poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: mlode mamusie w Danii  (Przeczytany 275020 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 1941

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1153
  • -Otrzymane: 728
  • Wiadomości: 2969
  • Reputacja: +1/-0
    • Autor wpisu.
Odp: mlode mamusie w Danii
« Odpowiedź #645 dnia: 11 Sie 2013, 22:48:32 »
Dasz rade :)
wiesz, goraczke mam to i bredze nieco  ;D ;D ;D


I znowu!?  ::)
Hahahaha Duuuuuzzzzo zrowka zatem  :)

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: mlode mamusie w Danii
« Odpowiedź #646 dnia: 11 Sie 2013, 22:53:32 »
Dziekuje    :)
 :( yhhh .... wlocze sie po tych szpitalach, to wszelkie dziadowstwo sciagam ...
oblakac sie kurde idzie... ilez mozna???
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

1990

  • Gość
Odp: mlode mamusie w Danii
« Odpowiedź #647 dnia: 11 Sie 2013, 23:08:18 »
Jestescie niesprawiedliwi i nie zyczliwi...Ktos sie pyta o rade czy lepiej zostac i urodzic w Pl czy tu, a wy odrazu zlinczowaliscie Electre_89! A to tylko dlatego,ze spytala czy bedzie miala ubezpieczenie i czy cos bedzie sie jej nalezalo!Fakt troche zle,ze mysli by cos wyrwac od panstwa,ale to odrazu nie powod by na kogos najezdzac!!!Jestem przekonana,ze wiekszosc z was jest tu na zasadzie laczenia rodzin i byla w podobnej sytuacjii,lecz po kilku-kilkunastu latach przebywania tu jest sie ciezko przyznac do tego.
  Powiada sie,ze "Swoj Swojemu pomoze",a to guzik prawda!!!    Milej nocki

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: mlode mamusie w Danii
« Odpowiedź #648 dnia: 11 Sie 2013, 23:16:25 »
Jestescie niesprawiedliwi i nie zyczliwi...Ktos sie pyta o rade czy lepiej zostac i urodzic w Pl czy tu, a wy odrazu zlinczowaliscie Electre_89! A to tylko dlatego,ze spytala czy bedzie miala ubezpieczenie i czy cos bedzie sie jej nalezalo!Fakt troche zle,ze mysli by cos wyrwac od panstwa,ale to odrazu nie powod by na kogos najezdzac!!!Jestem przekonana,ze wiekszosc z was jest tu na zasadzie laczenia rodzin i byla w podobnej sytuacjii,lecz po kilku-kilkunastu latach przebywania tu jest sie ciezko przyznac do tego.
  Powiada sie,ze "Swoj Swojemu pomoze",a to guzik prawda!!!    Milej nocki
Spokojnie :). Nikt jej nie chcial obrazic ani zlinczowac. Tylko taki troche "nieokrzesany" styl mamy ;). No bo tak codziennie setki osob pyta, co im sie nalezy.. Rowniez na priwach. Dlatego reagujemy troche alergicznie :).


Btw Do "starych": wlasnie o tym pisalam. Taki jest odbior poloniinfo w realu... Ludzie boja sie tu logowac i pytac o cokolwiek.
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: mlode mamusie w Danii
« Odpowiedź #649 dnia: 11 Sie 2013, 23:17:23 »
Dziekuje    :)
 :( yhhh .... wlocze sie po tych szpitalach, to wszelkie dziadowstwo sciagam ...
oblakac sie kurde idzie... ilez mozna???
Kuruj sie biedactwo :)
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline 1941

