poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Artykuly o Danii w prasie polskiej  (Przeczytany 356083 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Svaria

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 343
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Artykuly o Danii w prasie polskiej
« Odpowiedź #225 dnia: 01 Lut 2010, 11:42:39 »
A i ja zacytuje:

Zdawał Pan chyba sobie sprawę, jak może zostać ona odebrana w Danii?

- Z tą przesadną poprawnością polityczną Duńczyków to jakaś kompletna bzdura. Jak tłukli pałami antyglobalistów i trzymali ich dziewięć godzin na mrozie, to miało to coś wspólnego z wolnością słowa i wolnym krajem? Dania to państwo policyjne, kraj obłudny i zakłamany. Gorzej niż u nas za komuny.


Co prawda to prawda
Nie ten morduje naród, kto go zabija, lecz ten, kto go demoralizuje - Arystoteles

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: Artykuly o Danii w prasie polskiej
« Odpowiedź #226 dnia: 01 Lut 2010, 12:08:57 »
Prawo jest takze dla anyglobalistów, czy im sie to podoba czy nie.

...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

Offline cwsm111

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 23
  • -Otrzymane: 78
  • Wiadomości: 623
  • Reputacja: +59/-5
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Artykuly o Danii w prasie polskiej
« Odpowiedź #227 dnia: 01 Lut 2010, 12:26:01 »
@ae@ - Jeśli już coś piszesz pisz to z sensem albo przynajmniej zastanów się wcześniej.Onyszko na obecną chwile podpisał kontrakt z polskim klubem , nie słyszałem o tym ażeby kończył karierę , poza tym znając polskich piłkarzy ostatnim akordem sportowej kariery jest najczęściej Cypr, Grecja lub USA

Poz tym jeśli wypowiadasz się o prawie i antyglobalistach to mam nadzieje że masz wiedzę w temacie zamieszania prawnego przed szczytem klimatycznym ,jego zmianom , protestom itp itd.

Korzystając z okazji czy ktoś wie czy lub kiedy będzie polskie wydanie książki Onyszki .

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: Artykuly o Danii w prasie polskiej
« Odpowiedź #228 dnia: 01 Lut 2010, 13:24:28 »
Onyszko - odrzucony przez Plymouth, wyrzucony z FCM i OB, teraz Odra Wodzislaw. I to nazywasz kariera?

Owszem wypowiadam sie o antyglobalistach, wiedze w temacie mam.

Co wspólnego ma zamieszanie prawne przed konferencja z huliganstwem, bezprawnymi demonstracjami, demolowaniem wlasnosci publicznej i prywatnej?
...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

Offline Juta

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 780
  • Reputacja: +14/-22
Odp: Artykuly o Danii w prasie polskiej
« Odpowiedź #229 dnia: 01 Lut 2010, 13:30:15 »
A i ja zacytuje:

Zdawał Pan chyba sobie sprawę, jak może zostać ona odebrana w Danii?

- Z tą przesadną poprawnością polityczną Duńczyków to jakaś kompletna bzdura. Jak tłukli pałami antyglobalistów i trzymali ich dziewięć godzin na mrozie, to miało to coś wspólnego z wolnością słowa i wolnym krajem? Dania to państwo policyjne, kraj obłudny i zakłamany. Gorzej niż u nas za komuny.[/
i]

Co prawda to prawda

Od razu widac, ze o tym jak bylo "za komuny" to obaj zielonego pojecia nie macie.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Artykuly o Danii w prasie polskiej
« Odpowiedź #230 dnia: 01 Lut 2010, 13:36:00 »
Taaa... To ciekawe, ze najwiecej w odniesien do komunistycznej Polski czynia ludzie dwudziestoparoletni, ktorzy krancowej komuny zaznali co najwyzej jako przedszkolaki  ;D

Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline cwsm111

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 23
  • -Otrzymane: 78
  • Wiadomości: 623
  • Reputacja: +59/-5
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Artykuly o Danii w prasie polskiej
« Odpowiedź #231 dnia: 01 Lut 2010, 13:59:25 »
Każdy ma prawo do protestu czy demonstracji, gromadzenia się i wyrażania własnych przekonań w demokratycznym kraju , i jest to proste i jasne . Nie jest dla mnie  jednak jasne dlaczego przed szczytem klimatycznym zmienia się prawo i wprowadza się areszt prewencyjny , bezpodstawne aresztowanie , przedłużenie czasu aresztowania  do kilku dni


.Co wspólnego ma zamieszanie prawne przed konferencja z huliganstwem, [b]bezprawnymi demonstracjami[/b], demolowaniem wlasnosci publicznej i prywatnej?

