popularnosci" w Danii...

Zaczęty przez MartynaMDział Hydepark

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 34533
Ostatnia wiadomość 16 Cze 2014, 17:07:43
wysłana przez natalaa
tanie rozmowy na stacjonarne i komórki do Danii z Polski

Zaczęty przez bazakbalDział Pomoc!

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 31894
Ostatnia wiadomość 17 Cze 2010, 13:19:35
wysłana przez jamjurand