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1153
  • -Otrzymane: 728
  • Wiadomości: 2969
  • Reputacja: +1/-0
    • Autor wpisu.
Odp: mlode mamusie w Danii
« Odpowiedź #650 dnia: 11 Sie 2013, 23:23:34 »
Jestescie niesprawiedliwi i nie zyczliwi...Ktos sie pyta o rade czy lepiej zostac i urodzic w Pl czy tu, a wy odrazu zlinczowaliscie Electre_89! A to tylko dlatego,ze spytala czy bedzie miala ubezpieczenie i czy cos bedzie sie jej nalezalo!Fakt troche zle,ze mysli by cos wyrwac od panstwa,ale to odrazu nie powod by na kogos najezdzac!!!Jestem przekonana,ze wiekszosc z was jest tu na zasadzie laczenia rodzin i byla w podobnej sytuacjii,lecz po kilku-kilkunastu latach przebywania tu jest sie ciezko przyznac do tego.
  Powiada sie,ze "Swoj Swojemu pomoze",a to guzik prawda!!!    Milej nocki

Nawet jak ktos jest na laczenie rodzin to nikt nie pytal jak sciagnie zone i dzieci, to czy DK mu do tego doplaci.
Wrecz przeciwnie na laczeniu rodzin w statsforvaltningen musisz wykazac, ze jestes w stanie ta familie utrzymac aby dostala pobyt. Wowczas rodzina otrzymuje ubezpieczenie spoleczne zolte kart i tyle.
Wykazac mozliwosc utrzymania w tym przypadku jest znamienne i o co jeszcze pytac czy sie cos dostanie???
Dostac to mozna w dobrym przypadku miejsce w szkole jezykowej na koszt Kommune, dzieci miejsca opieki lub szkole, to malo?
O prace trzeba sie pytac i za nia rozgladac a nie po przyjezdzie do DK, pytac czy DK cos placi bo mama siedzi w domu i sie opiekuje dzieckiem, co mi sie nalezy?????
Zatem, Twoje wypowiedzi sa ze wszechmiar niecelne.

1990

  • Gość
Odp: mlode mamusie w Danii
« Odpowiedź #651 dnia: 11 Sie 2013, 23:27:01 »
Spokojnie :). Nikt jej nie chcial obrazic ani zlinczowac. Tylko taki troche "nieokrzesany" styl mamy ;). No bo tak codziennie setki osob pyta, co im sie nalezy.. Rowniez na priwach. Dlatego reagujemy troche alergicznie :).


aisak z jednej strony Cie rozumiem ,bo czytam caly czas to forum i duzo jest rodakow,ktorzy chca na bezszczelnego wylodzic cos od tego panstwa,ale akurat electra jest mloda-nowa niewie jakie sa tu przepisy ani nic,ale to nie powod by odrazu tak reagowac...

poloniainfo.dk

Odp: mlode mamusie w Danii
« Odpowiedź #651 dnia: 11 Sie 2013, 23:27:01 »

1990

  • Gość
Odp: mlode mamusie w Danii
« Odpowiedź #652 dnia: 11 Sie 2013, 23:34:03 »
1941 troche sie mylisz 
  wypowiadam sie bo akurat bylam w podobnej sytuacjii i jakos tu jestem...
A mianowicie chlopak(teraz maz) byl tu a ja w pl zaszlam w ciaze postanowilismy,abym urodzila tu w Danii wiec tu przyjechalam pojechalismy zalatwiac papiery,ophold bez problemu dostalam na zasadzie laczenia rodzin mimo tego,ze maz wtedy byl akurat na kontanthjælp na kacie tez nie mial,po tyg.dostalam pozwolenie i zolta karte...Tak wiec nie trzeba miec kokosow na kacie,aby sie tu znalezc i dostac zolta karte...

1990

  • Gość
Odp: mlode mamusie w Danii
« Odpowiedź #653 dnia: 11 Sie 2013, 23:40:47 »
Nawet w jeden dzien mozna zalatwic mieszkanie ze spoldzielni jak i rowniez pozyczke na depozyt z komuny...
             DLA CHCACEGO NIC TRUDNEGO!!!!!!