Nigdy w życiu nikomu bym nie zabronił demonstracji , patrząc przez pryzmat naszego kraju z lat 80 tych , ale w tedy też mówili jak ty.

Z ciekawości popatrzyłem ile Onyszko ma lat i w 89 miał 15 , i znowu patrząc przez pryzmat polski to nie tak mało.

poloniainfo.dk

Odp: Artykuly o Danii w prasie polskiej
« Odpowiedź #231 dnia: 01 Lut 2010, 13:59:25 »

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: Artykuly o Danii w prasie polskiej
« Odpowiedź #232 dnia: 01 Lut 2010, 14:46:11 »
...Każdy ma prawo do protestu czy demonstracji, gromadzenia się i wyrażania własnych przekonań w demokratycznym kraju , i jest to proste i jasne....
Pod warunkiem ze jest to zgodne z panujacym prawem.


...Nigdy w życiu nikomu bym nie zabronił demonstracji ...
Ty moze bys nie zabronil ale kto inny - na przyklad demokratycznie wybrany rzad dunski - wprowadzil ograniczenia na czas trwania konferencji. Ma do tego pelne prawo.
...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

kamila

  • Gość
Odp: Artykuly o Danii w prasie polskiej
« Odpowiedź #233 dnia: 01 Lut 2010, 14:53:42 »
Onyszko ma sporo pretensji do Danii. I sporo zarzutow co do systemu politycznego i spolecznego obowiazujacego w Danii.
Mysle, ze glownie z powodu skazania go za znecanie sie nad zona (od tego mniej wiecej czasu zaczely sie jego radykalne wypowiedzi dla mediow).
No bo jakze to tak?! Zeby chlop nie mial prawa wlac swojej babie???
Toz to jest sprzeczne z prawem naturalnym, boskim czy jakim tam jeszcze.
No i Arek do dzis nie moze wybaczyc tego ponizenia.
Bo poza tym Arek przeciez kocha demokracje. I prawa czlowieka. O ile mu to akurat pasuje.


Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: Artykuly o Danii w prasie polskiej
« Odpowiedź #234 dnia: 01 Lut 2010, 14:55:17 »
Brawo Kamila! :-)
...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

Offline felis

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 365
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Artykuly o Danii w prasie polskiej
« Odpowiedź #235 dnia: 01 Lut 2010, 17:30:07 »
Pozwolę sobie zacytować jeden fragment z tego artykułu:

"Dopabuse Zachód mnie zmienił.[...] Tam nauczyłem się chodzić z klatą do przodu. Być może stałem się nawet trochę arogancki. Ale skromnością niczego bym nie osiągnął. Przejechano by się po mnie jak walcem."

Coś w tym jest.

@ae@ - mnie nie interesuje czy był arogancki czy też nie. To nie moja sprawa, nie moje życie. Jednak uważam, że w tych słowach jest dużo prawdy jeśli jest mowa o zachodzi, o świecie. Jeśli nie znasz swojej wartości i nie umiesz się "sprzedać" to niestety ciężko jest w obecnym świecie.

kamila

  • Gość
Odp: Artykuly o Danii w prasie polskiej
« Odpowiedź #236 dnia: 01 Lut 2010, 17:41:19 »
@ae@ - mnie nie interesuje czy był arogancki czy też nie. To nie moja sprawa, nie moje życie. Jednak uważam, że w tych słowach jest dużo prawdy jeśli jest mowa o zachodzi, o świecie. Jeśli nie znasz swojej wartości i nie umiesz się "sprzedać" to niestety ciężko jest w obecnym świecie.

Felis, odnosze wrazenie, ze to w Polsce jest pod tym wzgledem  znacznie trudniej.
A na zachodzie wielu rodakow zaczyna bardziej wierzyc w siebie, bo tu wiecej zalezy od Ciebie, od Twojej pracowitosci, wytrwalosci itd.
No i relacje miedzyludzkie sa inne, moim zdaniem lepsze niz w Polsce. Lepsze, bo w wiekszym stopniu oparte na poszanowaniu drugiego czlowieka.

