poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Kultura Polaków w Dani...  (Przeczytany 55642 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

do podsumowania

  • Gość
Odp: Kultura Polaków w Dani...
« Odpowiedź #150 dnia: 15 Mar 2009, 23:41:18 »
warto zobaczyć :
http://forum.idg.pl/lofiversion/index.php/t35261.html

z tego dokładnie możecie sie dowiedzieć, że działalność w necie nie jest anonimowa  ;D

kiki

  • Gość
Odp: Kultura Polaków w Dani...
« Odpowiedź #151 dnia: 16 Mar 2009, 00:01:27 »
Wiesz Mirra, wydaje mi sie,ze Marysi chodzilo o cos innego. No, bo glupek parkuje w takim niejscu. Chodzilo jej chyba raczej o takie ujadanie na forum. Bo watpie, zeby parkujacy przejal sie bardzo swoim postepkiem. Skoro bylo wolne miejsce, a on nie ma biedniutki czasu...
Z tego co wiem, to Maria ma niepelnosprawnego syna, wiec problem nie jest jest obcy. Ani tym bardziej, nie broni ,,Bezmyslnego´´. Chodzilo jej chyba raczej o takie publiczne natrzasanie sie sie z czyjegos zachowania. My tej osoby nie zmienimy, jesli zaparkowal raz, pewnie zrobi to drugi raz. Bedzie sie tylko dokladnie rozgladal. Albo jesli nawet nie zaparkuje, to zrobi cos innego, co jest sprzeczne z ogolnie przyjeta norma. Ten typ tak ma.

parkujący HONDA

  • Gość
Odp: Kultura Polaków w Dani...
« Odpowiedź #152 dnia: 26 Mar 2009, 20:38:05 »
Jest mi naprawdę przykro, że narobiłem tyle zamieszania parkując samochód w miejscu do którego jestem upoważniony z racji zdrowia i posiadania karty parkingowej. Wyrwichwastowi należałoby się... za bezpdstawne rzucanie oskarżeń, ale Wyrwichwast będzie tylko wyrwichwastem. Dziwię się moderatorom, że nie czytają poprzednich postów. Na jednym z nich przyznałem się do czynu mi zarzucanego , ale moderatorzy śpią nawet podpisałem się .Zresztą jak słusznie piszecie kara dosięgnie winnego w ten czy inny sposób byle nie taki jak mnie . Musiałem w przeszłości narozrabiać. pozdrawiam Jan

KIKI

  • Gość
Odp: Kultura Polaków w Dani...
« Odpowiedź #153 dnia: 26 Mar 2009, 22:20:32 »
Wiesz Mirra, wydaje mi sie,ze Marysi chodzilo o cos innego. No, bo glupek parkuje w takim niejscu. Chodzilo jej chyba raczej o takie ujadanie na forum. Bo watpie, zeby parkujacy przejal sie bardzo swoim postepkiem. Skoro bylo wolne miejsce, a on nie ma biedniutki czasu...
Z tego co wiem, to Maria ma niepelnosprawnego syna, wiec problem nie jest jest obcy. Ani tym bardziej, nie broni ,,Bezmyslnego´´. Chodzilo jej chyba raczej o takie publiczne natrzasanie sie sie z czyjegos zachowania. My tej osoby nie zmienimy, jesli zaparkowal raz, pewnie zrobi to drugi raz. Bedzie sie tylko dokladnie rozgladal. Albo jesli nawet nie zaparkuje, to zrobi cos innego, co jest sprzeczne z ogolnie przyjeta norma. Ten typ tak ma.

Prosilabym o zmiane nicka a nie "podszywanie"sie pod kogos....Brak kultury

K3

  • Gość
Odp: Kultura Polaków w Dani...
« Odpowiedź #154 dnia: 26 Mar 2009, 22:32:42 »
Prosilabym o zmiane nicka a nie "podszywanie"sie pod kogos....Brak kultury

Zarejestruj się, to nikt ci nicka nie użyje  ;D

Dzonson

  • Gość
Odp: Kultura Polaków w Dani...
« Odpowiedź #155 dnia: 27 Mar 2009, 00:36:14 »
warto zobaczyć :
http://forum.idg.pl/lofiversion/index.php/t35261.html

z tego dokładnie możecie sie dowiedzieć, że działalność w necie nie jest anonimowa  ;D

Mozna byc anonimowym podpinajac sie pod czyjes lacze. Ile to razy mozna znalezc jakas niezabezpieczona siec.

Ostatnio czytalem, ze w PL zlapali jakiegos studenta, ktory z akademika, przez internet, naklanial niepelnoletnia osobe, podajac sie za rekruterke z agencji modelek, do pokazywania intymnych czesci ciala przez kamerke  :( Mam nadzieje, ze nie byl to student informatyki.

