poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Co sie bardziej oplaca...mieszkac w Polsce, czy z mezem i dziecmi w Danii?  (Przeczytany 23690 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline agaw1375

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 29
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Mieszkanko jest male, jeden pokoj. Ale jak dla mnie na poczatek wystarczy. Ponoc mozna wymienic na wieksze. Wiec bedziemy sie w miedzy czasie rozgladac. A te dofinanasowanie do mieszkania to jakis specjalny wniosek sie sklada? Ciezko bedzie sie starac o to dofinansowanie gdyz nie znamy oboje jezyka. A co do wynajecia mieszkania w Pl to mamy dom i watpie ,ze chcielibysmy go wynajmowac. Tam beda i tak koszty bo mamy kradyt. Ale mam nadzieje ze damy rade.

Offline lilia

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 1139
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Misio!
Ale gdy żona nie ma nru CPR, rownież możesz korzystać z jej odliczenia w SKACIE!!!! wcale nie musi nawet mieszkać w Danii!

yoursoul

  • Gość
Jesli oboje nie znacie zadnego obcego jezyka , to ja osobiscie widze to kiepsko .
Jak sobie poradzicie zalatwiajac wszystkie sprawy ? Jak przejdziesz przez rozmowy kwalifikacyjne szukajac pracy   ???


Offline agaw1375

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 29
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Faktycznie trzeba by bylo zastanowic sie nad wynajeciem domku. Musimy z mezem porozmawiac.
A co do tego, ze jezyka nie umiemy...to mamy tam kolege ktory dosc duzo juz pomogl(za co wdzieczna jestem). Lecz wiem ze nie bedziemy mogli ciagle liczyc na to, ze na zawolanie bedzie. Juz nawet zastanawialam sie co do zalatwien urzedowych. Ze moze na kartce by mi ktos napisal i ja z ta kartka:) Smieszne to ale jakbym juz nie miala innego wyjscia to bym tak zrobila. Pozatym napewno chcialabym isc do szkoly jezykowej. Moze nie od razu ale za jakis czas chociaz bym rozumiala co mowia do mnie.

Offline agaw1375

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 29
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Ja sie do Hobro wybieram. Znasz tam jakas szkole jezykowa?
Uwazasz ze dalabym rade po urzedach zalatwiac z kartka w rece? Wiem ze lekko mi nie bedzie, ale teraz chociaz mamy internet i duzo mozna sie dowiedziec.

Offline lilia

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 1139
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Misio, zona MOŻE sobie mieszkać w Polsce,zeby mąż mógł mieć odpis podatkowy.


[Posted on: 29 Czerwiec  2008, 15:00:12]

Aga,a co do kwestii mieszkania.. czy Twój mąż JUŻ wynajął lokum,podpisal umowę,wpłacił kaucję,zameldował się itd..?

Tula

  • Gość
Jesli oboje nie znacie zadnego obcego jezyka , to ja osobiscie widze to kiepsko .
Jak sobie poradzicie zalatwiajac wszystkie sprawy ? Jak przejdziesz przez rozmowy kwalifikacyjne szukajac pracy???
Jestem tego samego zdania. Nie znajac zadnego jezyka jestescie latwym lupem dla roznego rodzaju naciagaczy.

poloniainfo.dk


Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Gdy zona mieszka w Danii, a nie pracuje, maz ma podojna kwote zwolniona od podatku.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline agaw1375

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 29
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta

Aga,a co do kwestii mieszkania.. czy Twój mąż JUŻ wynajął lokum,podpisal umowę,wpłacił kaucję,zameldował się itd..?

Tak juz podpisal umowe i zalatwil wszystkie for
malnosci.


[Posted on: 29 Czerwiec  2008, 19:07:37]

Gdy zona mieszka w Danii, a nie pracuje, maz ma podojna kwote zwolniona od podatku.

Nie rozumie tego co mi napisalas. To jakos sie zalatwia (ta podwojna kwote zwolnienia od podatku)? Czy automatycznie jak ja bym dostala pobbyt i cpr to by ja mial?

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Trzeba to zglosic w Skat, ze jestes tu i nie pracujesz. Wtedy wystawia Ci odpowiednia frikort. Oczywiscie musisz byc legalnie.

Fakt, ze to przysluguje, jesli zona jest w Polsce, ale poki zona jest w Polsce, to lepiej korzytsac z ulgi na podwojne prowadzenie domu.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline agaw1375

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 29
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
W Hobro to pewnie nie ma... ale jest jakaś w Aaborgu lub Århus... coś mi się obiło o uszy, że w Århus robi szkolenia dla Polaków jedna ze szkół którą wcześniej podałem... możesz zadzwonić do Aldony Christensen 20 98 87 75 ... ona udzieli Tobie wszelkich informacji

Czy ta Aldona umie po Polsku mowic? Bo po Dunsku nie potrafie.
Dziekuje.

Tula

  • Gość

Wydaje mi się że tak. Zawsze możesz spróbować, a jak nie będzie mówiła po polsku to się rozłączysz.
Oczywiscie, ze Aldona Christiansen mowi po polsku; jak inaczej prowadzilaby szkole dla Polakow ::).

Offline agaw1375

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 29
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Macie mozliwosc sprawdzenia mi czy jest taki w Hobro lub okolicach. Nie mam mozliwosci dzwonienia przez skype:(

Tula

  • Gość
Napisz do niej maila:
alc@csok.dk

Offline agaw1375

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 29
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Dziekuje bardzo. Zaraz biore sie za pisanie.

poloniainfo.dk


 

Urlop rodzicielski w Danii

Zaczęty przez RybkaWillegoDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 105
Wyświetleń: 250906
Ostatnia wiadomość 10 Cze 2016, 20:01:31
wysłana przez aneczka.k
uczelnie w Danii?

Zaczęty przez Mateusz199Dział Edukacja

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 611
Ostatnia wiadomość 18 Kwi 2024, 10:49:09
wysłana przez Mateusz199
Nastepny punkt do podniesienia naszej "popularnosci" w Danii...

Zaczęty przez MartynaMDział Hydepark

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 33238
Ostatnia wiadomość 16 Cze 2014, 17:07:43
wysłana przez natalaa
tanie rozmowy na stacjonarne i komórki do Danii z Polski

Zaczęty przez bazakbalDział Pomoc!

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 30274
Ostatnia wiadomość 17 Cze 2010, 13:19:35
wysłana przez jamjurand
Spadek w Danii po bliskiej osobie

Zaczęty przez pkanwaDział Pomoc!

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 10981
Ostatnia wiadomość 11 Lut 2021, 23:50:13
wysłana przez pkanwa