Offline 1941

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1153
  • -Otrzymane: 728
  • Wiadomości: 2969
  • Reputacja: +1/-0
    • Autor wpisu.
Odp: mlode mamusie w Danii
« Odpowiedź #654 dnia: 12 Sie 2013, 00:05:47 »
Nawet w jeden dzien mozna zalatwic mieszkanie ze spoldzielni jak i rowniez pozyczke na depozyt z komuny...
             DLA CHCACEGO NIC TRUDNEGO!!!!!!

A jak dlugo chlopak juz wtedy pracowal w Danii i ile czasu mialas do urodzenia od przyjazdu i zalatwienia spraw z pobytem?
Bo tak jakby to cos robi troche roznicy w sytuacji jakiej bylas Ty, a jest opisywana, nie masz takiego wrazenia?
Ponadto kiedy sie to dzialo jak zalatwialas te sprawy i w jakiej Kommune bo to tez tak jakby cos roznice robilo.
Fajnie, ze tak sie wiedzie wszystkim tylko zyczyc takiego powodzenia jakie Ty masz Gratulacje.
Ja tez w zasadzie nie moge narzekac, ale jednak sama przyznasz, ze Ty, ja i sporo innych osob, to nie regula. Chociaz jak sie wszystko zalatwia jak trzeba to jest tak wlasnie jak np. u Ciebie.

Offline waruiny

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 189
  • -Otrzymane: 124
  • Wiadomości: 350
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: mlode mamusie w Danii
« Odpowiedź #655 dnia: 12 Sie 2013, 00:11:23 »
1941 troche sie mylisz 
  wypowiadam sie bo akurat bylam w podobnej sytuacjii i jakos tu jestem...
A mianowicie chlopak(teraz maz) byl tu a ja w pl zaszlam w ciaze postanowilismy,abym urodzila tu w Danii wiec tu przyjechalam pojechalismy zalatwiac papiery,ophold bez problemu dostalam na zasadzie laczenia rodzin mimo tego,ze maz wtedy byl akurat na kontanthjælp na kacie tez nie mial,po tyg.dostalam pozwolenie i zolta karte...Tak wiec nie trzeba miec kokosow na kacie,aby sie tu znalezc i dostac zolta karte...

Ona ma do porodu miesiąc czasu. Hallo !!! Znając realia duńskie jesteś na tyle uczciwa, żeby jej doradzić, że w ciągu miesiąca dostanie ophold i żółtą kartę, w związku z tym nie poniesie żadnych kosztów porodu? Ja dziękuję za taką poradę.
A twoim zdaniem rodzinne też dostanie szybciutko i w pełnej wysokości ?

( Fajnie, że nie trzeba mieć wysokich dochodów, to cenna informacja dla " nowych")

1990

  • Gość
Odp: mlode mamusie w Danii
« Odpowiedź #656 dnia: 12 Sie 2013, 00:18:45 »
1941   Masz racje to zalezy przede wszystkim od checi,mezowi bardzo zalezalo na tym,abysmy byli Tu razem dlatego stanal na glowie by tego dokonac..Ale tez nie powod by kogos odrazu osadzac jak np.electre,mimo tego,ze sie pyta o jakies pieniadze...moze im takze bardzo zalezy na tym,aby byc tu razem,a nie znaja przepisow.Duzo sie zmienilo,ale nadal wszystko da sie zalatwic w miesiac -tylko potrzebne sa checi...

1990

  • Gość
Odp: mlode mamusie w Danii
« Odpowiedź #657 dnia: 12 Sie 2013, 00:23:18 »
Waruiny  Rodzinnych nie dostanie odrazu,ani pelnej kwoty bo przepisy sie zmienily,juz nie jest tak latwo dostac je jak kilka lat temu...Ale w miesiac da sie zalatwic formalnosci,tylko trzeba tego chciec!!!

Offline waruiny

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 189
  • -Otrzymane: 124
  • Wiadomości: 350
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: mlode mamusie w Danii
« Odpowiedź #658 dnia: 12 Sie 2013, 00:48:33 »
Waruiny  Rodzinnych nie dostanie odrazu,ani pelnej kwoty bo przepisy sie zmienily,juz nie jest tak latwo dostac je jak kilka lat temu...Ale w miesiac da sie zalatwic formalnosci,tylko trzeba tego chciec!!!