Offline marysha

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 16
  • Wiadomości: 192
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
  • Wszystko co robisz, rób dobrze.
Odp: Kultura Polaków w Dani...
« Odpowiedź #156 dnia: 27 Mar 2009, 08:56:33 »
A ja znam Kiki, jest to moja przyszła synowa. Niepotrzebnie zupełnie wyjaśniła o co mi mniej więcej chodziło. I zapewne nie podszywa się pod nikogo. Dziewczyna jest zbyt młoda i szczera i jakoś nie ma skłonnosci do rzucania się na kogoś z oskarżeniami. Bardzo łatwo jest o kims powiedziec, ze jest niekulturalny. No, ale. Właśnie...Rację ma K3. Zarejestruj się i nikt nie uzyje Twojego nicka, nie będzie pretensji, oskarżeń o plagiat, itd. I juz koniec prywaty, bo jakoś jestem przeciwna wyjaśnieniom ,,co poeta miał na mysli"...Zastanawia mnie jeszcze jedno, dlaczego my Polacy-powinno być bez uogólnień, wiem i z góry przepraszam, mamy tendencję do podejrzewania ludzi o skłonnosci do podłości. Niby nic nam nie wiadomo na ten temat, ale tak na wszelki wypadek obwiniamy o kogoś o zachowanie, którego przyczyn nie jesteśmy pewni. Teoria spisku rządzi... ;)

poloniainfo.dk

Odp: Kultura Polaków w Dani...
« Odpowiedź #156 dnia: 27 Mar 2009, 08:56:33 »

Tula

  • Gość
Odp: Kultura Polaków w Dani...
« Odpowiedź #157 dnia: 27 Mar 2009, 11:11:31 »
Dziwię się moderatorom, że nie czytają poprzednich postów. Na jednym z nich przyznałem się do czynu mi zarzucanego , ale moderatorzy śpią nawet podpisałem się.
Nie spia, ale jak maja to sprawdzic? Jest post Wyrwichwasta, jest Pana, kazdy sobie moze wyrobic zdanie.

gosc-

  • Gość
Odp: Kultura Polaków w Dani...
« Odpowiedź #158 dnia: 27 Lip 2009, 07:07:51 »
Marysha - Masz racje. W internecie kazdy moze sobie napisac jaki to on jest kulturalny a inni juz nie  ;D.

Ad meritum watku - mnie przeklinanie nie przeszkadza, malo tego, czasem mi sie wyrwie ``mocniejsze slowo``. I co? I nic, swiat sie jeszcze nie zawalil.

Pozdrawiam wszystkich ponusow.

gosc-

  • Gość
Odp: Kultura Polaków w Dani...
« Odpowiedź #159 dnia: 27 Lip 2009, 07:09:09 »
Przepraszam, mialo byc polonusow

Offline szczeciniak

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 11
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kultura Polaków w Dani...
« Odpowiedź #160 dnia: 27 Lip 2009, 21:01:28 »
Musze przyznac, ze sporo tu postów, no i fajnie! Interesujacy watek i lektóra.
Przeczytalem i sadze, ze posty same w sobie bardzo ladnie przedstawiaja jacy potrafimy byc  ;)
Ale biorac pod uwage inne watki i tam zamieszczane posty, mozna dostrzec jak na siebie nawzajem patrzymy. Przyznacie chyba, ze troche czesto "zgadywane" sa mysli innych forumowiczów.
Ocena zachowania innych jest nieodlaczna z przedstawieniem wlasnego ego. A to wlasnie czesto powoduje niepotrzebne przepychanki; a przeciez na forum nie walimy naszych szczególowych zyciorysów.
Nie jestem zagorzalym forumowiczem, ale moge porównac tutaj fora dunskie. Tam sporo czesciej mozna dostrzec pytanie w formie "co miales na mysli z ...". Choc to tez jest zauwazalne w mowie potocznej. My Polacy duzo szybciej lapiemy za szabelke, ale tacy poprostu jestesmy. Jednak nie zaszkodzi zapytac; a czesto jesli ktos palna glupstwo to chetniej sam siebie wytlumaczy, albo zamilknie... no i "kulturka" jest.

Spodobalo mi sie jednak to forum na poloniainfo.dk. Jest skladne i niektórzy forumowicze sa, jak widze, naprawde aktywni.
Wiadomo, ze rozmowy sa prowadzone w taki sposób, w jaki dyktuja ci najbardziej aktywni. A i dopilnowanie porzadku rozmów przez modaratorów jest istotne. Wiec tutaj "szefom" i stalym "bywalcom":  ;D  8)

Co do naszej kultury, to jest porostu NASZA, czy to sie komus podoba, czy tez nie. Mozemy to zmieniac na lepsze, ale do tego potrzeba swiecic przykladem i zrozumieniem.
Ja sam potrafie "polacinic", tym bardziej kiedy sadze ze nikogo nie shanbiam. Troszke bywam "na swiecie" i widze jak i Dunczycy potrafia sie zachowywac, kiedy sadza "ze moga"... Angielskojezyczni raczej sila rzeczy sie chamuja. Kiedys omijalem w Singapurze dwie ladnie ubrane, dojzale panie i wpadlo mi w ucho troche polskiej laciny. Nic nie powiedzialem (bo z deko zdebialem) tylko popatrzylem sie na nie z niesmacznym usmieszkiem. Szybciutko sie poprawily i zaczelismy mila rozmowe, towarzyszac sobie w dalszym spacerku.
Uwiezcie mi, tak sie potrafia zachowywac wszystkie nacje. Nowoprzybyli Polacy w Danii czuja sie zbyt "swobodnie", ale z czasem tez sie ucza. A tu my cos jednak tez mozemy wskurac. Choc fakt, ze raz wolalem parkowac auto gdzie indziej; no ale sa ludzie i ludziska.