Baumi

  • Gość
Odp: Artykuly o Danii w prasie polskiej
« Odpowiedź #237 dnia: 01 Lut 2010, 18:08:18 »
Felis, odnosze wrazenie, ze to w Polsce jest pod tym wzgledem  znacznie trudniej.
A na zachodzie wielu rodakow zaczyna bardziej wierzyc w siebie, bo tu wiecej zalezy od Ciebie, od Twojej pracowitosci, wytrwalosci itd.
No i relacje miedzyludzkie sa inne, moim zdaniem lepsze niz w Polsce. Lepsze, bo w wiekszym stopniu oparte na poszanowaniu drugiego czlowieka.


Dobrze prawi! Polać jej piwa! :D

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: Artykuly o Danii w prasie polskiej
« Odpowiedź #238 dnia: 01 Lut 2010, 19:24:50 »
Felis: piszesz "na zachodzie" nie wiem jakie kraje masz na mysli bo róznice kulturowe sa duze.

W krajach skandynawskich ceniona jest umiejetnosc wspólpracy, zaangazowanie, bycie razem- fællesskab.
Tu "pchanie sie "do przodu, albo jak pan Onyszko to ladnie sformulowal - klata do przodu - jest odbierane negatywnie, swiadczy o braku obycia, zacofaniu.

Nie mam tu na mysli poczucia wlasnej wartosci, zdrowych ambicji ale takie prymitywne "do przodu po trupach".

Hm...zwrot "sprzedac sie" tez  mozna rozumiec dwojako..

[Posted on: 01 Lut 2010, 19:24:13]

Baumi: ja tez chce piwa  ;D
...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

Offline felis

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 365
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Artykuly o Danii w prasie polskiej
« Odpowiedź #239 dnia: 01 Lut 2010, 22:43:22 »
Felis: piszesz "na zachodzie" nie wiem jakie kraje masz na mysli bo róznice kulturowe sa duze.

W krajach skandynawskich ceniona jest umiejetnosc wspólpracy, zaangazowanie, bycie razem- fællesskab.
Tu "pchanie sie "do przodu, albo jak pan Onyszko to ladnie sformulowal - klata do przodu - jest odbierane negatywnie, swiadczy o braku obycia, zacofaniu.

Nie mam tu na mysli poczucia wlasnej wartosci, zdrowych ambicji ale takie prymitywne "do przodu po trupach".

Hm...zwrot "sprzedac sie" tez  mozna rozumiec dwojako..

[Posted on: 01 Lut 2010, 19:24:13]

Baumi: ja tez chce piwa  ;D

"klatka do przodu" - dla każdego znaczy coś innego (nie koniecznie po trupach).
Jednak aby na ten temat porozmawiać to przydało by się parę metrów piwa ale może jak będzie cieplej.
 

poloniainfo.dk

Odp: Artykuly o Danii w prasie polskiej
« Odpowiedź #239 dnia: 01 Lut 2010, 22:43:22 »

 

Urlop rodzicielski w Danii

Zaczęty przez RybkaWillegoDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 105
Wyświetleń: 255606
Ostatnia wiadomość 10 Cze 2016, 20:01:31
wysłana przez aneczka.k
uczelnie w Danii?

Zaczęty przez Mateusz199Dział Edukacja

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 1559
Ostatnia wiadomość 18 Kwi 2024, 10:49:09
wysłana przez Mateusz199
Czy przeglady techniczne aut sa obowiazkowe w Danii ?

Zaczęty przez KierowcaDział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 28515
Ostatnia wiadomość 27 Paź 2009, 22:39:26
wysłana przez Manior
Nastepny punkt do podniesienia naszej "popularnosci" w Danii...

Zaczęty przez MartynaMDział Hydepark

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 34881
Ostatnia wiadomość 16 Cze 2014, 17:07:43
wysłana przez natalaa
tanie rozmowy na stacjonarne i komórki do Danii z Polski

Zaczęty przez bazakbalDział Pomoc!

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 32382
Ostatnia wiadomość 17 Cze 2010, 13:19:35
wysłana przez jamjurand