Gdyby elektra bardzo chciała, to by przeszukała forum. Wszystko jest. Są linki do druków na rodzinne z Udbetalig Danmark.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: mlode mamusie w Danii
« Odpowiedź #659 dnia: 12 Sie 2013, 00:51:00 »
Jestescie niesprawiedliwi i nie zyczliwi...Ktos sie pyta o rade czy lepiej zostac i urodzic w Pl czy tu, a wy odrazu zlinczowaliscie Electre_89! A to tylko dlatego,ze spytala czy bedzie miala ubezpieczenie i czy cos bedzie sie jej nalezalo!Fakt troche zle,ze mysli by cos wyrwac od panstwa,ale to odrazu nie powod by na kogos najezdzac!!!Jestem przekonana,ze wiekszosc z was jest tu na zasadzie laczenia rodzin i byla w podobnej sytuacjii,lecz po kilku-kilkunastu latach przebywania tu jest sie ciezko przyznac do tego.
  Powiada sie,ze "Swoj Swojemu pomoze",a to guzik prawda!!!    Milej nocki

Kocham cytaty, wiec zaczne od cytatu "kazdy jest kowalem swojego losu", tudziez  "jak sobie poscielesz, tak sie wyspisz".
Mi, osobiscie nikt nie pomogl, za wyjatkiem mojego meza.
Ale tez nie wpadlam tutaj "jak urwana z choinki".
Zakladam, ze wyjazdu za granice nie planuje sie z dnia na dzien. Ze nie wybiera sie kraju przypadkowo. Ze zna sie chociaz komunikatywnie jakis uzyteczny w tym kraju jezyk.
A jak ktos sie decyduje na wyjazd na zasadzie "jakos to bedzie", to musi sie liczyc z tym, ze latwo nie bedzie.
Jezeli chodzi o pomoc, to ja tylko wiem, ilu osobom pomoglam, nie afiszuje sie z tym. Ale podkreslam, jest to z mojej strony dobrowolne. Poza tym, wyznaje zasade pomagania "dajac wedke", a nie kosz z rybami.

Co to znaczy "swoj" ? Ze rodak? Ze pochodzimy z tego samego 37-miloionowego kraju i mowimy tym samym jezykiem?
To mnie obliguje do pomocy???? Litosci.
Rownie chetnie pomoge CHince, Arabce, czy Murzynowi.
Dla mnie liczy sie czlowiek w FAKTYCZNEJ potrzebie, a nie wiezy jezykowe.

Zeby wymagac od innych, trzeba najpierw dac cos od siebie.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

poloniainfo.dk

Odp: mlode mamusie w Danii
« Odpowiedź #659 dnia: 12 Sie 2013, 00:51:00 »

 

Urlop rodzicielski w Danii

Zaczęty przez RybkaWillegoDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 105
Wyświetleń: 256578
Ostatnia wiadomość 10 Cze 2016, 20:01:31
wysłana przez aneczka.k
uczelnie w Danii?

Zaczęty przez Mateusz199Dział Edukacja

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 1692
Ostatnia wiadomość 18 Kwi 2024, 10:49:09
wysłana przez Mateusz199
Czy przeglady techniczne aut sa obowiazkowe w Danii ?

Zaczęty przez KierowcaDział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 28637
Ostatnia wiadomość 27 Paź 2009, 22:39:26
wysłana przez Manior
Nastepny punkt do podniesienia naszej "popularnosci" w Danii...

Zaczęty przez MartynaMDział Hydepark

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 35085
Ostatnia wiadomość 16 Cze 2014, 17:07:43
wysłana przez natalaa
tanie rozmowy na stacjonarne i komórki do Danii z Polski

Zaczęty przez bazakbalDział Pomoc!

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 32679
Ostatnia wiadomość 17 Cze 2010, 13:19:35
wysłana przez jamjurand