Wiem, ze ciezko walczyc z wlasnymi opiniami. Ale przeciez i te sa biezaco krztaltowane. "Polak dla Polaka na obczyznie..." to przeciez nic innego jak opinia, bo i na tym forum jest wiele przykladów ze potrafimy sobie naprawde pomóc.

Z góry przepraszam za byki ortograficzne, czy stylistyczne, ale mam cicha nadzieje ze tutaj nie ma az tak wielu fanatycznych obronców polskosci. To zreszta tez mala uwaga na temat wyrozumialosci  ;)

Mily portal, bede tu zagladal czesciej

[Posted on: 27 Lipiec  2009, 20:13:34]

Dopisze jeszcze, wg mnie, smieszna historyjke.

Pewnego razu bylem w restauracji na kolacji z kolegami z pracy (Dunczykami). Bylo to i owo, no i wogóle na luzie.
Jedna z kolezanek chciala sie pochwalic, ze tez zna pare polskich slów. Wziela kieliszek sznapsa i podnoszac go do góry powiedziala "dobranoc" i chlup.......
Ja czasem mam za duze poczucie humoru, wiec sie naprawde zaczalem smiac  :D :D
Na szczescie inny kolega szybko ja zprostowal i powiedzial: "du mener GLA ZDROWIA" poczym inni zrozumieli, ze cos tu musialo powstac naprawde zabawnego, bo te "gla zdrowia" tez kojazyli. Na prosby innych bym wyjasnil co ona powiedziala, postanowilem to przedstawic. Podnioslem kieliszek i wychylilem go mówiac "go´nat"....... no i wszyscy hucza, zreszta nietylko nasz stolik  :D :D :D :D

sonka

  • Gość
Odp: Kultura Polaków w Dani...
« Odpowiedź #161 dnia: 27 Lip 2009, 21:12:52 »
Szczeciniaku nawet miło piszesz gdyby jeszcze ortografia była w porządku

Offline szczeciniak

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 11
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kultura Polaków w Dani...
« Odpowiedź #162 dnia: 27 Lip 2009, 21:21:19 »
Juz dlugo mieszkam w Danii, ale ortografie mam nadzieje podteperowac wlasnie cos piszac  ;)

gosc-

  • Gość
Odp: Kultura Polaków w Dani...
« Odpowiedź #163 dnia: 27 Lip 2009, 21:36:58 »
Sama robie bledy, wiec nie mnie pouczac innych, ale jezeli zalezy Ci na podreperowaniu ortografii to masz opcje ``sprawdz ortografie``, w menu opcji dodatkowych.

Przepraszam, ze przez ostatnie 2 dni rozpanoszylam sie na forum. Nie mieszkam w Danii, nie tesknie za tym krajem ale coz...jakis sentyment pozostal. Zajrzalam na chwile i sie rozpisalam.

Pozdrawiam.

Offline szczeciniak

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 11
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kultura Polaków w Dani...
« Odpowiedź #164 dnia: 27 Lip 2009, 21:56:15 »
Ta opcja jest super, jednak do korzystania z niej przy dluzszych tekstach trzeba miec anielska cierpliwosc, gdy brak polskich trzcionek.
Wiem, wiem, moge uzywac tych nad okienkiem, ale sorki, za leniwy jestem. Do kosza mnie!!

poloniainfo.dk

Odp: Kultura Polaków w Dani...
« Odpowiedź #164 dnia: 27 Lip 2009, 21:56:15 »

 

Jak w Dani są rozliczane nadgodziny?

Zaczęty przez kyniu113Dział Podatki

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 5323
Ostatnia wiadomość 21 Cze 2011, 19:25:34
wysłana przez @ae@
SZUKAM PRACY W DANI

Zaczęty przez arturo72Dział Praca w Danii

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 4151
Ostatnia wiadomość 11 Gru 2012, 21:38:38
wysłana przez PRZYJACIEL
export auta z dani do polski

Zaczęty przez benek19892Dział Dania i o Danii

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 6620
Ostatnia wiadomość 06 Lip 2015, 11:25:29
wysłana przez benek19892
Powrót do Dani

Zaczęty przez egoDział Pomoc!

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 9791
Ostatnia wiadomość 08 Maj 2013, 17:43:22
wysłana przez aisak
rozliczenie 2012 w dani

Zaczęty przez arobar72Dział Podatki

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 3443
Ostatnia wiadomość 04 Mar 2013, 11:28:39
wysłana przez arobar72